Хроніка культурного життя Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за квітень 2014 року)
Загальні питання
Урочистою ходою та мітингом-реквієм жителі обласного центру вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Чорнобильці, представники громадськості і влади під барабанний бій рушили від центральної площі до пам'ятника жертвам аварії на ЧАЕС. Учасники ходи поклали живі квіти до меморіалу, пролунав військовий салют.
Театрально-концертне життя
Обласна філармонія:
У філармонії відбулися концерти:
- Концерт, присвячений 80-річчю музичної школи № 1 ім.Г.Нейгауза;
- Творчий звіт музичного училища;
- Концерт Олега Винника;
- Концерт джазових колективів Миколи Євпака та Сергія Крашеніннікова;
- Благодійний концерт “Підтримай армію України” - виступ хореографічних колективів з Кіровограда, а також ансамблі зі Світловодська та Олександрії.
В обласному театрі ляльок відбулася прем'єра вистави “Дорога да Віфлеєму” за мотивами білоруського драматурга Сергія Ковальова.
Просвітництво. Художня самодіяльність
У Бобринецькому Будинку культури пройшов конкурс “Міс хореографія”.
У Долинській Свято-Успенській церкві відбулося районне свято духовного співу “Благовіст”. Було презентовано виставку робіт майстрів
декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, виступили хорові колективи.
У Новомиргородському РБК відбувся вечір пам'яті ”Ті, хто працею своєю край наш звеличав”, присвячений Героям Соціалістичної Праці Новомиргородщини В.Бориску та П.Афанасьєву.
25 квітня в музичній школі № 1 ім.Г.Нейгауза, відбулося театралізоване дійство - вшанування пам’яті ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.
У ньому взяли участь діти-чорнобильці з музичних шкіл № 1 ім.Г.Нейгауза,
№ 2 ім.Ю.Мейтуса, № 3 та Кіровоградської дитячої школи мистецтв (селище Нове).
Організатори заходу цього разу по-новому висвітлили Чорнобильську трагедію, закликавши дітей і дорослих любити Батьківщину та оберігати світ, у якому ми всі живемо.
У Маловисківському РБК відбувся концерт, присвячений 50-річчю народної аматорської хорової капели. Очолюваний понад 40 років П.Бровченком колектив став відомим не тільки в рідному місті. Сьогодні в ньому під керівництвом І.Бочинської співають 50 вокалістів - люди поважного віку і молодь.
У м.Бобринець відбулась громадсько-політична та культурно-мистецька акція “Єдина Україна” під гаслом “Ми проти війни, проти агресії, за єдину Україну, за сильну армію”. Більше двох тисяч людей вийшли на вулиці міста з жовто-блакитними стрічками, кульками, прапорами. Зі сцени лунали щирі промови громадських діячів та українські патріотичні пісні у виконанні аматорів районного Будинку культури. Було організовано збір коштів для підтримки Збройних Сил України. Завершилась акція “ланцюгом єднання”, коли всі учасники, взявшись за руки, разом заспівали Державний Гімн України.
В Олександрійському районному Будинку культури відбувся VІІІ
відкритий фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва “Сонячні танці”, в якому взяли участь аматорські хореографічні колективи з сіл Олександрійського району.
В Олександрівському районному Будинку культури відбулась презентація виставки майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва районного осередку обласного творчого об’єднання “Дивосвіт”.
18 квітня на базі Петрівського районного Будинку культури відбувся семінар керівників музичних колективів клубних закладів району. Практичне заняття щодо роботи над новими творами провели методист з музичного жанру районного Будинку культури Леонід Старов та керівник вокально-інструментального ансамблю Анатолій Рябоконь. Учасники семінару мали змогу поспілкуватися з фахівцями, отримати поради і необхідну інформацію, обмінятися досвідом роботи.
Обласна громадська організація об’єднання болгар “Нашите хора” під керівництвом Сергія Осадчого запросила до загальноосвітньої школи № 35 усіх шанувальників народних болгарських звичаїв взяти участь у національному святі зустрічі весни “Баба Марта”. Присутні почули розповідь про традиції цього свята; у виконанні школярів пролунали болгарські пісні та вірші про весну. Бурхливі оплески викликали виступи фольклорного колективу “Глюкляйн” обласного німецького культурного Центру “Розвиток”, вихованців музичної школи № 3, учасниць модельного агентства “Мадіна-стиль”. Усі гості отримали у подарунок мартениці (переплетені білі й червоні нитки), які у Болгарії люди дарують один одному, як символ радості і здоров’я.
На сцені Олександрівського районного Будинку культури відбулась прем’єра вистави Олександра Вітра “Станція або Розклад бажань на завтра” у виконанні народного аматорського театру районного Будинку культури (режисер Віктор Шевченко).
Наступна зустріч учасників колективу з глядачами - 11 квітня. На сцені Михайлівського сільського Будинку культури народний аматорський театр районного Будинку культури покаже виставу Сергія Щученка “Фелічіта або П’єса для будильника”.
11 квітня в Олександрії відбулась прем’єра. Народний аматорський театр Палацу культури “Світлопільський” представив на розсуд глядача виставу за п’єсою Михайла Варфоломєєва “Святий і грішний”. Режисер Юрій Дзбановський.
Музейна справа
У Новгородківському районному музеї історії у Міжнародний день пам'яток і визначних історичних місць відбувся день відкритих дверей.
18 квітня у Новомиргородському районному краєзнавчому музеї була проведена година пам'яті “Пам'ятаємо, любимо, шануємо”, присвячена Степану Дмитровичу Кожум'яці борцю за Незалежну Україну, філологу-соціологу, відомому містобудівнику, українському політв’язню, почесному громадянину міста Новомиргорода.
У Новгородківському районному музеї історії організували виставку “Великоднє диво” на якій представлено роботи майстринь селища та вихованців БДЮТ .
У Добровеличківському краєзнавчому музеї відбувся день відкритих дверей до Міжнародного дня пам'яток і визначних історичних місць.
У Знам'янському краєзнавчому музеї експонувалась виставка художника Миколи Явтушенка “Із діда-прадіда я землю вчивсь любити”.
У Добровеличківському районному краєзнавчому музеї до Дня довкілля провели програму “Бережімо планету Земля, вона у нас одна”.
Обласний краєзнавчий музей
- “Лялька-мотанка - родинний оберіг” - виставка;
- “Природа нашого краю” - експозиція відділу природи;
- “Перлина української сцени” - презентація виставки до 160-річчя М.Заньковецької.
11 квітня у меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу “Зустрічі у літературній вітальні”. Гість дому корифея - Броніслав Куманський, заслужений журналіст України, мистецтвознавець, лауреат обласної премії у галузі образотворчого мистецтва імені Олександра Оcмьоркіна представив свою книгу “Десята муза Кіровоградщини”.
28 квітня у відділі Кіровоградського обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся тематичний захід, присвячений Дню Перемоги.
Учасникам заходу презентовано виставку фоторобіт В.Момота “День Перемоги очима сучасника”.
Обласний художній музей
Виставки:
-
- “ У нашій пам'яті вічно” - до Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів;
- Майстер-клас із виготовлення підсвічника;
- Майстер клас із виготовлення писанок;
- Майстер-клас в техніці об'ємної аплікації;
- Виставка однієї картини - “ Пост ДАІ” автор картини Броніслав Домашин ( 1927 -2000);
- “Жил был художник один...“ - вулична акція;
- “Архітектурні образи” - до відзначення Міжнародного дня пам'яток та історичних місць.
- "Кіровоградщина очима художників" - виставка творів образотворчого мистецтва, присвячена 75-річчю утворення Кіровоградської області.
- “Гірким моїм словом посміюся” - експозиція до 205-річчя від дня народження письменника М.В.Гоголя;
- Відеопрезентації та показ науково-популярних фільмів про життя і творчість Н.В.Гоголя.
- Відеопрезентація та фільми до Всесвітнього дня авіації та космонавтики;
- Відеопрезентація, показ науково-популярних фільмів до 28-річниці Чорнобильської катастрофи;
- Відеопрезентація та перегляд науково-популярних фільмів про Павла Вірського до Міжнародного дня танцю;
- Круглий стіл до 85-річчя від дня народження педагога, краєзнавця, почесного громадяни Знам'янки В'ячеслава Шкоди ( 1929-2011);
- “Мистецтво не вмирає!” - виставка приурочена світлій пам’яті Владислава В’ячеславовича Ачкасова;
- “Українська вишивка, рушник” - лекція;
- “Трагедія мирного атома” - експозиція до 28-річниці Чорнобильської катастрофи;
- “Свято Великодня” - виставка дитячих робіт вихованців гуртка графіки народної студії образотворчого мистецтва “Соняшник” Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості.
Музей музичної культури ім. К.Шимановського
“Перша музична: біля витоків” - виставка до 80-річчя музичної школи
№1 ім.Г.Нейгауза.
Літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого
У музеї відбулася зустріч студентів філологічного факультету КДПУ ім.В.Винниченка з краєзнавцем, заслуженим працівником освіти А.Ковирьовим.
Фестивалі
З 9 по 13 квітня в Кіровограді проходив ХІV Всеукраїнський конкурс молодих піаністів в рамках фестивалю "Нейгаузівські музичні зустрічі".
У конкурсі взяли участь студенти вищих мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, учні середніх спеціальних музичних шкіл, початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання).
Змагатись за першу премію виявило бажання 40 конкурсантів з усієї України.
В рамках фестивалю відбулися виступи заслуженого артиста України Йожефа Єрміня, Генріха Нейгауза-молодшого та Адріана Нейгауза.
Бібліотечна справа
До Всесвітнього дня здоров'я в Березівській (Олександрійський район) бібліотеці-філії провели спортивне свято для вихованців ДНЗ ”Світлячок”.
Олександрійська центральна районна бібліотека ім.Д.Чижевського долучилася до акції “Ніч у бібліотеці”. 23 квітня з 19.00 для користувачів були організовані віртуальні екскурсії бібліотеками світу, перегляд програми “Топ 10 найкращих буктрейлерів”, ігри, виставки, турнір з шахів, брейк-кава. Флеш-моб “Вдень і вночі читають читачі” привернув увагу студентів та учнів.
ОУНБ ім.Д.Чижевського
Масові заходи:
Книжкові виставки:
- “Калейдоскоп інтелектуальних ігор”;
- “Партнерство Україна-НАТО: реалії, потреби і нові підходи”;
- “Екологічний простір сучасності” - до Дня довкілля;
- “Великодня радість землю обіймає” - відкритий перегляд;
- “Ми йшли до тебе, Перемого!”;
- “Чорнобиль - пам'ять невмируща” - відкритий перегляд;
- “Чорнобиль не має минулого часу”;
- “Література рідного краю” - книжкові презентації в рамках проекту;
Літературні ювілеї:
- “Вічна молодість Гоголя” - до 205-річчя від дня народження М.Гоголя;
- “Сатиры смелый властелин” - до 270-річчя від дня народження Д.Фонвізіна;
- “Співець любові та свободи” - до 450-річчя від дня народження В.Шекспіра;
- “Шекспір та його всесвіт” - до 450-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра, англійського драматурга і поета;
Календар мистецтв:
- До 140-річчя від дня народження М.А.Косака, українського композитора, диригента і музичного педагога;
- До 125-річчя від дня народження Ч.С.Чапліна, англійського та американського кіноактора та режисера;
- До 130-річчя від дня народження Г.П.Юри, українського актора;
- “Книги в яких шукали майбутнє”;
Центр європейської інформації:
“Європа в портретах та досягненнях: Великобританія” - цикл книжкових виставок;
Польський культурний центр:
“Центр європейської інформації” - до Дня конституції Республіки Польща;
Канадсько-український бібліотечний центр:
“У світі ідей і образів”;
Орхуський центр:
“Екологічний простір сучасності” - до Дня довкілля;
“Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі”;
До Міжнародного дня театру:
“Сценографи українського театру”;
Фотовиставки:
“Птахи рідного краю” - митця з Кривого Рогу Сергія Рижкова до Всесвітнього дня птахів;
“Дорожні замальовки” із серії “Відкриваючи Україну” - фотовиставка Гліба Цуканова;
“Провінція” - фотовиставка Андрія Самойлова;
Тренінги:
- Тренінги з вивчення шрифту Брайля;
- Тренінг “Веб 2.0” для користувачів категорії “50+”- Інтернет-центр;
- Тренінг “Здоровий спосіб життя”;
- Тренінг “Турбота про жінку - впевненість у майбутньому”;
- Бібліоміст - тренінг “Сучасний бібліотекар - 2”;
- Тренінги “Робота Пункту доступу громадян до інформації органів влади України”;
- Тренінги для літніх користувачів за темами “Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернеті”;
- “Громадянам про органи влади - пошук, доступність, консультування”;
Майстер-класи:
- “Виготовлення троянд зі стрічок” - майстер-клас Наталії Кравченко;
- “Пасхальна лялька” - майстер-клас Людмили Кривенко;
- “Ляльки-кози” - майстер-клас Людмили Кривенко;
- “ПроШви” - майстер-клас Лариси Гарбузенко;
- Майстер-клас Лариси Гарбузенко “Тіньова гладь”;
- Майстер-клас Ірини Кудревич з вільної машинної стібки;
- Майстер-клас виготовлення писанки в стилі “витинанка”;
- Майстер-клас “Керамічна іграшка”;
- Майстер-клас “Від Ідеї до творчості”;
- Майстер-клас “Лялька-мотанка”;
Краєзнавчі студії:
- Засідання краєзнавчих студій, присвячене 120-річчю від дня народження Д.І.Чижевського на якому презентовано видання “Наш земляк Дмитро Чижевський - видатний вчений - енциклопедист, філософ та історик культури й науки”;
- Презентація книги Романа Яковенка “Цинізм бароко - гумористичні мініатюри”;
- Відбувся авторський вечір Ірен Роздобудько;
- Засідання клубу розмовної англійської мови “Земля - наш спільний дім” - до Міжнародного дня Матері-Землі;
- Тематичні уроки англійської мови країнознавчого спрямування з використанням ігор та відео;
- Протягом місяця у відділі документів іноземними мовами проходили тематичні засідання клубу розмовної англійської мови;
- “Навчання у США: процес вступу та фінансова допомога” від консультативного центру мережі “Освіта США”;
- “Ігрові методи в навчанні німецької мови” - семінар для вчителів міста;
- “Право українців на воду: задеклароване чи реальне?” - круглий стіл до Дня довкілля;
- До дня Європи відбулось заняття творчої майстерні “Розуміти себе - розуміти інших” та майстер-клас зі створення скрайбінгів на тему “Цінності. Власний вимір”.
- Працівниками бібліотеки в рамках Дня Європи було здійснено виїзд до с.Олександрівка та показ фільму Doku Days про права людини “Содік”.
- “Стандарти освіти та ринок праці” - веб-конференція;
- Презентація виставки “Мотузяне диво” від Людмили Люненко;
- “Безпека праці та охорона здоров’я під час виробництва та використання хімічних речовин” - семінар-практикум;
- Художня виставка клаптикового шитва Людмили Кривенко;
- “Дореволюційна періодика” - лекція;
- “Золотые россыпи” - конкурс для учнів ЗОШ міста спільно з Російським Центром естетичного виховання;
Інформаційно-консультативний гендерний центр:
- “Рівні права - рівні обов'язки. Проблеми працевлаштування” - лекція;
- “Засади інформаційної політики під час виборів і виборчих кампаній в України”- семінар;
- “Форми і види ділового спілкування” - лекція;
- “Професійна етика” - лекція;
- Веб-екскурсія до Всесвітнього дня Інтернету;
Клуб інтелектуальних ігор:
- “Мистецтво шахової гри” - цикл шахових турнірів;
- “Предметно-орієнтовані повнотекстові бази даних” - День інформації;
- “Бібліотечна педагогіка або виховання книгою” - День інформації;
- Виставки декоративно-ужиткового мистецтва Клубу народних ремесел “Ниточка”;
- “Довкілля та екологія” - тематична бесіда.
ОЮБ ім.О.М.Бойченка
Масові заходи:
- “Епоха extrim: Треба вижити!” - брейнстромінг;
-”Великоднє розмаїття” - майстер-клас із виготовлення листівок до Великодня;
- Зустріч з майстринею писанкарства Алєксєєнко Д.О., керівником гуртка “Сувенір” Центру позашкільного виховання “Контакт” Кіровоградської гімназії ім.Т.Г.Шевченка та майстер-клас із виготовлення писанок;
- “Чарівний світ бісеру” - презентація виставки робіт школярів “Спеціальна школа № 1” (з циклу заходів “Незламність духу в творчості”);
- “Подорожуємо Інтернетом” - інтернет-урок;
- “Книги - дивовижний сад…” - День інформації;
- День Інтернету (цикл заходів, в рамках флеш-акції “Що не день, то свято!”);
- “Бібліоніч” (в рамках Всеукраїнської молодіжної бібліоночі) - цикл заходів
- “Освіта в Європі: впевнене майбутнє” (до Дня Європи) - зустріч з Поляновською В.О., директором Міжнародного агентства “Погляд-Next” та Захаровою І.В., головним спеціалістом Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області
- “Венеціанська маска: що приховано за нею?” - зустріч-презентація виставки венеціанських масок та майстер-клас із виготовлення масок від автора - художника-дизайнера Ольги Цюпки;
- “Вчимося правильно спілкуватися” - тренінг;
- “Знавці музики” - брейн-ринг в рамках Всеукраїнського тижня “Музика для дітей та юнацтва”;
- Презентація виставки робіт учнів Кіровоградської дитячої школи ім.О.Осмьоркіна - до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка;
- “Українська писанка” - майстер-клас із розпису писанок;
- “Цей безцінний скарб - писанка” - слайд-бесіда;
- “Екологічні проблеми Кіровоградщини” - слайд-бесіда-вікторина;
- “Світ професій – мій вибір, мій успіх” - презентація навчальних закладів м.Кіровограда;
- “Бережи природу” - екологічна вікторина;
- “Татуювання - мода чи безглуздя” - слайд-бесіда;
- “Чорнобиль - незакінчена історія” - слайд-бесіда-вікторина;
- “Чорнобиль - незакінчена історія” - зустріч з фахівцями обласного навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Орловою Г.М. та Дубенським О.М.;
- “Історія створення книги” - відеобесіда;
- “Кіровоградщина - наш край, наша гордість” - краєзнавча пазл-вікторина до 75-річчя утворення Кіровоградської області;
- “З Днем народження, Кіровоградщино” - віртуальна мандрівка;
- “Відкриваємо Європу” - урок-подорож;
- “Мова - диво інструмент” - ілюзіон мовної словесності;
- “Наша адреса у Всесвіті” - урок-подорож;
- “Нова зачіска - нове життя” - слайд-бесіда;
Відбулися засідання клубів за інтересами:
- “Українські закони на захисті здоров'я” (7 квітня - Всесвітній день здоров'я) - бесіда з провідним спеціалістом Головного управління юстиції у Кіровоградській області К.Пільгуй (засідання лекторію “Молодь і право”);
“Цікавий співрозмовник: який він?” - тренінг (засідання Школи доброти “Добро починається з тебе”);
- “Голова спілки, письменник, редактор, людина: Василь Бондар” - автограф-сесія (засідання клубу “Ліра”);
- “Пропусти Чорнобиль крізь душу” - зустріч-реквієм з ліквідатором аварії на ЧАЕС, полковником Фоменком А.В. (засідання клубу “Профі”);
- “Великодня листівка: ниткографія та валяння”” - зустріч з Горденко В.М. та Терещенко О.М., майстринями, керівниками гуртків обласного Центру дитячої та юнацької творчості (засідання клубу “Дивосвіт”);
- Заняття студії творчого настрою “фАРТ” :
- “Декоративні квіти” - майстер-клас;
-“Дерево щастя” (топіарій) - майстер-клас;
-Заняття “Школи інформаційного комфорту”:
- “Мандрівка книжковим містом” - бібліотечний урок;
- “Каталоги та картотеки бібліотеки. Електронний каталог бібліотеки” - бібліотечний урок;
“Предмет бібліографії. Різноманітні типи і види бібліографічних посібників” - бібліотечний урок;
Книжкові виставки, тематичні полиці:
-“Краса, пробуджена весною”;
-“Усміхаймось разом!”;
-“Мистецтво спілкування”;
-“Підкорювачі Космосу”;
-“Як дожити до 100 років” - до Всесвітнього дня здоров’я;
-“Людина і довкілля: сучасний аспект”- до Дня довкілля;
-“Подих часу: книги, про які забули”;
-“Подорож книжковим лабіринтом” -до Дня книги та авторського права;
- “Чарівний світ бісеру” - виставка робіт школярів “Спеціальна школа № 1” (з циклу заходів “Незламність духу в творчості”);
-“Барви Великодніх свят”;
-“Меморіальна пам'ять Кобзарю” до Дня пам’яток історії та культури;
-“Чорнобиль не має минулого часу”;
-“Не залишайся байдужим: прийди й проголосуй”;
-“Читай! Формат не має значення”;
-“Пером і пензлем правда про війну” - до Дня Перемоги;
-“Венеціанська маска: що приховано за нею” - виставка венеціанських масок художника-дизайнера Ольги Цюпки;
-“Чарівний світ Великодньої писанки” - виставка робіт учнів гімназії ім.Т.Шевченка;
-“Бережемо тих, хто ще з нами, пам’ятаємо про тих, кого вже немає” - до Дня Перемоги;
-“Кіровоградщино моя! Тебе прославили літа, ти прославляєшь Україну” - віртуальна виставка до 75-річчя утворення Кіровоградської області;
-“Book - салон” - виставка нових надходжень;
-“У книг немає канікул”.
ОДБ ім.А.П.Гайдара
Масові заходи:
До Дня сміху:
- Відео-пазл “Щирий сміх продовжує життя”;
Всеукраїнський тиждень дитячого читання:
- Віртуальна подорож “Пам’ятники книгам і літературним героям”;
- Підведення підсумків конкурсу “Найкращі читачі бібліотеки”.
До Міжнародного дня дитячої книги:
- Андерсенівські читання;
- Віртуальна подорож “У казковому світі Г.К.Андерсена”;
- Театралізоване дійство “Нам без книг ніяк не можна”;
- День інформації “Ти, книга, й Інтернет”.
До Дня космонавтики:
Медіа-подорож “Панорама зоряного неба”.
До Всесвітнього дня здоров’я:
- Свято Зубної Феї;
- Книжкова виставка “Учись бути здоровим”.
До Великодня:
- Засідання творчої майстерні “Талановиті пальчики”. Майстер-клас “Великодні прикраси і сувеніри”;
- Святковий вернісаж “На Великдень сонце грає”;
- Креатив-майстерки “Великоднє дерево з міні-яйцями” та “Пасхальні диво-курчата”;
- Виставка-свято “Великодні вітання”.
До Дня Землі:
- Мультимедійний відеоряд “Земля - оселя наша спільна”;
- Книжкова викладка “Зелена казка весни”;
- Презентація книги “Чепурик - захисник довкілля”;
- Книжкова викладка “Барви рідної Землі”;
- Екологічна година “За життя без сміття”;
- День бібліографії “Великі проблеми маленької планети”.
До 28-річниці Чорнобильської трагедії:
- Викладка “Чорнобильські дзвони душу тривожать”;
- Мультимедійна презентація “Чорнобиль не має минулого часу”;
- Книжкова викладка “Чорнобильські дзвони”;
- Година пам’яті “Чорнобиль - чорна квітка полину”.
Пізнавально-розважальні заходи:
- Книжково-ілюстративна виставка “Мистецький вінок України”;
- Презентація книжково-ілюстративної виставки “Обереги нашої душі”;
- Електронна презентація “Ти, Книга й Інтернет”;
- Засідання підліткового клубу “Уроки Меррі Поппінс”;
- Мультимедійна презентація та майстер-клас “Навчаємось фітодизайну”;
- Засідання міні-школи “Вулик” на тему: “Вивчаємо кольори”;
- Голосне читання книги А.Григорука “Правнук барона Мюнхаузена”.
Проект “Сучасна бібліотека - сучасні послуги”:
- Пізнавальнорозважальне заняття з використанням комп’ютерних
- розвивальних ігор “Професор Крейд запрошує на гостини”;
- Ігровий урок “В комп’ютерні ігри грай - всі країни знай” з “Дитячою колекцією” від Атлантик;
- Знайомство дітей з друкованим дитячим журналом, з СD та електронною версією в Інтернеті: “Разом з Пізнайком до країни Знань”;
- Веб-мандрівка “Сторінками дитячої преси”;
- Онлайн-мандрівка “Зв'язок без меж - сторінки соціальних мереж”;
- Практичне заняття “Skype - спілкування без меж”;
- Тренінг “Особливості спілкування у віртуалі” (онлайн- безпека);
- Знайомство з пошуковими системами Інтернету “Комп’ютерний мегаполіс”;
- Віртуальні мандрівки “Країна, якої немає на карті”;
- Тренінг “Навчаємось з Інтернетом”;
- Година практичних порад з самоосвіти “Бібліотека - навігатор в системі Інтернет”;
- Заняття з циклу “Вибір професії за допомогою Інтернет”.
Методична робота:
Обласний семінар-практикум “Бібліотеки для дітей в контексті сімейного виховання” для керівників Р/М/ДБ, дитячих відділів при ЦР/М/Б.
|