[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини



bigmir TOP100


Хроніка культурного життя Кіровоградщини
 ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
  документами за травень 2014 року)

Загальні питання

4 травня в Кіровограді на площі Героїв Майдану живим ланцюгом відбулася акція-виставка “Творчість єднає Україну”.

В акції взяли участь творчі громадяни які представили різні види декоративно-ужиткового мистецтва.

6 травня, на головній площі Кіровограда відбувся флеш-моб "Молодь за єдину Україну".

Кіровоградська молодь, учні, діти і ті, хто вважає себе відповідальним за майбутнє України, взялись за руки і зробили символічний живий ланцюг єдності навколо сформованого вислову "Україна Єдина".

Під супровід патріотичних музичних композицій, учасники заходу пов'язали жовто-блакитні стрічки на дереві біля площі Героїв Майдану.

У Бобринці відбулась громадсько-політична та культурно-мистецька акція “Єдина Україна” під гаслом “Ми проти війни, проти агресії, за єдину Україну, за сильну армію”. Більше двох тисяч людей вийшли на вулиці міста з жовто-блакитними стрічками, кульками, прапорами. Зі сцени лунали щирі промови громадських діячів та українські патріотичні пісні у виконанні аматорів районного Будинку культури. Було організовано збір коштів для підтримки Збройних Сил України. Завершилась акція “ланцюгом єднання” коли всі учасники, взявшись за руки, разом заспівали Державний Гімн України.

В обласній філармонії відбулися урочисті заходи, присвячені 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

У селищі Хащувате (Гайворонський район) з нагоди Дня примирення, що в усьому світі відзначається 9 Травня, відкрито найбільший в Європі Меморіал пам'яті. Його споруджено на місці братської могили, в якій поховано близько тисячі євреїв, розстріляних нацистами у лютому 1942 року.

У День пам'яті жертв політичних репресій, відбувся мітинг у центрі Кіровограда. У заході взяли участь представники обласної та міської влади, громадськості, гості міста з різних куточків України, котрі прибули на форум Євромайданів.

16 травня в обласному краєзнавчому музеї вручили нагороди лауреатам обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова.

Премії отримали:

І премія - Ольга Голованова, вчитель початкових класів Злинської загальноосвітньої школи №1, за книгу “Злинка: від витоків до сьогодення”;

ІІ премія - Олександр Терещенко, співробітник Кіровоградського міського музею музичної культури ім.Кароля Шимановського за краєзнавчо-дослідницький доробок 1998-2013 років: музично-фольклорні праці, нотні збірки з авторським науковим коментарем, аудіо альбоми;

ІІІ премія - Леонід Балицький, вчитель географії Войнівської ЗОШ за проект “Історія міст і сіл України. Кіровоградська область”, дослідження “Село Войнівка”, “Село Долинське” Олександрійського району.

22 травня з нагоди відзначення 153-ї річниці від дня перепоховання Т.Г.Шевченка на Чернечій горі у Каневі в Кіровограді відбувся урочистий мітинг та покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку.

24 травня у Кіровограді відбулася туристична виставка “Кіровоградшина:літо 2014” . Головним партнером заходу виступив департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації. Місцеві туристичні агенції та представництва всеукраїнських та світових туристичних операторів пропонували кіровоградцям різноманітні варіанти дешевого, комфортного та незабутнього відпочинку.

Театрально-концертне життя

Обласна філармонія:

Благодійний концерт під гаслом “Народ та армія єдині!” на підтримку Збройних Сил України відбувся в обласній філармонії. Концерт був організований за сприяння департаменту культури, туризму та культурної спадщини, департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації, а також обласного осередку Національної Хореографічної спілки України.

Концертна програма складалася з 27 хореографічних композицій, представлених найкращими хореографічними колективами області - “Пролісок”, “Росинка”, “Конвалія”, “Час Пік”, “Анюта”, “Світанок”, “Надія”, “Форсайт”, “Дебют”, “Аеліта”, “Метелиця”, “Вікторія”, “Форсаж”, “Алегро” та інші.
 
8 травня - концерт вокального квартету “Гетьман” “Козацькій славі жити у віках”;
11 травня - концерт “ Рок-хіти” - камерна група “Резонанс”;
11 травня - відкриття XVII Всеукраїнського фестивалю “Травневі музичні зустрічі”;
12 травня - святкування 20-річчя народного художнього колективу України ансамблю сучасного танцю “Час Пік”;
17-18 травня - відкриття фестивалю“Калиновий спів”;
20 травня - концерт камерного оркестру “Концертіно” за участю лауреата міжнародних конкурсів Сергія Григоренка ( фортепіано, м. Львів), художній керівник - заслужений діяч мистецтв України Наталія Хілобокова;
23 травня- концерт ансамблю танцю України ім.Павла Вірського.
24 травня - казка для дітей і дорослих “Фантастична Київська Русь”;
27 травня - концерт оркестру “Lords of the sound” під керівництвом В.Фізера.
Виступ балету “Degage” Дніпропетровського театру опери та балету.

У Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбувся творчий вечір Олександра Яременка “Вірні друзі”.

У Кіровоградській музичній школі № 1 ім.Г.Нейгауза відбулася зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни та пройшов святковий концерт.

В академічному обласному театрі ляльок 24 травня відбулася прем'єрна вистава Айболить і Бармалей” за К.Чуковським.

31 травня в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбулася прем'єра вистави "Русалонька" Ганса Кристіана Андерсена.
Переклад Катерини Демчук. Режисер-постановник - Євген Курман. Художник-постановник - Дар’я Ярошенко. Сценічна редакція - Євген Курман. Музичне оформлення - Олександр Головньов. Балетмейстер - Марина Опря.

Музейна справа

У рамках відзначення Міжнародного дня музеїв та з нагоди 10-ї річниці від дня заснування міського краєзнавчого музею м.Знам'янки, 16 травня в музеї пройшли урочисті заходи. Родзинкою свята стала виставка художника з Казарні Миколи Федоровича Явтушенка.

17 травня в Кіровограді відбулася мистецька акція “Ніч музеїв”, присвячена Міжнародному дню музеїв.
У акції взяли активну участь музеї обласного центру, серед них: обласний краєзнавчий музей, обласний художній музей, музей музичної культури ім.К.Шимановського, художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна, літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого, народний музей Ю.Мейтуса.

Вони запропонували гостям свята багато цікавих заходів: майстер-класи на будь-який смак, вистави, ( в тому числі і музичні), зустрічі з поетами, виставки різної тематики, екскурсії, виступи танцюристів, музикантів, співаків, перегляд відео про туристичну привабливість краю і багато іншого.

Цікавість викликали музично-літературна композиція “Воїни світла” яку презентувала експериментальна театральна студія ”Круг света”. Музиканти поєднали поезію і музику різних жанрів, тим самим показали яким буває мистецтво у різні періоди і настрої життя, вуличний концерт, який постійно збирав охочих послухати і подивитися. Музиканти виступали посеред торгових точок із різним начинням, ручної роботи.

В акції також взяли участь Новгородківський, Новоукраїнський і Долинський музеї та ще десять музейних установ області.

17 травня у Кіровограді відбулася музейно-мистецька акція "Я єсть народ, якого правди сила ніким звойована ще не була" з нагоди міжнародних Дня музеїв та Ночі музеїв.

 

Обласний художній музей

Масові хаходи:

  • Перегляд відеопрезентацій та документальних фільмів до 85-річчя від дня народження педагога, краєзнавця, почесного громадянина Знам’янки, нащадка славетного шевченківського роду В’ячеслава Шкоди;
  • Круглий стіл, присвячений пам’яті історика, краєзнавця, шевченкознавця, громадського діяча В’ячеслава Шкоди (1929-2011);
  • В рамках роботи “Творчої майстерні” відбулися майстер-класи по виготовленню квітів із тканини та виробів у техніці “Об’ємна аплікація”;
  • Виставка - ярмарок “Весняний сувенір”;
  • Виставка з нагоди відзначення 69-ї річниці Перемоги над фашизмом у Великій Вітчизняній війні “Ціна Перемоги”;
  • Урок пам’яті “Земний уклін тобі, ветеране!” - до Дня Перемоги;
  • В рамках циклу “Демократія і тоталітаризм: битва триває!” відбувся круглий стіл на тему: “Патріотизм як нагальна духовна потреба українства”;
  •  Відеопрезентації та перегляд науково-популярних фільмів до Міжнародного дня астрономії;
  • День відкритих дверей для ветеранів та людей похилого віку з нагоди відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні;
  • Перегляд документального фільму “Війна у повітрі” до відзначення 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні;
  • Виставка художніх творів “Мандрівка містами Європи” з нагоди відзначення в Україні Дня Європи;
  • Перегляд науково-популярного фільму “Відомі художники. Оссовський Петро. Часитина перша”;
  • Виставка “ В Україну - назавжди” - до Дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі;
  • Фотовсиставка Ігоря Демчука “Великі малі люди”- до Міжнародного дня захисту дітей.
  • Виставка світлин із краєвидами Криму “За 10 хвилин до весни”;
  • Виставка робіт “Дива природи і рук людських” Сергія Сєдова.

 

Обласний краєзнавчий музей

День народження Марка Кропивницького відзначили у меморіальному музеї корифея. Гостями свята були актори драмтеатру, ветерани Інгульської шахти, слухачі Вищої народної школи. Присутні поклали квіти до пам'ятника відомого драматурга, видатного діяча українського театру. Згадали про великий вклад нашого славного земляка у розвиток української культури. Актори драмтеатру показали уривок із вистави “Чмир”. Також цього дня звучали музика та пісні.

В обласному краєзнавчому музеї пройшов благодійний захід для вихованців школи-інтернату. Діти і вчителі ознайомились з виставкою “Лялька-мотанка - родинний оберіг”.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

У художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбулося відкриття персональної виставки творів відомого українського митця заслуженого художника України С.Г.Шаповалова в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок “Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна” та презентація каталогу “Експресія кольору Сергія Шаповалова”.

Цей музейний проект має на меті популяризацію творчості кіровоградських художників – лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, заснованої у 2005р., у номінаціях “національна традиція” та “новітні спрямування” і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з мистецтвознавчими статтями про митців та репродукціями їх кращих доробків.

Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого

У музеї відбулася презентація книги “ Двоє на льотному полі” письменника - земляка М.Петрова. Присутні ознайомилися з творчим шляхом письменника та з презентованою книгою.

У музеї експонувалась виставка ”З плеяди видатних земляків”. Її створено з нагоди 100-річчя від дня народження наших земляків - Віктора Яроша, Арона Тростянецького, Григорія Карєва. Усі вони зробили чималий внесок у розвиток культури та мистецтва нашого краю.

Фестивалі

У Кіровограді відбувся VI-й Міжнародний дитячий фестиваль пісні і танцю “Об'єднаймо дітей мистецтвом”.

Організатором фестивалю, за підтримки департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА та відділу сім'ї та молоді Кіровоградської міської ради, стала студія хореографічного мистецтва "Аеліта" ДЮК “Гірник”.

У фестивалі взяли участь професійні та аматорські дитячі хореографічні і вокальні колективи. Більше тисячі дітей з міста Кіровограда, міст Широкого і Кривого Рогу (Дніпропетровська обл.), міста Мелітополя (Запорізька обл.), Олександрії, Знам’янки, Івано-Благодатного, Первозванівки (Кіровоградська область) продемонстрували свої здібності професійному журі. Юні таланти змагалися у чотирьох хореографічних та чотирьох вокальних номінаціях.

Підведення підсумків та нагородження учасників фестивалю відбулося 3 травня у Кіровоградській обласній філармонії.

В Олександрійському районному Будинку культури відбувся VІІІ відкритий фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва “Сонячні танці”, в якому взяли участь аматорські хореографічні колективи з Олександрії та сіл Олександрійського району, Знам'янки та гості з Кривого Рогу.

Молодіжний хор PRIMA VISTA Кіровоградського музичного училища здобув дві золоті медалі та спеціальний приз Президента міста Сопота за виконання музичного твору відомого композитора - нашого земляка Кіма Шутенка на Х ювілейному Міжнародному фестивалі-конкурсі хорових колективів MUNDUS CANTAT SOPOT, який проходив 20-25 травня у м.Сопот (Республіка Польща).

Наші юні музиканти під час конкурсної програми змагалися з хоровими колективами Швеції, Японії, Росії, Польщі, Венесуели, Бразилії, України, Іспанії та ін.

З 11 по 29 травня в Кіровоградській обласній філармонії проходив XVII Всеукраїнський фестиваль “Травневі музичні зустрічі”.

Фестиваль відбувся за участю кращих музичних колективів та виконавців України: камерної групи “Resonance” симфонічного оркестру Дніпропетровської обласної філармонії з програмою “Рок-Хіти”, Дніпропетровського академічного театру опери та балету, камерного оркестру “Концертіно” за участю лауреата міжнародних конкурсів Сергія Григоренка (фортепіано, м.Львів), оркестру “Lords of the sound” під керівництвом В.Фізера, симфонічного оркестру Кіровоградського музичного училища за участю заслуженого артиста України Юрія Кота (фортепіано, м.Київ).

 17 травня на Кіровоградщині відбувся фестиваль вокально-хорового мистецтва “Калиновий спів”. В ньому взяли участь 35 аматорських колективів нашої області, а також гості з Дніпропетровської, Вінницької, Миколаївської, Київської областей України. На честь відкриття багатого на таланти конкурса на площі Героїв Майдану було висаджено “Алею миру”. Адже мистецтво навіть в такі непрості часи об'єднує народ. Молоденькі ялинки прикрасили картонними прикрасами із зображенням символіки України.

В рамках фестивалю, в фойє філармонії, відбулася виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва “Калиновий розмай”, на якій цього року свої кращі вироби демонстрували майстри Вільшанського району. Окрасою “Калинового розмаю”стала виставка короваїв, презентованих творчими делегаціями районів, міст нашого краю та гостей з інших областей України.

Дитячий хор “Зоринка” Кіровоградського музичного училища взяв участь у Міжнародному вокальному конкурсі”Битва хорів”, що відбувся в Австрії та отримав нагороду фестивалю.

У Кіровоградській музичній школі № 2 ім.Ю.С.Мейтуса відбувся перший міський фестиваль-конкурс “Тарасова пісня”, присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка та 150-річчю від дня його перепоховання.

Ансамбль струнно-смичкових інструментів “Дивосвіт” Кіровоградської музичної школи № 1 ім.Г.Нейгауза взяв участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі”Сузір'я талантів” (м.Жовті Води) та отримав І премію.

Галерея “Єлисаветград”

Напередодні Дня захисту дітей відкрилася фотовиставка юного, але вже відомого в Кіровограді любителя фотозйомки Гліба Цуканова “Грузія очима дитини”.

У галереї "Єлисаветград" відкрили чергову виставку. Цього разу залу галереї прикрасили картини сумського художника і викладача Олександра Чередніченка.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

До дня Перемоги:
-“Безкоштовне спілкування ветеранів з рідними, друзями використовуючи Skype-технології”- акція;
-“Ніхто не забутий, ніщо не забуто” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до Днів пам’яті та примирення, присвячених пам’яті жертв Другої світової війни;
-“Роки війни - століття пам’яті” - вечір пам’яті спільно з обласною організацією Червоного хреста України та обласного Територіальним центром соціального обслуговування Ленінського району м.Кіровограда для ветеранів;
-“День пам’яті війни”- зустріч для учасників медіа - проекту ОУНБ ім.Д.Чижевського “Голоси з війни”.
В рамках дії проекту “Центр європейської інформації”:
“Європа в портретах та досягненнях. Данія” - цикл книжкових виставок.
Обласна програма „Українська родина”:
Виставка-інсталяція “Яке дерево, такі й квіти, які батьки, такі й діти”.
До Дня слов'янської писемності і культури:
“Культура і мистецтво слов'янського світу” - виставка-інсталяція.
Орхуський центр:
До Всесвітнього дня родини:
“Світ мандрів” - книжкова виставка, віртуальна виставка на сайт бібліотеки.
До Дня Європи:
-Перегляд фільму “Образи Європи” з обговоренням;
-Показ фільму кінофестивалю Doku Days в с.Вільшанка;
-“Європа на твоїй долоні” - відкритий перегляд;
-“Єврофест-2014”.
До Міжнародного дня музеїв:
“Мистецтво рідного міста” - відеопрезентація.
Канадсько-український бібліотечний центр:
-“Яскраві постаті в українській історії” - презентація книжкової виставки;
-“Музика їхніх душ” - літературно-музичний вечір до 90-річчя Б.Окуджави та Ю.Друніної.
“Бібліотека - острів фантазій і творчості” - літній читальний зал;
Краєзнавчі студії:
Презентація історичного календаря Кіровоградщини на 2014 рік “Люди. Події. Факти” Володимира Боська.
Бібліофестиваль на Великій Перспективній;
-Літературна зустріч присвячена творчості поетеси Поліни Коган;
-Презентація виставки портретів Олександра Чорного “Радянські генерали в історії Кіровоградщини 1941-1945 рр”.
-Презентація виставки карикатур “Цінності Євроінтеграції” та фотовиставки “Європейські назви мого міста”;
-Презентація книг: “Куща” - автор Віктор Погрібий та “На барикадах Кенгіра” автор - Володимир Караташ, видавництва “Український пріоритет”, за участю Володимира Шовкошитного;
-Презентація виставки робіт юних художників м.Кіровограда “Городецький розпис”;
-Майстер-клас “Сумка з квадратів”;
-Майстер-клас “Лялька-мотанка”;
-Майстер-клас “Гладь”;
-Майстер-клас плетіння килимка “Кругляж”;
-“Моделювання позитивного іміджу держслужбовця” - лекція;
-“Мистецтво шахової гри” - цикл шахових турнірів;
-Тренінг “Здоровий спосіб життя”;
-Кіноклуб “Арт-хаус”;
-Кіноклуб “KINOЖЗЛ”;
-Тренінг з вивчення шрифту Брайля;
-Клуб англійської розмовної мови;
-Польський клуб;
-Тренінги для користувачів “50+” “Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет”.
-Тренінг “Мистецтво ефективних комунікацій та спілкування із засобами масової інформації”;
 -Інтерактивний курс англійської мови для дорослих. “English 123 в бібліотеці”
Інтерактивне навчання;
-“Література рідного краю”- книжкова презентація в рамках проекту;
-Засідання клубу народних ремесел”Ниточка”.
-В тренінговому центрі “Бібліоміст” - навчальний модуль за програмою “Сучасний бібліотекар - 2”.
Книжкові виставки:
 - “Музика слів Окуджави” - до 90- річчя від дня народженняБ.Окуджави;
-“Поезії сестри милосердя” - до 90-річчя від дня народження Юлії Друніної;
 -“Добро лікує душу” - відкритий перегляд до Міжнародного дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця;
-''Одвічні наші Берегині'' - презентація літературно-художньої виставки до Дня матері;
-“Мати - символ добра на землі” - відкритий перегляд до Дня матері;
-“Перший симфоніст української прози” - до 165 - річчя від дня народження Панаса Мирного;
-“Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу”;
-“Сім'я від А до Я” - до Дня родини;
-“Шевченкове слово в віках не старіє”- відкритий перегляд до Дня перепоховання Т.Г.Шевченка;
-“Лауреати обласної краєзнавчої премії ім.В.Ястребова”;
-“Дитина дзеркало родини” - до Дня захисту дітей;
-“Яскраві постаті в українській історії”;
Календар мистецтв:
-До 155-річчя від дня народження П.К.Саксаганського (Тобілевича), українського актора, режисера, театрального діяча;
-До 170-річчя від дня народження М.І.Мурашка, українського живописця;
-До 135-річчя від дня народження Ф.Г.Кричевського, українського живописця;
Літературні ювілеї:
-“Магія слова Романа Іванчука” - до 85-річчя від дня народження Р.Іваничука;
 -“В країні Пушкіна” - до 215-річчя від дня народження О.Пушкіна;

ОЮБ ім.О.Бойченка

“Подорожуємо інтернетом” - бесіда;
“Welcome to England” - заочна екскурсія;
“Разом зробимо більше!” - соціальний навігатор (виїзна акція по роботі з соціально незахищеними верствами населення);
“З книгою канікули - сумувати ніколи”- гра-фантазія;
“Мати - символ добра на землі”- літературно-музична година;
“З Днем народження, Кіровоградщино” - віртуальна мандрівка;
“Відкриваємо Європу” - урок-подорож;
“Тарасова доля - то правда жива” - літературно-музична година;
“Війна крізь призму кіноекрану” - відеоекскурс;
“Картинні галереї світу” - художня мозаїка;
“На хвилях музики” - музичний турнір;
“Тарас Шевченко й одвічна жіноча таїна” - вернісаж жіночих портретів;
“Православна етика про родинні цінності” - зустріч зі священником;
“Велика Вітчизняна війна у долі українського народу” - урок пам’яті;
“Словники. Типи” - школі інформаційного комфорту;
“Hand-mode - речі своїми руками” - майстер-клас;
“Перший письменник третього тисячоліття Мілорад Павич” - літературна година.

Відбулися засідання клубів за інтересами:
“Вишивка гладдю” - майстер-клас від Корсун Раїси Іванівни, майстрині “ЄУ”
в рамках засідання клубу “Дивосвіт”;
“Елітна професія - програміст” - зустріч з викладачем ККПК Сорокою Олексієм Олексійовичем та студентами IV курсу Чайковським Богданом та Литвиненко Лією в рамках клубу “Профі”;
Засідання Студії творчого настрою “фАРТ”:

  • “Листівка-витинанка до Дня матері”;
  • “Плетіння кошика з паперу”;
  • “Квіти зі стрічок”;
  • “Лялька-мотанка” – майстер-клас (майстриня Сененька Ірина);

“Після дощичка в четвер” - вечір шанувальників пейзажної лірики. Творча майстерня. Засідання клубу “Ліра”;
“Правила поведінки в громадських місцях: закон захищає та попереджає»- засідання лекторію “Молодь і право”.

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
“Твої перші енциклопедії”;
“Читаємо в оригіналі” (до Дня Європи);
“З днем народження, Кіровоградщино!” ? віртуальна виставка;
“Свято, яке об’єднує покоління” (до Дня Перемоги);
“Шевченкове слово в віках не старіє” (Т. Г. Шевченко);
“Родина у творах художників» (до Всесвітнього дня родини);
“Пером і пензлем - правда про війну”;
“Скарбниця народної культури” (до Міжнародного дня музеїв);
“Жіночі образи на полотні” - виставка творчих робіт Світлани Хавроненко (до Дня Матері);
“Бережемо тих, хто ще з нами, пам’ятаємо про тих, кого вже немає”;
“Проблема життєвого вибору у творчості П. Мирного”;
“Наука у вимірах часу”;
“Миті війни: родинна пам'ять жива” - фотовиставка;
“Українська сім’я: традиції та сучасність”;
“7+я” (до Міжнародного дня захисту дітей);
“Скорботна трагедія репресій” (до Дня пам’яті жертв політичних репресій);
“Прочитай золоті манускрипти, подивися у вічі вікам” (до Дня слов’янської писемності й культури).

ОДБ ім.А. Гайдара

До 69-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні:
- Музично-поетична композиція “Минулого вогонь не згасне”;
- Книжково-ілюстративна виставка “Війна і Перемога очима художника”;
- Віртуальна викладка “Плакати Перемоги”;
- Урок читання “Діти-герої ІІ світової”;
- Книжкова виставка “Велич Перемоги урочиста і свята”;
- Година пам’яті “Весна 44: хроніка визволення України”.
До Дня матері:
- Літературно-музичне свято “Величаємо тебе, Мамо!”;
- Засідання творчої майстерні “Талановиті пальчики” на тему: “Дарунки весни чудові в квітах паперових”;
- Викладка літератури “Про маму”;
- Ранок “Вітаємо Вас, найрідніші”.
До 153-річчя перепоховання Т.Г.Шевченка:
- Книжкова виставка та огляди літератури “Крилате слово Кобзаря”;
- Година пам’яті “Почуйте голос безсмертного поета”.
Захід з циклу “Ювілей у світовому мистецтві”:
- Електронна презентація до 100-ї річниці від дня народження Сальвадора Далі.
До 100-річчя з ня народження О.В.Гіталова:
- Викладка літератури “Славетний син землі Кіровоградської”.
До Дня Європи:
- Віртуальна подорож “Архітектурні шедеври Європи”.
До Міжнародного дня музеїв та архітектурних пам’яток
- Онлайн-мандрівка “Дивовижні споруди світу”.
Заходи з циклу “Безпека для малюків”:
- Голосне читання книги Н.Чуб “Цікаві правила дорожнього руху”;
- Віртуальний урок “Правила безпечної поведінки на дорогах”.
У рамках Міжнародного року сім’ї:
- Ігрова програма “День дружної родини”.
До Дня працівників культури :
- День відкритих дверей;
- Віртуальні бібліотечні уроки “Від рукопису до книги”;
- Книгоновини від користувачів “Читай із задоволенням”.
До обласного свята поезії:
- Поетичний калейдоскоп “Поети Кіровоградщини - дітям”;
- Книжкова виставка “Кіровоградські письменники - дітям”.
До Всесвітнього дня боротьби із тютюнопалінням:
- Медіа-диспут “Паління: шкідливо чи модно?”
Пізнавально-розважальні заходи:
- Розважальна програма “Ці кумедні тварини”;
- Інформаційне сафарі “Журнальна імперія”;
- Заняття міні-школи “Вулик” на тему: “Вчимося малювати”;
Проект “Сучасна бібліотека - сучасні послуги”:
- Пізнавально-розважальне заняття з використанням комп’ютерних розвивальних ігор “Професор Крейд запрошує на гостини”;
- Ігровий урок “В комп’ютерні ігри грай - всі країни знай” з “Дитячою колекцією” від Атлантик;
- Знайомство дітей з друкованим дитячим журналом, з СD та електронною версією в Інтернеті: “Разом з Пізнайком до країни Знань”;
- Веб-мандрівка “Сторінками дитячої преси”;
- Практичне заняття “Skype - спілкування без меж”;
- Тренінг”Особливості спілкування у віртуалі” (онлайн-безпека);
- Знайомство з пошуковими системами Інтернету “Комп’ютерний мегаполіс”;
- Віртуальні мандрівки “Країна, якої немає на карті”;
- Тренінг “Навчаємось з Інтернетом”;
- Година практичних порад з самоосвіти “Бібліотека - навігатор в системі Інтернет”.

 

 

 

 

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua