[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини





Хроніка культурного життя Кіровоградщини
 ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
 документами за листопад 2014 року)

Загальні питання

На черговому засіданні колегії департаменту культури, туризму і культурної спадщини були розглянуті питання:

1.Про роботу відділу культури і туризму Знам'янської райдержадміністрації щодо забезпечення діяльності закладів культури клубного типу, бібліотек, музеїв, ПСМНЗ.
2.Про стан виконання Закону України “Про бібліотеки і бібліотечну справу” бібліотеками Петрівського району.
3.Про стан виконання обласної програми економічного і соціального розвитку у галузі “культура” за 9 місяців 2014 року.
4.Про стан фінансово-бюджетної дисципліни та організація внутрішнього фінансового контролю за дотриманням вимог чинного бюджетного законодавства при здійсненні фінансово-господарської діяльності закладами культури області за 9 місяців 2014 року.
5.Про стан підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 року.
6.Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та закладах культури і мистецтв області за 9 місяців 2014 року.
7.Про зняття звання “народний аматорський колектив” з фольклорного колективу “Калинонька” Кам'янобрідського сільського Будинку культури Ульяновського району.

 З 17 по 22 листопада на Кіровоградщині проходив комплекс заходів, присвячений 81-й річниці вшанування пам'яті жертв Голодомору.

 22 листопада з нагоди 81-х роковин Голодомору 1932-1933 років в обласному центрі відбулися жалобні заходи з вшанування пам'яті загиблих від голодоморів.
Керівники влади області та міста разом з учасниками жалобної церемонії запалили свічки та поклали колосся пшениці до пам'ятного знаку жертвам
голодоморів.

 25 листопада в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького відбулося вручення обласної премії у галузі культури “Духовний скарб Кіровоградщини”.

Лауреатами премії стали:
- у номінації “За внесок у розвиток професійного музичного, театрального, хореографічного, фото та кіномистецтва” - Голіусова Лариса Іванівна, директор Кіровоградського музичного училища, заслужений діяч мистецтв України;
- у номінації “За популяризацію національної культури, фольклорної спадщини, збереження і збагачення народного мистецтва” - Бурлака Валентина Василівна, фольклорист, виконавиця народних пісень, волонтер фольклорного руху, куратор фольклорних колективів Ульяновського району;

- у номінації “За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини” - Тупчієко Микола Петрович, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри гуманітарних наук та документознавства Кіровоградського національного технічного університету;

- у номінації “За внесок у розвиток бібліотечної справи” - Городецька Жанна Федосіївна, директор Олександрійської міської централізованої бібліотечної системи.

 21 листопада в читальному залі Державного архіву Кіровоградської області відбудлася презентація книги Білоуса Віктора Борисовича “Перо й багнет політичного детективу”.

Театрально-концертне життя


Обласна філармонія


В обласній філармонії відбулися наступні заходи та концерти:
- 2 листопада - творчий вечір Ади Роговцевої;
- 6 листопада - вистави Київського академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва “Бармалей та Айболить” та “Спляча красуня”;
- 7 листопада - П.І. Чайковський концерт для фортепіано з оркестром Сі-бемоль Мажор. Симфонічний оркестр Кіровоградського музичного училища. Головний диригент - заслужений діяч мистецств України Лариса Голіусова. Соліст - заслужений артист України Юрій Кот (фортепіано, м.Київ);
- 10 листопада - концерт Національного заслуженого народного хору України ім.Г.Верьовки;
- 13 листопада - Хіти ХХ століття світової та української музики у виконанні віртуозів Національного академічного оркестру народних інструментів України ”Наоні”;
- 26 листопада - виступ Юрія та Валентини Коржових;
- 27 листопада - концерт української співачки Альоші з новою програмою;
- В обласній філармонії відбувся виступ італійського флейтиста українського походження Станіслава Зубицького.

В Кіровограді відбулися гастролі Миколаєвського художнього академічного російського драматичного театру:
- 15 листопада - комедії для дорослих Ганни Слуцки - “6 страв з однієї курки”;
- 16 листопада - Антон Чехов. Жарт у двох частинах “Посібник для тих хто бажає одружитись ”;
- 15-16 листопада - Є.Шашин, Є.Муравйов “Кіт у чоботях”.

 9 листопада, на площі Героїв Майдану молоді кіровоградські поети провели концерт українського слова до свята Української мови та писемності.
На концерті були зібрані кошти на допомогу українським військовим.

 У Кіровоградському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем'єра вистави “Вовк і семеро козенят” за п'єсою Олесі Ємельянової.Свою нову роботу лялькарі присвятили 75-річчю від дня заснування рідного театру.

 Майже сорок років поспіль, наприкінці листопада, колектив Кіровоградського академічного обласного театру ляльок проводить різноманітні заходи в рамках тижня “Театр - дітям та юнацтву”. Вже давно стали традиційними цікаві творчі зустрічі лялькарів з відвідувачами меморіального музею М.Кропивницького та читачами обласних бібліотек для дітей і юнацтва, організовані спільно з працівниками цих закладів культури.

Ось і цього разу у затишних залах бібліотек та музею діти уважно слухали розповідь про історію та сьогодення театру, із захватом спостерігали за вправними рухами ляльок у руках акторів та з веселим задоволенням приміряли на себе маски знайомих казкових персонажів.

Такі зустрічі сприяють зацікавленості дітей театральними професіями і мистецтвом граючої ляльки, а також допомагають зрозуміти загадковий світ театру.

 18-23 листопада, акторська трупа Кіровоградського академічного обласного театру ляльок з виставою “Бука” М.Супоніна гастролювала у Черкаській області.

Тим часом, акторський колектив Черкаського академічного театру ляльок розважав та навчав правилам безпеки малечу Кіровоградщини за допомогою цікавої казки “Пригоди в чарівному лісі” А.Пилипенко.

 26 листопада у Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.М.Кропивницького вперше в Кіровограді виступив київський театр “Чорний квадрат” зі спектаклем “Любов сексом не зіпсуєш”.

 У листопаді в Кіровграді відбулися гастролі Київського академічного музично-драматичного театру ім.П.К.Саксаганського:
- 28 листопада - комедія-притча з грузинським колоритом “Ханума” (А.Цагарелі);
- 28-листопада - комедія-жарт ”Пошилися в дурні” (М.Кропивницький);
- 30 листопада - дитяча вистава “Рапунцель” (брати Грімм).

 В рамках туру благодійних концертів у Новгородківському РБК відбувся концерт на підтримку армії “Хорові рапсодії Степової Еллади”. Свій спів дарував Кіровоградський муніципальний камерний хор під керівництвом Ю.Любовича. Концерт розпочався з хвилини мовчання в пам'ять полеглих у зоні АТО воїнів-земляків. Прозвучали класичні твори зарубіжних авторів, українські пісні, твори на духовну тематику.

Просвітництво. Художня самодіяльність

 21 листопада в Центральному Палаці культури “Ювілейний” м.Новоукраїнки відбулась благодійна акція на підтримку Української армії - виступ народного аматорського театру (керівник А.Телков) із п’єсою Н.Семенової “Піч на колесі”. Легка, жвава, колоритна постановка сприймалась на одному диханні як малечою, так і дорослими глядачами. Актори-аматори грали органічно, щиро, із задоволенням, створюючи виразні образи. Кошти, зібрані в ході благодійної акції, були передані для потреб військовослужбовців Української армії в зоні АТО.

 У Світловодському районному Будинку культури відбулась Година пам’яті, присвячена Дню пам’яті жертв голодоморів.
Запаливши свічки, присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх невинно убієнних голодом і режимом, скуштували поминального хліба, оглянули виставку літератури “Хроніка чорного року”.

 25-27 листопада на базі обласного Центру народної творчості, клубних закладів Знам’янського району та м. Знам’янки відбувся обласний семінар директорів, методистів з клубної справи, художніх керівників районних та міських будинків культури “Сучасний клубний заклад: досвід, практика, реалізація”.

У ході семінару його учасники мали змогу обмінятися думками щодо нових методик проведення культурно-дозвіллєвих заходів під час клубного консиліуму “Інноваційна діяльність клубних закладів”, побувати на презентації клубів за інтересами Знам’янського міського Палацу культури, стати слухачами інформаційної години “Клуб - невід’ємна складова життя територіальної громади” та глядачами міні-фесту “Дмитрівські таланти”, що підготували працівники Дмитрівського сільського Будинку культури Знам’янського району. Також вони ознайомилися з характеристикою сучасних форм роботи клубного закладу, отримали аналіз матеріалів, поданих на Всеукраїнський огляд-конкурс клубних закладів у сільській місцевості (регіональний етап).

 

Музейна справа

Обласний художній музей

Листопадові масові заходи:
В обласному художньому музеї відбулася творча зустріч із відомим митцем, художником-земляком, народним художником України, головою Одеської обласної організації Національної спілки художників України Анатолієм Олександровичем Горбенком.

Наприкінці заходу художник передав до фондового зібрання музею десять своїх живописних творів.

- День відкритих дверей до Міжнародного дня студента (безкоштовне відвідування та екскурсійне обслуговування для студентів);
- День відкритих дверей до Всесвітнього дня дитини (безкоштовне відвідування та екскурсійне обслуговування для дітей дошкільного та шкільного віку);
- В рамках роботи “Творчої майстерні” відбувся майстер-клас з декоративно-ужиткового мистецтва;
- Показ мультиплікаційних фільмів до Всесвітнього дня дитини;
- Експозиція “Українська Голгофа” - до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні;
- Еекспозиція до Дня української писемності та мови;
- Благодійний аукціон для допомоги військовослужбовцям Кіровоградщини, що постраждали внаслідок АТО;
- Виставка малюнків “Кожен художник спочатку був маленьким мрійником”, приурочена 20-річчю Народного художнього колективу студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва “Писанка” Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості;
- Виставка фотографій, картин та відеопрезентації, присвячені Міжнародному дню боротьби з насиллям над жінками.
- В рамках роботи “Музичної вітальні” відбулася музично-літературна програма за участю членів Громадської організації “Театр авторської пісні” та обласного літературного об’єднання “Парус”.

Обласний краєзнавчий музей

 6 листопада в обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений Дню української писемності та мови та 200-річчю від дня народження Т. Шевченка.

У програмі заходу - виступ поетеси Антоніни Корінь та журналіста Олександра Кердіваренко, ансамблю “Чиста криниця” Будинку культури “Авіатор” Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету та вірші у виконанні лауреата конкурсу читців Миколи Барабулі.

Також гості мали нагоду ознайомитися з експонатами виставки, присвяченої 200-річчю від дня народження Кобзаря.

 В обласному краєзнавчому музеї відбувся захід “Ціна життя - п’ять колосків”, присвячений Дню вшанування жертв голодоморів. Наукові працівники музею розповіли студентам Кіровоградського інституту розвитку людини “Україна” про причини та наслідки Голодомору, злочину сталінського режиму, що завдав Україні найважчих втрат і коштував українському народу 5 мільйонів людських життів. Учасники заходу також переглянули та обговорили документальний фільм “Злам” - про трагічні події Голодомору 1932-1933 років в Україні. А також ознайомилися з матеріалами стаціонарної виставки “Від УНР до УРСР” за темою “Голодомор на Зінов’євщині”. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих під час Голодоморів та запалили свічки пам’яті.
27 листопада у відділі історії обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки “Революція Гідності - кіровоградський вимір”. Гості заходу мали змогу не лише ознайомитися з представленими на виставці матеріалами, їм також була надана можливість переглянути документальний фільм “Небесна Сотня” із циклу фільмів “Зима, що нас змінила” та ознайомитися з оновленою експозицією обласного краєзнавчого музею.
Даний захід присвячено річниці початку в Україні Революції Гідності.

Експонувалися виставки:

- Персональна виставка Віри Залізняк “І кожна вишивка - частина мого серця”. На ній представлені вишиті картини. Це природні пейзажі, рослинний світ, натюрморти та етнографічні мотиви, сакральне мистецтво. Доповнювали виставку рушники, український народний і сучасний вишитий одяг та інші цікаві вироби;

- Виставка ”Морська слава Кіровоградщини”, приурочена до до 70-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Меморіальний музей М.Кропивницького

 21 листопада в музеї відбулася зустріч з працівниками обласного академічного театру ляльок.

 - Експонувалася виставка з “З когорти небайдужих”.

Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого
Виставки:
 
- “Карпенко-Карий і Єлисаветград”;
- “Ярослав Івашкевич і Україна”.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

 20 листопада в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбулося відкриття виставки претендентів на здобуття премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім.О.Осмьоркіна.

У музеї історії Долинського району відбувся круглий стіл “Голодомор на Долинщині”.

Галерея “Єлисаветград”

11 листопада у галереї “Єлисаветград” відкрилася персональна виставка народного художника України Анатолія Олександровича Горбенка.

Образотворче мистецтво

В Київському центральному будинку художників відкрилася виставка картин митців Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України з нагоди її 25-річного ювілею. На виставці були представлені реалістичні твори та роботи авангардистів.

27 листопада в Кіровоградській дитячій художній школі ім.О.Осмьоркіна відкрилася виставка до 55-річчя школи..

Фестивалі

 8-9 листопада у Знам’янці відбувся ІІ Міжрегіональний Всеукраїнський конкурс-фестиваль східних танців “Талісман -2014” в рамках розіграшу відкритого кубка Кіровоградської області - відбіркового туру на участь у чемпіонаті України.

У конкурсі-фестивалі взяли участь 170 танцюристів віком від 5 до 11 років з Полтавської, Кіровоградської та Черкаської областей.

Кіровоградські майстри східного танцю гідно презентували рідне місто і вибороли призові місця у різних номінаціях змагань.

 В Долинському районі відбувся відкритий фестиваль-конкурс дитячої творчості ”Квітки степу”, в якому взяли участь 50 учасників, колективи та виконавці сільських клубних закладів, учні музичної школи. Організовано виставку робіт образотворчого мистецтва та декоративно-ужиткового мистецтва вихованців ДМШ та школи мистецтв. Районна бібліотека для дітей провела програму “Ми - діти України”.

 Темі “Мир Україні” був присвячений VII благодійний відкритий районний фестиваль-конкурс авторської музики і поезії “Долинський листопад”, який проходив у Долинській, - в ньому взяли участь поети, автори музики, виконавці та талановита молодь з району, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

 13-16 листопада учні та викладачі Кіровоградської музичної школи ім.Ю.Мейтуса та Кіровоградського музичного училища взяли участь у ІІ Міжнародному фестивалі- конкурсі “Перлини мистецтва”, який зібрав понад 400 учасників у місті Львові та стали лауреатами І та ІІ ступеня.
У Києві відбувся Всеукраїнський огляд-конкурс за програмою Українського фонду культури “Нові імена України”. Учень Кіровоградської музичної школи № 3 Єлисей Гавриленко (викладач Ірина Іванова) гідно презентував на престижних мистецьких змаганнях рідне місто, виборовши у напруженій конкурсній боротьбі “Диплом переможця конкурсу”.

Кіно
19 листопада в Олександрії відбувся ХІ Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays UA”, який їздить по всій Україні з фільмами-переможцями з різних країн світу.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.д.Чижевського

Книжкові виставки:
- “Планета українського слова” - виставка-інсталяція до Дня української писемності та мови;
- “Вулицями рідного міста” - презентація книжкової виставки спільно з Державним архівом Кіровоградської області;
- “Толерантність у глобалізованому світі”;
- Презентація книг зі спортивної тематики;
- “Тваринництво на вашому подвір'ї”;
- “СНІД: смертельне захворювання чи бізнес на смерті” - програма профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу - виставка-застереження;
- “У школі твориться дитина” - Освіта ХХІ століття;
- “Коштовний скарб народу” - до Дня української писемності та мови;
- “Бачити душею” - захід для людей з вадами зору До Міжнародного дня сліпих;
- “Стежками скорботи: голодомор на Україні” - виставка-інсталяція до Дня пам'яті жертв голодоморів;
Канадсько-український бібліотечний центр:
“Українська журналістика на тлі доби” - перегляд літератури;
Центр європейської інформації:
- “Толерантність в глобалізованому світі” - презентація книжкової виставки;
- Презентація фотовиставки Сергія Книша “Кримські татари. На рідній землі” в рамках проекту Кіровоградського центру європейської інформації “Кіровоградщина - Крим: розвиток діалогу та підтримки”;
- Книжкова виставка “Європа в портретах і досягненнях. Австрія”;
Польський культурний центр:
- “В боротьбі за свободу і незалежність” - презентація виставки до національного свята Республіки Польща;
- “Я пишу, ти пишеш, ми пишемо… по-польськи” - перший Всеукраїнський диктант з польської мови, приурочений до Дня незалежності Польщі;
- Висвітлення на сайті ОУНБ інформації про заходи Центру: польсько-українську співпрацю на рівні регіону; життя місцевої польської громади та діяльність національного товариства “Полонія”; найбільш важливі події у житті Польщі;
- Організація роботи курсів з вивчення польської мови та забезпечення доступу користувачів до фонду документів польською мовою. Підтримка інформаційного стенду польських освітніх проектів;
Інформаційно-консультативний гендерний центр:

  • Виставка коміксів “На межі”, спрямована на протидію торгівлі людьми;
  • Цикл тренінгів “За світ без насильства” (“16 днів проти насильства”);
  • Обласна програма “Протидія торгівлі людьми”:
  • Презентація виставки “Не стань жертвою злочину: незаконна торгівля людьми”;

Літературний календар:
- “Зустрічі з Остапом Вишнею” - до 125-річчя від дня народження О.Вишні, українського письменника;
- “Вольтер і його час” - до 320-річчя від дня народження М.Ф.Вольтера, французького письменника;
- “Провісник національного воскресіння” - до 135-річчя від дня народження Г.Чупринки, українського письменника;
Календар мистецтв:
- Відеоперегляд до 80-річчя від дня народження К.Г.Муратової, українського режисера;
Виставки:
- До 150-річчя від дня народження А.Тулуз-Лотрека, французького художника;
- До 80-річчя від дня народження А.Г.Шнітке, російського піаніста, композитора;
- До 185-річчя від дня народження А.Г.Рубінштейна, російського піаніста, композитора;
- “Ілюстрації до ненаписаних оповідань” - презентація світлин Юрія і Лариси Лебедєвих;
- “Ніколи не сміявся без любові” - тематичний вечір, присвячений 125-річчю від дня народження Остапа Вишні;
- “Кольорові квадратики” - презентація персональної виставки авторської вишивки Вікторії Шкабой;
- Виставки декоративно-ужиткового мистецтва Клубу народних ремесел “Ниточка”;
  - Екскурсії по виставці “Світ на долоні. Виставка дипломних робіт - 2014”;
  - “Пролітаючи на гніздом зозулі” - показ фільму для членів УТОСу;
- “ Евромайдан. Чорновий монтаж” - показ фільму в рамках відкриття мандрівного фестивалю Docudays UA;
- “Етикет молодої особи” - лекція для студентів КНТУ;
- “Книжкові перлини бібліотеки ім.Д.І.Чижевського” - лекція для студентів КНТУ;
- “Твої права:сторінками конвенції ООН про права дитини” - голосні читання;
- Презентація двох видань: “Рух. Початок” (автор-упорядник Василь Бондар) та збірки поезій українського поета Костантина Оверченка “Майдану віщий грім”;
- “Молодь Кіровоградщини - за здоровий спосіб життя” - зустріч-діалог спільно з Кіровоградською обласною організацією Товариство Червоного Хреста України;
- “День молитви і подяки” - тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до Дня подяки США;
- “Особливості ведення прийому громадян з особливими потребами” - лекція для представників органів самоврядування районів області;
- До 100-річчя від дня народження Всеволода Данилевича, українського дитячого драматурга презентовано електронну сторінку на сайті бібліотеки;
- “Здоровий спосіб життя” - просвітницьке заняття в Кіровоградському професійному ліцеї №2 ім.О.С.Єгорова.;
- “Міжнародний день боротьби за скасування рабства” - інформаційно-просвітницька акція для студентів педагогічного ліцею;
- Публічна лекція до 125-річчя виходу книг О.П.Блавацької “Невичерпне джерело”, за творами “Ключ до теософії” та “Голос безмовності”;
- “Неси своє добро” - благодійний ярмарок;
Краєзнавчі студії:
- Тема зустрічі: “Єлисаветградський гусарський полк: гордість і слава Єлисаветграда”;
Орхуський центр:
- Засідання круглого столу з екологічних питань;
Канадсько-український бібліотечний центр:
- “Українська журналістика на тлі доби” - перегляд літератури;
Клуб інтелектуальних ігор:
- “Мистецтво шахової гри” - шаховий турнір;
Тренінги:
- Тренінги для бібліотекарів з удосконалення навичок володіння комп’ютерною технікою;
- “Розвиток екологічної свідомості особистості”;
- Тренінги з вивчення шрифту Брайля;

 - “Репродуктивне здоров’я. Планування сім’ї” - в рамках проекту “Турбота про жінку - впевненість у майбутньому”;

Інтернет - центр:
- 4 індивідуальних тренінги з комп’ютерної грамотності;

 - Бесіда та показ фільму з питань толерантності;
- “Подаруй тепло захиснику Батьківщини: в'яжемо шкарпетки разом” - продовжується благодійна акція;
- “Безкоштовні курси української мови” - заняття з вивчення української мови в рамках проекту;
- Протягом місяця у відділі документів іноземними мовами проходили тематичні засідання клубу розмовної англійської мови;
- Протягом місяця в Інтернет - центрі проводився інтерактивний курс англійської мови для дорослих “English 123 в бібліотеці”.
Кіноклуб “Екран”

ОЮБ ім.О.Бойченка

Були проведені масові заходи:
Презентація виставки живописних робіт Б.Геращенка, студента 3-го курсу художньо-графічного відділення мистецького факультету КДПУ
ім.В. Винниченка;
Презентація спільної поетичної збірки кримських та кіровоградських поетів “Шепіт Альми”;
“Молодь Кіровоградщини за здоровий спосіб життя” - зустріч з
І.В.Омельницькою, психологом КЗ “Обласного центру планування сім’ї та репродукції людини”, та В. В. Оліферчуком, лікарем-гінекологом КЗ “Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом” (спільно з Товариством Червоного Хреста України);
“Толерантність як основа людських взаємин” - тренінг;
“Війна крізь призму телеекрану” - відеоекскурс;
“Молодіжні субкультури: плюси і мінуси” - слайд-бесіда;
“Татуювання: мода чи безглуздя?” - слайд-бесіда;
“Епоха exstrim треба вижити!” - брейнстромінг;
“Великі українці” (О. Довженко та П. Загребельний) - літературно-музична година;
“Історія створення книги” - слайд-бесіда;
“Всіх сліз земля ще не ввібрала” - до Дня пам’яті жертв голодоморів - вечір-реквієм;
“Мовні проблеми світу та України” -до Дня української писемності та мови - слайд-бесіда;
“Живи в безпеці” - урок безпеки;
“З днем народження, Кіровоградщино!” - віртуальна мандрівка;
“Мова – диво-інструмент” - ілюзіон мовної словесності;
“Тарасова доля - то правда жива” - літературно-музична година;
“Собор на крові” - перегляд фільму;
“Мафія” - гра.
В рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”:
“Я хочу жити в світі без насильства” - зустріч-діалог;
“Гендер: реалії в українському суспільстві” - тренінг;
“Історія жіночого руху” - пізнавальна година;
“Насильству - “НІ”! - міні-тренінг;
В рамках Всеукраїнського тижня “Театр - дітям та юнацтву”:
Творча зустріч з вихованцями театрального гуртка “Маска” при Великосеверинівській ЗШ;
“Як твориться казка” - зустріч з акторами Кіровоградського академічного обласного театру ляльок;
“Корифеї театральної спадщини” - слайд-бесіда;
В рамках тижня знань безпеки життєдіяльності “Вогнище - це романтично, проте дуже небезпечно!”:
“Марафон юних пожежників” - вікторина-змагання;
“Пожежна естафета” - слайд-бесіда-вікторина;
Відбулися засідання клубів за інтересами:
Зустріч з В.Шовкошитним, відомим українським письменником, громадським і політичним діячем, в рамках засідання клубу “Ліра”;
“Вишивка гладдю” - майстер-клас від Корсун Раїси Іванівни, майстрині ГО “Єлисаветградський узвіз”, в рамках засідання клубу “Дивосвіт”;
“Кар’єра в ЗМІ” - зустріч з М.В.Лебідь, директором ТРК “Скіфія-Центр”, в рамках засідання клубу “Профі”;
“Молода сім’я: повага, розвиток, рівність” - бесіда-зустріч із заступником начальника Кіровоградського міського управління юстиції С.П.Литвин, в рамках засідання лекторію “Молодь і право”;
“Бібліографічний опис творів друку” - бібліотечний урок, в рамках заняття в Школі інформаційного комфорту;
“Від конфлікту до згоди” - лекція-тренінг у Школі доброти “Добро починається з тебе”;
Засідання студії “фАрт”:
“Соняхи із гофрованого паперу” - майстер-клас;
“Квіти з бісеру” - майстер-клас;
“Торцювання” - майстер-клас;
“Паперова скринька в стилі орігамі” - майстер-клас від викладача обласного Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Баніра В.

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
Виставка живописних робіт Б.Геращенка, студента 3-го курсу художньо-графічного відділення мистецького факультету КДПУ ім. В. Винниченка;
“Діти проти насильства” - виставка малюнків учнів загальноосвітніх шкіл Кіровоградської області (в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”);
“Україна - територія гідності і свободи” - до Дня гідності і свободи ;
“Права жінки та гендерна рівність” - до Міжнародного дня боротьби з насильством проти жінок, в рамках акції “16 днів проти насильства”;
“Книга: традиційна чи електронна? Вибір за тобою” - виставка-діалог до Дня студента;
“Осінній натюрморт” - до Дня художника;
“Театральне мистецтво України” - в рамках Тижня театру;
“Життя в мистецтві” - виставка книг серії “Життя в мистецтві”;
“Майстер гумору та сатири: О. Вишня”;
“О рідна мово! Ти - голос поколінь, землі, віків…”- до Дня української писемності та мови ;
“Голодомор - наша печаль і скорбота” - до Дня пам’яті жертв Голодомору;
“Моральні цінності як орієнтир життя” - до 125-річчя від дня народження
Г. Косинки”;
“Право в нашому житті”;
“Як захистити себе від насильства” (в рамках Всеукраїнської акції”16 днів проти насильства”); ;
“У світі теплих речей” - (в’язані вироби);
“Часе, зупинись!” - книжкова виставка-інсталяція годинників;
“Будівельні технології: сучасність”;
“Комп’ютерні ігри”;
“Календар знаменних дат: О. Пахмутовій - 85”.

ОДБ ім.А.Гайдара

До Дня української писемності і мови:
Тиждень рідної мови (3-9.11)
- Книжкова виставка “Єдиний скарб у тебе - рідна мова”;
- Лялькова вистава “Про що співає соловейко”;
- Презентація книжкової виставки
“В джерелах слова - душі криниця,
А рідна мова - як чарівниця”;
- Історичний екскурс “Із сивої глибини віків бере початок наша мова...”
- Конкурс “Кращий знавець українського слова”;
- Бібліографічний урок “Подорож в країну писемності”;
- Гра-подорож “У країні гарматики”;
- Пісенний вернісаж: “Піснею вишию долю”;
- Мультимедійна презентація “Ці загадкові письменна”.
До ювілеїв письменників:
- Поетична п’ятихвилинка з викладкою літератури з циклу “Дитячий віршограй” до 105-річчя від дня народження української поетеси І.К.Кульської;
- Книжкова викладка “Вишневі усмішки” до 125-річчя від дня народження О.Вишні.
Пізнавально-розважальні заходи:
- Диспут “Вічна проблема - батьки й діти”;
- Довідкове бюро “Мистецтво спілкування”;
- Творча зустріч з акторами Кіровоградського академічного обласного театру ляльок “Лялькові зустрічі”;
- Медіа-презентація “Пам'ять вулиць”;
- Голосне читання книги Я.Стельмаха “Голодний, злий і дуже небезпечний або якось у чужому лісі”;
- Театралізоване дійство “Пригоди Копієчки та її друзів”;
- Година історичної пам’яті “Українське обличчя голоду 1932-1933 рр.”;
- Майстер-клас “Паперова філігрань квілінга”;
- Тренінг для батьків “Долаємо дитячу сором’язливість”;
- Засідання бібліотечної міні-школи “Вулик” на тему: “Розвиток уваги”;
Проект “Сучасна бібліотека - сучасні послуги” від програми “Бібліоміст”:
- Пізнавально-розважальне заняття з використанням комп’ютерних розвивальних ігор “Професор Крейд запрошує на гостини”;
- Ігровий урок “В комп’ютерні ігри грай – всі країни знай” з “Дитячою колекцією” від Атлантик;
- Знайомство дітей з друкованим дитячим журналом, з СD та електронною версією в Інтернеті: ”Разом з Пізнайком до країни Знань”;
- Веб - мандрівка “Сторінками дитячої преси”.
- Практичне заняття “Skype - спілкування без меж”;
- Тренінг “Особливості спілкування у віртуалі” (онлайн-безпека);
- Знайомство з пошуковими системами Інтернету “Комп’ютерний мегаполіс”;
- Віртуальні мандрівки “Країна, якої немає на карті”.                                

 

 

 

 

 

Фон


Фон

[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua