Хроніка культурного життя Кіровоградщини ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими документами за березень 2015 року)
Загальні питання
На черговому засіданні колегії департаменту культури, туризму та культурної спадщини були розглянуті питання:
1.”Про стан виконання обласної програми економічного і соціального розвитку у галузі “культура” за 2014 рік”.
2.”Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та закладах культури і мистецтв області за 2014 рік”.
3.”Про стан фінансово-бюджетної дисципліни та організацію внутрішнього фінансового контролю за дотриманням вимог чинного бюджетного законодавства при здійсненні фінансово-господарської діяльності закладами культури області за 2014 рік”.
4.”Про стан дотримання державними службовцями департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації законів України “Про державну службу” та “Про засади запобігання і протидії корупції”
5.”Про організаційну роботу відділу культури і туризму Бобринецької райдержадміністрації щодо забезпечення діяльності клубних закладів, бібліотек, музеїв, ПСМНЗ”.
6.”Про організаційну роботу відділу культури і туризму Олександрійської райдержадміністрації щодо забезпечення діяльності клубних закладів, бібліотек, музеїв, ПСМНЗ”.
4 березня в Кіровограді на площі Героїв Майдану з ініціативи студентів Кіровоградського музичного училища та учнів музичних шкіл відбулось публічне виконання гімну України з нагоди 200-річчя з дня народження автора музики українського гімну М.Вербицького та 150-річчя його першого виконання.
5 березня в Кіровограді презентував свої книги Владислав Івченко. Книголюбам запропонували пригодницькі детективи “Найкращий сищик імперії на Великій війні” та “Найкращий сищик і падіння імперії”. Особливістю письменницького туру стало те, що відвідав автор не лише Кіровоград, а й Піщаний Брід, Компаніївку, Бобринець.
Указом Президента України Петра Порошенка Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня художнику-керамісту Нелі Фірсовій присвоєно звання “Заслужений художник України”.
9 березня з нагоди відзначення дня народження українського поета, художника, мислителя Т.Г.Шевченка в обласному центрі біля пам'ятника Кобзарю відбувся урочистий мітинг.
Представники обласної та міської влади, громади міста, студентська молодь поклали квіти до пам’ятника поету. Після цього усі бажаючі змогли взяти участь у Шевченківських читаннях.
У Малій Висці втановлено пам'ятник Т.Г.Шевченку. Під час відкриття учні Маловисківської дитячої школи мистецтв виконали акапельно”Заповіт” Т.Г.Шевченка.
25 березня в Знам'янці відбулося відкриття меморіальної дошки В'ячеславу Євгеновичу Шкоді, відомому краєзнавцю, громадському діячу, шевченкознавцю, почесному громадянину міста. Автор дошки – скульптор В.Френчко.
Театрально-концертне життя
Філармонія:
- Шоу одного актора “Дикун фореве або кілька слів на захист печерної
людини” у виконанні Бориса Барського;
- Сімфо-шоу світові хіти симфонічного оркестру “Музика кохання”;
- Святковий концерт “Мелодії весни”;
- Концерт фортепіанної музики лауреата Міжнародних конкурсів Анастасії
Шанскової, Київ;
- Концерт гурту “Лісапетний батальон”;
- Виступ співачки Еріки з новою програмою “Нокаут”;
- Концерт Тіни Кароль з новою програмою “ Я все ще люблю”;
- Концерт Великого Cлобожанського ансамблю пісні і танцю;
- Хореографічна вистава “ШАХ & МАТ” від імперії мистецтв “Foresight”;
- Концерт першої скрипки українського джазу скрипаля-віртуоза Сергія
Охрімчука у супроводі “Cherkasy jazz quintet” Сергія Крашеніннікова;
- Шоу близнюків за участю фіналістів програми ”Х-фактор”;
- Концертна програма групи “Внутри звука”;
- Виступ київського театру тіней “Teulis” з програмою “Крик душі”;
Соліст обласної філармонії, один з членів кіровоградського німецького гурту ?”?Glocklein”" вісімнадцятирічний Влад Кашпуренко майстерним виконанням класики покорив журі на проекті “Голос країни”, відкриваючи п’ятий сезон програми.
12 березня у Кіровоградському музучилищі відбувся вечір пам’яті загиблого Кузьми Скрябіна.
Молоді музиканти виконали відомі пісні загиблого співака.
Кіровоградський муніципальний камерний хор Юрія Любовича презентував нову концертну програму “Будет мир в цветы рядиться” На концерті прозвучали твори Григорія Свиридова, Юрія Фаліка, Бориса Наплєєва, композиції на вірші поетів золотої і срібної доби.
Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького:
- Концерт до Дня 8 Березня “Все починається з любові”;
- Концерт Київського симфонічного оркестру ”Lords of the sound” з програмою
“Love story”;
- Концерт Черкаського академічного заслуженого українського народного хору;
- Вистава Київського театру мюзикла “Комільфо” “Мерилін Монро”.
Обласний академічний театр ляльок:
14 березня в обласному академічному театрі ляльок відбулася прем'єра вистави за твором Т.Г.Шевченка “Наймичка”. Оригінальністю вистави є поєднання гри акторів і ляльок, а також незвична інтерпретація класичного твору. Інсценізацію і постановку вистави здійснив головний режисер театру, заслужений артист України Анатолій Поляк. Художнє вирішення належить Лесі Тернових та Оксані Шарій.
25 березня колектив обласного академічного театру ляльок відсвяткував 75-річний ювілей. Представники влади, колишні працівники театру, а також друзі і колеги щиро вітали ювілярів.
Олександрійська музична школа відсвяткувала своє 60-річчя. У святковому концерті взяли участь хор “Піснелюби”, ансамболь бандуристок “Славія”, ансамбль “Гармонія”, оркестр “Джаз-класік-бенд” та ін.
Просвітництво. Художня самодіяльність
З 2 по 28 березня на Кіровоградщині проходив обласний огляд-конкурс аматорських театральних колективів ”Театральна весна Кіровоградщини” на базі Новоукраїнського Центрального Палацу культури “Ювілейний”, Новгородківського, Олександрівського районних будинків культури, Побузького міського Будинку культури “Металург” Голованівського району та Олександрійського міського Палацу культури.
В Олександрійському районі відбулося II відкрите свято фольклору “Минувшина”, присвячене приходу весни та початку польових робіт.
Аматорські фольклорні колективи Ізмайлівського, Михайлівського, Новопразького, Приютівського, Ульянівського сільських будинків культури та Палацу культури “Світлопільський” м.Олександрії продемонстрували характерні для їх краю співочі, музичні, мовні й хореографічні традиції, культуру народних ігрищ, обрядів.
Громада Новгородківщини урочисто провела зиму та зустріла весну. Обрядове дійство проходило в рамках благодійної акції “З Україною в серці” на підтримку військовослужбовців-земляків.
У Новгородківському районному Будинку культури відбулася година спілкування для учнівської молоді “Ти – наше диво, калинова мово”.
У Новоукраїнському Центральному Палаці культури “Ювілейний” відбулися творчі звіти клубних закладів, присвячені 100-річчю Двічі Героя Соціалістичної Праці О.В.Гіталова. Вокальні, хореографічні та акторські здібності продемонстрували аматорські колективи міського Будинку культури №2 (директор Г.Ковалик), Іванівського сільського Будинку культури (директор О.Баркар), Ульянівського (завідуючий М.Тарасенко), Кропивницького (завідуюча М.Азза), Григорівського (завідуюча Н.Ботнар) сільських клубів.
16 березня аматори Компаніївського району виступили з концертною програмою перед воїнами-земляками, які несуть прикордонну службу в містах Ялта та Мангуш Донецької області.
Із шефським концертом для військовослужбовців Кіровоградського 3-го окремого полку спеціального призначення виступили аматорські колективи Новомиргородщини.
19 березня аматори Бобринецького районного Будинку культури (директор Ольга Мельніченко) виступили на Луганщині з концертною програмою для воїнів зони АТО.
У Голованівському районному Будинку культури відбувся районний огляд-конкурс аматорських театральних колективів “Театральний Олімп” з нагоди Міжнародного дня театру.
В Олександрійському районному Будинку культури актори народного аматорського колективу (режисер Ольга Косогоренко) показали життєрадісний, дотепний водевіль “Біда від ніжного серця” Володимира Соллогуба.
22 березня у Нагірнянському сільському клубі Світловодського району відзначили Міжнародний день води. Культпрацівники провели вікторину “Вода для життя”, присутні почули розповідь про вплив якості води на здоров’я людини, а маленькі глядачі заходу стали учасниками різноманітних конкурсів.
28 березня на базі Компаніївського районного Будинку культури відбулася творча лабораторія за участю керівників аматорських рок-гуртів та вокально-інструментальних ансамблів області. Керівники аматорських колективів із Кіровоградського, Маловисківського, Олександрійського, Олександрівського районів мали змогу обговорити питання добору репертуару, основ теорії та гармонії в аранжуванні музичного твору. Усі вони стали учасниками майстер-класу з методики вироблення виконавських навичок у рок-гуртах та вокально-інструментальних ансамблях. Кожен учасник творчої лабораторії отримав методичні рекомендації, підготовлені фахівцями обласного центру народної творчості.
Народний аматорський молодіжний клуб-театр “Ровесник” Гайворонського районного Будинку культури порадував школярів міста новою прем’єрою – музичною казкою “Коли зійде місяць” за п’єсою Н.Забіли.
Музейна справа
Обласний художній музей
- Презентація книг “Найкращий сищик імперії на Великій війні”, “Найкращий
сищик і падіння імперії” та творча зустріч із автором книг Владиславом
Івченком;
- Експозиція “Не нарікаю я на Бога” до 201 річниці Т.Г.Шевченка;
- Концерт “Драгоценная ты моя женщина” за участю ГО “Театр
авторської пісні”;
- Презентація набору листівок “ Кіровоградщина очима художника”;
- Засідання круглого столу “ Війна і мир”;
- Експозиція до Міжнародного дня лялькаря ”У вирі казки”;
- Експозиція “Сценічне мистецтво”- до Міжнародного дня театру, присвячена
творчості М.Добролежи;
- Виставка майстра народного мистецтва члена Національної спілки майстрів
народного мистецтва України Ольги Коломієць “Люблю Україну”;.
- Фотовиставки “Благодійність крізь призму об’єктива”;
- Ювілейна персональна виставка творів “Миттєвості життя” члена
- Національної спілки художників України Бориса Кузьмовича Єгорова з
нагоди 90-річчя від дня народження;
- Персональна виставка Юлії Гумирової “ З графікою по життю”;
- Виставка декоративно-ужиткового мистецтва Ірини Терещенко “Візерунки з
вовни”;
- Творчий вечір “Весна прийшла, а ми і не чекали!” за участю Клубу авторської
пісні та поезії “Байгород”;
- Презентація нової концертної програми Кіровоградського муніциапального
хору під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Юрій Любовича
“Будет мир в цветы рядиться”;
- Перегляд документального фільму до річниці трагічної загибелі відомого
українського політика і правозахисника В'ячеслава Чорновола;
- Експозиція до Міжнародного дня театру;
- Експозиція робіт, переданих Київською митницею Державної фіскальної
служби України “Зберігаємо нащадкам разом: митниця – музею.”
Майстер класи:
- Плетіння з паперових трубочок;
- Виготовлення штучних квітів у техніці “Орігамі”;
- Петриківський розпис;
- Виготовлення монотипії;
Відеопрезентації:
- 190-річчя з дня народження архітектора та мемуариста Андрія
Достоєвського;
- 570-річчя з дня народження італійського художника Сандро Ботічеллі;
- 85-річчя з дня народження української письменниці та
поетеси Ліни Костенко.
Обласний краєзнавчий музей
4-го березня в приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулися поетичні читання “День поезії”, у яких взяли участь літератори міста. Читання були присвячені Шевченківським дням.
Виставки:
- “Рамковий вернісаж”;
- З Кобзарем у серці;
- Побачити незвичне у звичайному;
- Там, де Ятрань круто в'ється;
- Революція Гідності: Кіровоградський вимір;
- Я – патріот.
Меморіальний музей М.Кропивницького
19 березня у меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся захід з циклу “Зустрічі у театральній вітальні” за участю народного аматорського театру малих форм “Мальви” Суботцівського сільського Будинку культури Знам’янського району, режисер і керівник – Інна Балич. Захід присвячено Міжнародному дню театра.
Учасникам заходу презентували виставку “Істинно народна артистка” до 160-ї річниці від дня народження Г.Затиркевич-Карпинської, учениці М.Кропивницького.
- Виставка “Творчий портрет сучасника”.
Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого
Виставки:
-“Кропивничани-корифею” - до Міжнародного дня театру;
- У пошуках слова значущого;
- Нащадки Карпенка-Карого;
- Карпенко-Карий і Єлисаветград.
Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна
В художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна в рамках започаткованого мистецького проекту серії художніх виставок “Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім.Олександра Осмьоркіна” відбулося відкриття персональної виставки творів відомого українського митця заслуженого художника України А.М.Надєждіна та презентація каталогу “Художні метаморфози Андрія Надєждіна”.
– Фотовиставка. “Революція Гідності. Хроніка подій
Музей музичної культури ім.К.Шимановського
- Виставка “Посвята Борису Лятошинському”.
Образотворче мистецтво
5 березня виставкова зала обласного центру народної творчості зібрала численних шанувальників творчості заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України Андрія Надєждіна. Його роботи овіяні казковістю і ліричністю, відображають український світогляд із духовними пошуками та насиченими відчуттями, демонструють ідею єдності звуку і форми, яка властива саме народному мистецтву.
Галерея “Єлисаветград”
- Вечір пам'яті українського поета і композитора Володимира Івасюка.
- Заняття “Акварель для дітей”;
- Битва музикантів;
- Музичні етюди до ювілею Л.Костенко;
- “Битва поетів”;
- Фотовиставка “Так уміє кожен”.
У музеї історії Долинського району відкрилася експозиція “Станція Долинська і родина Бочковських” та відбулася презентація поштової листівки до 130-річчя Ольгерда Іполита Бочковського.
У Добровеличківському районному краєзначому музеї відбулася презентація персональної виставки самодіяльного художника М.Пошолока з Помічної, на якій представлено графічні твори та живопис.
Фестивалі
З 27 лютого по 3 березня в Кіровограді відбувся ХХ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних музичних інструментах “Провесінь”. У цьогорічному конкурсі взяли участь близько 400 представників від 90 музичних шкіл та 20 музичних училищ України. Фестиваль-конкурс проходив на базі Кіровоградського музичного училища, Кіровоградської музичної школи № 1 ім.Г.Г.Нейгауза та Кіровоградської музичної школи № 2
ім.Ю.С.Мейтуса.
Фестиваль-конкурс “Свято талантів” творчого проекту “Тріумф-FEST” став тріумфальним для вихованців Кіровоградської музичної школи № 2 ім.Ю.С.Мейтуса.
Серед багатьох мистецьких навчальних закладів з різних міст України, що зібрав у концертній залі обласної філармонії ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Свято талантів” творчого проекту “Тріумф-FEST”, найбільшою творчою командою була представлена Кіровоградська музична школа № 2 ім.Ю.С.Мейтуса. 2 оркестри, хор, 4 ансамблі, 20 солістів – інструменталістів та вокалістів стали лауреатами форуму молодих музикантів України. Найвищої нагороди – Гран-прі удостоєний духовий оркестр “Сурми Єлисавета” під керуванням Максименко Б.М.
В Олександрійському районному Будинку культури відбувся фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва “Пісня чистого поля, наче доля моя…”. 17 колективів з різних куточків району, міст Олександрії та Знам’янки продемонстрували свої вокальні здібності. Фойє закладу прикрасила виставка “Степові барви”, оформлена роботами вишивальниць с.Березівка.
Учні Долинської музичної школи взяли участь у міжнародному конкурсі мистецтв “Зіркова хвиля”, ХІ пленумі Асоціації композиторів Всеукраїнської музичної спілки у Дніпропетровську та стали дипломантами.
Кіно
У Кіровограді представили документально-історичну стрічку ”Холодний Яр. Воля України – або смерть”, режисер Марина Химич зняту студією “Диваки – продакшн” за підтримки ВО “ Не будь байдужим”.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім. Д.Чижевського
Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:
- Виїзд до УТОСу для обміну аудіокниг;
- Читання та обговорення роману Ернеста Хемінгуея “Прощавай, зброє!”;
в рамках проекту “Кіровоградщина читає Хемінгуея”;
- Оглядова екскурсія по виставках відділу краєзнавства для членів Вищої
народної школи;
- Благодійна акція “Подаруй тепло захиснику Батьківщини: в`яжемо шкарпетки
разом”;
- Презентація книги Ольги Полєвіної “Королева полыни”;
- Святковий концерт “Свято танцювальної музики. Котильон, вальс, танго та
інші”. Концертну програму представляли учні та викладачі ДМШ №1
ім.Г.Нейгауза;
- Благодійний ярмарок “Мерцишор”;
- Екскурсія для студентів музичного училища;
- Презентація книги “Відверто про Україну”, складена з розповідей молоді
різних регіонів;
- Зустріч “Жіноча доля в творчості Тараса Шевченка” спільно з обласною
організацією Товариства Червоного Хреста та територіальним центром
соціального обслуговування Ленінського району м.Кіровограда;
- Оглядова екскурсія для учнів НВК “Кіровоградський колегіум” ;
- Екскурсія для учнів гімназії ім.Т. Г.Шевченка по виставках відділу мистецтв;
- Лекція для держслужбовців “Сучасна бібліотека в системі масової
комунікації”;
- Зустріч з дитячою письменницею Ларисою Ніцой;
- Літературно-музична зустріч “Наша родина в поетичному колі”;
- Круглий стіл “Вода і сталий розвиток”, приурочений до Всесвітнього дня
води;
- Екскурсія для учнів ЗОШ № 16 виставками відділу мистецтв;
- Лекція-бесіда з фахівцем “Україна проти туберкульозу”;
- В рамках “Краєзнавчих студій” відбулась презентація книги Надії Матвієнко:
“Історія села Тарасівка” та “Олександрівка: віхи минулого та сьогодення”;
- Засідання творчої групи вчителів англійської мови міста;
- Презентація виставки однієї книги:”Корифеи украинской сцены. Нерозгадані
таємниці видання” з колекції Володимира Могилюка;
- Огляд дитячих енциклопедій “Чудеса світу: енциклопедичні цікавинки” для
вихованців Дитячого будинку “Наш дім” Кіровоградської міської ради
Кіровоградської області;
- Презентація книги фольклориста Олександра Терещенка “Слідами
мандрівних музикантів” спільно з фольклорним ансамблем
Кіровоградського музичного училища та етногуртом “Дике Поле”.
- Зустріч з представниками Посольства США в Україні “Етика і цензура в
бібліотеці”;
До Всесвітнього дня поезії
- Літературний вечір “Ліричний камертон М.Рильського”;
- Зустріч з представниками посольства США в Україні “Жінки є справжніми
архітекторами суспільства”;
- Весняні канікули в ОУНБ - дозвіллєва програма;
Навчальні заняття (тренінги, семінари та майстер-класи):
- Тренінги з вивчення шрифту Брайля;
- Тренінг з впровадження електронної системи моніторингу мережі публічних
бібліотек України;
- Тренінг “Data Giraffe”;
- Майстер-клас від Ірини Кудревич “Ручна аплікація із закритим краєм”;
- Тренінги для користувачів “50+” “Основи комп’ютерної грамотності.
Основи роботи в Інтернет”;
- Тренінг для мультидисциплінарної групи держслужбовців Бобринецького
району;
- Майстер-клас Людмили Кривенко “Коза”;
- Тренінг для мультидисциплінарної групи держслужбовців
Компаніївського району;
- Участь у міжнародній науково-практичній конференції: “Мови і світ:
дослідження та викладання” з конкурсом перекладів в рамках програми
читання “Кіровоградщина читає Хемінгуея”;
- Майстер-клас від Ірини Кудревич “Клаптикове яйце”.
Книжкові виставки:
- “Через високе слово і високий дух”- до 150-річчя першого публічного
виконання національного гімну;
- “Соціально-правовий статус жінки в українській історії” - до Міжнародного
жіночого дня;
- “Ця загадкова жінка”- до Міжнародного жіночого дня;
- “Жінки в історії України” - відкритий перегляд;
- “В.І.Сімович: мова як вияв духовності нації” - до 135-річчя від дня
народження українського мовознавця;
Програма патріотичного виховання населення, формування здорового
способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад
суспільства:
- “Лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка” - перегляд
літератури;
Календар мистецтв:
- 540 років від дня народження Мікеланджело Буонарро?ті , італійського
скульптора, живописця - книжкова виставка;
- 135 років від дня народження О.К. Богомазова, українського художника
- книжкова виставка;
- “Ляльковий театр: історія і сучасність” - книжково-ілюстративна виставка
до Міжнародного дня театру;
- 90 років від дня народження Д.М.Гнатюка, українського співака - книжкова
виставка;
- “Єднаймо душі словом Кобзаря!”- відкритий перегляд до дня народження
Т.Г.Шевченка;
- “Феномен творчості Юрія Андруховича” - книжкова виставка до 55-річчя від дня народження Ю.Андруховича, українського літературного діяча;
Канадсько-український центр:
- “Канадська шевченкіана” - огляд літератури;
-“Творча еволюція Максима Рильського”- книжкова виставка до 120-річчя від
дня народження М.Рильського, українського поета;
- “Безсмертний дотик до душі…” - книжкова виставка до 85-річчя від дня
народження Л.В.Костенко, української поетеси;
- “Поезії одвічна висота”- книжкова виставка до Всесвітнього дня поезії;
- “Краса та сила слова” - відкритий перегляд до Всесвітнього дня поезії;
- “Поезія - музика душі”- відкритий перегляд до Всесвітнього дня поезії;
Орхуський центр:
- “Велика таємниця води” – віртуальна виставка на сайті бібліотеки;
- “Крила природи” – огляд літератури на сайті бібліотеки до Міжнародного
дня птахів;
Центр Європейської інформації:
- “Європа в портретах та досягненнях” “Образи Європи. Австрія” – цикл
книжкових виставок;
Творчі виставки;
- Презентація виставки “Марина Чурсанова та її химерні ляльки”;
- Виставка Володимира Кир'янова “Неочікуваний експромт”;
Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді:
- Фотовиставка “Туризм нас єднає”;
- Виставка Ірини Мелешко “Закохана в ткацтво”;
Клубна діяльність:
Протягом місяця відбулися засідання клубу польської мови;
Протягом місяця відбулися тематичні засідання клубу розмовної англійської мови:
City and Country Dwelling. Advantages and disadvantages;
Unusual and Funny Holidays Around the World;
Grammar with Ann;
Перегляд і обговорення фільмів англійською “The Great Gatsby”;
International Women's Day yesterday, today and tomorrow;
St.Patrick's Day in USA;
Кіноклуб “Екран”
Показ фільмів:
- “Приборкання норовливої“/ The Taming of the Shrew”/;
- “Рапсодія” / Rhapsody”/, режисера Чарльза Відора”;
- “Національний оксамит” / National Velvet/, режисера Кларенс Браун.
ОЮБ ім.О.Бойченка
Масові заходи:
- Вечір української культури в рамках бібліопроекту “Креативна середа”;
- “Герої не вмирають” - урок гідності;
- “Тарасова доля ? то правда жива” - літературно-музична година;
- “Богом обдарований композитор: Михайло Вербицький” - історичний екскурс;
- “Подарунок до 8-го Березня” - майстер клас;
- “Вишивка-світ краси і фантазії” - зустріч із майстринею В.Шкабой;
- “Що ти знаєш про сон?” - інформативна година в рамках флеш-акції “Диво-день
календаря”, у програмі якого Dream-party “Куди приводять сни”;
- “Небачені красоти України”- туристична подорож;
- “Етикет у нашому житті” - слайд бесіда;
- “Мафія” - гра;
- “Парасолька-модний аксесуар, чи дах над головою?” - слайд бесіда;
- “Лауреати обласної літературної премії ім. Є. Маланюка” - презентація книги;
- “Зроби свій вибір на користь здоров’я” - валеологічна подорож-гра;
- “Поезії чарівний світ: Ліна Костенко” - година поезії;
- “Я пам’ятаю! Я пишаюсь” (Центральноукраїнці в боротьбі за незалежність
України) - підведення підсумків обласного краєзнавчого конкурсу учнівської
молоді;
- “Край степовий, Кіровоградщина моя” - слайд бесіда;
- “Ми проти паління” - конкурсна програма;
- “Welcome to England” - слайд подорож Англією;
- “Крути-жорстокий урок” - слайд бесіда.
Засідання клубів за інтересами:
- “Я двері душі відкрию для чуда” - поетичне інтерв’ю з письменником Миколою
Головановим в рамках засідання клубу “Ліра”;
- “Образ Т. Шевченка на полотні” - майстер-клас від майстрині В.І.Залізняк в
рамках засідання клубу “Дивосвіт”;
- “Сучасна молода сім’я: мораль, права, обов’язки” - відкритий мікрофон з
начальником Кіровоградського міського управління юстиції ГуріноюЛ.В.
(заняття лекторію “Молодь і право”);
- “Судова влада в Україні. Загальна характеристика” - зустріч з головою
управління юстиції у Кіровоградській області Поповою В.М. (заняття
лекторію “Молодь і право”);
-“В наших руках – безпека держави” - зустріч з мойором А.В.Легастаєвим,
провідним спеціалістом відділу кадрового забезпечення Управління СБУ в
Кіровоградській області в рамках засідання клубу “Профі”;
-“Похвала і покарання: “за” і “проти” - круглий стіл в рамках засідання Школи
доброти “Добро починається з тебе”.
Засідання студії “фАрт”:
- “Пасхальна листівка” - майстер-клас;
- “Декупаж посуду” - майстер-клас від майстрині О. І. Авдєєвої.
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
- “Світ великого поета” - до 201-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка;
- Виставка творчих робіт В. Шкабой;
- “Готуємось до ЗНО”;
- “Всі таємниці сновидінь” в рамках Dream-party “Куди приводять сни”;
- “Ой, музо-чарівнице, прилинь до мене з неба” - до Всесвітнього дня поезії;
- “Жанрова палітра музичного мистецтва”;
- “Любов, оспівана в піснях”;
- “Музика барв Йоганна Себастьяна Баха”;
- “Творець пісні, що стала символом нації” - до 200-річчя від дня народження
М. Вербицького та 150-ї річниці першого публічного виконання гімну;
- “Вогнем охоплена душа: Мікеланджело Буонарроті”;
- “Головний архітектор Єлисаветграда: А. Достоєвський”;
- “Лауреати обласної літературної премії ім. Є.Маланюка”;
- “Дивовижна жіноча доля”;
- “В прекрасних симфоніях слова” - до 85-річчя від дня народження
Л.Костенко;
- “Ю. Андрухович ? художник слова”;
- “Неповторний світ поезії М. Рильського” - до 120-річчя від дня народження;
- “Актуальна тема: події та коментарі” (за сторінками періодичних видань);
- “Смачні книги про здорову їжу”;
- “Знайомтесь – література Європи: Данія”;
- “Театр – життя, актори в ньому – люди…” - до Міжнародного дня театру.
ОДБ ім.А.Гайдара
До 201-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка:
- Шевченківські читання “Кобзарик для малят”;
- Книжкова експозиція “Кобзареве слово вічне”;
- Виставка літератури “Шевченківське слово живе”;
- Літературна мандрівка “Шляхами Кобзаревої долі”;
- Літературна вітальня “Ім’я Шевченка стукає в серцях”;
- Музично-поетична палітра “Тарасові слова – то правда жива”.
До 200-річчя від дня народження М.Вербицького та 150-річниці виконання гімну України:
- Викладка літератури “Велична доля двох маленьких рядків”;
- Електронна презентація “Життя та творчість видатного композитора
М.Вербицького”.
До Міжнародного жіночого дня:
- Засідання бібліотечного клубу для підлітків “Уроки Мері Поппінс” на тему:
“Дівочі посиденьки”;
- Засідання творчої майстерні “Талановиті пальчики”. Майстер-клас “Квіти для
мами”.
Всеукраїнський тиждень дитячого читання (18.03 – 2.04):
- Урочисте відкриття Тижня дитячого читання. Казкова феєрія “Дивовижний
світ казки”;
- День відкритих дверей та День бібліографії “Книги різні, книги дивні
відкривають шлях до мрії”;
- Виставка довідкової літератури “Академія дитячих наук”;
- День дошколярика “Були собі букви…”;
- Віртуальна мандрівка “Книга творить людину”;
- Перегляд книжково-ілюстративної виставки “Зорепад нових видань”;
- День читаючої родини “Казка з татом”;
- День юного письменника “Літературні перлинки Кіровоградщини”;
- Літературна ігротека “Штурмани книжкових морів”;
- День нових книг “Ура!!! Ура!!! Нова література!!!”;
- Майстер-клас “Помічниця чудова – закладка книжкова”;
- День забутих книг “Дитячі бестселери ХХ століття”;
- В рамках міні-школи “Вулик”. Віртуальний урок “Вивчаємо літери”;
- Креатив-майтерка “Майстерня слів”;
- Інтерактивне голосне читання казки “Горбоконик” П.Єршова;
- Презентація серії книг “Ніжність у країні краси”;
- Бліц-опитування “Топ – 5 або п’ятірка кращих книг, які тебе вразили”;
- Перегляд книжково-ілюстративної виставки “Журнальна тусовка”;
- Закриття Тижня: “Андерсенівські читання” - до Міжнародного дня дитячої
книги та 210-річчя від дня народження Г.-Х. Андерсена.
Пізнавально-розважальні заходи:
- Віртуальний урок “Стережися побутових травм”;
- Креатив-майстерка “Голуб” для учасників бібліотечного клубу любителів
мистецтва оригамі “Робимо світ об’ємним”;
- Етикет-година “Малечі про цікаві речі”;
- Мультимедійна подорож “Генріх Мореплаватель і картографія”.
Індивідуальні заняття-консультацій з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО:
- Основи роботи з комп’ютером;
- Інтернет та електронна пошта.
Навчання для користувачів
“Комп’ютер та Інтернет з нуля”:
- Внутрішня будова комп’ютера;
- Як правильно працювати мишкою;
- Особливості клавіатури”
- Робота з флешами та іншими носіями інформації.
|