[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
 ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за червень 2014 року)

Загальні питання

Відбулося черговове засідання колегії департаменту культури, туризму і культурної спадщини.

22 червня в обласному центрі відбулося покладання квітів до Вічного вогню та пам'ятних знаків на меморіальному комплексі “Фортечні вали”. Громадськість вшанувала загиблих у Великій Вітчизняній війні та загиблих у воєнному конфлікті на cході країни.

27 червня у переддень Дня Конституції України в обласному центрі відбулося урочисте покладання квітів до пам'ятника В.Винниченку.

У заході взяли участь представники влади, викладачі та студенти КДПУ, громадськсить міста.

У Кіровограді відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки польському письменнику, журналісту, драматургу та громадському діячеві Міхалу Хороманському. Подія приурочена до 110-річчя з дня його народження. На урочистостях були присутні громадські діячі представники асоціації польських журналістів ім.К.Шимановського, директор музею музичної культури ім.К.Шимановського, краєзнавці, викладачі педуніверситету.

Театрально-концертне життя

Академічний театр музики, пісні і танцю “Зоряни” Кіровоградської обласної філармонії став лауреатом ХХХІ Міжнародного фольклорного фестивалю, який проходив у Бельгії з 1 по 10 червня. Там колектив дав 20 концертів для дітей та дорослих, зібравши аншлаг.

20 червня в обласному академічному українському музично-драматичному театрі відбувся дебют малої сцени. Заслужений артист України Юрій Жеребцов показав свою інсценіровку по “Одесським оповіданням” І.Бабеля.

27 червня Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.М.Кропивницького закрив сезон прем'єрою вистави "Назар Стодоля" за Тарасом Шевченком. Це ще одна постановка театра, приурочена ювілейному року великого Кобзаря. Режисер-постановник Євген Курман,

Концерти за участю провідних артистів Кіровоградської філармонії та колективів обласного Центру дитячої та юнацької творчості відбулися в дитячих оздоровчих таборах що в Новоукраїнському, Новомиргородському, Маловисківському, Новоархангельському районах та в Кіровограді.

Обласний академічний ляльковий театр

1 червня на театральному подвір’ї для дітвори відбулася святкова програма з конкурсом малюнку на асфальті “Моя квітуча Батьківщина”, дитячим караоке “Український соловейко”, веселими стартами “Малючок-козачок”, обов’язковими дарунками, солодощами і морозивом. Після розваг лялькарі запропонували відвідувачам переглянути одну з останніх прем’єр, виставу з ростовими ляльками “Зачарований дарунок” за п’єсою Н.Педько.

Музейна справа

Обласний краєзнавчий музей

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей запросив 1 червня завітати на концерт, підготовлений вихованцями гуртків Кіровоградського будинку художньої та технічної творчості, а також учасниками аматорських колективів вищого професійного училища №9 м. Кіровограда. У програмі - поезія, танці, пісні.

Виставки:
“Лялька-мотанка - родинний оберіг”;
”Природа нашого краю”;
Любіть Україну” - до 30-річчя театру музики, пісні й танцю “Зоряни”.
Заповідник-музей “Хутір Надія”
Виставки:
”Т.Шевченко “Назар Стодоля” у театрі і кіно”- до 155-річчя П.Саксаганського;
Виставка робіт вихованців гуртка “Фотодизайн”.

Меморіальний музей М.Кропивницького

4 червня у меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу “Зустрічі у театральній вітальні”, присвячений Міжнародному дню захисту дітей. Гостями дому корифея стали провідні актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького заслужена артистка України Галина Романюк та актор Олексій Дорошев, які виступили перед учнівською аудиторією.

Для дітей війни у меморіальному музеї М.Кропивницького відбулася тематична зустріч у літературно-музичній вітальні. Гостями стали поетеса і композитор Ніна Бредихіна, виконавиці пісень Валентина Петрова і Наталка Петренко, авторка музики, співачка і акомпаніатор Наталка Українцева. Серед глядачів були слухачі Вищої народної школи- переважно люди старшого покоління, чиє дитинство обпалене війною.

 

Кіровоградський міський літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого

Виставки:
”Театр.Актори. Ролі”;
“Літературна Кіровоградщина”;
“З плеяди видатних земляків”;
“Неповторний світ дитинства”;
“Казковий світ театру”.

Музей музичної культури ім.К.Шимановського

“Кароль Шимановський - геній нашого краю” - виставка до 80-річчя музичної школи № 1 ім.Г.Нейгауза.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

Цікавим фотовернісажем відзначив Кіровоградський художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна свій 20-річний ювілей. Саме 21 червня 1994 року гостинно відчинилися двері музею для відвідувачів.
За двадцять років музей презентував понад 200 художніх виставок, провів сотні культурно-мистецьких акцій.

“Миттєвості з життя музею Осмьоркіна” - саме таку назву має персональна виставка відомого кіровоградського фотографа, члена Національної Спілки журналістів України Олександра Коломінова приурочена цій події. Це спільний мистецький проект О.В.Коломінова і музею, мета якого представити образ музею як однієї зі складових життя сучасного суспільства. Тридцять п’ять кольорових фотографій та фотоколажів, що складають експозицію виставки, презентують декілька тематичних напрямків: “Музейна культура архітектурною мовою”, “Художник - творець музейного середовища”, “Людина в музейному просторі”, “Музей - життя за лаштунками”.

Обласний художній музей

Масові заходи, виставки:

  • Концертна програма - творчий звіт лауреата міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів зразкового хору молодших класів “Веселка” Кіровоградської музичної школи № 2 ім. Ю.Мейтуса;
  • Відбувся предпрем’єрний показ публіцистичного фільму “Сім історій любові до Кіровоградщини” (творчий колектив: Ірина Романська, Зоя Богдашова, Олександр Катеруша; продюсер - Олена Кваша);
  • Музична вистава “Муха - Цокотуха” у виконанні учнів молодшої групи театру “Менестрелі” Кіровоградської музичної школи № 2
  •  ім.Ю.Мейтуса;
  • Мандрівна виставка образотворчого та прикладного мистецтва в’язнів “Переображення Господньою Любов’ю”;
  • Виставка до відзначення 215-ї річниці від дня народження Олександра Пушкіна;
  • Програма “Подорож у Країну казок” до відзначення 215-ї річниці від дня народження Олександра Пушкіна;
  • Перегляд мультиплікаційних фільмів в рамках відзначення Міжнародного дня друзів;
  • Проведено майстер-клас по виготовленню вітальних листівок “Тобі, друже!” - до Міжнародного дня друзів;
  • Заходи по організації літнього відпочинку та оздоровленню дітей (забезпечення екскурсійним обслуговуванням дітей та підлітків із пришкільних таборів відпочинку);
  • Перегляд науково-популярного фільму до 195-річчя з дня народження французького живописця, пейзажиста та портретиста Жана Дезіре Густава Курбе;
  • Експозиція “Славетний рід” в рамках відзначення 150-річчя з дня народження видатного українського театрального діяча, учня Марка Кропивницького, діда Петра Оссовського Дмитра Гайдамаки - Вертепова (1864-1936);
  • Презентація семінару Елейн Гуріан (США) на тему: “Цивілізуючи музей: креативні підходи до експозицій”, що проводився в рамках проекту “Актуальний Музей” за підтримки Фонду “Розвиток України” та посольства США в Україні, який відбувся в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” в м. Київ;
  • В рамках роботи “Творчої майстерні” проведено майстер-клас по виготовленню фоторамок із солоного тіста;
  • Виставка “Ліки для душі” - до Дня медичного працівника;
  • Круглий стіл “Після війни - мир”;
  • Перегляд художнього фільму “Завтра была война”- до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні;
  • Експозиція “На межі катастрофи”- до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні;
  • Музична вітальня “Співаймо - на здоров’я!”- до Дня медичного працівника;
  • В рамках роботи “Дитячої вітальні” відбувся перегляд мультиплікаційних фільмів;
  • Відеопрезентація до Міжнародного дня на підтримку жертв тортур;
  •  Експозиція до Дня Конституції України;
  • Відеопрезентація до відзначення Дня Конституції України;
  • До Дня молоді відбулося відкриття виставки дипломних робіт студентів художньо-графічного відділення мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка “Сузір’я творчості”;
  • В рамках роботи “Творчої майстерні” проведено майстер-клас “Аплікація з кольорового паперу”;
  • В обласному художньому музеї відбувся зліт геральдистів України;
  • Круглий стіл “Виклики після Євромайдану - громадський сектор у дії”.

 

Галерея “Єлисаветград”

В галереї експонувались творчі роботи художника Олександра Репки.

Фестивалі

29 червня у місті Помічна, що на Кіровоградщині, відбувся перший фестиваль української творчості “CenterFest”. Метою фестивалю було зібрати кошти на допомогу хлопцям-кіровоградцям, що беруть участь у бойових діях на сході країни.

Бібліотечна справа

В Ульяновській районній бібліотеці для дорослих оформлено книжкові виставки “Уклін живим, загиблим слава” та “І пам'ять про війну нам книга оживляє”, на яких представлена література, присвячена початку Великої Вітчизняної війни. Для молоді проведено урок пам'яті на якому присутні ознайомимлися з поезією воєнних років, життям та творчістю К.Симонова і О.Берггольц. Відбувся перегляд коротметражних відеороліків.

 

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

12 червня в обласній бібліотеці ім.Д.І.Чижевського заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук разом з Першим секретарем Посольства Латвійської Республіки в Україні Лігітою Давидовою, що перебуває з візитом на Кіровоградщині, у рамках комунікаційної кампанії “Рига 2014 - Культурна столиця Європи”, відкрили фотовиставку "Рига - 2014", яку створив харківський фотохудожник, член Національної Спілки фотохудожників України Володимир Оглоблін.

Перед відкриттям фотовиставки, для представників засобів масової інформації та усіх зацікавлених відбувся прес-брифінг за участю почесних гостей. Журналісти та гості бібліотеки поцікавилися досить широким спектром питань, починаючи від розвитку театрального та кіномистецтва в Латвії, закінчуючи існуючими освітніми програми та програмами обміну студентами між нашими державами.

Фотовиставка “Рига - 2014” експонується за підтримки Посольства Латвійської Республіки в Україні та обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д. Чижевського.

На фотовиставці презентовано 30 світлин, які створені під час поїздок Володимира Оглобліна до Риги у грудні 2012 та березні 2014 років.

Масові заходи, книжкові виставки:

«Здоровий спосіб життя» - бесіда;
Круглий стіл з екологічних питань спільно з департаментом екології природних ресурсів Кіровоградської ОДА;
«Уроки обережності» - лекція;
«Побутовий етикет» - лекція;
В рамках «Краєзнавчих студій» відбулась презентація книги Василя Даценка «Зелена брама: повернення легенди»;
До Міжнародного дня захисту дітей

  • Книжкова виставка «Золотий вік дитинства»;
  • Проведено веб-екскурсії з метою навчання безпечного користування новітніми технологіям «Безпека в мережі Інтернет»;

«Бібліотека під зеленими вітрилами»
Відкриття Літнього читального залу в парку культури і відпочинку «Ковалівський»;
Програма Літнього відпочинку дітей «Бібліотека – острів фантазії і творчості»

    • Майстер-класи, кіноперегляди, презентації книжкових виставок, віртуальні екскурсії;
    • Презентація дитячого відпочинку “Літо 2014”

     в рамках проекту Вікно в Америку;
    Орхуський центр
    Огляд літератури “Здоровий спосіб життя - твій вибір”;
    Лекція - бесіда «Екологічна безпека та безпека життєдіяльності»;
    Клуб інтелектуальних ігор
    Шаховий турнір «Мистецтво шахової гри»;
    Календар мистецтв
    До 150 річчя від дня народження Ріхарда Штрауса, німецького композитора;
    До 80-річчя від дня народження В.С.Губаренка, українського композитора;
    195 років від дня народження Жака Оффенбаха, французького композитора, диригента;
    В рамках дії проекту “Центр європейської інформації”
    Цикл книжкових виставок «Європа в портретах та досягненнях. Ірландія»;
    Інформаційно-консультативний гендерний центр
    Лекція «Гендер в різних культурах»;
    Канадсько-український бібліотечний центр
    Виставка-інсталяція «Мозаїка художнього слова»;
    Книжкова виставка до 140-річчя від дня народження Марка Черимшини «Співець Гуцульщини»;
    До Дня Конституції України
    Книжкова виставка “Конституція України:стратегії розвитку та перспективи модернізації”;
    Презентація виставки декоративно-ужиткового мистецтва Клубу народних ремесел «Ниточка» «Рушникові доріжки-2014»;
    Відкритий перегляд «В Україні наша доля й воля»;
    До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
    Книжкова виставка «Війна далека - а Пам'ять з нами»;
    Презентація фотовистакки Олександра Чорного “Командири 41-го”
    До Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням
    Книжкова виставка «Правда про наркоманію»;
    До Дня державної служби
    Перегляд літератури «Модернізація державної служби: організаційно-правовий аспект»;
    Літературний календар
    Книжкова виставка «І все-таки впізнають голос мій…» - до 125-річчя від дня народження А.Ахматової;
    Книжкова виставка до 90-річчя від дня народження Василя Бикова «Високі горизонти Василя Бикова»;
    Книжкова виставка «Діти в художній літературі»;
    Тренінги зі здорового способу життя проект «Турбота про жінку - впевненість у майбутньому»;
    Тренінги для слухачів Вищої народної школи на тему «Основи комп`ютерної грамотності;
    Польський культурний центр
    Висвітлення на сайті ОУНБ інформації про заходи Центру:

    • Польсько-українську співпрацю на рівні регіону;
    • Життя місцевої польської громади та діяльність національного товариства «Полонія»;
    • Найбільш важливі події у житті Польщі;
    • Організація роботи курсів з вивчення польської мови та забезпечення доступу користувачів до фонду документів польською мовою;
    • Підтримка інформаційного стенду польських освітніх проектів (Teraz Wroclaw та інших);

    Кіноклуб «KINOЖЗЛ»

    ОЮБ ім.О.Бойченка

    Були проведені масові заходи:
    «Parti-полудень: Сімейна PARковка» - до Міжнародного дня захисту дітей - вулична акція;
    «У книжковім дивосвіті виростають творчі діти» - малювання олівцями;
    «Бібліосейшен для молодих та креативних» - до Дня молоді - вулична акція;
    «Welkome to England» - заочна екскурсія;
    «Арт-розпис» ? майстер-клас;
    «Лялька-мотанка-травниця» ? майстер-клас;
    «Знай свій край» – краєзнавча вікторина;
    «Дерево щастя: топіарій» - майстер-клас;
    «Енциклопедія пішохода» - слайд-бесіда;
    «Вироби з солоного тіста» - майстер-клас;
    «В гостях у Мудрика» - розважально-пізнавальна гра;
    «Поради професіонала: правила поведінки влітку» - зустріч з педагогом, медиком Л. Г. Бабіною;
    «Акторська майстерність» - майстер-клас від актора академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького В.В. Ланецького;
    «Подорож у країну цікавих казок» – інформаційно-розважальний калейдоскоп;
    «Малюнки пальчиками» – майстер-клас;
    «Цінності життя» (запобігання випадкам суїциду серед підростаючого покоління) – круглий стіл спільно з молодіжним відділом Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви;
    «Кіровоград у національній військовій історії» - до 260-річчя міста – науково-практична конференція спільно з Кіровоградським державним педагогічним університетом ім. В. В. Винниченка;
    «Сучасний літературний процес» - слайд-бесіда;
    «Міжнародні літературні премії» - слайд-бесіда;
    «Україна – наш спільний дім» - слайд-бесіда;
    «Виготовлення квітки лотос» - майстер-клас з орігамі;
    «Прогулянка вулицею Дворцовою» - пішохідна екскурсія;
    «Мова - диво-інструмент» - ілюзіон мовної словесності;
    «Наша адреса у Всесвіті» - урок-подорож;
    «Ігри, що підкорили світ» (про Олімпійські ігри) - пізнавальна година;
    «Живий куточок» - пізнавально-розважальна гра;
    «Бібліотека - центр духовного розвитку та становлення особистості» - круглий стіл спільно з Обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського;
    «Веселий паровозик» - розважальна програма;
    «Морські слідопити» - гра-подорож;
    «Відпочивай, думай, грай у бібліотеці тітоньки Сови» - розважально-пізнавальна гра;
    «Виготовлення прикрас із глини» - майстер-клас від К.Дзюби до Міжнародного дня захисту дітей;
    «Виготовлення вітальної листівки» - майстер-клас до Міжнародного дня захисту дітей;
    «Молодіжні субкультури: плюси і мінуси» - слайд-бесіда;
    «Ілля Рєпін і Україна» - до 170-річчя від дня народження - художній вернісаж;
    «Юні ерудити» - інтелектуальний турнір;
    «Знавці музики» - брейн-ринг;
    «Вчимося правильно спілкуватися» - тренінг;
    «Етикет у нашому житті» - слайд-бесіда;
    «Подорож у часі: архітектура старого Єлисаветграда» - слайд-бесіда;
    «Вивчаємо техніку торцювання» - майстер-клас.

    Відбулися засідання клубів за інтересами:
    «Вишивка гладдю» - майстер-клас від Корсун Раїси Іванівни, майстрині ГО «Єлисаветградський узвіз» в рамках засідання клубу «Дивосвіт»;
    «Цікавий співрозмовник: який він?» ? тренінг в рамках засідання Школи доброти «Добро починається з тебе»;
    «Справжній друг: як його знайти» ? тренінг в рамках засідання Школи доброти «Добро починається з тебе»;
    Засідання Студії творчого настрою «фАРТ»:

    • «Лялька-мотанка-травниця»;
    • «Сувенірна лялька-мотанка в національному українському одязі».

    Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
    «Яку професію обрати?»;
    «Бездомність: життя просто неба»;
    «Тенета торгівлі людьми»;
    «Новинки з газетної сторінки»;
    «Війна далека… Але пам?ять з нами» - до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні;
    «Виставка творчих робіт С. Хавроненко» - до Міжнародного дня захисту дітей;
    «Конституція України: шляхи реалізації» - до Дня Конституції України;
    «Життя є! Профілактика суїцидальної поведінки молоді»;
    «Кіровоград у національній військовій історії»;
    «Футбольна лихоманка 2014» - виставка-інсталяція до чемпіонату світу з футболу FIFA 2014;
    «Молодь і книга: перезавантаження»;
    «Королева Муз: Анна Ахматова» - до 125-річчя від дня народження;
    «Абетка літнього відпочинку» - до Міжнародного дня захисту дітей;
    «Молодь обирає мистецтво»;
    «Фортеці св. Єлисавети – 260»;
    «Ти - молодий, і цей день - для тебе» - викладка до Дня молоді;
    «Календар знаменних і пам?ятних дат: М. Глінці - 210».

    ОДБ ім.А.Гайдара

    До Міжнародного дня захисту дітей:
    - Літературно-музична композиція «Хай сонцю і квітам всміхаються діти»;
    - Свято улюбленої іграшки;
    - Виставка літератури «Іграшка розповідає казку»;
    - Книжкова виставка «Велика читацька пригода»;
    - Конкурсно-розважальна програма «Юні ерудити»;
    - Засідання підліткового клубу «Уроки Мері Поппінс» на тему: «Вечірка з книгою, або книги, які варто прочитати»;
    - Карамель-шоу або «Велике свято для великих і малих Ласунів».

    Клуб літнього читання «Бібліотечне літо для веселих, кмітливих та невгамовних»:
    Серія креатив - майстерок:
    - Тримачі для книг;
    - Літні листівки;
    - Рельєфні картини;
    - Рамки сюрпризи;
    - Яскраві камінці;
    - Майстер клас «Метелики – літаючі квіти» - об’ємна паперопластика.

    - Прем’єри книг видавництв: «Веселка», «Ранок»; «Зелений пес»; «Видавництво Старого Лева»;
    - Літературний турнір «Впізнай героя»;
    - Відео-експедиція «Що приховують «глибини»»;
    - Заняття-гра «Бібліотечний лабіринт»;
    - Краєзнавчий екскурс «Стежками степової Еллади»;
    - Екологічне лото «Знай, люби, бережи»;
    - Огляд періодичних видань «Подорож в країну Журналію»;
    - Книжково-ілюстративна виставка: «Немає магії сильнішої, ніж магія пісні»;
    - Віртуальна подорож з циклу «Будуємо замок добрих чарівників Європи»
    до 215-річчя від дня нар. рос. поета О. С. Пушкіна;
    - Музична мозаїка до 60-ї річниці від дня народження Ігоря Крутого;
    - Голосне читання книги О. Русіної «Сестрички»;
    - Заняття міні-школи «Вулик» на тему: « Читаємо по складах»;
    - Цикл пізнавальних годин «Відеохрестоматія» (перегляд фільмів для учнів 6-9 класів за творами шкільної програми).

    В рамках міні-проекту
    «Азбука бізнесу для малюків»:
    - Електронна презентація «Гроші найдивовижніший винахід людства»;
    - Економічна гра «Юний підприємець»;
    - Медіа подорож «Учися в успішних! Найбагатші люди світу».

    До Дня Конституції:
    - Книжкова виставка «Оберіг нашої державності»;
    - Книжкова виставка «Моя країна - Україна».

    Проект «Сучасна бібліотека - сучасні послуги»:
    - Пізнавально-розважальне заняття з використанням комп’ютерних розвивальних ігор «Професор Крейд запрошує на гостини»;
    - Ігровий урок «В комп’ютерні ігри грай – всі країни знай» з «Дитячою колекцією» від Атлантик;
    - Знайомство дітей з друкованим дитячим журналом, з СD та електронною версією в Інтернеті: «Разом з Пізнайком до країни Знань»;
    - Веб-мандрівка «Сторінками дитячої преси»;
    - Практичне заняття «Skype – спілкування без меж»;
    - Тренінг «Особливості спілкування у віртуалі» (онлайн - безпека);
    - Знайомство з пошуковими системами Інтернету «Комп’ютерний мегаполіс»;
    - Віртуальні мандрівки «Країна, якої немає на карті».

    До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища:
    - Еко-лото «Знай, люби, бережи!»;
    - Презентація книги «Чепурик - захисник довкілля».

     

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua