[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за лютий 2017 року)


Загальні питання

  • 27 лютого на черговому засіданні колегії департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації були розглянуті наступні питання:

  • 1. ”Про стан виконавської дисципліни, організацію виконання завдань визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та реагування на запити і звернення народних депутатів України, депутатів місцевих рад в органах, установах та закладах культури і мистецтв області за IV квартал 2016 року”.

  • 2. ”Про стан виконання програми економічного і соціального розвитку у галузі “культура” Кіровоградської області за 2016 рік”.

  • 3. ”Про стан дотримання державними службовцями департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації законів України “Про державну службу” та “Про засади запобігання і протидії корупції”.

  • 4. ”Про підсумки роботи музеїв Кіровоградської області у 2016 році та основні напрями роботи у 2017 році. Про стан діяльності музеїв, що працюють на громадських засадах (за матеріалами роботи атестаційної комісії на підтвердження звання „народний”)”.

  • 5.”Про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації, закладів культури і мистецтв обласного підпорядкування, відділів (управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів у 2016 році”.

  • 2 лютого в обласній бібліотеці для дітей ім.Т.Г.Шевченка відбулася урочиста церемонія вручення обласної літературної премії ім.Є.Маланюка. Лауреатами обласної літературної премії імені Євгена Маланюка за 2017 рік стали:

  • Валентина Кондратенко за книгу “Жнива Магдалини” – у номінації “Поезія (у тому числі драматичні твори і переклади)”;

  • Сергій Колесніков за книгу "Відрядження до пекла" – у номінації “Проза (у тому числі драматичні твори і переклади)”;

  • Володимир Панченко за книгу “Кільця на древі” – у номінації “Літературознавство та публіцистика”.

  • 1 лютого в день народження письменника Євгена Филимоновича Маланюка (1897-1968) у Кропивницькому відбувся флешмоб у вигляді поетичного відеомарафону за участю керівників міськради. Декламували уривки з творів Євгена Маланюка “І час настав. І сталось вічне”, “І, дійсно, лист Ваш - подих моря…” та “Підсумок” міський голова Андрій Райкович, його заступник Олександр Грабенко, а також начальники управлінь та відділів міської ради.

  • 3 лютого з нагоди 120-річчя від дня народження письменника Євгена Филимоновича Маланюка (1897-1968) в актовому залі гімназії ім.Т.Г. Шевченка відкрився перший літературний салон в м.Кропивницький.

  • 15 лютого у Кропивницькому з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 28-ї річниці виведення військ з Афганістану відбулися урочисті заходи. Учасники заходу поклали квіти до пам'ятника “Воїнам-інтернаціоналістам всіх поколінь Кіровоградщини”.

  • 16 лютого у селі Хащуватому Гайворонського району на меморіальному комплексі “Хащуватська трагедія” відбувся мітинг-реквієм, присвячений 75-ій річниці з дня масового розстрілу нацистами єврейського населення села. У мітингу взяли участь голова облдержадміністрації, керівники району, представники посольства Ізраїлю в Україні, єврейської общини Кіровоградщини, почесні гості, жителі села.

  • 18 лютого в Кропивницькому відзначили третю річницю Революції Гідності. У суботньому Віче взяли участь представники влади, військовослужбовці, громадськість міста, волонтери, представники політичних сил. Ініціатором зібрання на площі Героїв Майдану виступила громадська організація “Бойове братство”.

  • 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні в Кропивницькому вшанували пам’ять загиблих героїв. Представники обласного, міського керівництва та громадськості поклали квіти до пам’ятної дошки Герою України В.Чмиленку, який загинув від кулі снайпера. та пам’ятного знаку Героям Майдану.

Театрально-концертне життя
Обласна філармонія:

  • Концерт ВІА “Полум’я”;

  • Виступ Ірини Федишин “Цвіте калина”;

  • Концерт гурту “Бумбокс” у рамках туру “Люди”;

  • “Благодійний весняний бал квітів”;

  • Ювілейний концерт “Тріумфальні сурми” народного художнього колективу України оркестру народних інструментів “Зміна” обласного центру дитячої та юнацької творчості;

  • Концерт Національного балету Грузії “Сухішвілі”

Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького

  • 3 лютого відбулася презентація польсько-українського проекту – двомовної вистави “Дуб”. Вистава заснована на реальних подіях, що відбулися у польсько-му місті Бидгощі відразу після трагічних подій Майдану. Польський філолог, слaвіст і зaступник керівника “Клубу друзів України” Рафаїл Марцінковський створив двомовну виставу щоб примирити польський та український народи. У спільному проекті взяли участь старшокласники Черкаської гімназії №1 та школярі із польського міста Бидгощ.

  • 23 лютого відбулася творча зустріч із молодою поетесою Кірою Кирпою. 19-річна авторка з Кропивницького нещодавно стала лауреатом Всеукраїнського літературного конкурсу ім.Григора Тютюнника.

  • 24 лютого відбувся концерт “Floyd.UA”. Це спільний проект музикантів art-prog-rock сцени України “Inside The Sound” ta “Karfagen”.

  • 25 лютого відбулася вистава “Анна Кареніна” з Народною артисткою України Ольгою Сумською в головній ролі. Вистава у двох діях російською мовою у постановці Б.Чернявського.

Обласний академічний театр ляльок

  • 25 лютого відбулися гастролі Черкаського академічного театру ляльок з виставою “Раз малинка – два малинка”.

Тайм-клуб “Берлога”

  • 10 лютого у тайм-клубі “Берлога” відбувся вечір пам’яті українського співака, продюсера, телеведучого Кузьми Скрябіна, який загинув в автокастрофі 2 лютого 2015 року. На вечорі прозвучало багато пісень Андрія Кузьменка у виконанні викладачів і студентів музичного училища, мистецького факультету педагогічного університету та пересічних городян, які мають музичну освіту.

Просвітництво. Аматорство.

  • 17 лютого вперше у Кіровоградській області відкрилась виставка-ярмарок “Сувеніри Кіровоградщини”, організована Кіровоградською ОДА спільно з Торгово-промисловою палатою. На виставці експонувалися авторські художні вироби 45 майстрів області, продукція місцевих і рекламних агенцій. Дана подія стала логічним продовженням започаткованої нещодавно ініціативи Made in Ukraine.

  • 24 лютого кропивничани святкували Масляну – народне свято прощання з зимою і зустріч весни. На площі перед міською радою відбулися справжні народні гуляння – з піснями, танцями, конкурсами. І звичайно із млинцями! Атмосферу свята органічно доповнили учні школи мистецтв, художньої школи ім. О.О. Осмьоркіна та колективи міських бібліотек-філій, які виставили свої художні роботи та предмети ужиткового мистецтва.

  • 26-го лютого, останнього дня Масляної, у Дендропарку кропивничани проводжали цю люту зиму ярмарком млинців, святковими гуляннями з іграми, конкурсами, хороводами та народними потіхами.

  • 25 лютого в Олександрії на площі Соборній відбулося святкування Масляної. Масляна – це свято веселощів, млинців та гарного настрою, тож олександрійців частували млинцями та звеселяли концертною програмою від міських колективів художньої самодіяльності. Всі охочі брали участь у народних гуляннях з розвагами, конкурсами, вікторинами та іграми.

  • 25 лютого в Петрівському районі пройшло свято “Масляні гостини”. Гостей свята частували кашею з польової кухні та гарячим чаєм. Розважали козацькими забавами та різноманітними конкурсами: на краще оформлення світлиці, кращу “тещу” і “зятя” та найсмачніші млинці.

  • 3 лютого хореографічний колектив “Первоцвіт” Гайворонського районного Будинку культури (керівник Тамара Жуковська) взяв участь у ІV Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв “Підкори сцену”, який проводився у м.Києві. Колективом було представлено дві хореографічні композиції: у номінації “Народний танець” – “Волинська полька”, у номінації “Сучасна хореографія” – “Вибух почуттів”. У результаті в обох номінаціях «Первоцвіт» здобув другі призові місця.

  • 10 лютого на Знам’янщині відбувся конкурс майстрів розмовного жанру “Україна в серці моїм”, у якому змагалися 19 учасників з клубних закладів району. У програмах прозвучали твори Тараса Шевченка, Івана Франка, Ліни Костенко, Муси Джаліля, авторські твори та гумор.

  • 22 лютого в Устинівському районному будинку культури відбувся фестиваль любительських об’єднань “Народні скарби Устинівщини”, в якому взяли участь об’єднання “Рідна природа” Криничуватського сільського будинку культури, “Рідна земля” Криничненського сільського будинку культури, “Господарочка”, “Молода сім’я”, “Любителі пісні”, “Любителі музики” Устинівського районного будинку культури, “Театральна скарбничка” Степанівського сільського будинку культури, “Горлиця” Олександрівського сільського будинку культури.

  • 24 лютого в Світловодському районному будинку культури відбувся семінар-практикум “Формування всебічного розвитку творчої особистості засобами театрального мистецтва” для творчих працівників сільських клубних закладів.

  • 26 лютого у приміщенні районного Олександрійського будинку культури відбувся традиційний конкурс майстрів розмовного жанру “Співоча поезія”, який цього року був присвячений поетам-піснярам Олександрійщини. У конкурсі взяли участь представники 16 сільських клубних закладів та районного Будинку культури

Музейна справа

Обласний художній музей

Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:

  • З нагоди 120-річчя письменника публіциста, літературознавця, культуролога, учасника визвольної боротьби доби УНР Є.Маланюка презентовано виставку однієї картини “Співець Степової Еллади”. Це портрет Євгена Маланюка роботи заслуженого художника України Андрія Надєждіна.

  • 3 лютого – виставка декоративно-ужиткового мистецтва до 10-річчя клубу народних ремесел “Ниточка”.

  • 7 лютого в малій галереї обласного художнього музею у відділі підліткового читання і організації змістовного дозвілля дітей обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка відкрилась виставка Олени та Влади Козаченко під назвою “Чорне та біле мереживо”. Виставка, яка є спільним проектом обласного художнього музею, міської дитячої художньої школи ім. О.Осмьоркіна та обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка, представляє творчість двох поколінь – мами та доньки. Роботи Олени виконані тушшю, лінії та фактури переплітаються, утворюючи хитромудрі візерунки, які нагадують мереживо. Роботи Влади виконані в техніці гуаш. Для її творів характерне поєднання кольорових плям, яке нагадує живопис художників-імпресіоністів.

  • 16 лютого відкрилась виставка “Сяйво нових надходжень”. На виставці представлені чудові зразки творів мистецтва, які надійшли до художнього музею протягом останніх двох років завдяки активній виставковій діяльності та плідній співпраці не тільки з майстрами пензля та членами їх родин, а й митницею та іншими організаціями, а також – небайдужими до збереження мистецької спадщини приватними особами.

  • 17 лютого – виставка графічних творів народного художника України Миколи Прокопенка “Магія літньої ночі”.

  • 24 лютого – презентація експозиції до 100-річчя художниці Тетяни Яблонської (1917-2005).

Майстер-класи:

  • 9 лютого – майстер-клас з вишивки “Мережка” у картинній галереї П. Оссовського;

  • 9 лютого – майстер-клас з виготовлення нитяних ляльок „Мартиничок”;

  • 10 лютого – майстер-клас з образотворчого мистецтва “У світі тварин” у картинній галереї П. Оссовського;

  • 10 лютого – майстер-клас з вишивки зі стрічок “Метелик”;

  • 13 лютого – майстер-клас із виготовлення аплікації з кольорового паперу “Листівка-Валентинка” у відділі музею – картинній галереї Петра Оссовського;

  • 15 лютого – майстер-клас з образотворчого мистецтва “Зимові візерунки”, на якому учасники заходу ознайомилися з технікою “монотипія”. Проводив майстер-клас Василь Коваль – художник І категорії відділу обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”;

  • 17 лютого – майстер-клас із зістарення паперу, на якому учасники заходу дізналися про різні способи імітації паперу під старовину.

  • 23 лютого – майстер-клас з виготовлення оберегів у картинній галереї П.Оссовського.

Творчі зустрічі:

  • 4 лютого – зустріч “Народний танець без любові не буває” до 60-річчя творчої діяльності заслуженого працівника культури України, художнього керівника ансамблю народного танцю “Ятрань” (1986-2003 рр.) Василя Босого.

Літературні та музичні вечори:

  • 14 лютого – музична вітальня “Його Величність романс…”. У заході, приуроченому до Дня Святого Валентина, прозвучали ліричні романси та авторські пісні про кохання . У концерті взяли участь Андрій Шульга, Валентин Могильний, Олег Коваль та Тамара Альошина. Ініціатором заходу є творче об’єднання “Парус”.

Презентації:

  • 16 лютого – презентація карти-схеми “Височинне Поінгулля та його цікаві місця”. Авторство ідеї і розробка карти належить місцевому географу, викладачу ЦДПУ Андрію Домаранському;

  • 17 лютого – презентація польових нотаток Сергія Стародуба “Моя психоделіка АТО”;

  • 23 лютого – безкоштовна презентаційна пішохідна екскурсія “Прогулянка старим містом”.

Образотворче мистецтво

  • 17 лютого відчинила свої двері “Західна галерея” – друга приватна галерея м.Кропивницький. Ініціював її створення місцевий художник Ігор Попов. Чоловік обороняв Донецький аеропорт у лавах Збройних сил України, а після повернення із зони АТО почав активно малювати. Перша виставка в галереї має назву “Примула”. На ній представлені роботи художників-початківців: Наталії Федорової, Наталії Кришної, Валерія Волохова, Анни Войтович, Олега Рудого та Галини Суржок.

  • В худoжньoму caлoнi м.Крoпивницький вiдкритo виcтaвку кaртин Iрини Ящук. Автор робіт за професією перукарка, a дo мaлювaння її cпoнукaли зaняття арт-терапією у центрi пcихoлoгiї “Aльтa”. Ірина через кoлiр передaє власні емoцiї, тож малює виключно абстрактні полотна.

Меморіальний музей М.Л.Кропивницького

Виставки:

  • 20 лютого – презентація виставки “Геній співочої нації” до 175-ї річниці від дня народження М. Лисенка.

  • Вечори:

  • 20 лютого пройшов вечір пам’яті видатного українського композитора, диригента, педагога, громадсько-культурного діяча Миколи Лисенка, приурочений до 175-ї річниці від дня народження. У вечорі пам’яті митця взяли участь студенти та викладачі Кіровоградського музичного училища, які виконали ряд творів композитора. У заключній частині програми пролунала “Молитва за Україну” М.Лисенка.

Літературно-меморіальний музей І.Карпенка-Карого

  • 15 лютого пройшли десяті ювілейні літературно-краєзнавчі Куценківські читання “Народу самосійні діти”, учасниками яких стали викладачі вишів, учителі шкіл міста й області, науковці, краєзнавці, співробітники бібліотек, музеїв, архіву. Цьогорічні читання були присвячені двом ювілеям: 120-річчю від дня народження поета Євгена Маланюка, 90-річчю від дня народження письменника Миколи Смоленчука, а також 10-м роковинам з дня загибелі літературознавця Леоніда Куценка.

Фестивалі

  • 16-20 лютого у Кропивницькому проходив II Всеукраїнский фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струних інструментах імени Ю.П.Хилобокова Перший день фестивалю розпочався концертом колективів Кіровоградского музичного училища, симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Лариси Голіусової та камерного оркестру под керівництвом заслуженного діяча мистецтв України Наталії Хілобокової. У фестивальних заходах взяли участь випускники Кіровоградського музичного училища – студенти Львівської національної музичної академії ім.М.В.Лисенка, лауреат міжнародних конкурсів, студент Чернівецького обласного училища мистецтв ім.С.Воробкевича Константин Лукинюк, а також заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів Назарій Пилатюк. Родзинкою нинішнього фестивалю стала презентація книги кандидата мистецтвознавства, викладача-методиста Кіровоградського музичного училища Г. Долгих “Юрій Хілобоков: сюїта для скрипки з оркестром”.

  • З 24 по 28 лютого у Кропивницькому проходив XХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних музичних інструментах “Провесінь”. Цього року на свято завітало близько 500 кращих виконавців з усіх регіонів України. Фестиваль-конкурс проводиться під патронатом факультету народних інструментів Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського. За традицією фестиваль-конкурс відкрили своїми виступами солісти та художні колективи Кіровоградського музичного училища, концертну програму фестивалю доповнив виступ студентів факультету народних інструментів Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського – Василя Кравчука (клас професора Євгенії Черказової) та дуету бандуристів у складі Ани Ясютіної та Ольги Буги (клас професора Людмили Федорової). Родзинкою фестивалю став концерт за участю доцента Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського Владислави Білоус (домра-соло) та асистента-стажиста Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Олексія Тарана (гітара).

Кіномистецтво

  • Письменник, сценарист, режисер Олександр Жовна завдяки творчості якого побачили світ фільми – “Партитура на могильному камені”, “Second hand”, “Ніч світла” запускає у виробництво новий фільм. Робоча назва фільму “Солодка ілюзія життя” за оповіданням Олександра Юрійовича “Історія Лізи”. Це історія дівчинки з синдромом Дауна, на долю якої випадає чимало серйозних випробувань і трагічних переживань.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

Інформаційно-просвітницьки години та бесіди:

  • Інформаційно-просвітницька година з питань протидії торгівлі людьми для учнів десятих класів спеціалізованої загальноосвітньої школи №14;

  • Інформаційно-просвітницька година “Новинки української літератури” для військовослужбовців у військовій частині А 1469;

  • Інформаційно-просвітницька година зі збереження репродуктивного здоров’я “Кохання важливе-збережи його” для студентів комерційного колледжу до Дня Святого Валентина;

  • Бесіда з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, а також перегляд документального фільму “Зима в огні” (2015) з вихованцями установи виконання покарань №14;

Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, презентації книг та інших друкованих видань, концерти:

  • Презентація двох нових повістей: ”100 днів полону або Позивний 911” і “Привиди Президента” письменника Валерія Макєєва під час його зустрічі з творчою інтелігенцією міста. Книга “100 днів полону або Позивний 911” є особистою сповіддю волонтера, який пройшов воєнний Схід України й опинився у полоні. Друга книга “Привиди Президента” розповідає про бойові дії, що відбувалися під час невизначеної війни на Донбасі восени 2014р. Книга матиме продовження. Його робоча назва “Регент”.

  • Презентація “Історичного календаря Кіровоградщини на 2017 рік. Люди. Події. Факти” (Автор-упорядник Володимир Босько);

  • Презентація кращих мистецтвознавчих видань “Книги про мистецтво, які обговорюють усі”;

  • Презентація календаря “Військові підрозділи армії УНР доби Української революції 1917-1921 рр”. Спікер – Владислав Куценко;

Лекції:

  • Лекція для бібліотекарів з нагоди 118-річчя заснування Єлисаветградської публічної бібліотеки, спікер – Володимир Панченко, науковець;

  • Лекція “Человек в поисках сакральности“, спікер – С. Гавриленко, президент теософського товариства в Україні;

Творчі зустрічі:

  • Засідання краєзнавчих студій “Два крила Левка Мацієвича”, присвячені 140-річчю від дня народження авіатора, винахідника Льва Мацієвича (спікер – директор Олександрівського районного музею Василь Білошапка).

Екскурсії, концерти:

  • Екскурсія – ознайомлення з відділами бібліотеки дітей з вадами слуху до 118-річчя заснування Єлисаветградської публічної бібліотеки;

  • Концерт дитячої музичної школи № 1”Матінка земля в нас одна-єдина і одна-єдина ненька Україна”.

Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури Книжкові виставки до пам’ятних дат:

  • “Лауреати обласної літературної премії ім. Є.Маланюка” – до 120-річчя від дня народження Євгена Маланюка;

  • “Слово про Євгена Маланюка»” – до 120-річчя від дня народження Євгена Маланюка;

  • “Євген Маланюк: виставка рідкісних та цінних видань” – до 120-річчя від дня народження Євгена Маланюка;
    “Історії кохання” – відкритий перегляд до Дня Святого Валентина;

  • “Твоїм ім’ям на тебе я молюсь” – книжкова виставка-інсталяція до Дня Святого Валентина;

  • “На чолі держави” – до Дня президентів США;

  • Лекція, презентація книжкової виставки “Грані українського слова” – до Міжнародного дня рідної мови;

  • Книжкова виставка “О, мово моя, душа голосна України” – до Міжнародного дня рідної мови;

  • Книжкова виставка “Життя в епоху змін” – до третьої річниці анексії Криму;

Тематичні книжкові виставки:

  • Книжкова виставка “Довідково-інформаційні видання – користувачам”;

  • Книжкова виставка “Школа – майстерня людяності”;

  • Книжкова виставка нових надходжень “Книжковий арсенал – 2017”;

  • “Краєзнавчий вісник” (щомісячна виставка за сторінками Календаря пам`ятних дат Кіровоградщини на 2017 рік);

  • Книжкова виставка “Сучасна Канада”;

  • “Кулінарні секрети смакоти” – віртуальна книжкова виставка на сайті бібліотеки;

Огляди літератури:

  • “Правові аспекти природокористування” – огляд літератури на сайті бібліотеки;

Тематичний цикл виставок “Календар мистецтв”:

  • Книжкова виставка до 130-річчя від дня народження Леся Курбаса (Олександр Зенон, 1887-1937), українського театрального режисера;

Творчі виставки:

  • Презентація персональної виставки майстрині Штирьової Земфіри Іванівни, члена ГО “Нашите хора”, “Моєю творчістю гаптоване життя”;

  • Презентація виставки “Графіка” – до Дня народження художника В. Кир’янова;

  • Презентація фотовиставки подружжя Лебедєвих “Via est vita”/ “Дорога - це життя.”

Клубна діяльність:

  • Кіноклуб “Екран” відеоперегляди;

  • Клуб документального кіно “DocuDays”;

  • “Польський культурний центр” – Організація роботи курсів з вивчення польської мови та забезпечення доступу користувачів до фонду документів польською мовою.

  • “Клуб інтелектуальних ігор” – шахові турніри для дітей “Мистецтво інтелектуальної гри”;

  • “Клуб розмовної англійської мови” – тематичне засідання “Love Story Week” до Дня Святого Валентина. У програмі заходу: книжкова виставка, голосні читання, обговорення, перегляд екранізацій;

Навчальні заняття (тренінги, семінари та майстер-класи):

  • Тренінги для користувачів літнього віку за темами: “Основи комп`ютерної грамотності”,“Основи роботи в Інтернет”;

  • Семінар для вчителів географії загальноосвітніх шкіл. В рамках семінару: презентація літератури з екології та природознавства, презентація розділу “Орхуський центр екологічної інформації” сайту ОУНБ ім.Д.Чижевського;

  • Інформаційно-просвітницька година з питань дотримання прав дитини, а також показ фільму “Трудный” для студентів технікуму сільського машинобудування;

  • Тренінг “Медіаграмотність громадян”;

  • Голосні читання казок та заняття на тренажерах для вихованців ДНЗ “Краплинка”;

  • Бесіда-презентація до Дня рідної мови для студентів будівельного коледжу;

  • Лютнева нарада вчителів англійської мови шкіл міста (спільно з Центром методичної та соціально-психологічної служби управління освіти Кіровоградської міської ради (ЦМСПС);

Участь у мітингах та акціях:

  • Участь працівників ОУНБ ім.Д. Чижевського в офіційному мітингу з нагоди вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні на площі Героїв Майдану;

  • “Подаруй тепло захиснику Батьківщини: в’яжемо шкарпетки разом”– постійно діюча благодійна акція;

Обласна юнацька бібліотека

Масові заходи:

  • “Японія далека і близька” – День інформації:

  • “Країна сонця, що сходить” – літературний круїз до Року Японії в Україні;

  • “Японія – загадкова країна Сходу” – відеокалейдоскоп;

  • “Незвичайна, інтригуюча, загадкова японська література” – книжкова виставка-інсталяція;

  • “Японія – перлина світової цивілізації” – тематична полиця;

  • “Таємниці кухні країни сонця” – книжкова виставка;

  • “Мандри в пошуках України” – обласний Тиждень поетичного читання;

  • “Гуляння на Масляну” – розважально-пізнавальна програма в рамках бібліопроекту “Креативна середа”;

  • “Пісні, народжені в Афгані” – вечір-зустріч із О.О.Спіньовим до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

  • “Німеччина: відома й невідома” – традиції, культура, література Німеччини;

  • “Письменники доби розстріляного Відродження: Є. Маланюк, В. Винниченко” – літературно-музична година;

  • “Герої не вмирають” – урок гідності до Дня пам’яті Небесної Сотні та вшанування учасників АТО;

  • “Мова – диво інструмент” – мовний ілюзіон;

  • Презентація виставки творчих робіт Світлани Хавроненко;

  • “Із ніжністю дарую серденько своє” – майстер-клас із виготовлення вітальної листівки до Дня Святого Валентина;

  • “Парасолька: модний аксесуар чи дах над головою” – слайд-бесіда;

  • “Є. Маланюк – поет національного болю, гніву й боротьби” – літературно-поетичний вечір;

  • “Як довести свою любов” – конкурсна програма до Дня закоханих;

  • “Ми за здоровий спосіб життя” – тренінг;

  • “Під знаком Купідона” – розважально-пізнавальна програма;

  • “Знайди своє кохання” – шоу-програма;

  • “Масляна весну закликає” – розважально-пізнавальна програма;

  • “Справжній друг: як його знайти?” – тренінг;

  • “Афганістан: не згасне свіча болю” – історичний альманах;

  • “Українські герої: символ гідності” – урок пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні в рамках бібліо-проекту Патріотичні діалоги “Україно, ми – дочки твої й сини”;

  • “Разом зробимо більше!” – соціальний навігатор (виїзні заходи для соціально-незахищених верств населення);

  • Обласний краєзнавчий конкурс учнівської молоді “Я пам’ятаю! Я пишаюсь!”

  • Участь у складі журі обласного конкурсу “Сучасна бібліотека ПТНЗ”;

  • Бібліо-проект “life safe” (подбай про свою безпеку):

  • “Безпека життя” – квест;

  • “Правила поводження у зимовий період” – бесіда-практикум;

  • Благодійна акція на підтримку військових, що знаходяться в зоні АТО спільно з громадською ініціативою “Армія SOS”.

Відбулися засідання клубів за інтересами:

Літературний клуб “Ліра”:

  • “Таємничі світи Ольги Мігель” – літературна зустріч з дипломантом міжнародного конкурсу “Коронація слова”;

Лекторій “Молодь і право”:

  • “Як ти знаєш свої права?” – тренінг;

Клуб “Дивосвіт”:

  • “Сердечко-котик - символ свята закоханих” – майстер клас;

  • “Килимарство: традиції степового краю” – майстер клас від майстрині килимарства В. Я. Добровольської;

Клуб “Профі”:

  • “Знайомство з професією розвідника” – зустріч із офіцером 3-го окремого полку спецпризначення;

  • “Фахівець душ людських” – зустріч з психологом І.Ф.Стрєльцовою;

  • Інформаційний пункт “Мамо школа”: огляд літератури;

  • “Школа інформаційного комфорту”: “Бібліотеки України та регіону. Їх інформаційний потенціал”.

Книжкові виставки, тематичні полиці:

  • “Князь духу: Євген Маланюк” – до 120-річчя від дня народження;

  • “LOVE” – до Дня Святого Валентина;

  • “Душа народу звучить у слові” – до Міжнародного дня рідної мови;

  • “Уклін живим – загиблим слава” – до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав;

  • “Час плине, а пам’ять залишається” – до Дня Героїв Небесної Сотні;

  • “Незбагненна сила кохання” – до Дня Святого Валентина;

  • “Життя і доля геніального Леся Курбаса” – до 130-ої річниці від дня народження українського режисера, актора;

  • “Світло і сонце на полотні: Тетяна Яблонська” – до 100-річчя від дня народження української художниці;

  • “Відкриваємо молоді таланти” – виставка творчих робіт Світлани Хавроненко;

  • “Поет – це слово, це його життя” – до 203-річчя від дня народження Є. Гребінки;

  • “Небесна Сотня – то в серцях вогонь. Він гаряче палав за Україну”;

  • “Велика мудрість й висока духовність слова” – за сторінками книги М. Жулинського “Слово на сторінці нації”;

  • “Масляна в народних традиціях”;

  • “Українська хата традиціями багата”;

  • “Таємниці кухні країни Сонця”;

  • “Євген Маланюк: дорогами втрат і сподівань” – до 120-річчя від дня народження;

ОДБ ім.Т.Г. Шевченка

До 120-річниці з дня народження Є. Маланюка:

  • Книжкова виставка “Євген Маланюк – співець степової Еллади”;

  • Урочистості з нагоди вручення обласної літературної премії ім. Є.Маланюка.

До Дня Святого Валентина:

  • Акція “Валентинка читацьких симпатій”;

  • Майстер-клас “Валентинка для друга”;

  • Медіа-подорож “День всіх закоханих… вивчаємо історію свята”;

  • Книжкова виставка “Love story”;

  • Вечір полум’яних почуттів “Серця двох”;

  • Валентинка власноруч “Мелодії сердець”.

До Дня Героїв Небесної Сотні:

  • Година пам’яті “Горів і плавився метал, земля стогнала від облоги”.

До Міжнародного дня рідної мови:

  • Година розмовного етикету “Розквітай же, рідна мово!”

Пізнавально-розважальні заходи:

  • Майстер-клас ”Киця” з циклу “Грай з нами у Танграм”;

  • Голосне читання книги Н.Чуб “Абетка екології”;

  • Калейдоскоп інформаційних повідомлень “Тисяча і одна загадка”.

Навчання для користувачів “Комп’ютер та Інтернет з нуля”:

  • Створення буклету в програмі Microsoft Office Publisher;

  • Створення та редагування зображень в програмі Paint.

  • Індивідуальні заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО з циклу “Наш друг і помічник – комп’ютер”: на тему: “Основи роботи з програмою створення відеороликів “Кіностудія”.

  • Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами “Основи комп’ютерної грамотності”.

Бібліотечні проекти:

  • Навчально-ігровий проект «Цікаві уроки математики для майбутніх магістрів»:

  • Інтерактивне заняття “Десяток для маляток”;

  • Огляд книжкової виставки “Захоплююча математика”.

  • Інтерактивний цикл заходів “Лабораторія юного дослідника”:

  • Літературно-віртуальна мандрівка “Подорожуємо у світ загадкових явищ”;

  • Майстер-клас “Добра магія фарб”;

  • Книжкова виставка “Що? Де? Як? Коли?”.



[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2016 Webmaster: webmaster@library.kr.ua