[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за грудень 2013 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації були розглянуті питання:
1.”Про стан проведення інвентаризації фондів музеїв, що працюють на громадських засадах”.
2.”Про стан охорони праці і пожежної безпеки в галузі та заходи щодо його поліпшення”.
3.”Про виконання обласної програми підтримки хореографії та розвитку масового танцювального руху на Кіровоградщині на період до 2015 року”.

14 грудня, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕC, в обласному центрі відбулося покладання квітів до пам'ятника жертвам Чорнобильської катастрофи. Керівники області та міста, військовослужбовці, представники громадськості вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Указом Президента України з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом Акта проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року звання “Заслужений майстер народної творчоcті” отримала майстриня-вишивальщиця Валентина Мунтян.

Театрально-концертне життя

Філармонія

  • 4 грудня - концерт гурту "Сплін" із презентацією альбома “Обман зрения”;
  • 5 грудня - танцювальне шоу “80 днів навколо світу”;
  • 7 грудня - вистава єврейського музично-драматичного театру Шолом Алейхема (м.Київ) “Небоскребы, небоскребы у океана'';
  • 10 грудня - гала-концерт - ”Осінній дивертисмент за участю творчих колективів і солістів обласної філармонії;
  • 12 грудня концерт муніципального камерного хору під керівництвом Юрія Любовича;
  • 17 грудня - концерт соліста філармонії лауреата міжнародних конкурсів Ярослава Страшного з новою програмою ”В Новий рік з любов'ю”;
  • 19 грудня - концерт камерної музики за участю лауреата міжнародних конкурсів Станіслава Зубицького (флейта) та камерного оркестру “Концертіно” обласної філармонії;
  • 25 грудня - святкова вистава “Як Петрик та Марійка Новий рік у Єлисаветграді святкували”;
  • 26-27 в обласній філармонії відбулися новорічні вистави та розваги біля ялинки для дітей соціально незахищених верств населення.

 

Муніципальний камерний хор під орудою заслуженого діяча мистецтв України Юрія Любовича відзначив своє 35-річчя.

Сотні шанувальників хорового мистецтва, не лише з Кіровограда, зібралися у обласній філармонії на справжнє свято музики.

У Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбувся благодійний концерт до Дня Святого Миколая.

19 грудня, у День Святого Миколая, в обласному академічному театрі ляльок відбулася благодійна акція “Святий Миколай іде до дітей”; 21 грудня - новорічні ранки “ Свято неслухняності”.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Кіровоградському районному Будинку культури відбулися творчі звіти аматорських колективів сільських будинків культури.

У заході взяли участь 49 клубних закладів, кожен із яких представив свої творчі здобутки.

12 грудня Новомиргородський районний Будинок культури гостинно зустрів учасників Всеукраїнської акції “Рушник Великого Тараса”, присвяченої 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. Вишивання першого фрагмента рушника відбулося у Шевченківському Будинку культури Звенигородського району Черкаської області, наступні етапи створення - Житомирська та Сумська області, м.Київ, тобто місця, де перебував поет. Новомиргородщина відзначена не випадково: саме тут чумакував зі своїм батьком маленький Тарас, а про враження від цього краю поет згадав у поемі “Наймичка”.

Музейна справа

У Новоукраїнському краєзнавчому музеї для учнів старшокласників провели годину патріотизму “Любіть Україну як вірні сини”.

У виставковій залі Добровеличківського краєзнавчого музею до Міжнародного дня інвалідів презентували виставку живопису та декоративно-прикладного мистецтва “З вірою у себе”.
На виставці представлені роботи самодіяльного художника та майстра декоративно-прикладного мистецтва Анатолія Токаренко та вишивальниці Мілли Загребельної з села Федорівки, учнів Піщанобрідської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів, картини Надії Падурської, які художниця передала у фонд музею.


Обласний краєзнавчий музей

20 грудня у меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся тематичний захід із циклу ”Звичаї й обряди українського народу”, що присвячувався Святому Миколаю.

Художній музей

  • 5 грудня - лекція на тему:”Народні традиції та звичаї святкування Нового року та Різдва” у відділі музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”;
  • 6 грудня - вечір пам'яті ”Розстріляне кобзарство, який відбувся в рамках відзначення ювілейних дат з нагоди вшанування пам'яті видатних бандуристів;
  • 12 грудня - майстер-клас із виготовлення Різдвяної зірки у відділі музею - картинній галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”;
  • Виставка творів молодого художника Сергія Тригубенка;
  • В рамках роботи літературно-музичної вітальні відбувся тематичний вечір “Кобзарська пісня - душа українського народу”;
  • “Андріївські вечорниці” - тематична програма;
  • Музична вітальня із лікарем-онкологом, музикантом Андрієм Гардашніковим;
  • 26 грудня - майстер клас із виготовлення народної іграшки ляльки-мотанки “Коник”;
  • “Мистецьке розмаїття” - ювілейна виставка художника Віталія Колесніченка;
  • Персональна виставка живописних творів члена Національної спілки художників України Олександра Демиденка “У сонячному сяйві”;
  • Виставка творів “Зимова палітра”. Свої твори для експонування на виставці надали художники Анастасія Плітіна, Олександр Демиденко, Василь Коваль та Анатолій Кімнатний;
  • Експозиція “Мистецтво і життя”, приурочену пам’яті художника-земляка Петра Кодьєва (в рамках відзначення 70-річчя звільнення Кіровограда від фашистських загарбників). На ній представлені твори художника: “Автопортрет” (1968 р.) , ”Сполох” (1954 р.), “Окупація”(1954 р.), “Весна в окопі” (1946 р.), “Поле слави бойової” (1953 р.), “Осінній день” (1944 р.);
  • Виставка фоторобіт “Осінні зерна на журналістських світлинах”.

 

Напередодні новорічних та різдвяних свят в обласному художньому музеї відбулася прем’єра святкового театрального дійства “Свято Миколая” за участю дитячої театральної студії “Республіка ШКІД” (керівник студії - режисер Оксана Ілляшенко).

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркінва

  • Виставка творів Кіровоградської дитячої художньої школи ім.О.Осмьоркіна до 121-ї річниці з дня народження художника і педагога Олександра Осмьоркіна. Ця мистецька акція відбулася в рамках святкування в Україні Року дитячої творчості згідно з Указом Президента України.
  • Відбулася церемонія нагородження лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені О.Осмьоркіна. Лауреатами стали: у номінації “Національна традиція” - В.Попов; у номінації “Новітні спрямування”- О.Пунгіна; у номінації “Мистецтво та історія мистецтв” - Л.Френчко.

Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого.

  • 10 грудня в день святкування ікони Божої матері “Знамення” відкрилась виставка фотохудожника і фотореставратора Василя Боднарчука, присвячена 120-річчю Знаменської церкви;
  • Презентація виставки “Письменники-земляки - лауреати обласної премії ім. Є.Маланюка” - до 75-річчя утворення області.

Музей музичної культури ім.К.Шимановського

12 грудня в музеї відбулося відкриття виставки “Музична Кіровоградщина 1939-2013” - до 75-річчя утворення області.

Галерея Єлисаветград
- 11 грудня - презентація поетичної книги Е.Павловського “Все мое прошлое”.

Фотовиставки:

- до 20-річчя тижневика “Україна-Центр”;

- до 100-річчя М.Амосова.

Фестивалі

На початку грудня в м. Яремче Івано-Франківської області пройшов Всеукраїнський фестиваль”Зірки Яремче - 2013”. У фестивалі взяли участь та отримали нагороди кіровоградці. Серед них: хорова група народного аматорського ансамблю пісні і танцю “Горлиця”, вокально-хореографічний ансамбль “Веснянки”, вокалісти Новгородківської школи мистецтв.

З 8 по 10 грудня в м Дніпропетровську пройшов V Міжнародний фестиваль-конкурс музики та академічного вокалу “Золота ліра”.
Композитори-початківці, піаністи, скрипалі, гітаристи, вокалісти, баяністи, кларнетисти та саксофоністи, вокальні ансамблі кіровоградських музичних шкіл №1 ім.Г.Нейгауза, №2 ім.Ю.Мейтуса та школи мистецтв гідно презентували мистецьку школу рідного міста в Дніпропетровську та отримали нагороди.

За багаторічною традицією наприкінці року викладачі та учні музичної школи № 2 ім.Ю.Мейтуса підводять підсумки своєї творчої праці. Своєрідним оглядом її результатів став фестиваль ''Зимовий музичний вернісаж", у якому взяли участь більше 200 учнів - чотири хори, два оркестри, капела бандуристів, вісім різноманітних за своїм складом ансамблів, солісти-виконавці, музичний театр "Менестрелі".

У Знам’янській музичній школі ім.М.Лисенка відбувся концерт духовної музики, присвячений 1025-річчю Хрещення Русі. В програмі концерту прозвучали класичні та сучасні духовні твори.

В Олександрійській дитячій музичній школі традиційно пройшов відкритий фестиваль-конкурс юних виконавців соло та ансамблевого звучання “Дивограй”.

На урочистому відкритті фестивалю відбувся сольний виступ лауреата міжнародних конкурсів, нині аспіранта Нью-Йоркської консерваторії Артура Нікуліна.

В конкурсі взяли участь початкові мистецькі навчальні заклади міста та району, а саме: Олександрійська дитяча музична школа, Димитровська дитяча музична школа, Пантаївська дитяча музична школа, школа мистецтв гімназії ім.Т.Г.Шевченка та Новопразька дитяча музична школа.

Всього прийняли участь 95 солістів і 21 інструментальний та вокальний ансамблі різного складу.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в м.Дніпропетровську відбувся VII Міжнародний фестиваль пісні “Чорнобильські мотиви”, у якому взяли участь 130 представників з більшості областей України, Білорусії, Росії.
Кіровоградщину представляла делегація з Новоукраїнки, яка отримала змогу взяти участь у фестивалі завдяки всебічній підтримці районної та міської влади.

Компетентне журі на чолі з народною артисткою України Ніною Матвієнко визнало новоукраїнську делегацію найбільш підготовленою і чи не найкращою у плані представлення конкурсантів.

Диплом переможця в номінації “Кращий соліст-вокаліст” отримав Володимир Фулга (Новоукраїнський міський Будинок культури №1).

Кращим у виконанні авторської пісні став заслужений працівник культури України, лауреат міжнародних та всеукраїнських фестивалів-конкурсів, член Спілки самодіяльних композиторів, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Анатолій Бондар.

У поетичному конкурсі “Зірка полину” в номінації “Кращий поет” нагороджено Олександра Антоненка.

На фестивалі були презентовані малюнки з чорнобильської тематики юних новоукраїнців.

Бібліотечна справа

У Новомиргородській центральній районній бібліотеці відбувся конкурс читців поезії “До висот Шевченківського слова”.

У читальному залі Вільшанської районної бібліотеки відбувся спільний захід відділу культури, туризму та культурної спадщини РДА і РЦСССДМ ”Повір у себе”. Діти-інваліди, їхні батьки, та рідні спілкувалися, переглянули виставку мистецьких робіт, пригостилися солодощами, переглянули концерт.

Бібліотекар Новгородківської районної бібліотеки для дітей Г.Білоножко ознайомила учнів з Конвенцією про права дитини, провела гру “Правова від гаданка” і тест “Чи добре знаю я свої права?”

ОУНБ ім. Д.Чижевського

Книжкові виставки:

  • “Розвиток прав людини у міжнародному вимірі”;
  • “Чому Зірка-Полин упала в наші ріки?!” - до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
  • “Знати, щоб зберегти себе” - до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;
  • “Місцеве самоврядування як суб'єкт конституційних правовідносин” - перегляд літератури до Дня місцевого самоврядування;
  • “Героїчне життя не кануло в забуття”- до Дня збройних сил;
  • “Розвиток прав людини в міжнародному вимірі”- до Всеукраїнського тижня права;
  •  „Письменник, вчений, публіцист, громадський діяч” - до 150-річчя від дня народження Б.Д.Грінченка;
  • Книжкова виставка до 150-річчя від дня народження Едварда Мунка, норвезького живописця, графіка;
  • „Талант, що прагнув до зірок” - до 120-річчя від дня народження М.Г.Хвильового;
  • “Краща книга 2013 року”;
  • “День Святого Миколая серця добром зігріває” - відкритий перегляд до Дня Святого Миколая;
  • „Ідеї до свята” - відкритий перегляд до свята Нового року;
  • „Марко Вовчок - видатне явище в історії української літератури” - до 180-річчя від дня народження Марка Вовчка;
  • “Merry Christmas!”/”Веселого Різдва!” - книжкова виставка, тематичне засідання клубу розмовної англійської мови;

Календар мистецтв:

- 100 років від дня народження Георгія Майбороди, українського композитора;

- 100 років від дня народження Жана Маре, французького актора;

Канадсько-український бібліотечний центр:

  • “В.Винниченко: письменник і епоха” - відкритий перегляд;

Масові заходи:

  • Виставка робіт клаптикового шитва інтернет-спільноти веб-сайту “ДублІрин” “Улица Фестивальная”;
  • “За вільний світ без рабства” - акція-марафон в рамках Програми протидії торгівлі людьми;
  • Творча зустріч з письменниками Павлом Вольвачем, який презентував книгу “Хрещатик-Плаза”, та Володимиром Шовкошитним, який представив книгу “Білий кречет” та інші книги видавництва “Український пріоритет”;
  • “Калейдоскоп добрих справ”- зустріч людей з функціональними обмеженнями спільно з Кіровоградською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України, Територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, а також Регіональним центром з фізичної культури та спорту інвалідів “Інваспорт” до Міжнародного дня інвалідів;
  • Майстер-клас лялька - мотанка “Символ року - Синій Кінь”;
  • Майстер-клас від Ірини Кудревич “Новорічні сувеніри”;
  • Майстер-клас від викладача Лариси Гарбузенко “Ведмежатко Алана Мілана”.
  • “Прошви” - майстер-клас від викладача Лариси Гарбузенко;
  • Відбулося перше засідання журі та оргкомітету обласного конкурсу ”До висот Шевченкового слова” з метою визначення проведення перших обласних оглядів кращих читців творів Т.Шевченка;
  • Презентація медіа-проекту Л. Френчко “На своїх полотнах я вільна, як Бог”: життя та творчість художниці Надії Падурської;
  • “Творець мультфільму” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до дня народження Уолта Діснея;
  • “Лицар святого роду” - тематичний вечір до 150-річчя від дня народження Б.Грінченка;
  • “Молодь Кіровоградщини за здоровий спосіб життя” - круглий стіл спільно з Кіровоградською обласною організацією Товариство Червоного Хреста України;
  • “Стиль та імідж ділової людини” - лекція;
  • “Кавказькі витязі в Єлисаветграді: навчання в Єлисаветградському кавалерійському училищі та участь у Першій Світовій війні” - засідання краєзнавчих студій;
  • “Едвард Мунк”, режисера Пiтера Уоткінса - показ фільму до 150-річчя від дня народження норвезького живописця, графіка Едварда Мунка;
  • ““Крик” Едварда Мунка” режисери Майкл Бурка, Люсі Донах’ю, Мік Голд - показ фільму до 150-річчя від дня народження норвезького живописця, графіка Едварда Мунка;
  • “Рухаємось у ритмі танго” - вечір танго до Міжнародного дня танго;
  • “Поет гармонії й краси” - літературний вечір з нагоди 210-ї річниці від дня народження Федора Тютчева;
  •  “Нескучное Зинаиды Серебряковой” - презентація фотовиставкиВолодимира Оглобіна;
  • Зустріч з ліквідатором аварії, викладачем обласних курсів удосконалення керівних кадрів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Олександром Михайловичем Дубенським. Захід підготований та проведений спільно з Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області;
  • Засідання клубів з вивчення англійської мови;
  • “Здоровий спосіб життя” - тренінг для учнів Кіровоградського професійного ліцею ім.Героя Радянського Союза О.С.Єгорова;
  • “Світ моїх захоплень” - персональна виставка творчих робіт Інни Кондратьєвої;
  • Відбулось громадське обговорення інвестиційної заявки на будівництво сміттєпереробного комплексу в місті Кіровограді. В заході взяли участь представники влади та науковці;
  • Екскурсія по колекції О.Ільїна для керівників МНС;
  • “Археологічна експедиція 1988-2013” - презентація книг та перегляд фото до 25-річчя заснування Кіровоградської охоронно-археологічної експедиції в рамках зустрічей “Колоритні мандрівки”;
  • “Новорічні свята українців” - лекція;
  • “Світогляд українського народу”;
  • “Кращий легкоатлет і тренер 2013 року” - спортивне свято;
  • “Магічне полум’я свічки” - презентація виставки декоративних свічок майстра декоративно-ужиткового мистецтва Миколи Розсолова;
  • Зустріч майстринь клубу народних ремесел “Ниточка”- до Новорічних свят;
  • Екскурсія до бібліотеки учнів притулку “Надія”, вручено подарунки та проведено святкову програму з Kinekt 3-D іграми.
  • В рамках X Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбулися перегляди фільмів “Край електросміття”, режисер - Дєвід Федель; документальний фільм “Життя на продаж”; Дівчина з Півдня”, режисер - Хосе Луїс Гарсіа; “Від шепоту до крику”, режисер - Бен Мозес.
  • В рамках мандрівного кінофестивалю “Кіномедіа” відбувся показ коротких стрічок про журналістику від українських молодих режисерів.
  • „Різдво разом з Інститутом Гете” - святкове засідання клубу німецької мови;
  • Кіноклуб “Арт-хаус”;
  • Кіноклуб “KINOЖЗЛ”;

Інтернет-центр:

  • Веб-презентація “Електронне врядування”;
  • Тренінги з вивчення комп’ютерної грамотності;

Бібліоміст:

  • “Нова бібліотечна послуга”- Модуль 2. Тренінги. В заході взяли участь бібліотекарі Олександрівки, Малої Виски, Петрового, Кіровоградського району;
  • 3 грудня в Вищих Верещаках, Михайлівці, Бірках, Єлисадградківці Олександрійського району в рамках проекту “Бібліоміст” відбулося відкриття Інтернет-Центрів;
  • В рамках програми “Бібліоміст” на базі Вільненської сільської бібліотеки відкрито інформаційно-ресурсний центр. Вільненська бібліотека отримала чотири комп'ютери, принтер, мультимедійне обладнання;
  • Модуль 3 “Інноваційні зміни в бібліотеці на основі проектної діяльності менеджменту та проектної діяльності бібліотек” - тренінг для бібліотекарів м.Кіровограда та Олександрії;
  • „Різдво разом з Інститутом Гете” - святкове засідання клубу німецької мови;
  • Кіноклуб “Арт-хаус”;
  • Кіноклуб “KINOЖЗЛ” ;

Тренінги:

  • „Як грамотно використовувати Kindle та iPad”;
  •  “Навчальна платформа «English 1,2,3” ;
  • „Основи комп'ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет” для слухачів Вищої народної школи;

Інформаційно-консультативний гендерний центр:

  • Тренінги з оволодіння шрифтом Брайля;
  • “За світ без насильства” - тренінги в рамках акції 16 днів протидії гендерному насильству;
  • “Проблема торгівлі людьми - одне з найнегативніших явищ сучасного суспільства” - презентація книжкової виставки;
  • “Толерантність як шлях до Європи” - презентація книжкової виставки.

ОЮБ ім. О. М. Бойченка

Були проведені масові заходи:
“Містичний бібліопортал” - бібліосутінки -до 35-річчя
ОЮБ ім.О.М.Бойченка;
Нагородження переможців конкурсу малюнків “Моя улюблена бібліотека” (до 35-річчя ОЮБ ім. О. М. Бойченка) - учнів Кіровоградської художньої школи
ім.О.О.Осмьоркіна;
“Молодь Кіровоградщини за здоровий спосіб життя” - зустріч із лікарем-інфекціоністом Кіровоградського обласного центру СНІД В.Лазарєвою та лікарем-наркологом І.Шкодою в рамках Всеукраїнського місячника;
“Сильні духом” - година спілкування до Міжнародного дня інвалідів;
“Святковий стіл” - слайд-бесіда;
“Олімпійська книга” - зустріч в рамках Всеукраїнської акції;
“З Інтернетом в успішне доросле життя” - презентація оновленого Інтернет-центру, який відкрито в рамках проекту за підтримки програми “Бібліоміст”;
“Вшанування пам’яті героїв чорнобильців” - зустріч з С.Колесніковим;
“Новорічна іграшка як символ свята” - слайд-бесіда;
“Історія новорічної листівки” - слайд-бесіда;
“Знай свій край!” - мультимедійний журнал;
“Виготовлення новорічної листівки” - майстер-клас;
“Арт-візаж” - майстер-клас;
“Новорічні фантазії” - майстер-клас з виготовлення новорічної листівки;
“Чарівні візерунки” - майстер-клас з виготовлення новорічних витинанок;
“Карнавальні маски” - майстер-клас;
“Відкриваємо Європу” - урок-подорож;
Тиждень права в рамках Всеукраїнського тижня права:
“Про професію юриста і не тільки” - юридичний діалог із провідними спеціалістами Головного управління юстиції в Кіровоградській області
К.М. Пільгуй та В.М. Поповою;
“Право в нашому житті” - брейн-ринг спільно з Головним управлінням юстиції в Кіровоградській області;
“Конвенція ООН про права дитини” - відеоперегляд фільму на базі СІЗО;
Відбулися засідання клубів за інтересами:
“Затамуйте, друзі, подих: Миколай сьогодні ходить” - новорічно-поетичний вогник для любителів поезії в рамках засідання клубу “Ліра”;
“Молоде покоління в рамках Законів України” - зустріч з начальником Кіровоградського міського управління юстиції Л.В.Гуріною в рамках засідання лекторію з правових знань “Молодь і право” в рамках Тижня права;
“Конвенція ООН про права дитини” - відеоперегляд та коментарі спеціалістів Головного управління юстиції К.М.Пільгуй та В.М.Попової в рамках засідання клубу “Профі”;
“Традиції української вишивки” - зустріч з майстринею Л.О.Родич в рамках засідання клубу “Дивосвіт”;
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
“Хранитель рідної мови” (Б. Грінченко);
“Право в нашому житті” (в рамках Тижня права);
“Письменники України ХІХ століття: Марко Вовчок”;
“Легенди в небі: літаки часів Другої світової війни”;
“Альтернативні джерела енергії”;
“Новорічний маскарад: свято наближається”;
“Освячена духом таланту: М.Примаченко”;
“Ялинка передбачень” - новорічна виставка-інсталяція;
“Моя улюблена бібліотека” - виставка робіт учнів Кіровоградської художньої школи ім.О.Осмьоркіна;
“Талант, що прагнув до зірок” - до 120-річчя від дня народження М.Хвильового;
“Січень крокує - свята дарує”;
“Станція читайликів”;
“Ліризм поезії Ф.Тютчева”;
“Проблемам чорнобильців - увага держави - до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
“Афганістан - то вічний серця біль” - до 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан;
“Цигани в Україні: сучасний стан”;
“Тенета торгівлі людьми: запобігти та допомогти!”;
“Поет польської нації” - до 215-річчя від дня народження А Міцкевича;
“Календар знаменних дат: Г. Майбороді - 100”;
“Календар знаменних дат: О.Брюллову - 215”;
“Календар знаменних дат: Л.Бикову - 85”;
“Календар знаменних дат: Дж.Пуччіні- - 155”.

ОЮБ ім.А.Гайдара

До Міжнародного дня боротьби зі СНІДом:
“Любов романтична, а хвороба ні” - викладка літератури;
“Здоровому способу життя скажемо “Так”! - круглий стіл спільно з лікарями та спеціалістами товариства Червоного Хреста України;
До Міжнародного Дня інвалідів:
Ігровий серпантин з казковими героями;
“Посіймо насіння добра”- урок доброти з використанням мультимедійних технологій;
“Кулька - вередулька” - лялькова вистава“;
“Подорож у казку” - мультфєєрія;
Тиждень правових знань (9.12 – 15.12):
“Права дитини” - перегляд мультфільмів;
Правовий лекторій. Диспут на тему “Правила і закони в твоєму житті” спільно з представником правоохоронних органів;
Віртуальний урок “Наш номер 101” з циклу “Уроки безпеки для малюків”;
“Правовий букварик” - Інтерактивна гра;
До Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС:
Година історичної пам’яті “Чорнобильська катастрофа - трагічний урок людства”;
Книжкова виставка “Чорнобиль не має минулого…”;
Голосне читання оповідань з книги Євгена Гуцало “Діти Чорнобиля”;
До ювілеїв письменників:
Книжкова виставка “Працював більше, ніж жив…” - до 150-річчя від дня народження українського поета Б.Грінченка;
Електронна презентація з циклу “Видатні українські письменники - малечі” до 45-річчя від дня народження українського поета І.Андрусяка;.
Пізнавально-позважальні заходи:
Голосне читання книги Марини Дяченко та Сергія Дяченко “Пригоди Марійки Михайлової”;
Літературно-чайна церемонія “Чай приємний, запашний, міцний і корисний”;
До Дня Святого Андрія Первозванного:
Театралізоване дійство “Андріївські вечорниці”;
До дня Святого Миколая:
Мультимедійна відео-подорож “Іде Святий Миколай”;
Голосне читання книги “День подарунків”;
Пізнавально-розважальний ігровий турнір “Магія Спорту” спільно з Кіровоградською федерацією з настільного хокею;
Мультимедійна відео-подорож “По Вкраїні з краю в край ходить святий Миколай”;
Книжкова карусель “До Миколи немає зими ніколи”;

До Новорічних свят:
Лялькова вистава “Новорічний колобок”;
Креатив-майстерка “Скарбничка новорічних таємниць”;
Майстер-клас “Незвичайні новорічні подаруночки щорічні”;
Новорічний ранок “Новорічна чудасія”;
Літературна експозиція “Святкове мереживо зими”;
Новорічна гірлянда забав “Новий рік крокує по планеті”.

 

 

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua