[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та
неопублікованими документами за березень 2014 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії департаменту культури, туризму і культурної спадщини були розглянуті питання:

 1.”Про підсумки виконання обласної програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області за 2013 рік по галузі “Культура”.
2.”Про стан дотримання державними службовцями департаменту
культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації законів
України “Про державну службу” та “Про засади запобігання і протидії
корупції”.
3.“Про зняття звання “народний аматорський колектив” з народного
аматорського ансамблю естрадного танцю “Златоцвіт” відділу культури і
туризму Кіровоградської міської ради.”
4.”Про зняття звання “народний аматорський колектив” з народного
аматорського театру малих форм “Романтик” Подорожненського
сільського будинку культури Світловодського району.

4 березня у Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.М.Л.Кропивницького відбувся заключний етап обласного конкурсу читців “До висот Шевченкового слова”.
У ньому взяло участь дев'ятеро конкурсантів, гран-прі конкурсу отримала Ксенія Ноговіцина.

У Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.М.Л.Кропивницького відбулися урочисті заходи та святковий концерт з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження
Т.Г.Шевченка.

У Кіровограді відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам'ятника Т.Г. Шевченку з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження поета.

У Заваллі Гайворонського району напередодні 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка на центральній площі селища встановлено бюст поета;

Театрально-концертне життя

Всеукраїнський тиждень “Музика для дітей та юнацтва” на Кіровоградщині відкрився концертом який пройшов в обласній дитячій філармонії за участю хореографічного ансамблю “Росинка”, зразкового художнього колективу молодіжного клубу “Імідж”.

Філармонія

Концерти:

  • "Зоре моя вечірня" - концерт, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка;

  • Благодійний концерт, присвячений пам'яті Небесної сотні;

  • Благодійний концерт “Ми з вами...”, присвячений українським військовим та членам їх сімей;

“Єдина родина - єдина Україна” за участю творчого об’єднання зразкових хореографічних колективів управління освіти Кіровоградської міської ради “Сузір’я зразкових”.

У Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.М.Л.Кропивницького відбулася моновистава "Повернення. За щоденником Т.Г. Шевченка" .

Просвітництво. Художня самодіяльність

У Бобринецькому районному будинку культури відбувся щорічний гала-концерт XVII районного фестивалю-хорового мистецтва “Співуча моя Україна”.

35 аматорських колективів, 120 вокалістів з усіх куточків Бобринеччини продемонстрували свої таланти.

У Петрівському РБК відбувся районний огляд аматорських колективів сільських закладів культури ”Доки жити будемо, тебе, Тарасе, не забудемо”, в якому взяли участь Петрівський РБК, Новостародубський, Богданівський, Водянський, Луганський, Володимирівський СБК, Олімпіадівський та Петрівський СК.

27 березня з нагоди Міжнародного дня театру народний аматорський театральний колектив Олександрівського районного будинку культури (режисер Віктор Шевченко) показав виставу Сергія Щученка “Фелічіта, або п’єса для будильника”.

27 березня на базі Олександрівського районного будинку культури відбувся огляд-конкурс вокально-хорового та хореографічного жанрів, у якому взяли участь 15 сільських клубних закладів. Переможцями стали вокальне тріо Цвітненського сільського будинку культури (керівник Л. Цимбаленко), солістка Бірківського сільського будинку культури Ольга Савченко та солістка Івангородського сільського будинку культури Аліна Пєхотіна. Окремо відзначено вокальний колектив “Лісова пісня” Сосновського сільського будинку культури (керівник М.Сирота).

 У Новгородківському районному будинку культури відбувся творчий звіт народного аматорського хору ветеранів війни та праці “Ветеран” (керівник Микола Кузьменко). Його учасники, які завжди бажані гості на різноманітних культурно-мистецьких заходах, активно ведуть пропаганду військово-патріотичної пісні.

У Світловодському районному будинку культури відбувся конкурс читців “Шевченкові думки переживуть віки”, у якому взяла участь сільська молодь.

 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка була присвячена літературно-музична композиція “Мій Шевченко”, підготовлена працівниками Новоукраїнської районної центральної бібліотеки, творчими колективами Центрального Палацу культури “Ювілейний” та учнями дитячої музичної школи.

Музейна справа

У музеї історії Долинського району відбулася година ”Зоре моя вечірняя”..., проведена районною бібліотекою для дітей, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

У Новоукраїнському краєзнавчому музеї з нагоди 70-річчя визволення Новоукраїнщини від німецько-фашистських загарбників проведено екскурсію з відеопоказом фільму О.Довженка “Визволення Правобережної України”.

У Добровеличківському районному краєзнавчому музеї до 70-ї річниці звільнення Добровеличківщини від фашистських загарбників проведено урок
“У полум'ї війни” для учнів місцевої ЗОШ № 1.

 

Краєзнавчий музей

7 березня у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки “Любіть Україну свою…”, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Шевченка.

Фото та архівні документи, твори образотворчого мистецтва з фондів краєзнавчого музею ще раз дали можливість доторкнутися до життя і творчості Великого Кобзаря, нагадати про його зв’язок з нашим краєм.

В обласному краєзнавчому музеї відбулось урочисте відкриття оновленої експозиції відділу історії.

Вперше за сім років кіровоградці та гості обласного центру побачили оновлену експозицію, яку після реконструкції розгорнуто у дев’яти виставкових залах обласного краєзнавчого музею.

В експозиції музею представлені унікальні матеріали з історії нашого краю, а саме: фотодокументи, особисті речі, нагороди видатних особистостей і пересічних мешканців нашого краю, зброя, предмети побуту, нумізматика, одяг та меблі. В окремих залах - меморіальні колекції видатного державного діяча, письменника та художника Володимира Винниченка та рідкісні експонати з колекції нашого земляка, відомого кіровоградського колекціонера Олександра Ільїна.

На сьогодні в обласному краєзнавчому музеї експонується біля тисячі рідкісних експонатів, а загальний фонд складає близько 60 тисяч музейних предметів, що є однією з найбільших музейних збірок у нашій державі.

Меморіальний музей М.Л.Кропивницького

  • Вечір із циклу “Зустрічі у театральній вітальні”, присвячений Міжнародному дню театру, за участю акторів Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького , які показали уривки з вистав українського класичного репертуару;
  • Зустріч студентської молоді з авторкою і виконавицею пісень Світланою Щербиною;
  • Виставка:“І рушник вишиваний на щастя, на долю дала”.

 

27 березня у заповіднику-музеї Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) на Хуторі Надія відкрилася виставка “Тарас Шевченко ”Назар Стодоля” у театрі і кіно”.

 

Обласний художній музей

Виставки:

  • “Смак життя на вустах жінки”;
  • “Крим - територія Любові!”
  •  Виставка до 200-ї річниці від дня народження Кобзаря;
  • “Магія жіночої краси”;
  • “Любов моя - театр” - експозиція присвячена як діяльності самого храму театрального мистецтва, так і творчості заслуженого діяча мистецтв УРСР, головного художника театру Єрьоменка Василя Георгійовича (1919 – 2002);
  • Виставка дитячих робіт за підсумками проведення обласного конкурсу образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва "Кіровоградщина - мій рідний край", присвяченого 75-й річниці утворення Кіровоградської області;
  • Експозиція художніх творів, присвячена Міжнародному дню лялькаря;
  • Майстер-клас по виготовленню виробів із бісеру для слухачів Вищої народної школи Кіровоградського інституту розвитку людини “Україна”;
  • Відеопрезентація та науково-популярний фільм про життєвий та творчий шлях Тараса Шевченка;
  • Показ науково-популярних фільмів про життєвий та творчий шлях художника-авангардиста Казимира Малевича;
  • “Мовні проблеми світу та України” - слайд-бесіда;
  • В рамках роботи “Театру у музеї” відбулася прем’єра моновистави “Повернення” за щоденником Т.Г.Шевченка у виконанні заслуженого артиста України, актора Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького Юрія Жеребцова;
  • “Тобі, Кобзарю” - захід в рамках роботи літературно-художньої музичної вітальні;
  • Презентація альбому "Кіровоградщина у творах Володимира Федорова" .

 

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркінва

Виставки:

  • Фотовиставка “Провінція” І.Бєлоуса.
  • Виставка графічних творів художника-аматора В.А.Шульги “Серцем і розумом з Тарасом Шевченком”, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

 

Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого

  • Виставка “ Шевченкіана Степової Еллади”.
  • Зустріч акторської родини Ярошенків зі студентською молоддю.

Галерея “Єлисаветград”
 Виставки:

  • Порцеляна 60-80-х років;
  • Фотоапарати радянського періоду.

 

Фестивалі

З 1 по 5 березня в м.Кіровограді відбувся XІХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних музичних інструментах “Провесінь”.

Фестиваль-конкурс проводився під патронатом кафедри народних інструментів Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського.

До участі в конкурсі були запрошені студенти музичних училищ, учні середніх спеціальних музичних шкіл та початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

У конкурсі взяли участь солісти за інструментами: баян, акордеон, бандура, домра, балалайка, гітара, цимбали, сопілка у чотирьох категоріях.

Переможці отримали дипломи.

 З 1 по 29 березня проведено обласний огляд-конкурс аматорських театральних колективів “Театральна весна Кіровоградщини”, у якому взяли участь 28 театрів сільських, міських та районних клубних закладів.

Фотовиставки

У Гайворонському районному будинку культури експонувалася фотовиставка Віктора Земнорія “І наш край чудовий, і люди чудові” та нещодавно відкрита фотовиставка “Згадай той час, згадай, хто славив рідний край. Остання присвячена 75-річчю Кіровоградської області.

Бібліотечна справа

В Єлизаветградківській селищній бібліотеці відбувся День інформації “Доки жити будемо, тебе,Тарасе, не забудемо”.

Краєзнавча подорож “Земля, яку сходив Тарас” відбулася у Знам'янській центральні районній бібліотеці.

У рамках Національного проекту “ Україна читає дітям” працівники Новгородківської бібліотеки для дітей організували для учнів Новгородківського НВК читання вголос “Вплив книги на моє хобі” .

У Олександрівській районній бібліотеці для дорослих провели заочну екскурсію “Краю степовий, Кіровоградщино моя.” В рамках заходу експонувались виставки ”О краю мій, найкращий між краями”, “Таким я бачу рідний край - заквітчаним в любові”.

Біля приміщення Маловисківської районної бібліотеки ім.Лесі Українки відкрито меморіальну дошку на честь Т.Шевченка.

У Світловодському краєзнавчому музеї відбувся колоквіум “Шевченко відомий і невідомий” та відкрито виставку ”Великий син великого народу”.

У Новоукраїнській центральній районній бібліотеці відбувся круглий стіл “Дії під час надзвичайних ситуацій”, де провели інструктаж на випадок надзвичайних подій та при наданні першої медичної допомоги.

В Олександрівській районній бібліотеці для дітей в рамках тижня дитячого читання відбувся захід “Світлішає на світі, коли читають діти”, учасниками якого стали учні НВК № 3. Цікаві розповіді бібліотекарів, різноманітні конкурси, ігри, вікторини, які не залишили байдужими жодного учасника свята, - все це запропонували учням працівники бібліотеки, а на закінчення вручили подарунки найактивнішим, найкмітливішим, найерудованішим книгоманам.

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Книжкові виставки:

  • “Шевченкова криниця у віках” - книжкова виставка;
  • “Велич Шевченківського слова” - відкритий перегляд;
  • “Живопис - моя професія” - до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка;
  • “Відомий і невідомий Шевченко”;
  • “Краса та сила слова” - відкритий перегляд;
  • “Світле та радісне свято жіноче” - до 8 Березня;
  • “На теренах вічності” - до 375-річчя від дня народження Івана Мазепи;
  • “Сміхопад, сміходощ, сонцесміх” - до Дня сміху;
  • “Гортаючи сторінки улюблених книжок” - відкритий доступ;
  • “Яскравий світ захоплень” - книжкова виставка, віртуальна виставка на сайт бібліотеки;

Літературний календар:

  • “Мудрий, загадковий Шолом-Алейхем” - до 155-річчя від дня народження Шолом-Алейхема, єврейського письменника;
  • “Слова розквітли пелюстками серця” - до Дня поезії;
  • “Воскресіння Докії Гуменної” - до 110-річчя від дня народження Д.Гуменної, української письменниці;
  • “Лицар честі і краси” - до 110-річчя від дня народження М.Вороного, українського письменника;
  • “І виводив він душу з пітьми” - до 85-річчя від дня народження Ю.Мушкетика, українського письменника;
  • “Формула життя” - до 135-річчя від дня народження Альберта Ейнштейна;

Календар мистецтв:

  • Книжкова виставка до 190-річчя від дня народження Б.Сметани,

чеського композитора, піаніста, диригента, педагога;

  • Книжкова виставка до 170-річчя від дня народження М.А.Римського-Корсакова, російського композитора;
  • Книжкова виставка до 130-річчя від дня народження О.О.Шовкуненка, українського живописця;

Центр європейської інформації:

  • “Європа в портретах та досягненнях: Італія” - цикл книжкових виставок;

Масові заходи:

  • “З Шевченком у серці”- презентація виставки декоративно-ужиткового мистецтва клубу народних ремесел “Ниточка” до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка;
  • Зустріч з Миколою Томенком, присвячена 200-річчю від дня народження Т.Шевченка;
  • “Тарасові шляхи Приінгулля” - презентація книги Юрія Матівоса;
  • “Сяє Шевченка терновий вінок” - бесіда;
  • “У сяйві слова і сутінках долі” - літературно-музичний вечір;

 Засідання краєзнавчих студій:

  • “Гілки роду Варфоломія Шевченка у розвідках його нащадків”;
  • Засідання краєзнавчих студій спільно з клубом “Просвіта”;
  • “Герої Радянського Союзу - земляки та визволителі краю”;
  • “Світ у чуттєвих образах”;
  • “Молодь за здоровий спосіб життя” - круглий стіл;
  • “Весняне натхнення” - виставка творчих робіт в стилі хенд-мейд Ольги Ерофєєвої - до 8 Березня;
  • “Дамське щастя” - презентація виставки жіночих сумок і аксесуарів майстринь Кіровоградського клубу печворку (керівник - І. Кудревич) та Інтернет-проекту “ДублІрин”;
  • “Лялька - мотанка “Дівка - баба” - майстер-клас;
  • Майстер-клас від Ірини Кудревич з вільної машинної стібки;
  • Майстер-клас “Ниткографія”;
  • Майстер-клас з виготовлення квітів з тканини;
  • “Пейзаж шевченківської хати” - майстер-клас від Анастасії Бєлік;
  • “Принципи печворку” - лекція та майстер-клас Ірини Кудревич;
  • Музеї та митці” - лекція з електронною презентацією;
  • "Практичні вправи для розвитку усного мовлення учнів початкової школи ( англійська мова)" - семінар для вчителів іноземної мови м. Кіровограда;
  • “Свято кольору смарагда” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до Дня Святого Патрика;
  • “День ветеранів війни у В’єтнамі” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови;
  • Тематичні уроки англійської мови країнознавчого спрямування з використанням ігор та відео;
  • “English 123 в бібліотеці” - інтерактивний курс англійської мови для дорослих;
  • Огляд-конкурс на кращого знавця Конституції України та права серед учнів 11-х класів;
  • "Жанри мистецтва" - лекція;
  • "Облік та каталогізування електронних книг" - вебінар;
  • "Березневий блюз" - благодійна акція до Всесвітнього дня кота;
  • “Поети не мовчать” - поетична зустріч;
  • “Туберкульоз. Новий погляд на проблему” - лекція-бесіда;
  • “Звичаї і духовність українського народу” - лекція;
  • “Вода і енергія” - круглий стіл до Всесвітнього дня води;
  • “Українські митці 60-х. Школа спротиву” - лекція;
  • “Творчість Євгена Василевського в техніці “арт-сварка” - електронна презентація;
  • “Металеві метаморфози” - виставка;
  • Благодійний концерт до 50-річчя створення групи “Червоні гітари”;
  • Шаховий турнір присвячений Всесвітньому дню здоров’я;
  • Презентація циклу книг про Володимира Винниченка Сергія Колесника;
  • Зустріч-консультація з представником Пенсійного фонду для слухачів Вищої народної школи;
  • “Попереджений - значить озброєний: запобігання торгівлі жінками та дітьми” - лекція та перегляд фільму “Образи Європи”;

Веб-бесіди спеціалістів для користувачів:

  • Теми: “Здоровий спосіб життя”; “Важливо мати здатність вміти захищати себе та оточуючих”; “Самооборона”; ”Юдха Йога-Йога Битви. Широке розуміння”. “Бойові мистецтва: Тай бокс-Муай Тай; кунг фу - психофізичні системи розвитку”;
  • До Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками:
  • “Проблеми насильства в сім'ї: причини та шляхи запобігання” - постійно діючий стенд;
  • Тренінги:
  • “Здоровий спосіб життя” в рамках проекту “Турбота про жінку - впевненість у майбутньому”;
  • Тренінги з вивчення шрифту Брайля;
  • "Пошук в Інтернет";
  • “Бібліоміст” - модуль “Сучасний бібліотекар - 2”;
  • Проведення тренінгів для літніх користувачів за темами “Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет”;
  • Кіноклуб “Арт-хаус”;
  • Кіноклуб “KINOЖЗЛ”;
  • Відеоперегляди фільмів польських режисерів

 
ОЮБ ім.О.М.Бойченка

Масові заходи:

  • “Щастя за гроші не купиш” - День щастя в рамках флеш-акції “Що не день,
  •  то свято”;
  • “Щастя знає, кого шукає” - інтелектуальна гра;
  • “Топіарій - дерево щастя” - майстер-клас;
  • “Чи щаслива ви людина?” - тестування;
  • Тиждень музики в рамках Всеукраїнського тижня “Музика для дітей та юнацтва”;
  • “Музика, як казка, музика жива” - концертна програма за участю викладачів та студентів Кіровоградського музичного училища;
  • “Знавці музики” - брейн-ринг;
  • “З днем народження, Кіровоградщино” - до 75-річчя створення Кіровоградської області - віртуальна мандрівка;
  • “Тарасова доля - то правда жива” - літературно-музична година до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка;
  • “Скажемо туберкульозу і ВІЛ СНІДу - ні!” - круглий стіл спільно з Товариством Червоного хреста;
  • “Welcome to England” - віртуальна екскурсія;
  • “Знай свій край” - краєзнавча вікторина;
  • “Перукар: психолог, стиліст” - слайд-бесіда;
  • “Т. Г. Шевченко крізь призму віків” - літературно-краєзнавча розвідка;
  • “Стежками творчої долі Кобзаря” - слайд-бесіда-вікторина;
  • “Край степовий, Кіровоградщина моя” - слайд-бесіда;
  • “Чи уважний Ви читач” - інтелектуальне перехрестя;
  • “Фінляндія -країна тисячі озер” - віртуальна мандрівка;
  • “На хвилях музики” - музичний турнір;
  •  ”Україна - наш спільний дім” - слайд-бесіда;
  • “Загадкова краса мистецтва” - мистецький марафон;
  • “Ходіть легко” - тренінгова програма із здорового способу життя;
  • “Тарас Шевченко й одвічна жіноча таїна” - вернісаж жіночих портретів;
  • “У світі етикету” - калейдоскоп ввічливості;
  • “Тарас Шевченко. Заповіт” - відеоперегляд.

 Відбулися засідання клубів за інтересами:

  • “Поетичний зорепад: Ольга Полєвіна” - засідання клубу “Ліра”;
  • “Декупаж: мрії моєї душі” - зустріч з майстринею Н.В.Дефорж в рамках засідання клубу “Дивосвіт”;
  • “Як відкрити власну справу?” - зустріч-тренінг з головою Спілки підприємців малого та середнього бізнесу Кіровоградської області О.В.Надутенко в рамках клубу “Профі”;
  • “Добрим бути просто” - тренінг в рамках Школи доброти “Добро починається з тебе”;
  • “Вчимося бути толерантними” - тренінг в рамках Школи доброти “Добро починається з тебе”;
  • “Реалізація права на життя в українському законодавстві” - бесіда з провідним спеціалістом Головного управління юстиції в Кіровоградській області в рамках лекторію з правових знань для молоді “Молодь і право”;
  • Засідання Студії творчого настрою “фАРТ”;
  • “Вітальна листівка до 8 Березня”;
  • “Солодка флористика” (квіти з паперу з цукерками);
  • - “ Великодня писанка» (воскова техніка писанкарства);
  • “Дерево з бісеру”.

Книжкові виставки, тематичні полиці:

  • “Україна: євроатлантична інтеграція”;
  • “Юридичний компас для молоді”;
  • Виставка робіт учнів Кіровоградської дитячої художньої школи ім.О.М.Осмьоркіна - до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка;
  • “У світі дикої природи” - до Всесвітнього дня дикої природи;
  • “Історичний портрет Івана Мазепи” - до 375-річчя від дня народження;
  • “Ми - за безпеку життя”;
  • “Літературна творчість митця”-до 200-річчя від дня народження
  • Т. Г. Шевченка;
  • “Особистість на тлі епохи: Докія Гуменна”;
  • “Маршрутами здоров’я” - дієтична кухня;
  • “Гендерні стереотипи та сучасні реалії”;
  • “Переяславська Рада в контексті української історії”;
  • “Що ми повинні знати про туберкульоз”;
  • “Читаймо разом!”;
  • “Дмитро Чижевський - відомий славіст і філософ”;
  • “Український романтик Микола Гоголь”;
  • “Визначні театри світу” - до Міжнародного дня театру;
  • У світі музики - до Всеукраїнського тижня “Музика для дітей та юнацтва”;
  • “Календар знаменних дат: В.Івасюку - 65”;
  • “Календар знаменних дат: М. Римському-Корсакову – 170”;
  • “Календар знаменних дат: М. Мусоргському — 175”.

ОДБ ім.А.П.Гайдара

До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка
- Виставка літератури “Шевченківське слово живе”;
- Літературна композиція “Ти в моєму серці, Україно, Думою Шевченка гомониш…”;
- Відкриття виставки робіт учнів художньої школи ім.О.О.Осмьоркіна “Чарівний пензель Кобзаря”;
- Мультимедійна презентація “Постає твій образ наче промінь…”;
- Книжкова виставка “Крилате слово Кобзаря”;
- Година натхнення “Життя вічне, слово невмируще”;
- День голосного читання творів Т.Г.Шевченка.
До Міжнародного жіночого дня:
- Літературно-музична композиція “Матусю моя дорогенька, це свято даруєм тобі”;
- Засідання творчої майстерні “Талановиті пальчики”. Майстер-клас “Букет весняний”;
- Відкриття виставки творчих робіт “Жіночий портрет”.
Пізнавально-розважальні заходи:
- Засідання підліткового клубу “Уроки Мері Поппінс”. Година спілкування “Як правильно дарувати і одержувати подарунки”;
- Круглий стіл “Разом проти туберкульозу” (спільно з Товариством “Червоний Хрест”);
- Година етики “Гармонія відносин з природою”;
- Креатив-майстерка “Великоднє дерево з міні-яйцями”.
До Міжнародного дня театру:
- Творча зустріч з акторами молодіжного театру “Резонанс” .
Всеукраїнський тиждень дитячого читання:
- Урочисте відкриття Тижня. Театралізоване дійство “Бібліотечна країна запрошує у казку”;
- Книжкова виставка “Візок чудових казок”;
- День відкритих дверей “Я, мама, тато і книга”;
- Презентація літературних бестселерів “Я обираю супер-книгу”;
- Бліцопитування “Що ти читаєш на ніч?”;
- День голосного читання “Читай з задоволенням”;
- День знайомства з сучасною книгою “Book-new’s”;
- Бібліотечний урок та майстер-клас для дітей і батьків “Книжкова лікарня”;
- Книжкова виставка “Подаруй книзі друге життя”;
- День періодики “Сторінками дитячої преси”;
- Літературна інформина “Мій чарівний друг - книга”;
- День інтерактивної книги “Book-online”;
- Майстер-клас “Закладка книжкова - помічниця чудова”;
- Конкурс-вікторина “Подорож книжковим морем”;
- Голосне читання книги Ю.Олеші “Три товстуни”;
- Заняття міні-школи “Вулик”, “Що таке нетикет?”;
- “Разом з Пізнайком до країни Знань”: знайомство дітей з друкованим дитячим журналом, з СD та електронною версією в Інтернеті;
- Віртальна подорож “Пам'ятники книгам і літературним героям”;
- Підведення підсумків конкурсу “Найкращі читачі бібліотеки”.
- Проект “Сучасна бібліотека - сучасні послуги”:
- Пізнавально-розважальне заняття з використанням комп’ютерних розвивальних ігор “Професор Крейд запрошує на гостини”;
- Ігровий урок “В комп’ютерні ігри грай - всі країни знай” з “Дитячою колекцією” від Атлантик;
- Веб-мандрівка “Сторінками дитячої преси”;
- Практичне заняття “Skype - спілкування без меж”;
- Тренінг “Особливості спілкування у віртуалі” (онлайн-безпека);
- Онлайн-тренінг “Сторінками соціальних мереж”;
- Знайомство-тренінг “Інтернет - імперія інформації”;
- Знайомство з пошуковими системами Інтернету “Комп’ютерний мегаполіс”;
- Віртуальні мандрівки “Країна, якої немає на карті”;
- Тренінг “Навчаємось з Інтернетом”.

 

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua