[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за січень 2014 року)

Загальні питання

8 січня на Фортечних Валах відбувся мітинг до Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

Участь в урочистостях взяли керівники області та міста, ветерани війни, народні депутати, громадськість.

У Кіровоградському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбулися урочистості і святковий концерт з нагоди визначної дати.

22 січня в обласному центрі відбувся урочистий мітинг з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України, в якому взяли участь представники обласної та міської влади, громадськість.

З нагоди Дня Соборності та Свободи України в Кіровограді відбувся круглий стіл на тему: ”Національна єдність та громадська злагода: історичні та сучасні аспекти”.

29 січня українське суспільство відзначило День пам’яті Героїв Крут.

З цієї нагоди в обласному центрі відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. В урочистій церемонії вшанування Героїв Крут взяли участь представники обласної та міської влади, громадськості та політичних партій, державні службовці, військові, студентська молодь.

Театрально-концертне життя

Філармонія

10-18 січня - вечори духовної музики “Різдвяні передзвони”:
10 січня - концерт Архієрейського хору Кафедрального собору Різдва Божої матері (м.Кіровоград);
16 січня - концерт академічного хору імені Платона Майбороди Національної радіокомпанії України;
17 січня - виступ хорових колективів музичних шкіл м.Кіровограда - лауреатів
всеукраїнських та міжнародних конкурсів “Діти для дітей”;
18 січня - концерт муніципального камерного хору ”Київ”.

У програмах усіх концертів “Різдвяних передзвонів” обов’язковим елементом були пісні на слова Тараса Шевченка до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.

В обласній філармонії відбувся ювілейний вечір народного артиста України, кавалера ордену “За заслуги” ІІ та ІІІ ступеня, заслуженого працівника культури України, директора обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю, художнього керівника народного хореографічного ансамблю “Пролісок” Анатолія Короткова з нагоди його 70-річчя та 50-річчя творчої діяльності.
До 70-річчя народного артиста України Анатолія Короткова у Кіровограді зняли фільм і надрукували книгу, які презентували під час ювілейного вечора.

В обласній філармонії відбувся святковий концерт з нагоди 10-річчя з дня заснування зразкового художнього колективу України дитячого хореографічного ансамблю “Світанок”.

11 січня відбувся благодійний різдвяний концерт - “Архієрейська ялинка”.

14 січня в обласній філармонії відбулася вистава міжнародної театральної агенції ”Мостеатр” “Коли чоловіка нема вдома” (лірична комедія).

25 січня - танцювальна вистава “ШАХ & МАТ”. Культове дійство презентувала Імперія мистецтв “Foresight”, хореограф-постановник Руслан Махов.

27 січня відбулася балетна вистава Санкт-Петербурзького Маріїнського театру опери та балету “Лускунчик” П.Чайковського.

В обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького з 2 по 6 січня проходили новорічні ранки “Свято неслухняності” та ігрова програма “Біля ялинки”.

В обласному академічному театрі ляльок відбулися новорічні шоу-програми.
Понад два тижні лялькарі розважали мешканців та гостей міста і області. За цей період з улюбленими героями казок і мультфільмів зустрілися близько 5 тисяч глядачів.

Нова вистава за п’єсою Н.Педько “Зачарований дарунок”, з якою проводилася святкова програма, сподобалася і маленьким, і дорослим відвідувачам театру.

Веселі ігри та розваги біля ялинки з Дідом Морозом і Феєю, яка успішно замінила традиційну Снігуроньку, теж отримали масу позитивних і вдячних відгуків.

У Кіровоградському обласному академічному музично-драматичному театрі
ім.М.Кропивницького в рамках міжнародного мистецького проекту “Майстри бельканто”, організованого Міжнародною освітньо-культурною Асоціацією, відбувся концерт народного артиста України, українського співака, музиканта та композитора Олега Марцинківського. В концерті також взяли участь народна артистка України, солістка Національної опери України Анжеліна Швачка та заслужена артистка України Ірина Семененко.

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Новомиргороді відбулося свято різдвяної колядки “Славімо Господа”, організоване настоятелем Свято-Ільїнського храму протоієреєм М.Чуторою, за участю 13 колективів з різних куточків єпархії різних вікових категорій.

У Кіровоградській музичній школі №1 ім.Г.Нейгауза відбувся вечір пам'яті до 70-річчя визволення Кіровограда від окупантів ”Пам'ять серця, пам'ять сивини. Пам'ять про тих, хто не прийшов з війни”.

У Побузькій дитячій музичній школі відбувся концерт ”Добрі знайомі” за участю учнів школи та студентів музучилищ.

Гайворонський РБК експонував фотовиставку ”Чарівний мій Кіровоградський край” А.Дяченко, жительки с.Новий Стародуб Петрівського району, яка присвячена 75-річчю утворення області.

17 січня в Олександрійському районному Будинку культури відбувся традиційний конкурс майстрів розмовного жанру “Об'єднаємо Україну Тарасовим словом”, присвячений відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка.

28 конкурсантів з 21 сільського клубного закладу змагалися у номінаціях: до 12 років - “Слово Тараса над колискою моєю”, від 13 до 17 років - “Любити Батьківщину Шевченко навчив” та від 35 років - “На струнах Кобзаревої душі”.

Усі учасники показали достойний рівень виконавської майстерності. Переможці були нагороджені дипломами.

Народний аматорський театр малих форм “Нива” Маловисківського районного Будинку культури (керівник Євген Жердій) з програмою “Щедрий вечір, добрий вечір” взяв участь у святі “Різдвяна колядка” у м.Новомиргород. Виступ колективу відзначено Подякою.

Музейна справа

У Знам'янському міському краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід “Тарас Григорович Шевченко і наш край”.

Добровеличківський районний краєзнавчий музей:
- Різдвяний ярмарок. На ньому були представлені творчі роботи майстрів декоративно - ужиткового мистецтва;
- До 75-ї річниці утворення Кіровоградської області Добровеличківським музеєм проведено музейну програму для учнів загальноосвітніх шкіл. В рамках програми відбулася бесіда “Віхи історії Кіровоградщини”, представлена презентація “Кіровоградщині - 75” та продемонстровано документальний фільм “Історія Українських земель. Кіровоградщина”.

У Гайворонському районному краєзнавчому музеї презентовано поетичну збірку ”Я бігла за журавликом” поетеси М.Джус.

У музеї історії Долинського району відбулося спецпогашення маркованого конверта до 90-річчя з дня народження Івана Савенка - художника, уродженця
с.Варварівка.

Обласний краєзнавчий музей

13 січня у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся захід “Добрий вечір тобі, пане господарю” з циклу “Звичаї і обряди українського народу”, за участю вокального ансамблю “Любисток” під керівництвом Анатолія Чечеля та майстра художнього читання Петра Чорноморченка.

19 січня у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відбулось святкування Водохреща. На свято були запрошені голова Миколаївської селищної ради Текза Ю.М., голова фермерського господарства “Хлібороб” Рибінський В.Й., працівники БК с.Миколаївка та с.Шевченкове, місцеві жителі. Усіх запросили до місця проведення заходу - чоловічої купальні на водоймі заповідника-музею. Присутніх ознайомили з народними традиціями цього свята, бажаючі купались у заздалегідь приготовленій ополонці, на завершення була проведена екскурсія по меморіальному музею.

Так співробітники заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія провели черговий захід з циклу “Звичаї і обряди українського народу”.

29 січня у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся тематичний захід “І рушник вишиваний на щастя на долю дала” та презентація виставки з однойменною назвою, присвячений мистецтву української вишивки. У заході взяли участь самодіяльна вишивальниця М.Скічко, чиї роботи представлені на виставці, дослідниця історії вишивки Н.Овчаренко, ансамбль “Любисток” під керівництвом Анатолія Чечеля.

Обласний художній музей
- "Оформи роботу художник" - програма-конкурс в рамках відзначення Новорічних та Різдвяних свят;
- “Свята Катерина”, ”Святий Андрій Первозваний”, “Свята Варвара”, ”Святий Миколай” - програми новорічно-різдвяного циклу та майстер-класи з виготовлення новорічної іграшки;
- Представлено ікону “Хрещення Ісуса в Йордані, або Богоявлення Господнє”(кін.ХІХ - поч. ХХ ст.) - до Водохреща;
- День відкритих дверей для студентської молоді - до Дня студента;
- Перегляд науково-популярного фільму до 175-річчя з дня народження французького художника-постімпресіоніста Поля Сезана.

Виставки:
- “Цих років не змовкне слава” - присвячена 70-річчю визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників;
- Виставка до 75-річчя утворення Кіровоградської області;
- “Снігові візерунки” - до Всесвітнього дня снігу;
- Виставка до святкування Хрещення Господнього (Богоявлення);
- ”Погляд у минуле заради майбутнього” - експозиція до 90-річчя з дня смерті радянського вождя Володимира Леніна;
- Експозиція художніх творів до Дня Соборності та Свободи України;
- “Український солоспів” - вечір романсу в рамках фестивалю “Сlassic - проект”;
- “Мрії збуваються” - виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва - членів клубу народних ремесел “Ниточка” Кіровоградського районного будинку культури до семиріччя організації.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркінва
- Фронтовий зошит художника Миколи Бондаренка” -
тематична виставка до 70-річчя визволення Кіровограда від німецько-фашистських загарбників;
- “Барви степу” - художня виставка до 75-річчя утворення Кіровоградської області.
Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого
“Реліквії війни” - виставка;

Музей музичної культури ім.К.Шимановського
“Музична Кіровоградщина 1939-2013” - виставка.

Галерея “Єлисаветград”
3 січня в галереї “Єлисаветград” відбулося відкриття пересувної виставки дитячих малюнків переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу "Національний банк майбутнього". На виставці представлено близько 70 дитячих робіт.

11 січня в галереї “Єлисаветград” обласного центру відкрито виставку творів “Палітра рідного краю” відомого кіровоградського художника А.Шаповалова. Ця подія приурочена до 65-річного ювілею митця.

Фестивалі

17 січня у Гайворонському районному Будинку культури відбувся II районний різдвяний фестиваль народної творчості “Нова радість”.

У фестивалі взяли участь 18 аматорських колективів.

У програмі фестивалю звучали колядки, щедрівки у народному автентичному виконанні, у сучасній естрадній обробці; більшість виступів супроводжувалися різдвяними віншуваннями. Кульмінацією свята стала фінальна колядка “Нова радість” у виконанні учасників фестивалю та глядачів.

У Долинському районі відбувся фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості ”Різдвяні зустрічі”, у якому діти змагалися у номінаціях ”Декоративно-ужиткове мистецтво”, “Театральне мистецтво”, “Вокальне мистецтво” та “Літературна творчість”.

У Пантаївському будинку культури Олександрійського району відбувся фестиваль колядок і щедрівок. У конкурсній програмі взяли участь творчі колективи Пвантаївського та Дмитрівського будинків культури.

У Кіровограді пройшов обласний фестиваль української академічної музики "Classik-proekt".

Цей, уже традиційний, музичний фестиваль присвячено пам’яті нашого видатного земляка - композитора лауреата Національної премії ім.Тараса Шевченка, народного артиста України Юлія Мейтуса.
На фестивалі відбулися два конкурси: юних композиторів та виконавський - на краще виконання творів Ю.Мейтуса, концерти, презентації нових творів, авторських збірок, виставки, “круглі столи” та конференції музикознавців. Особливістю фестивалю були авторські концерти відомих українських композиторів, які не лише головували у журі конкурсу юних композиторів, а й ознайомили кіровоградську спільноту зі своєю творчістю.

Бібліотечна справа

У Новоархангельській районній бібліотеці в рамках “Шевченківських сходинок” відбулася година “Головна збірка українців - ”Кобзар”.

Старшокласники дізналися про значення „Кобзаря” в світовій літературі та культурі, перші прижиттєві видання „Кобзаря”, музей книги „Кобзар” в Черкасах, познайомилися з ювілейними закладинками „Кобзаря”, взяли участь у вікторині про головну збірку поета.

Працівники Знам'янської бібліотеки-філії №3 відтворили атмосферу святвечора під час флеш-мобу “З Різдвом Христовим, Україно!”, підготували інсталяцію традиційного столу з 12 справ. Вокально-фольклорна група Палацу культури ”Берегиня” виконала колядки. Для учасників заходу проводилась різдвяна вікторина, а по закінченні всі пригощалися смачною кутею.

Світловодська районна бібліотека провела конкурс дитячих малюнків “Кіровоградщина - перлина степу”, в якому взяли участь учні 3-9 класів шкіл району.

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:
- “Щедрий вечір” - святкова програма.
В ході програми проводилися майстер-класи, уроки танців, ворожіння,
святкові фотосесії, екскурсії до книгосховища та безліч цікавих заходів;
- “Різдвяні колядки” - музичний вечір.
Співорганізатори: О.Полячок, голова товариства “Полонія” та міський музей музичної культури ім.К.Шимановського.
- Вечір пам’яті, присвячений визволенню міста Кіровограда від німецької окупації;
- “Історія Кіровоградщини у дзеркалі книги (1939-2013 рр.)”- регіональна науково-практична конференція, присвячена 75-річчю утворення області.
В рамках конференції представлена презентація фотографій м.Світловодська 70-х -80-х років. В заході взяли участь науковці, аспіранти, студенти, історики та краєзнавці;
- “До висот Шевченкового слова” - відбірковий етап конкурсу;
- “День слави і печалі” - лекція-бесіда до Дня пам'яті Героїв Крут;
- Засідання клубу народних ремесел “Ниточка”;
- Засідання музичного клубу англійської мови “Заспіваймо разом”;
- “День свободи віросповідання в США/Religious Freedom Day” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови;
- Тематичні уроки англійської мови країнознавчого спрямування з використанням ігор та відео;
- Творча майстерня для вчителів лінгвістів спільно з Центром методичної та соціально-психологічної служби управління оcвіти Кіровоградської міської ради;
- “Мистецтво шахової гри” - цикл шахових турнірів;
- Відеоперегляд - до 90-річчя від дня народження С.Параджанова, українського кінорежисера, народного артиста України;
- “Від Ідеї до творчості” - майстер-клас;
- Майстер - клас Людмили Кривенко “Різдвяний сільський янгол”;
- Майстер-клас “Зимова листівка-Петриківка”;
- Майстер-клас Лариси Гарбузенко “ПроШви”;
- Майстер-клас від Ірини Кудревич “Художні сердечка” в стилі печворк;
- Майстер-клас “Лялька-мотанка”;

Тренінги:
- “Робота Пункту доступу громадян до інформації органів влади України”;
- “Громадянам про органи влади - пошук, доступність, консультування”;
- “Здоровий спосіб життя”;
- Відбулись тренінги з вивчення шрифту Брайля;

Інформаційно-консультативний гендерний центр:
- “Попереджений - значить озброєний: запобігання торгівлі жінками та дітьми” - лекція та перегляд фільму;
- В рамках роботи online-вітальні проведені заняття з комп'ютерної грамотності.

Вища народна школа:
- Навчання комп'ютерної грамотності; надання консультацій та юридичних довідок в громадській приймальні;
- Проведення тренінгів для літніх користувачів за темами:
“Основи комп`ютерної грамотності”, “Основи роботи в Інтернет”.

Польський культурний центр:
- Організація роботи курсів з вивчення польської мови та забезпечення доступу користувачів до фонду документів польською мовою.
Кіноклуб “Арт-хаус”;
Кіноклуб “KINOЖЗЛ”;

Книжкові виставки:
- “Єдність і воля - крила народного відродження” - до Дня Соборності та Свободи України;
- “Історичний урок єднання” - відкритий перегляд до Дня Соборності та Свободи України;
- “Світ моїх захоплень” - до новорічних та різдвяних свят;
- “Новорічна феєрія” - виставка-інсталяція до новорічних та різдвяних свят;
- “Радуйся земле, коляда іде “- до свята Різдва Христового;
- “Ерудити схрещують мечі” - клуб інтелектуальних ігор, книжкова виставка;
- “Згадаймо юність, що горіла в Крутах” - відкритий перегляд до Дня пам'яті Героїв Крут;
- “Їх пам'ять подвиг літ вінчає” - книжкова виставка до Дня пам'яті Героїв Крут;
- “Історик українського козацтва” - до 180-річчя від дня народження
В.Антоновича;
- Книжкова виставка нових надходжень;
- “Краєзнавчий вісник” - книжкова виставка за сторінками Календаря пам`ятних дат Кіровоградщини;
- “Публічний центр регіональної інформації” - постійно діюча книжкова виставка;
- “Література рідного краю” - книжкові виставки в рамках проекту;
- “Розсекречена пам'ять” - до Дня українського політв'язня;
- “Історія Кіровоградщини у дзеркалі книги” - до 75-ї річниці утворення Кіровоградської області;
- “Переяслав: велич і драма української козацької державності” - до 360-річчя Переяславської Ради;
- “Твори номінантів обласної літературної премії ім.Є.Маланюка”;
- “Гортаючи сторінки улюблених книжок” - відкритий доступ;
- “Комп'ютерна грамотність: від “чайника” до професіонала”;

Цикл книжкових виставок “Літературні ювілеї”:
- “Сіяч добра і вірності” - до 100-річчя від дня народження Юрія Збанацького;
- “Тернова доля” - до 180-річчя від дня народження Степана Руданського;
- “З витоків детективного роману” - до 180-річчя від дня народження Вільяма Вілкі Колінза, англійського письменника, основоположника детективного роману;
- “Майстер поетичної прози” - до 135-річчя від дня народження С.Васильченка;
- “Сміливий духом і тендітний душею” - до 120-річчя від дня народження В.Еллана-Блакитного;

Календар мистецтв:
- До 150 річчя від дня народження І.С.Їжакевича, українського живописця, графіка;
- До 175 річчя від дня народження П.Сезана, французського живописця

Орхуський центр:
- “Ландшафтний дизайн: красиво, просто, ефективно” - огляд літератури;
- “Я і світ довкола мене” - книжкова виставка;
- “Яскравий світ захоплень” - книжкова виставка, віртуальна виставка на сайт бібліотеки;

Канадсько-український бібліотечний центр:
- “Шлях віри: богословські роздуми” - презентація книжкової виставки;

Центр європейської інформації:
“Європа в портретах та досягненнях. Франція” - цикл книжкових виставок;

До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками:
“Проблеми насильства в сім'ї: причини та шляхи запобігання”.

ОЮБ ім.О.М.Бойченка

Масові заходи:
“У пам’яті назавжди” - до 70-річчя визволення Кіровоградщини від фашистських загарбників - День інформації;
“Свято возз’єднання українського народу” - урок історії до Дня Соборності і Свободи України за участі Т.В.Гончарової, начальника відділу археографії та використання документів Держархіву Кіровоградської області;
“З Днем народження, Кіровоградщино” - віртуальна мандрівка до 75-річчя створення Кіровоградської області;
“Визволення Кіровоградщини” - слайд-бесіда до 70-річчя визволення Кіровоградщини від фашистських загарбників;
“Крути: жорстокий урок” - слайд-бесіда;
“Ми за здоровий спосіб життя” - ток-шоу;
“Зачіски ХХ-ХХІ століть” - слайд-бесіда;
“Зимові витинанки” - майстер-клас;
“Подорожуємо разом з Дідом Морозом” - казковий екскурс;
“Правила поведінки: сучасний етикет” - дайджест молодої людини;
“Воля. Соборність. Незалежність” - слайд-бесіда до Дня Соборності і Свободи України;
“Війна очима жінок” - вечір-спомин;
“У чистих водах мелодій” - конкурсна програма до Дня Тетяни;
“Паперове диво” - майстер-клас з квілінгу;
“Фронтові трикутники” - епістолярний діалог;
“Визволення України від фашистських загарбників: Кіровоград” - історичний відеоекскурс;
“Світ цікавих фактів” - відеокалейдоскоп.

Відбулися засідання клубів за інтересами:
“Відкриваючи нові імена” - засідання клубу “Ліра” до Року білоруської культури в Україні;
“Законодавство України і захист житлових та майнових прав дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” - зустріч з начальником Кіровоградського міського управління юстиції Л.Гуріною в рамках засідання лекторію з правових знань “Молодь і право”;
“Про династію юристів” - зустріч з провідним спеціалістом Головного управління юстиції у Кіровоградській області К.Пільгуй в рамках засідання клубу “Профі”;
“Цікавий співрозмовник: який він?” - тренінг (заняття Школи доброти “Добро починається з тебе”);
“Сучасна старовина: бісерне рукоділля” - зустріч з майстринею В.Н.Кравченко в рамках засідання клубу “Дивосвіт”.

Книжкові виставки, тематичні полиці:
“Україна: євроатлантична інтеграція”;
“Юридичний компас для молоді”;
“Літературний літопис війни” - виставка-інсталяція до Дня визволення м.Кіровограда від фашистських загарбників;
“Кіровоградщино моя! Тебе прославили літа, ти прославляєш Україну”;
“Жива пам’ять поколінь” - до Дня пам’яті Героїв Крут;
“Глибока проза Василя Бондаря” - до 60-річчя від дня народження;
“Хто є хто: видатні постаті в історії”;
“Авіатори Кіровоградщини у Другій світовій”;
“Легенди в небі: літаки часів Другої світової війни” - виставка авіамоделей І.В.Толкачова;
“Спогад про війну художників Кіровоградщини” - до 70-річчя визволення м.Кіровограда від фашистських загарбників;
“Наш край в мистецтві” - до 75-річчя Кіровоградської області;
“Січень крокує - свята дарує”;
“Творче кредо митця: Ю.Збанацький”;
“Сучасне прочитання творів Степана Руданського”;
“Художній дивосвіт Степана Васильченка”;
“Твори, висунуті на здобуття обласної літературної премії ім.Є.Маланюка”;
“Кіровоградщина в роки Великої Вітчизняної війни: сторінки історії, імена, події”;
“Стежками болю і страждань” - до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту;
“Велична постать Павла Чубинського” - до 170-річчя від дня народження;
“Календар знаменних дат: С.Параджанову - 90”.

ОДБ ім.А.П.Гайдара

До Різдвяних свят:
- Книжкова виставка “Святкове мереживо зими”;
- Святкова мозаїка “Різдвяна кутя”;
- Книжкова викладка “Біла казка зими”;
- Лялькова вистава “Як Колядка шукала свої ноти”;
- Різдвяні посиденьки: “Різдвяна казка” (історія народження листівки);
- Творча майстерня “Талановиті пальчики”. Майстер-клас “Символи Різдва: зірочки і ангели”.

До 70-річчя визволення м. Кіровограда від німецько-фашистських загарбників:
- Історичний екскурс “Кіровоград під час Великої Вітчизняної війни”;
- Голосне читання книги “Гвардії Савочка” Ю.О.Збанацького;
- Краєзнавча книжкова виставка “Переможний салют Кіровоградщини”;
- Викладка літератури “Ім’я, що осяяло шлях до Перемоги” - до 90-річчя від дня народження В.В.Бикова, учасника визволення Кіровоградщини;
- Історичний екскурс “Ціна Перемоги”.

До ювілеїв письменників:
- Віртуальна подорож з циклу”Будуємо замок добрих чарівників Європи” - до 110 - річчя від дня народження російськогом прозаїка А.П.Гайдара;
- Викладка літератури “Романтика - суть його таланту” - до 110-річчя від дня народження А.П.Гайдара;
- Хвилинка поезії “І дотиком серця” - до 75-річчя від дня народження Т.Г.Журби.

Пізнавально-розважальні заходи:
- Віртуальний урок “Безпека вдома”;
- Мультимедійна презентація “Абетка ввічливої людини”;
- Голосне читання книги Моост Н.“Моллі Махлюй. Щасливі подорожі” з циклу “Полюби книжки читати”;
- Зустріч з вихованцями Кіровоградського обласного ДЮЦ у рамках проекту “Веселкова галерея” запрошує друзів”;
- Книжково-ілюстративна виставка: “Що читати сучасній молоді?”;
- Засідання підліткового клубу “Уроки Мері Поппінс”. “Калейдоскоп ввічливості або Домашня школа добрих манер”.

До Дня Соборності України:
- Книжкова виставка “Духовна єдність українців” .
Урочисте відкриття Інтернет-центру та презентація проекту “Сучасна бібліотека - сучасні послуги” в рамках проекту “Організація нових бібліотечних послуг на основі безкоштовного доступу до Інтернету” від програми “Бібліоміст”.

Проект “Сучасна бібліотека - сучасні послуги”:
- Пізнавально-розважальне заняття з використанням комп’ютерних розвивальних ігор “Професор Крейд запрошує на гостини”;
- Ігровий урок “В комп’ютерні ігри грай - всі країни знай” з “Дитячою колекцією” від Атлантик;
- Заняття міні-школи “Вулик” “Книга і комп’ютер - твої помічники”;
- Знайомство дітей з друкованим дитячим журналом, з СD та електронною версією в Інтернеті: “Разом з Пізнайком до країни Знань”;
- Веб-мандрівка “Сторінками дитячої преси”;
- Практичне заняття “Skype - спілкування без меж”;
- Тренінг “Особливості спілкування у віртуалі” - онлайн-
безпека;
- Знайомство з пошуковими системами Інтернету;
- “Комп’ютерний мегаполіс”;
- Віртуальні мандрівки “Країна, якої не має на карті”.

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua