[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
 оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
 документами за жовтень 2015 року)

Загальні питання

8 жовтня у конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася відкрита обласна науково-практична історико-краєзнавча конференція, присвячена 90-річчю утворення державного архіву Кіровоградської області та 90-річчю Національної спілки краєзнавців країни.

14 жовтня Україна відсвяткувала День захисника України. У Кіровограді урочистості розпочалися з мітингу на площі Героїв Майдану, покладання квітів до пам’ятного знаку із світлинами загиблих Героїв Небесної Сотні.

Після завершення урочистостей на площі Героїв Майдану учасники мітингу ходою пройшли до Меморіального комплексу “Фортечні вали”, де вшановуючи пам’ять захисників України всіх поколінь, поклали квіти до Вічного вогню та стендів Алеї слави учасникам АТО, які загинули за свободу і незалежність України.

28 жовтня на Меморіальному комплексі “Фортечні вали“ відбулося урочисте покладання квітів з нагоди 71-річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. В урочистостях взяли участь керівники області та міста, ветерани, військові, студенти, школярі та громадськість.

У Кіровоградському державному педагогічному університеті
ім.В.Винниченка відбулася IV Всеукраїнська наукова конференція “Творча спадщина Володимира Винниченка на тлі ХХ століття”. На форум з’їхалися науковці з різних куточків країни.

Театрально-концертне життя

9-17 жовтня в польському місті Камінь Поморський на сценах шкіл, ліцею, музичної школи виступили дитячі колективи і солісти Кіровоградської музичної школи № 3. У концертній програмі звучали твори українських та зарубіжниж композиторів, а також польські народні пісні.

10 жовтня у Спасо-Преображенському соборі міста Кіровограда відбулося ІХ обласне свято духовного співу “Молюсь за тебе, Україно”, в якому взяли участь 30 світських та церковних вокально-хорових колективів Кіровоградщини. У їхньому виконанні прозвучали кращі твори з духовної скарбниці хорового мистецтва. 
У рамках свята відбулася презентація виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва ”Торжество благодаті, сумління, таланту”. Понад 40 умільців обласного творчого об’єднання “Дивосвіт” представили більше ста робіт духовної тематики – вишитих ікон, рушників, та творів живопису.

Кіровоградський академічний український музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького

  • 21 жовтня – прем’єра вистави “Жіноча логіка” за п’єсою Анатолія Крима. Режисер Ігор Славінський;

  • 29 жовтня – Всеукраїнський конкурс дизайнерів “Мода без кордонів”;

  • 30 жовтня – Вистава “Як я стала чоловіком” за участю київських театрів.

 

Обласна філармонія

  • 7 жовтня концерт Державного ансамблю танцю і пісні Грузії “Кутаїсі";

  • 10 жовтня – “Фікси- шоу” з оригінальною інтерактивною виставою“Як Дім Дімич став фіксиком” від творців відомого анімаційного мультфільму;

  • 14 жовтня – вистава “Боїнг-Боїнг” за участю відомих акторів київських театрів;

  • 2 жовтня – концерт “Симфонія любові” – спільний проект Черкаської та Кіровоградської обласних філармоній;

  • 28 жовтня – концерт Віктора Павліка.

Аматорство. Просвітництво

14 жовтня в Олександрії відбулося свято “Козацької слави”, присвячене Дню захисника України, Дню Українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. В рамках свята відбулися молебень за захисників України, концерт художньої самодіяльності, конкурс козацького куреня, конкурс куліша і частування козацьким кулішем гостей свята.

Музейна справа

У Переддень Дня захисника України та свята Покрови в Бобринецькому
районному краєзнавчому музеї ім.М.Смоленчука відбулася зустріч “Від козаків до наших днів”. Працівники музею ознайомили запрошених з експозицією закладу. Особливу увагу звернули на нещодавно створений розділ “Герої не вмирають!”, що присвячений героям АТО.

Обласний художній музей

  • Перегляд фільму про життя і творчість видатних художників-земляків до відзначення Дня художника; орією мистецтва»Перегляд

  • Перегляд відеороликів до відзначення Дня захисника України та Дня Українського козацтва;М

  • “Подорож історією мистецтва” – перегляд;

  • “З Висоцьким по життю” – творчий вечір Олександра Ломовського;

  • Експозиція творів до Дня художника;

  • Експозиція “Обдарований талантами”–до 90-річчя від дня народження земляка, співака, поета, прозаїка тахудожника В.Л.Завгороднього (1925-2009);

  • Виставка художніх творів, присвячена пам’яті видатних художників-земляків Івана Похитонова (1850-1923) та Петра Оссовського (1925-2015) “Малій Батьківщині присвячується…” за підсумками проведення пленерів у Добровеличківському, Новоукраїнському та Маловисківському районах;

  • Виставка “Захисники України під Покровом Божої Матері”, приурочена до Дня захисника України, Дня Українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці;

  • Виставка юної художниці Марічки Хмари “Барвинки веселкового світу”;

  • Експозиція Л.Зоріної “Вишита мелодія української душі”;

  • Пересувна виставка “Козацька слава крізь віки”, приурочена до Дня захисника України та Дня Українського козацтва;

  • День відкритих дверей до Дня захисника України та Дня Українського козацтва (для ветеранів усіх категорій, військовослужбовців та членів їх родин);

  • Майстер-клас по малюванню натюрморту;

  • Майстер-клас по виготовленню виробів із солоного тіста;

  • Програма для дітей та батьків “Залиш дитинку на годинку” (мистецькі цікавинки: майстер-класи, ігри, перегляд мультиплікаційних фільмів та ін.).

 

Обласний краєзнавчий музей

5 жовтня в обласного краєзнавчого музею відбувся захід “Неоголошена війна”, приурочений Дню захисника Вітчизни..

Мета заходу – виховання в учнях мужності, почуття відповідальності за свою країну, поваги до українських військовослужбовців, солдатів Національної Гвардії, міліціонерів – захисників України, правильного розуміння подій на сході нашої держави.

З нагоди 70-ї річниці з дня заснування Організації Об’єднаних Націй Кіровоградський обласний краєзнавчий музей долучився до участі у кампанії “Turn the World UN Blue”, а саме: у день ООН, 24 жовтня , підсвітив пам’ятку архітектури – будівлю краєзнавчого музею, у якості символу миру та злагоди.

27 жовтня у приміщенні Кіровоградського будівельного коледжу відбулося відкриття виставки “Наші земляки – визволителі України”, підготовленої співробітниками обласного краєзнавчого музею до 71-ї річниці визволення України від нацистських загарбників.

Меморіальний музей М.Кропивницького

 15 жовтня у меморіальному музеї М.Кропивницького відбувся захід з циклу “Зустрічі у літературній вітальні” за участю кіровоградської поетеси Антоніни Корінь, члена НСПУ та обласного літературного об’єднання “Степ” та поета і барда з Новоукраїнки Олександра Антоненка, члена літературного об’єднання “Степ”, співкерівника літстудії “Ранок”.

28 жовтня у меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу “Зустрічі у театральній вітальні”.

Цього дня гості дому корифея – учасники обласного семінару-практикуму керівників аматорських театральних колективів та методистів з театральних жанрів районних будинків культури, режисери кращих аматорських театрів, вшанували пам'ять знаних земляків, корифеїв української сцени. Самодіяльні митці не тільки познайомилися з музейними експозиціями, а й порадували своїми власними виступами на сцені імпровізованої театральної вітальні, поділилися творчими планами.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

8 жовтня в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбулося відкриття персональної виставки творів відомого кіровоградського митця члена Національної спілки художників України Ігоря Смичека в рамках започаткованого музеєм мистецького проекту серії художніх виставок “Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна” та презентація каталогу “Художні лабіринти Ігоря Смичека”.

Літературно-меморіальний музей І.К.Карпенка-Карого

“Сцена – мій кумир....” – під такою назвою співробітники літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого спільно з обласною бібліотекою для юнацтва провели вечір пам’яті заслуженого діяча мистецтв України Івана Васильовича Казнадія.

У рамках заходу, присвяченого 90-річчю від дня народження І.В.Казнадія, презентовано фотовиставку, матеріали якої розповідають про життя і театральну діяльність Івана Васильовича. Численна добірка світлин, представлених в експозиції, ілюструє життєві віхи знаного діяча театру.

Галерея “Єлисаветград”

  • 27 жовтня у галереї “Єлисаветград” відбулася моновистава “Франсуа Війон. Балада прикмет”.
  • 28 жовтня відбулася битва поетів.
 

Фестивалі

На Кіровоградщині пройшов обласний етап Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями “Барви життя”. Мета фестивалю – сприяння реабілітації та соціальній адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями засобами мистецтва, арт-терапією, пошук нових талантів, створення умов для розвитку їх творчого потенціалу. Під час вернісажу талантів “Барви життя” учасники фестивалю демонстрували свої творчі досягнення, майстерність та велику любов до мистецтва.
В рамках фестивалю експонувалась виставка учасників з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Всі учасники фестивалі були нагороджені грамотами та подарунками.

З 3 жовтня по 11 листопада в Кіровограді проходив ХІІІ музичний фестиваль ім.К.Шимановського, який розпочався з прем’єри документального фільму “Кароль Шимановський: українські стежки польського генія”. В рамках фестивалю відбулися лекції, зустрічі, концерти, виставки. Серед них: зустріч з фольклорним гуртом “Млиночок”, концерт Кіровоградського муніципального камерного хору, мішаного хору Кіровоградського музичного училища, камерного оркестру Кіровоградського музичного училища, фольклорного ансамблю “Гуляйгород”, струнного квартету ”Сordes”(м.Київ), виставка “Паломництво на батьківщину Вчителя”та ін.

На сьомому міжнародному дитячому конкурсі юних бандуристів “Волинський кобзарик”, який проходив у Луцьку, успішно виступили бандуристи з Кіровоградської музичної школи № 2 ім.Ю.Мейтуса.

У Долинській відбувся відкритий районний фестиваль-конкурс авторської пісні, музики, поезії “Долинський листопад”.

Кіно

У Кіровограді презентували документальний фільм “Рейд”, присвячений героїчним рейдам воїнів, які зупинили агресію у серпні-вересні 2014 року в зоні АТО. Фільм переглянули жителі міста, волонтери, військові, зокрема учасники рейду. Присутні вшанували пам’ять загиблих бійців хвилиною мовчання.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

 Масові заходи:

  • Виставка однієї роботи Віктора Калинки – до Дня художника;

  • Оглядова екскурсія для вихованців НВО № 3;

  • В рамках програми ХІІІ музичного фестивалю ім.Кароля Шимановського відбулася лекція “Пауль Гіндеміт – основоположник неокласицизму в музиці” та проведена творча зустріч з фольклорним гуртом “Млиночок”;

  • Конкурс молодих поетів молодіжної організації “ART HUNTERS”;

  • Виїзд до УТОСу для обміну аудіокниг;

  • “Біла тростина – символ незрячих” – тематичний захід до Дня білої тростини;

  • “Єлисаветград. Історія православних храмів” – презентація проекту в рамках Краєзнавчих студій;

  • “Кіровоградміськбудпроект” & “Кіровоградагропроект”. Архітектура. Містобудування. Дизайн. – ювілейна виставка представила проекти реконструкцій та новобудов, сакральних, цивільних, адміністративних споруд, пам’ятників та рекреаційних зон.

  • “Єдність – запорука перемоги” – відкрита акція, присвячена Дню захисника Вітчизни. В програмі свята були проведені благодійні майстер-класи з виготовлення патріотичних сувенірів, інформаційний квест та благодійний ярмарок-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва від майстринь “Єлисаветградського узвозу”;

  • “Петро Тодоровський. Витоки” – кіноперфоманс;

  • Літературна зустріч, присвячена пам'яті поетеси Галини Берізки;

  • Організації-члени Всеукраїнської коаліції громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми, та громадська організація “Обласна інформаційна служба з актуальних питань жіноцтва” в Кіровограді спільно з обласною універсальною науковою бібліотекою ім.Д.Чижевського за підтримки представництва в Україні Міжнародної організації з міграції (МОМ) провели Всеукраїнську акцію “Європа без торгівлі людьми” в рамках відзначення Європейського дня боротьби з рабством з метою підвищення обізнаності населення щодо питань торгівлі людьми та безпечної міграції;

  • Презентація книга українського письменники Макса Кідрука “Бот: Ґуаякільський парадокс”– продовження першого українського технотрилера “Бот”;

  • “Місцеві вибори” – вебінар;

  • Творча зустріч з письменником Григорієм Джамаловичем Гусейновим, який презентував нещодавно виданий останній, восьмий, том антології “На землі, на рідній…”;

  • “9 днів у Китаї або чому в китайців гарне здоров'я” – зустріч з Оленою Тітовою в рамках проекту “Колоритні мандрівочки” ;

  • “Мама, тато, я - шахова сім'я”! – зустріч сімейних шахових команд.

 Навчальні заняття (тренінги, семінари та майстер-класи):

  • “Про поширення національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у Кіровоградській області” в смт. Олександрівка – тренінг;

  • Тижневий тренінг з вивчення комп’ютерної грамотності для користувачів бібліотеки;

  • “Медійна освіта для літніх людей, як складова освіти протягом всього життя”– тренінг для відвідувачів бібліотеки літнього віку;

  • “Засоби створення позитивного іміджу” – лекція у центрі підвищення кваліфікації держслужбовців;

  • В рамках проекту “Підвищення доступності закладів культури і дозвілля для людей з функціональними обмеженнями”, підтриманого ГО Центр “Соціальна Дія” проведено майстер-клас Наталії Федорової “Декоративний розпис” в техніці штампування;

  • Майстер-клас Ірини Кудревич на якому відбулось практичне засвоєння навиків ручного шиття на прикладі блоку “Бабусин сад” або англійське шиття за паперовими шаблонами. Захід організований в рамках проекту “Підвищення доступності закладів культури і дозвілля для людей з функціональними обмеженнями”, підтриманого ГО Центр “Соціальна Дія”. Цільовою аудиторією майстер-класу були жінки реабілітаційного центру “Кабінет “ANITA”;

  • “Мовний етикет” – лекція для держслужбовців області;

  • “Ефективна схема вступу до університетів за кордоном” – навчальний се-мінар в Центрі європейської інформації;

  • “День фахівця в обласній універсальній науковій бібліотеці  ім.Д.І.Чижевського” – інформаційно-просвітницька акція. В програмі заходу були підготовленні відкриті перегляди нової сучасної фахової літератури (ноти, монографії, історія виконавства, музичні персоналії, музичне краєзнавство та ін.), інформаційні ресурси бібліотеки – 2015,

  • заняття на інтерактивній SMART-дошці для розвитку музичних та відео-перегляд. В заході взяли участь викладачі музичних шкіл №1,
    №2, №3;

  • В рамках проекту “Підвищення доступності закладів культури і дозвілля для людей з функціональними обмеженнями”, підтриманого ГО Центр “Соціальна Дія” проведено навчальний тренінг для працівників музеїв.

 Книжкові виставки:

  • “Інтелектуальна гра “Що? Де? Коли?” – книжкова виставка;

  • “Індекс довголіття” – до Міжнародного дня людей похилого віку;

  •  “Скотилася сльоза у ветерана, і в серці защеміла давня рана” – до Дня ветерана;

  • “Схиляюсь перед іменем твоїм, учителю” – відкритий перегляд до Всесвітнього дня вчителів;

  • “Степ та воля – козацька доля” – книжкова виставка до Дня Українського козацтва;

  • „Є пам'ять, якій не буде кінця” – книжкова виставка до Дня визволення України від німецько фашистських загарбників;

  • “Видання правової тематики XVII-XIX ст.” – книжкова виставка рідкісних і цінних видань;

  • “Ваш світлий подвиг незабутній” – огляд літератури до Дня захисника України;

  • “Збережемо пам'ять про подвиг” – книжкова виставка до Дня захисника;

  •  “Де козак, там і слава” – до Дня Українського козацтва;

 Освіта ХХІ століття:

  • “Учителю! Ваше слово – мудрість України” – книжкова виставка;

 Літературний календар:

  • “Музика поезії Єсеніна” – до 120-річчя від дня народження С.Єсеніна, російського поета;

  • “Гармонія образу і думки” – книжкова виставка до 110-річчя від дня народження І.І.Волошина, українського письменника;

 Календар мистецтв:

  • “Театр – священний храм для мене” – до 155-річчя від дня народження Тобілевич Софії Віталіївни;

  • 190 років від дня народження Йоганна Штрауса, австрійського композитора, диригента, скрипаля;

  • 270 років від дня народження М.С.Березовського, українського композитора;

  • 150 років від дня народження Д.В.Січинського, українського композитора;

 Орхуський центр:

  • “Лікування та профілактика захворювань у тварин” – книжкова виставка,

 віртуальна виставка на сайт бібліотеки – до Всесвітнього дня тварин;
 Центр європейської інформації:

  • “Європа в портретах та досягненнях”. Латвія – цикл книжкових виставок;

 Творчі виставки, фотовиставки:

  • “Elisavetgrad Masters” – Всеукраїнська виставка історико-технічного стендового моделізму;

  •  “Кольорові фантазії” – персональна виставка Надії Колодій;

  • Виставка “Світ без звуків. Два Никифори – погляд через століття”. Творчі роботи Никифора Скрипка – 12-річного хлопчика з аутизмом і вадами слуху – та ретроспективна експозиція художнього спадку українського художника-примітивіста Никифора (Єпифанія) Дровняка (21 травня 1895, Криниця —10 жовтня 1968, Фолюш), який теж мав вади слуху, складають експозицію виставки;

  • Зустріч з Оленою Скрипко, на якій вона поділилася досвідом виховання дитини-аутиста з педагогами, лінгвістами, соціальними працівниками та ін., адже подібний досвід безцінний.

 Клубна діяльність:

  • Клуб розмовної англійської мови;

  • Заняття на безкоштовних курсах з вивчення української мови;

  • Засідання історичного клубу “Еволюція”;

  • Клуб польської мови;

  • Кіноклуб “Екран”.

Обласна бібліотека для юнацтва

Масові заходи:
– “Покрова – берегиня роду” до Дня захисника України та Дня Українського
козацтва, в рамках флеш-акції “Диво-день календаря”– патріотичне
козацьке свято;
– Зустріч з учасниками АТО (спільно з Кіровоградським обласним
військовим комісаріатом, ГО ветеранів АТО “Бойове братство”;
– “Шляхами звитяги: подвиг заради майбутнього”– історичній екскурс;
– “Дух козацтва – український дух” - історична мандрівка;
– “Це потрібно живим” – урок пам’яті до Дня визволення України від фашистських загарбників;
– “Годинник як витвір мистецтва” – слайд бесіда;
– “Флешка: технічний пристрій чи витвір мистецтва” – слайд-бесіда;
– “Герої не вмирають” – урок гідності;
– “Навчання за кордоном – міф чи реальність” – зустріч з Освітнім центром
“Цефея”;
– “Єдиним сном, єдиним болем” – презентація книги Євгена Маланюка
“Єдиним болем” в рамках акції “Від сторінки до сторінки –
презентуємо новинки”;
– “Незвичайні пам’ятники України” – слайд-подорож;
– “Музей козацької страви!”– слайд-бесіда;
– “Іван Казнадій: талант режисера, серце патріота” – мистецький вечір
спільно з Кіровоградським міським літературно-меморіальним музеєм
І.Карпенка-Карого;
– “Парк автомобільного періоду” – калейдоскоп цікавих автофактів;
– “Троянди з кленового листя” – майстер-клас;
– “Мова моя солов’їна” – усний журнал;
– Презентація проекту “Спільні дії – єдина громада” (спільно з ГО ТІМО
“Відкриті двері” та ініціативною групою “Dumka”) – проект для родин ВПО;
– “Соціальна інтеграція та адаптація в нових умовах життя” – тренінг;
– “Квілінг – мистецтво краси”– майстер-клас;
– “Декупаж – чари власними руками”– майстер-клас;
– “Креативна середа” – бібліопроект;
– Концерт гурту “Контр Версія”;
– “Музичний фейєрверк” – книжкова викладка.
 Відбулися засідання клубів за інтересами:
– “Територія творчості: Антоніна Царук” – вечір любителів поетичного жанру
в рамках засідання літературного клубу “Ліра”;
– “Фобії – це назавжди, чи можна якось подолати свій страх?” – лекція-тренінг
у рамках засідання Школи доброти “Добро починається з тебе”;
– “Як зберегти свої майнові права? Як не стати бездомним?” – слайд-бесіда в
рамках засідання лекторію з правових знань для молоді “Молодь і право”;
Засідання Школи інформаційного комфорту:
– Енциклопедії. Словники. Довідники;
– Предмет бібліографії. Типи і види бібліографічних посібників;
– “Лялька-тильда” – творча зустріч, презентація робіт та майстер-клас від
майстрині Світлани Бойчук в рамках засідання клубу “Дивосвіт”;
Засідання студії “фАрт”:
 – “Джгути з бісеру: шиємо голкою” – майстер-клас від В.В.Ковтун;
– “Витинанки до Дня захисника Вітчизни”;
– “Сонечко, в’язане гачком” (гольничка).
 Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці:
– “Дай, бабусю, поцілую сивину твого волосся!”– до Дня людей похилого
віку;
– “Культура циганського народу”;
– “Музичний феєрверк” – в рамках “Креативної середи”;
– “Чарівний світ музики” – до Міжнародного дня музики;
– “Мереживо осінніх барв – до Дня художника;
– “Калейдоскоп спортивних ігор”;
– “Подвиг заради Вітчизни” – до Дня захисника України;
– “Революція на граніті: 25 років по тому”;
– “Наукова діяльність М.Грушевського”;
– “Мозаїка души митця: Б.Олійник”;
– “Меню літературної осені” – виставка-інсталяція;
– “Україна – колиска козацької волі”;
– “І хліб на вишиванім рушнику”;
– “Українська марка “Богдан”;
– “Торгівля людьми: це може трапитися з кожним”;
– “Модна письменниця Лада Лузіна” – до 40-річчя від дня народження;
– “Знайомтесь ? література Європи: Болгарія та Греція”.

ОДБ ім. Т.Г.Шевченка

 До Міжнародного дня людей похилого віку:
– Книжкова виставка “Роки людині до лиця”;
– Мультимедіа диспут “Дивовижні вчинки літніх людей”.
 До Міжнародного дня захисту тварин:
– Медіа-подорож “100 секретів про звірят для допитливих малят”;
– Креатив-майстерка “У світі рибки золотої”;
– Викладка літератури “Кудлаті та смішні”
– Креатив-майстерка “Журавель”;
 До Дня музики:
Музичний вернісаж “Як почути музику по нотах?” за участі вихованців ДМШ
№ 4.
 До Дня художника:
– Вечір-зустріч з художниками Кіровоградщини “Фарбами створена краса”.
 До Дня українського козацтва:
– Історичний екскурс “Козацьке життя, характерники”;
– Літературно-ігровий фолькмайдан “Козацька слава оживе”;
– Літературна виставка “Величне ім’я: Захисник Батьківщини”;
– Героїко-патріотичний захід “Ми – нащадки козаків”.
 До Дня визволення України від фашистських загарбників:
– Година пам’яті “Ціна Перемоги”.
 Засідання бібліотечних клубів:
– Засідання творчої майстерні “Талановиті пальчики”. Майстер-клас
“Символи України”;
– Засідання підліткового клубу “Уроки Мері Поппінс”. Вечір одкровень
“Стаємо дорослими”;
– Засідання міні-школи “Вулик”. Віртуальний урок “Розвиток уваги”.
 До свята Хелоуїн:
– Креатив-майстерка “Хелоуїн наближається”;
– Інформаційно-розважальний калейдоскоп “Паранормальні явища або Все
що ти хотів би знати про привидів ... і трішки більше”;
– Літературне свято “Сутінки в бібліотеці”.
 Пізнавально-розважальні заходи:
– Урок спілкування “Правила поведінки в Інтернеті” з циклу масових заходів
– “Гарні манери для малюків”;
– Мультимедійна подорож з циклу “Світ мандрів” на тему: “Подорож до
Античного світу”;
– Віртуальний урок з циклу заходів “Безпека для малюків” на тему: “Що
робити в екстремальній ситуації”;
– Інтерактивне голосне читання казки “Хлопчик-мізинчик” з циклу міні
проекту для дошкільнят “В гостях у казки”;
– День інформації “Бібліотека – домівка для книг, досягнень та ідей”;
– Перегляд книжково-ілюстративної виставки “Легка крилатість пензля і
різця”;
– Мультимедійна презентація “Не шкодуй чарівних слів, а роби добро усім”;
– Мультимедійна презентація з циклу “Світ дивовижних відкриттів” на тему:
“Форд. Історія автомобіля”.
 Індивідуальні заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками
АТО:
– Основи роботи з комп’ютером;
– Інтернет та електронна пошта;
 Навчання для користувачів:
 “Комп’ютер та Інтернет з нуля’’;
– Внутрішня будова комп’ютера;
– Як правильно працювати мишкою;
– Особливості клавіатури;
– Робота з флешами та іншими носіями інформації.

 



[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua