[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за січень 2018 року)


Загальні питання

  • 4 січня в обласному художньому музеї майстриня ковроткацтва, лауреат обласної премії імені Якова Паученка, член Національної спілки майстрів України, стипендіат премії Президента України у галузі культури і мистецтв Валентина Добровольська розпочала ткати карту Кіровоградської області, що стане частиною тканої карти України. Ідея Всеукраїнського просвітницького проекту “Ткана Україна” виникла із потреби продовжити популяризацію ткатцва. Проект багатоетапний і довгостроковий, одним із етапів якого є створення панно Єдина Україна.

  • 8 січня, в обласному центрі на меморіальному комплексі «Фортечні вали» відбувся урочистий мітинг з нагоди 74-ї річниці визволення міста від загарбників. В урочистостях взяли участь керівництво області й міста, представники ветеранської організації, силових структур, місцеві жителі та учні. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у Другій світовій війні та співвітчизників, полеглих у зоні АТО. До пам’ятників „Вічний вогонь”, „Багнет”, „Жертвам фашизму” та на Алеї загиблим в АТО поклали квіти.

  • 11 січня, в обласному госпіталі ветеранів війни м. Кропивницький майстриня Валентина Добровольська та її учні розпочали ткати карту Криму. Крім того, до роботи над полотном долучились військові та всі, хто забажав докласти рук до майбутнього панно “Ткана Україна”.

  • 22 січня на площі Богдана Хмельницького м. Кропивницький відбувся мітинг та урочисте покладання квітів з нагоди відзначення Дня Соборності України. В урочистих заходах з нагоди Дня Соборності України взяли участь представники обласної та міської влади, члени громадських організацій, студентська молодь, військовослужбовці, духовенство, жителі обласного центру. На відзначення про історичне возз’єднання українських земель в єдину, соборну державу, та в пам'ять про українських патріотів – українських воїнів та Героїв Майдану, які віддали свої життя за вільну та незалежну Україну, учасники мітингу поклали живі квіти до пам’ятника Богдану Хмельницькому. Навколо площі Богдана Хмельницького присутні утворили Коло Єдності та спільно виконали Державний гімн України.

  • 29 січня, у сквері на розі вулиць Дворцової та Шульгиних м. Кропивницький відкрили меморіальну дошку братам Володимиру та Олександру Шульгиним. Представники родини Шульгиних були чільними діячами доби Української революції 1917-1921 років, а Володимир брав участь у знаменитому бою під Крутами та загинув, поклавши своє життя на вівтар незалежної України.

  • Театрально-концертне життя

    Обласна філармонія:

    • З 9 по 21 січня – Вечори духовної музики "Різдвяні передзвони".

    • Під час вечорів духовної музики "Різдвяні передзвони" відбулися:

    • 9 січня – відкриття Вечорів духовної музики, театралізоване дійство "Новороджений Христос у віках" за участю хорів Кіровоградської єпархії УПЦ;
    • 13 січня – "Попелюшка" (театралізоване дійство). Митрополича ялинка;
    • 16 січня – презентація різдвяного фотопроекту та фотоказки «Місто добрих янголят» за участю дітей та молоді з інвалідністю. У презентації взяла участь відома фотомодель на візку Оксана Кононець;
    • 16 січня – Концерт академічної хорової капели "Орея" Житомирської обласної філармонії;
    • 18 січня – Концерт "Свято Різдвяної Зорі" в рамках проекту "Діти для дітей" Дитячої філармонії;
    • 21 січня – Концерт учасника теле-шоу "Голос Країни" священика Олександра Клименка.
    • "Щенята рятують новий рік", святкова програма для дітей;

    • Концерт суперфіналістів шоу "Х-Фактор 8", гурту "КАБЛУКАМИ по БРУСЧАТКЕ".

    Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького

    • Прем'єра музичної комедії "Севільські заручини", за п’єсою Річарда Шерідана. У головних ролях: заслужений артист України Микола Ярошенко; заслужений артист України Олександр Ярошенко; заслужений артист України Анатолій Литвиненко. Режисер-постановник: Євген Курман. Композитор: лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Ігор Щербаков;

    • Вистава “Дом с привидениями” Київського “Современного театра” В ролях: Олексій Смолка, Георгій Поволоцький, Ігор Зоров, Наталія Сизова. Режисер: Б. Чернявський.

    • Просвітництво. Аматорство.

    • 15 січня у приміщенні Вільшанського районного Будинку культури відбулося традиційне районне свято “Вільшанські вечорниці”, учасниками якого стали вокальні та фольклорні колективи клубних закладів району. Гостей свята “посівали”, по-болгарські “сурвакали”, дарували багато пісень. Наприкінці свята глядачі спробували смачну кутю, визначили найкращу господиню, продовжили театралізоване дійство веселими танцями.

    • 20 січня в Гайворонському районному Будинку культури відбувся концерт духовної музики “Різдвяні передзвони” за участі місцевих аматорських колективів, духовенства та переможця телевізійного шоу “Голос країни” на каналі 1+1 протоієрея Олександра Клименка.

    • Музейна справа

      Обласний художній музей

    • На честь 25-річчя Кіровоградського художнього музею власник галереї "Єлисаветград" Микола Цуканов подарував до фондового зібрання КОХМу десять картин. П’ять картин Леонтія Орлика: “Натюрморт”, “Осінь”, “Причал”, “Діброва”, “Велокрос” та п’ять картин Володимира Остроухова: “Кентавр”, “Квіти”, “Тукани”, “Соняхи”, “Вакханалія”.

    • Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:

    • 4 січня – “Не згасне світ мистецького горіння”, виставковий проект із фондового зібрання до 25 річниці з дня створення Кіровоградського обласного художнього музею;

    • 15 січня – презентація експозиції «Духовна місія Валентини Сердюк» до 85 – річчя з дня народження ветерана пам’яткоохоронної та музейної справи на Кіровоградщині Валентини Сердюк (1933-2014);

    • 16 січня – “ Настрій на полотні ”, експозиція присвячена пам’яті Леоніда Бондаря (1938-2013);

    • 31 січня – “Краса на гончарному крузі”, персональна виставка керамічних творів Олександра Гавриленка.

    • Майстер-класи:

    • Протягом місяця відбулися майстер-класи: майстер-клас із створення об'ємної листівки з паперу “Ялинка”, “Валентинка”, “Квіти”, “Песик”; майстер-клас із виготовлення прикрас зі стрічок “Серце”.

    Краєзнавчий музей

    Виставки:

  • 4 січня – “Битва за Кіровоград у картах і схемах”, присвячена 74-річниці звільнення Кіровограда від німецько-фашистських військ 8 січня 1944 року. Джерельною базою виставки стали карти і схеми військових частин 2-го Українського фронту, які брали участь у звільненні Кіровограда і його околиць у січні 1944 року;

  • 22 січня – “100 років боротьби. Українська революція 1917-1921рр.” Виставка підготовлена Українським інститутом національної пам’яті. Матеріали для виставки надали: музей Української революції 1917-1921 років, музей видатних діячів української культури, музей української діаспори, галузевий державний архів Служби безпеки України, історики В.Киркевич, Я. Тинченко, І. Гриценко.

  • Культурно-просвітницькі заходи:

    • 24 січня – VI обласна конференція переможців заочних краєзнавчих експедицій 2017 року. Під час конференції учні навчальних закладів області демонстрували вміння презентувати свою пошуково - дослідницьку роботу та глибину наукових досліджень, що проводяться у їхньому регіоні за такими напрямками, як: історичний, археологічний, етнографічний, географічний, екологічний та геологічний, а також - віртуальну екскурсію залами музеїв при навчальних закладах області. Організаторами заходу виступили: управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, комунальний заклад “Кіровоградський обласний центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді”, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей;

    • 26 січня – “Бій під Крутами – сторіччя подвигу”. Захід проведено з метою виховання національної самосвідомості учнівської молоді та збереження історичної пам’яті про учасників національно-визвольного руху у період Української революції 1917 – 1921 років. До музею цього дня завітали учні спеціалізованого НВО № 32 міста Кропивницький. Старший науковий співробітник відділу історії Мельник Володимир Юрійович розповів присутнім про передумови першої війни УНР з більшовицькою Росією та бій на залізничній станції Крути. Розповідь супроводжувалась демонстрацією виставки “Пам’ятаємо Героїв Крут”, яка показує участь наших земляків у боротьбі за українську державу. Гості музею також переглянули документальний фільм “Недооцінений урок історії” про результати та наслідки бою під Крутами.

    Меморіальний музей М.Л.Кропивницького

    Культурно-просвітницькі заходи:

  • 24 січня – захід з циклу “Зустрічі у театральній вітальні”. Його було присвячено 130-ій річниці від дня народження уродженця нашого краю Гната Петровича Юри – видатного актора і режисера ХХ сторіччя, народного артиста СРСР, фундатора і першого керівника Київського українського драматичного театру ім. Івана Франка (нині – Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка). Для участі в урочистостях до музею корифея завітав провідний майстер сцени Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького Олексій Дорошев. Гості заходу мали можливість не тільки познайомитися з діючою експозицією, присвяченою Г. Юрі та поринути у захопливий світ театру, побачений очима О.Дорошева, а й стати учасниками його майстер-класу. Учнівська молодь відкривала в собі нові задатки, демонструвала вміння по-новому бачити оточуючий світ, відчути і відтворити героя тощо.

  • Приватні галереї міста

    Галерея “Єлисаветград”

    Виставки:

  • 3 січня – відкриття виставки "Свято наближається". Мета виставки - відобразити вічне прагнення людини до дива. На виставці представлені близько 40 картин та фотографій різних напрямків та стилів, об'єднаних святковим настроєм. Авторами робіт є семеро художників Кіровоградщини. Ініціатором виставки виступив один з її учасників, засновник галереї Ігор Попович. Важливою частиною експозиції є інсталяція з фотографій на воєнну тематику, закріплених на маскувальній сітці.

  • Фестивалі

  • 16 cічня на базі Гайворонського районного Будинку культури відбувся фестиваль народної творчості ‘Нова радість”, який шостий рік поспіль єднає аматорів Гайворонщини у велику співочу родину. За традицією фестиваль відкрив настоятель храму Зачаття Іоанна Предтечі протоієрей отець Роман. Вокальний ансамбль священиків Гайворонського округу благословив фестиваль тропарем Різдва та колядками. Потім свої творчі доробки представили аматорські колективи району. Особливу атмосферу різдвяного свята створив районний краєзнавчий музей на чолі з директором Ольгою Хлевнюк. У фойє Будинку культури була презентована виставка робіт духовної тематики “Возвеличуй, душе моя, Господа”.

  • З 24 по 30 січня 2017 року в м. Кропивницький відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс української академічної музики “Класик-проект”, присвячений пам’яті композитора Юлія Мейтуса. В рамках фестивалю відбулося два Всеукраїнських конкурси: на краще виконання творів Ю.С. Мейтуса та юних композиторів, нові музичні таланти, серед 89 учнів 17 мистецьких навчальних закладів Кіровоградщини, Тернопільщини і Хмельниччини, присвячених пам'яті Юлія Мейтуса. Фестивальні заходи збирали творчу громаду та гостей міста в Народному меморіальному музеї Ю. Мейтуса “Концерт з творів митця” в Кіровоградському обласному художньому музеї “Молоді голоси українського солоспіву”. Концерт “Музика на віки” в Кіровоградському музичному коледжі (відбувся за участю творчих колективів коледжу - симфонічного оркестру (художній керівник і диригент, заслужений діяч мистецтв України Л.Голіусова), мішаного хору (худ. керівник та диригент Н.Шост), камерного оркестру (худ. керівник, заслужений діяч мистецтв України Н. Хилобокова) , гостей фестивалю: Золтана Алмаші – відомого українського композитора нової формації, артиста Національного камерного ансамблю солістів «Київська камерата». Вперше на батьківщину Мейтуса і Нейгауза завітала також заслужена артистка України, солістка Хмельницької обласної філармонії Фатіма Чергіндзія. Саме ці самобутні музиканти очолили журі конкурсу. Довгоочікуваною і жаданою була зустріч і з камерним квартетом “Джерело” Національної філармонії України під керівництвом народної артистки України Євгенії Черказової, який пройшов в концертній залі музичного коледжу.

  • Бібліотечна справа

    ОУНБ ім.Д.Чижевського

    Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

    Інформаційні та рекламні бібліоакції, флеш-моби:

  • Дитяче свято з врученням подарунків від Молодіжної Християнської Асоціації Ісландії (для дітей та підлітків з інвалідністю).

  • Інформаційно-просвітницькі години та бесіди:

  • “Бій під Крутами: сторіччя подвигу” – iнформаційне повідомлення старшого наукового співробітника відділу історії обласного краєзнавчого музею Володимира Юрійовича Мельника.

  • Мистецькі виставки:

  • “Соняшник-Троянда-Хризантема” – презентація міжнародної фотовиставки за участю представників громадських організацій Кропивницького, Миколаївського міського просвітнього товариства японської культури “Татікадзе”, Болгарського культурно-просвітнього центру “Нашите Хора”, Недільної школи болгарської мови “Нашите хора”;

  • “Чудернацькі тварини: малюємо небилиці” – презентація виставки дитячих малюнків учнів Ірини Зантарії, ст. викладача кафедри дизайну Кіровоградського інституту “Приватний вищий навчальний заклад “Університет сучасних знань””.

  • Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, перегляди фільмів, презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань, презентації культурно-просвітницьких проектів, концерти:

    Перегляди фільмів:

  • Покази фільмів в рамках Кінофестивалю нового британського кіно.
    Покази відбулися завдяки компанії “Артхаус Трафік”:

  • “Емі”;

  • “20 000 днів”;

  • “Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу”;

  • “У пошуках цукрової людини”;

  • “Британія. Коротко”

  • “Війна проти всіх”.

  • Демонстрація історико-документального фільму “Бій під Крутами”

  • Творчі зустрічі:

  • Духовна зустріч громадськості міста з протоієреєм Олександром Клименком (переможцем національного конкурсу “Голос країни – 7”;

Презентації культурно-просвітницьких проектів:

  • Культурно-просвітницький проект“Кропивницький – крок назустріч”.
    Заходи в рамках проекту:

  • Майстер-клас “Фурошики”;

  • Майстер-клас виготовлення новорічних листівок;

  • Тренінг з психологічним розвантаженням;

  • Інформаційний клуб “Антистрес”;

  • Семінар “Здоровий спосіб життя” (Медіапрезентації: “Життя всередині нас”, “Кір”);

  • Школа розвитку особистості.

  • Концерти:

  • “З Україною в серці”, українська музика у виконанні учнів ДМШ №1;

  • Автентичні колядки і щедрівки у виконанні студії фольклорного ансамблю “Млиночок”, спільно з музеєм музичної культури ім. Кароля Шимановского.

  • Презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань:

  • Презентація видання “Історичний календар Кіровоградщини на 2018 р. Люди. Події. Факти”. Укладач – Володимир Босько;

  • Презентація бібліографічного покажчика “Я не розлучусь з тобою, Україно”, в рамках роботи обласної літературної конференції “Яру Славутичу – 100 років”;

  • Презентація унікального краєзнавчого видання – альбому “Кіровоград у роки окупації: життя населення та окупантів (документи і спогади)”, автор-укладач - Олександр Жосан. В рамках роботи “Краєзнавчих студій”;

  • Презентація книги “Бригантина юности моей” – альманаху творів членів Кіровоградського літературного клубу початку 60-х років ХХ ст. “Бригантина”. Упорядник видання – поетеса, член клубу “Бригантина” Тетяна Березняк. В рамках роботи “Краєзнавчих студій”;

  • Презентація нових видань за участю кандидата музикознавства, старшого наукового співробітника Інституту музикознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України Ірини Сікорської. Захід відбувається в межах “Креативної лабораторії музикознавця” Всеукраїнського фестивалю–конкурсу української академічної музики “Класик-проект”, присвячений пам’яті Юлія Мейтуса.

  • Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури

    Книжкові виставки до пам’ятних дат:

  • До 120-річчя від дня народження В.Сосюри, з циклу виставок “Літературний календар”;

  • До 80-річчя від дня народження В.Стуса , з циклу виставок “Літературний календар”;

  • До 165-річчя від дня народження українського композитора, історика, музично-громадського діяча Миколи Миколайовича Аркаса (1853—1909), з циклу виставок “Календар мистецтв;

  • “Син херсонських степів”, до 100-річчя від дня народження Яра Славутича;

  • “Мов таїна, мов диво-мрія, Приходить вечір цей до тебе…”, до свята Різдва Христового;

  • Книжкова виставка до 130-річчя від дня народження українського актора, режисера Гната Петровича Юри (1888—1966), з циклу виставок “Календар мистецтв”;

  • “Його слова - і щастя, й біль”. Яру Славутичу - 100 років. 11 січня 100 років від дня народження Жученка Григорія Михайловича (псевдонім: Яр Славутич) – письменника, літературознавця;

  • “Крок до свободи”, до Дня Мартіна Лютера Кінга;

  • 120-річчя від дня народження кінорежисера, теоретика кіно Сергія Михайловича Ейзенштейна (1898—1948), з циклу виставок “Календар мистецтв”;

  • До 115-річчя від дня народження українського композитора Юлія Сергійовича Мейтуса (1903—1997), з циклу виставок “Календар мистецтв”;

  • “Бій під Крутами — погляд через роки”, до Дня пам’яті Героїв Крут;

  • До 390-річчя від дня народження Шарля Перро (1628-1703), французького письменника, поета, критика.

Тематичні книжкові виставки:

  • “Старовинні ноти та звуки” – виставка нотних видань ХІХ – ХХ ст;

  • “Європа: духовність та культурні надбання”, цикл книжкових виставок в рамках роботи Центру європейської інформації;

  • “Світло Різдвяної зірки”;

  • “Довгий шлях до свободи”, захист прав політичних в'язнів;

  • “На здобуття обласної літературної премії ім. Є. Маланюка”;

  • “Її величність книга” – виставка рідкісних та цінних видань;

  • “Стандарти – сучасний знак якості”, віртуальна виставка на сайт бібліотеки;

  • “Книжковий арсенал — 2018”;

  • “Книги для всієї родини”;

  • “Нові надходження”.

  • Перегляди літератури:

  • “Крути: подвиг і трагедія України”, до Дня пам'яті героїв Крут – відкритий перегляд;

  • “ День Республіки Індія ”– відкритий перегляд;

  • До 230-річчя від дня народження англійського поета Джорджа Байрона (1788-1824) – відкритий перегляд;

  • “Маркетинг – наука та мистецтво”;

  • “Відчиняйте двері — йде Миколай” – відкритий перегляд до Дня Святителя і чудотворця Миколая.

  • Клубна діяльність:

  • Клуб розмовної англійської мови “Movie Club” – тематичні засідання: тематичне засідання клубу розмовної англійської мови, присвячене Дню Мартіна Лютера Кінга; тематичне засідання клубу розмовної англійської мови до 230-річчя від дня народження англійського поета Джорджа Байрона (1788-1824); Нова навчальна програма: “Англійська для патрульної поліції”. Засідання клубу розмовної англійської мови Speaking Club with Gail Nealy; Speaking Club with Betsy Fawcett; Speaking Club with William Tompson

  • Клуб розмовної німецької мови “Deutschklub” – тематичні засідання;

  • Клуб народних ремесел “Ниточка” – засідання членів клубу;

  • Громадська організація “Єлисаветградський узвіз” – засідання членів клубу;

  • Засідання творчого об’єднання “Парус”;

  • Засідання творчого об’єднання “Степ”

  • Вища народна школа – краєзнавчі засідання “Петро Ніщинський та його внесок у розвиток нашого краю”;

  • Клуб інтелектуальних ігор : тренувальні заняття з шахів “Мистецтво інтелектуальної гри”.

  • Навчальні заняття (тренінги, семінари, бібліотечні уроки та ігрові заняття, майстер-класи):

    Тренінги:

  • “Діалог та комунікації для вирішення конфліктів”. Тренінг проводили тренери діалогових програм Ольга Дацько та Олег Овчаренко;

  • Тренінги для користувачів літнього віку за темами: “Основи комп`ютерної грамотності”, “Основи роботи в Інтернет”.

  • Семінари:

  • Семінар творчої групи вчителів англійської мови ЗОШ міста.

  • Майстер-класи:

  • “Арт-терапія”: розважальна програма і майстер-класи з виготовлення поробок хенд мейд для вихованців КЗ “Центр соціально-психологічної реабілітації дітей з притулковими групами” Кіровоградської обласної ради.

  • Обласна юнацька бібліотека ім. Є. Маланюка

    Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

    Інформаційно-просвітницькі години, бесіди:

  • “Людина починається з добра”, до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського – виховна година;

  • “Чарівниця пензля: Катерина Білокур” – мистецька година;

  • “Музи видатних художників” – інформаційна година.

  • Інтерактивні масові заходи:

  • “Зимова круговерть” – новорічний балаганчик;

  • “Ціна першої незалежності”, до Дня Соборності України – історичний екскурс.

  • Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, перегляд фільмів, презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань, презентації культурно-просвітницьких проектів,концерти:

    Концерти:

  • “ Андріївські вечорниці ”, до свята Водохреща – концерт Кіровоградської музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза.

  • Перегляд фільмів:

  • Перегляд диску “Конвенція ООН про права дитини”.

  • Засідання клубів за інтересами, бібліопроекти:

    Літературний клуб “Ліра”:

  • “Лабіринт фантазій” – літературний квест “Аліса в Дивокраї”.

  • Клуб “Профі”:

  • “Професії сфери послуг” – зустріч з викладачами КПЛСП.

  • Клуб “Дивосвіт”:

  • “Сувенір зими” – майстер-клас з виготовлення ялинок з тканини та огляд літератури.

  • Бібліопроект “ Здоровий спосіб життя очима молоді” , спільно з ГО ТІМО “Відкриті двері”:

  • “Паління: рабство за власним бажанням” – навчальний “brainstorming”;

  • "Алкоголізм: повільне самовбивство” – навчальний “brainstorming”;

  • “Наркоманія: шлях в долину смерті” – навчальний “brainstorming”;

  • “СНІД: від хвилинного задоволення до трагедії” – навчальний “brainstorming”.

  • Патріотичні діалоги “Україно, ми – дочки твої й сини”:

  • “ Соборна Україна – історична ретроспектива”– урок єднання;

  • “Крути: жива пам’ять поколінь” – історичний екскурс.

  • Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури:

    Книжкові виставки до пам’ятних дат:

  • “Подвиг людини Честі: В. Стус”, до 80-річчя від дня народження письменника;

  • “Світло поетичних рядків”, до 100-річчя від дня народження Я. Славутича;

  • “Соборність України: уроки минулого і реалії сьогодення”, до Дня Соборності України;

  • "Над пам’яттю не владний час”, до Дня пам’яті Героїв Крут;

  • “Відродження державності українського народу”, до 100-річчя ІV Універсалу;

  • “Енергія життя, енергія творення”, до 80-річчя від дня народження В. Висоцького;

  • “Українська революція: події, факти”, до 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років;

  • “Тих днів не стерти з пам’яті”, до Дня визволення м. Кропивницького від нацистських окупантів;

  • “Розстріляне безсмертя: Володимир Сосюра”, до 120-річчя від дня народження – книжкова виставка-інсталяція;

  • “Відкрий Німеччину в бібліотеці”, до Року німецької мови в Україні;

  • “Видатний діяч українського театру”, до 130-ої річниці від дня народження Гната Юри, актора, режисера;

  • “Він створював національне мистецтво”, до 110-ої річниці від дня народження українського живописця Г. І. Синиці;

  • “У полоні музики Юлія Мейтуса”, до 115-ої річниці від дня народження композитора.

  • Тематичні книжкові виставки:

  • “Євген Маланюк: дорогами втрат і сподівань”;

  • “Нові часи – нові герої”, загиблі герої АТО Кіровоградщини;

  • "Україна – НАТО: час зближення”;

  • “Юридичний компас для молоді”;

  • “Українське слово йде до тебе”, книги, видані за державною та обласною програмами розвитку книговидання та книгорозповсюдження;

  • “Ідеї для дому”.

  • ОДБ ім.Т.Г. Шевченка

    Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

    Інформаційні та рекламні бібліоакції, флеш-моби:

  • “Навіки молоді – герої Крут”, до річниці трагедії під Крутами – година пам’яті.

  • Інтерактивні масові заходи:

  • “Різдвяний АРТ-вертеп”, до новорічних і різдвяних свят;

  • “Кутя Святвечора багата і на Різдво щаслива хата”, до новорічних і різдвяних свят – народознавча веселка;

  • "Підгодуємо зимуючих пташок” – eкологічна акція в рамках роботи культурно-дозвіллєвих студій “Діалог”;

  • До 390 річниці від дня народження Шарля Перро (1628-1703) з циклу “Європейські казкарі - дітям ” – відео-подорож з організацією книжкової викладки.

  • Інформаційно-просвітницькі години, бесіди:

  • “Навіки молоді – герої Крут”, до річниці трагедії під Крутами – година пам’яті.

  • Голосні читання:

  • “Story-time” для дошкільнят та молодших школярів “ Чарівники (казка 12 місяців) ” з циклу заходів “Вивчаємо енциклопедію казкових героїв”;

  • “Story-time” для дошкільнят та молодших школярів “ Традиції святкування Нового року”, до новорічних і різдвяних свят;

  • Голосне читання книги “Гавроші з Балашівки” В.П. Шурапова, до 74-ї річниці визволення міста від німецько – фашистських загарбників.

Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури)

Книжкові виставки до пам’ятних дат:

  • “Культурна спадщина мого народу”, до Року охорони Культурної спадщини в Україні;

  • “Соборна Україна, навіки єдина”, до Дня Соборності України;

  • “Зима малює візерунки”, до новорічних і різдвяних свят;

  • До 390 річниці від дня народження Шарля Перро (1628-1703);

  • “Казкова заметіль”, до новорічних і різдвяних свят.

  • Тематичні oгляди літератури:

  • “Казкова заметіль”, до Різдвяних та Новорічних свят – oгляд літератури з книжкової виставки;

  • “Соборна Україна – одна на всіх як оберег”, до Дня Соборності України – oгляд літератури з книжкової виставки.

  • Тематичні перегляди літератури:

  • “Різдвяні свята та обряди в Україні»”, до новорічних і різдвяних свят

  • “В безсмерті Вітчизни навіки живі”, до 74-ї річниці визволення міста від німецько – фашистських загарбників;

  • “Переможний салют Кіровоградщини”, до 74-ї річниці визволення міста від німецько – фашистських загарбників.

  • Навчальні заняття (тренінги, семінари та майстер-класи):

    Тренінги:

  • Основи комп’ютерної грамотності – індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами “Комп’ютер доступний кожному”;

  • Iндивідуальні заняття-консультації з циклу “Наш друг і помічник – комп’ютер” для дітей, чиї батьки є учасниками АТО;

  • Створення буклету в програмі Microsoft Office Publisher, з циклу заходів“Комп’ютер та Інтернет з нуля”;

  • Створення привітальної листівки он-лайн з циклу заходів “Комп’ютер та Інтернет з нуля”.

  • Майстер-класи:

  • Цикл новорічних майстер - класів до новорічних і різдвяних свят: “Різдвяний янгол”, “Ялинковий бібліоліс”, “Сніжинка-витинанка”.



[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2018 Webmaster: webmaster@library.kr.ua