[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
 ( оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
 документами за вересень 2015 року)

Загальні питання

В обласному центрі з ініціативи Спілки вірмен України в Кіровоградській області відкрито пам'ятний знак Хачкар.
Пам'ятний знак, присвячений сторіччю геноциду вірменського народу.

22 вересня в конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація виставки архівних документів та матеріалів “Нам пам’ять дивиться у вічі” з нагоди відзначення Дня партизанської слави.
В експозиції виставки представлені документи та матеріали, які розповідають сучасникам про партизанський рух на території Кіровоградської області.

Театрально-концертне життя

6 вересня в Кіровоградському академічному обласному театрі ляльок відбулося відкриття 77-го театрального сезону.
У програмі:

  • Вистава для дітей “Казковий зорепад” Н.Педько (3+) (ростові ляльки: Дракоша, Лунтік, телепузики та інші);

  • Конкурс малюнку на асфальті “Моє сонячне літо”;

  • Розважальна ігрова програма з мильними бульбашками за участю казкових героїв;

  • Аквагрим;

  • Традиційні солодощі.

Обласна філармонія

Концерти:

  • “Жінкам при надії”;

  •  Виступ гуртів “Вперше чую”, “ Sоkolovsky”, “Лісапетний батальон”;

26 вересня в залі обласної філармонії відбулася вистава “Декамерон” за участю Руслани Писанки, Володимира Горянського та інших відомих акторів київських театрів.

Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького

22 вересня на малій сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького відбувся літературний вечір Погрібного Віктора Олексійовича, завідувача філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно-природним заповідником ''Тобілевичі'', голови Кіровоградського обласного літературного об’єднання ''Степ'', лауреата республіканської літературно-мистецької премії
ім.І.Нечуя-Левицького, літературних премій Національної спілки письменників України ім.Остапа Вишні та Олеся Гончара.

23 вересня відбулася прем’єра моновистави “Щоденник актора-ветерана” та вистава “Мить...Життя...”(Полтавський театр ім.М.Гоголя”).

22 вересня в Кіровоградській музичній школі № 1 ім.Генріха Нейгауза відбувся вечір памяті заслуженого працівника культури України видатного і талановитого музиканта, педагога Юрія Хілобокова.

Музейна справа

Обласний художній музей

З 7 по 12 вересня в обласному художньому музеї відбулося Всеукраїнське навчання ”Музеї в соціокультурному просторі”, яке проходило з метою підвищення кваліфікації та обміну досвідом фахівців художніх музеїв. У програмі – семінар “Актуальні питання музейної діяльності. Пріоритетні напрямки роботи та завдання сучасного музею”, а також презентація проекту Львіського музею історії релігії “Творець українського гімну” до 200-річчя О.М.Вербицького. Відбулися виїзні засідання в музеях області та туристичних перлинах регіону.
 Перегляд відеопрезентацій та відеороликів:

  • В пам’ять про художника-земляка Петра Оссовського;

  • До Міжнародного дня демократії;

  • До 261-ї річниці заснування міста Кіровограда;

  • До 140-річчя від дня народження литовського живописця М.К.Чюрльоніса.

 Виставки, експозиції:

  • “Зодчий нашого міста” – до 80-річчя з дня народження відомого кіровоградського архітектора Анатолія Лук’яновича Губенка;

  • “Вони наближали Перемогу” – до 70-річчя закінчення Другої світової війни;

  • “Краса рідного краю на полотні” – до 261-ї річниці утворення міста та Всесвітнього дня туризму;

  • “Кіровоградщина запрошує – 2015” – експозиція друкованої продукції музею в рамках проведення IV Центрально-Українського музейно-туристичного фестивалю;

  • “Фронт в тилу ворога” – до Дня партизанської слави;

  • Виставка декоративно-ужиткового мистецтва в рамках проведення XLV Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти” на території музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія”.

  • “Сцена мій кумир, театр – священний храм для мене” – до 170-річчя з дня народження корифея українського театру, письменника, драматурга, актора, режисера Івана Карпенка-Карого;

  • “Вишита мелодія української душі” – персональна виставка члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості Лариси Зоріної до ювілею майстрині;

Майстер-класи з квілінгу, виготовлення ляльки мотанки, петриківського розпису в рамках роботи “Творчої майстерні”;

Програма для дітей “Залиш дитинку на годинку”.

Обласний краєзнавчий музей

З початком нового навчального року у школах міста проходили уроки мужності. До цієї акції долучився обласний краєзнавчий музей. Уроки проводилися на базі виставки “Неоголошена війна”, присвяченій подіям на Сході України. Учні шкіл та студенти мали змогу ознайомитися з історією добровольчого та волонтерського рухів на Кіровоградщині, з матеріальними свідченнями військовий дій – зброєю, формою тощо, скласти цілісне уявлення про АТО за допомогою наочних карт, схем, фотографій, малюнків, текстів.

16 вересня в обласному краєзнавчому музеї до Дня міста відбулося відкриття виставки “Останній шлях Кобзаря”, у рамках Всеукраїнської поштової естафети “Україна – козацька держава”, присвяченої 525-річчю Українського козацтва.

21 вересня в обласному краєзнавчому музеї відбулися громадські слухання щодо побудови нової експозиції відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. До уваги всіх присутніх була представлена відеопрезентація проекту стаціонарної експозиції відділу природи.

В музеї діяла пересувна фотовистака “Краса рідного краю” – до Всесвітнього дня туризму.

27 вересня у філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських (с. Розумівка Олександрівського району) відбулось свято “Осінній благовіст”, присвячене 160-річчю освячення Свято-Хрестовоздвиженського храму.

На святі було багато чудової духовної музики, учасники і гості переймались високими почуттями, прагненням чистоти, краси, самопожертви, любові до ближнього, до рідного краю, рідної України.

Меморіальний музей М.Кропивницького

22 вересня у меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу “Пізнай свій край” за участю кандидата історичних наук Юрія Митрофаненка.
На заході, присвяченому Дню міста Кіровограда, Юрій Станіславович виступив з актуальною темою “Українська історія міста над Інгулом”.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

17 вересня в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відкрилася виставка авторських фото Ігоря Демчука “Велика Перспективна – від фортеці Святої Єлизавети до Янгола-охоронця міста” в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту “На перехресті вулиць Єлисаветграда - Кіровограда”– до Дня міста.

Фестивалі

19 вересня у Кіровограді відбувся четвертий Музейно-туристичний фестиваль.

Цього року фест проходив на Козачому острові, у парку Пушкіна.

У рамках фесту відбулася туристична виставка “Кіровоградщина запрошує – 2015”, презентація туристичних і краєзнавчих маршрутів та зелених садиб у районах області, показові виступи туристичних гуртків Кіровограда, ярмарок народної творчості, конкурс музейних закладів.

26 вересня, на “Хуторі Надія” відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського свята “Вересневі самоцвіти”. Цьогорічне театральне свято проходило на Кіровоградщині вже 45-й раз.

У програмі відкриття “Вересневих самоцвітів”: виставка-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва; вистави аматорських театральних колективів; вистава “Лесичка-сестричка і Вовк-панібрат” Кіровоградського академічного обласного театру ляльок; театральне дійство “Блажен народ, що мав такого сина”; нагородження переможців 56-го обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів “Театральна весна Кіровоградщини”; виступ Військового оркестру Кіровоградського гарнізону.

26 вересня у міському Палаці культури Світловодська відбувся благодійний рок-фестиваль на підтримку поранених військових, які знаходяться на лікуванні в Кіровоградському госпіталі та тих, які несуть службу на передовій, у зоні АТО.

На концерті виступили місцеві виконавці, а аткож гурти з Одещини, Олександрії, Кременчука.

Фестиваль з метою допомоги пораненим у зоні АТО бійцям відбувся у центрі Кіровограда у парку під назвою Козачий острів. Організатором стала молодіжна організація “Пробудження”, фінансову і технічну допомогу надав підприємець Василь Шкрібляк.

У Львові відбувся ІІІ конгрес культури східного партнерства, в якому взяли участь понад 500 учасників з 20 країн світу. Кіровоградщину на ньому представляв народний аматорський театр Олександрійського районного будинку культури (режисер Ольга Косогоренко). Разом із театралами Олександійщини арт-проекти презентували театри з Києва, Рівного, Луцька, Львова.

Галерея Єлисаветград

Вересневі виставки:

  • Виставка картин народного художника України Миколи Попова;

  • Виставка творів одеських художників Галини та Анатолія Кравченків “Роман з аквареллю”.

30 вересня в галереї “Єлисаветград” відбулася перша осіння Битва поетів.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

  • Вулична акція, присвячена Дню знань;

  • Показ фільму “Катерина Білокур. Послання” та лекція “Українське мистецтво. Видатні майстри” в рамках акції “Мистецтво нас єднає”;

  • “Вивчення англійської мови за допомогою гри” – творче заняття до дня знань;

  • Кумедні тварини” та “Таємне життя домашніх тварин”– веб екскурсії;

  • Працівниками бібліотеки було здійснено методичне відрядження до Новгородківського району та проведені майстер-класи з розвитку та підтримки читання для сільських бібліотекарів;

  • День першокурсника– День інформації;

  • “Краєзнавчі посиденьки”– засідання вищої народної школи;

  • “Бібліотека під зеленими вітрилами” – літній читальний зал;

  • Зустріч-презентація “Українська анімація 30-х років ХХ століття. Художник Євген Горбач” та показ казок УкрАніма: “Казка про місячне сяйво”(1968 рік), “Опасно – свободный человек” (2005 рік) до 80-річчя з дня народження народного художника України Радна Сахалтуєва;

  • “Поетична хвиля українського кіно” – книжково-ілюстративна виставка до Дня українського кіно;

  • Виїзд до УТОСу з метою обміну аудіокниг;

  • День працівників сільських бібліотек Олександрівського району;

  • Оглядова екскурсія відділами бібліотеки для студентів історичного факультету КДПУ;

  • Екскурсія виставками відділу мистецтв в рамках акції “Мистецтво нас єднає”;

  • Урочиста зустріч з нагоди 20-річчя заснування літературного журналу “Вежа”;

  • „Картографічні матеріали у рідкісних виданнях” – презентація спільної виставки, організованої обласною універсальною науковою бібліотекою ім.Д.Чижевського та Державним архівом Кіровоградської області;

  • Зустріч з письменницею-землячкою Арсенією Великою;

  • “Корифеї українського професійного театру. Невідомі сторінки історії” –  круглий стіл до 170-річчя з дня народження І.К.Карпенка (Тобілевича);

  • “Україна – духовна республіка” – лекція (лектор – Березанська Н.І.(м. Київ);

  • Брифінг для журналістів про організацію “Тижня екологічного споживача у Кіровограді”, який проводився в рамках екологічної кампанії “Живи органічно”;

 До Всеукраїнського дня бібліотек:

  • День відкритих дверей;

  • Концерт “Срібний голос флейти Романа Ієвського”;

  • Майстер-клас “Патріотичні сувеніри”;

  • Майстер-клас розпис на склі “Літературні персонажі”;

  • Збір книг “Бібліотека українського воїна;

  • Студія “Печворк” від Ірини Кудревич (виставка та майстер-клас);

  • Майстер-клас від “Наталки Полтавки”– декоративний розпис в народному стилі (демонстративний показ Наталії Янчукової );

Навчальні заняття (тренінги, семінари та майстер-класи):

  • Тижневий тренінг з вивчення комп’ютерної грамотності;

  • “Медійна освіта для літніх людей, як складова освіти протягом всього життя” – тренінг;

  • “Перспективи та можливості програми “Активні громадяни” від Британської Ради в Україні”– вебінар;

  • “Допомога новітніх технологій у вивченні англійської мови” – майстер- клас для вчителів англійської мови;

  • Тренінги за проектом “Про поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у Кіровоградській області” ( Вільшанський та Гайворонський район);

  • Майстер-клас лялька-мотанка “Крупенічка” від Людмили Кривенко;

  • Тренінг за темою “Використання відео-редактора Movie Maker”;

Книжкові виставки:

  • “Німеччина моїми очима”– виставка книг, які зроблені своїми руками;

  • “Нові надходження” – книжкова виставка;

  • “Дорослі книги, які читають діти та дитячі книги, які читають дорослі” – книжкова виставка;

  • “Хто знає науку читання, той завжди встигає в навчанні” – відкритий перегляд до Дня знань;

  • “Людина: життя в довкіллі” – огляд літератури до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища;

  • “Велетні у царстві людської культури” – до Міжнародного дня писемності;

  • “Український європейський націоналізм: видатні ідеологи”;

  • “Творець українського народного театру” – до 170-річчя з дня народження І.Карпенка-Карого (Івана Карповича Тобілевича);

  • “Європа в портретах та досягненнях. Естонія” – цикл книжкових виставок в рамках роботи Центру європейської інформації;

  • “Становлення людини і митця”– презентація книжкової виставки до 170-річчя з дня народження І.Карпенка-Карого;

  • “Бійці тихого фронту” – до Дня партизанської слави;

  • “Багатство мовного розмаїття Європи” – книжкова виставка до європейського дня мов;

  • “Усиновлення в Україні: погляд зблизька” – до Дня усиновлення;

  • “Бібліотека - місце для спілкування” – книжкова виставка;

  • “Нові надходження за 2015 рік” – відкритий перегляд в рамках програми розвитку культури;

 Орхуський центр:

  • “Технічні відкриття ХХ ст.” – книжкова виставка, віртуальна виставка на сайт бібліотеки – до Дня винахідника і раціоналізатора;

 Календар мистецтв:

  • 140 років від дня народження М.К.Чюрльоніса, литовського живописця;

  • 250 років від дня народження Міхала Огінського, польського композитора;

  • 140 років від дня народження О.А.Кошиця, українського композитора, хорового диригента;

 Творчі виставки, фотовиставки:

  • “Лето круче Интернета”– фотовиставка Глєба Цуканова;

 Клубна діяльність:

    • Клуб розмовної англійської мови;

    • Дитячий клуб англійської мови;

    • Клуб польської мови.

     

    ОЮБ ім.О.Бойченка

    Масові заходи:

    • День Знань;

    • День відкритих дверей бібліотеки;

    • ''Я – України син і гордий цим'' – VII-й фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій;

    • “Кіровоградщина – слави й доблесті край” – День інформації;

    • “Україна – єдина країна” – урок-подорож;

    • “Ми – нація єдина” – мультимедійний журнал;

    • “З Днем народження, Кіровоградщино!” – віртуальна мандрівка;

    • “Історія в кожному імені міста” – історичний екскурс;

    • “Герої не вмирають” – урок гідності;

    • “Народні месники Кіровоградщини” – літературно-музична година;

    • “Перейменувальні процеси в топоніміці як ціннісний вибір українського суспільства” – презентація збірки за матеріалами Всеукраїнської науково-практичної конференції спільно з Кіровоградським обласним товариством ВУТ “Просвіт”;

    • “Екологічні проблеми Кіровоградщини” – екогодина;

    • “Видатні особистості нашого краю” – слайд-бесіда;

    • “Відкриваємо Європу” – урок-подорож;

    • “Патріотична символіка” – арт-розпис;

    • “Прогулянка вулицею Дворцовою” – віртуальна мандрівка;

    • “За сторінками творів І.Карпенка-Карого” – вікторина;

    • ''Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене'' – до 170-ї річниці з дня народження І.Карпенка-Карого – зустріч з фахівцями Кіровоградського міського літературно-меморіального музею

     І.К.Карпенка-Карого;

    • ''Енциклопедія пішохода'' – слайд-бесіда;

    • “Ігри, що підкорили світ – пізнавальна програма;

    • “Спорт-майстер” – рухливі конкурси і розваги до Дня фізичної культури і спорту у Ковалівському парку;

    • “Пишаймося українцями-рекордсменами” – бесіда-діалог;

    • “Моє життя – капуейро – відеобесіда”;

    • “Мелодії Віденського балу – мистецький вечір;

    • “Польська кухня – слайд-бесіда;

     Відбулися засідання клубів за інтересами:

    • Будь в тренді! – прем’єра новинок української літератури в рамках засідання літературного клубу “Ліра”;

    • “Захист прав дитини-споживача – зустріч із провідним спеціалістом Головного управління юстиції у Кіровоградській області Піскун В. М. в рамках засідання лекторію з правових знань для молоді “Молодь і право”;

    • Засідання Школи інформаційного комфорту:

    • Пошук краєзнавчої літератури в каталогах бібліотеки;
      – Інформаційно-бібліотечна програма ІРБІС;

    • “Лікар – людина, яка не тільки лікує” - зустріч-консультація з лікарями Кіровоградського пологового будинку № 2 Г. В. Кахновим та К.П.Сулімою в рамках засідання клубу з професійної орієнтації молоді “Профі”;

    • “Український рушник”– виставка-презентація та майстер-клас з вишивки від майстрині клубу “Ниточка” І.І.Яровенко в рамках засідання клубу “Дивосвіт”;

    • Засідання студії “фАрт”:

    • “Листівка до свята - майстер-клас;

    • ''Символ мого імені у вишивці'' - майстер-клас від В.Шкабой;

    • ''Джгути з бісеру'' - майстер-клас;

 Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:

  • “Позбавитись тоталітарного минулого, щоб здобути вільне майбутнє”;

  • “Мій рідний край у центрі України” – до Дня міста Кіровоград;

  • “Нескорені: партизанський рух і підпілля” – до Дня партизанської слави;

  • “Під вогнем війни та полум’ям пожеж – до 70-ї річниці закінчення Другої світової війни;

  • “Ігор Євгенович Тамм – наш нобелівський лауреат”;

  • “Бездомність?! Сувора дійсність…”;

  • “Збережемо історичну пам’ять і довкілля – до Дня туризму;

  • “Подорож до країни знань – до Дня знань;

  • “Сцена – мій кумир, театр – священний храм для мене – до 170-ї річниці з дня народження І. Карпенка-Карого;

  • “І.Карпенко-Карий і сучасність: минуле для прийдешнього” – до 170-ї річниці з дня народження І.Карпенка-Карого;

  • “І.Карпенко-Карий: могутня сила таланту” – до 170-ї річниці з дня народження І.Карпенка-Карого;

  • “Citius, altius, forties” – до Дня фізичної культури і спорту;

  • “Відкриваючи книгу, відкриваєш світ”;

  • “Пізнаємо світ через кінематограф” – до Дня українського кіно;

  • “Знайомтесь – література Європи: Угорщина та Румунія”.

ОДБ ім. Т.Шевченка

 До Дня знань:

  • Перший урок “Ми – нація єдина”;

  • Інформина ''Ми – нація єдина'';

  • Літературна виставка ''На борту шкільного корабля'';

  • Книжкова викладка ''Хай квітне щаслива моя Україна'';

  • День інформації ''Джерела, що наповнюють знання'';

 До 170-ї річниці з дня народження І.Карпенка-Карого:

  • Краєзнавча інформ-виставка ''Співець душі народної'';

  • Краєзнавчий екскурс ''Життя віддане Терпсихорі'';

 До Дня міста:

  • Викладка літератури ''Місто над сивим Інгулом'';

  • Медіа-презентація ''Маленький Париж'';

  • Краєзнавчий бліц-турнір ''Співці Степової Еллади дітям'';

  • Краєзнавча мандрівка ''Заповідні куточки нашого краю'';

  • Просвітницька година ''Місто, в якому ми живемо'';

  •  Мистецька година ''Барви рідного краю'';

 До Дня українського кіно:

  • АРТ-мультивізіон ''Новинки анімаційного кіно'';

 До Дня батька:

  • Свято ''Мій тато – мій герой'';

 До Всеукраїнського дня бібліотек:

  • Урочисте відкриття Бібліофесту ''Запрошуємо до країни Читалії'':казковий бал ''Мандрівка у книжковий світ'';

  • Літературно-розважальне шоу ''Зачаровані казкою''; Презентація виставок літератури;

  • ''ВООК-феєрверк''; ''Книжкові новинки з бібліотечної скриньки'',

  • ''Улюблені дитячі книги через призму часу'';

  • Презентація виставки дитячих малюнків ''Бібліотека дитячих мрій'';

  • Перегляд буктрейлерів на серії книг ''Сучасна дитяча проза'', ''Сучасна дитяча поезія'' та з циклу: ''Ретро-книга єдності поколінь'';

  • Ігрова програма ''Літературна галявина усмішок'';

  • Презентація бібліографічного покажчика ''Знайди себе у світі хобі'' з проведенням майстер-класу в техніці квілінг ''Квітка сонця'';

  • Креатив-майстерки: ''Фешн-закладка''; ''Метелики'' (для любителів оригамі);

 Засідання бібліотечних клубів:

  • Засідання міні-школи ''Вулик'':

  • Віртуальний урок ''Розвиток пам’яті'';

  • Креатив-майстерка ''Листівка до Дня вчителя'';

  • Тренінг для батьків ''Як навчити дітей розумно ставитися до грошей'';

 Пізнавально-розважальні заходи:

  • Інтерактивна гра ''Безпечна дорога до школи'' в рамках місячника безпеки дорожнього руху;

  • Інтерактивне голосне читання казки ''Дерев’яний орел'' з циклу заходів міні-проекту для дошкільнят ''В гостях у казки'';

  • Віртуальний урок ''Правила безпечної поведінки на дорогах'' з циклу заходів ''Безпека для малюків'';

 Презентація буктрейлерів:

  • На серії ''Сучасна дитяча проза'' та ''Сучасна дитяча поезія'';

  • На книгу Ірен Роздобудько ''Пригоди на острові Клаварен'';

  • На повість Оксани Лущевської та Лани Світанкової ''Солька і кухар Тара-пата'';

  • Sport-Time ''Цікаві факти про футбол'';

  • Креатив-майстерка ''Метелики'' з циклу заходів клубу любителів оригамі ''Робимо світ об’ємним'';

  •  Презентація до Дня сім'ї: ''Обереги любові'' з циклу заходів ''Народознавча світлиця'';

  • Урок спілкування ''Правила поведінки в школі'' з циклу заходів ''Гарні манери для малюків'';

  • Презентація серії книг ''Дитяча Картинна Галерея'';

  • Осінній фест ''Яблуневе свято'';

  • Електронна презентація ''Гутенберг і книгодрукування'';

  • Цикл етикет годин ''Золоті правила та поради містера Етикету'';

  • Майстер-клас ''Бал осінніх квітів'';

 Книжкові виставки:

  • ''Колір і музика; слово і пісня'';

  • ''Виставка-реклама ''Читачі рекомендують''.

  • ''Книжкова викладка та урок-реквієм ''Трагедія Бабиного Яру'' – до 75-річчя;

 Індивідуальне заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО:

  • Основи роботи з комп’ютером.

 Навчання для користувачів ''Комп’ютер та Інтернет з нуля''

  • Внутрішня будова комп’ютера;

  • Особливості клавіатури;

  • Робота з текстом (основи редагування);

  • Робота в безкоштовній програмі для редагування зображень Paint.


[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2015 Webmaster: webmaster@library.kr.ua