Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за червень 2018 року)
Загальні питання
З ініціативи відділу культури і туризму Міської ради міста Кропивницького в рамках проекту “Мистецькі вихідні” в обласному цетрі розпочався цикл мандрівок “Легендами нашого міста”. Кропивничани і гості міста мали можливість під час екскурсій не тільки почути цікаві оповідання про місто, а й довідатися про таємниці та давні легенд із життя цікавих людей, поринути в атмосферу життя різних епох, та дізнатися багато цікавих бувальщин давніх часів. Екскурсії проводила Олена Класова – головний зберігач фонду музею музичної культури ім. К. Шимановського, лауреат обласної краєзнавчої премії імені Ястребова.
Серед переможців цьогорічного літературного конкурсу «Коронація слова – 2018» кілька авторів з м. Кропивницький:
Спеціальну відзнаку - диплом учасника отримав В'ячеслав Дудар за роман "Клятва";
У номінації пісенна творчість за пісню "Ті дикі танці навесні" диплом отримала Наталія Смирнова;
У конкурсі "Молода КороНація" — 2018 Наталя Смирнова також стала переможцем у номінаці "Кращий кіносценарій дорослі для дітей" за сценарій “Діти, чари, вовкулаки”;
У номінації "Мала проза. Діти для дітей" у середній віковій категорії відначили 13-річну кропивничанку Марію Калінічеву за текст "Мандрівниця Дейзі";
Літературний конкурс "Коронація слова" існує із середини 1990-их і відкритий для авторів, які пишуть українською. "Молода корононація" - аналогічний конкурс, який стосується літератури для дітей.
13 червня, у м.Кропивницький на будівлі НВК "Кіровоградський колегіум" урочисто відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Олександру Шмальку.
На будівлі Кропивницького інженерного коледжу відкрили меморіальну дошку присвячену 100-річчю перебування в місті Легіону Українських січових стрільців. На територію сучасної Кіровоградщини (тодішнього Єлисаветградського повіту) Легіон УСС прибув у червні 2018 року із соборницькою місією. Штаб розмістився в приміщенні реального училища, де нині знаходиться Кропивницький. Відкриття меморіальної дошки відбулося в рамках проведення тижня Українських січових стрільців на Кіровоградщині
22 червня у міськраді м. Кропивницький відбулося нагородження лауреатів міської літературної премії імені Арсенія Тарковського. Премія заснована в 1917 році.
Першими лауреатами премії стали:
У номінації "Проза" – Олександр Кердіваренко за книгу "Ключі від раю".
У номінації "Дитяча література" – Володимир Кобзар за книгу "Запах фіалки".
У номінації "Поезія" – Наталія Бідненко за збірку "Якби не ти".
22 червня з нагоди Дня пам'яті жертв війни в Україні відбулося покладання квітів до Вічного вогню та пам'ятного знака “Багнет”, що на Фортечних валах обласного центру. Вшанувати пам'ять українців, що загинули, захищаючи країну, прийшли представники обласної та міської влади, ветерани, військові, міські жителі.
23 червня, у міськраді м. Кропивницький відбулося нагородження переможців міського конкурсу "Молода людина року-2018".
Нагороди отримали:
У номінації "Молодий захисник України" відзнаку міськради отримав Євген Близнюк, молодший сержант;
У номінації “Молодий науковець року” відзнаку отримала Анастасія Мельник, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка;
У номінації "Сила духу" відзнаку отримав Василь Петренко, сержант Збройних Сил України, учасник відбору змагань “Ігри Нескорених”;
У номінації «Відкриття року в галузі культури і мистецтва» відзнаку отримав Олександр Безай, викладач співу музичного коледжу, соліст обласної філармонії.
28 червня в обласному центрі біля пам’ятника Володимиру Винниченку відбувся святковий мітинг, присвячений Дню Конституції України. Представники обласної та міської влади, та громадськість міста поклали до пам'ятника квіти. Під час мітингу відбулось нагородження волонтерів за допомогу українській армії.
Театрально-концертне життя
2 червня у клубі "Провокатор” м. Кропивницький відбувся концерт гурту “Banderas Blues Band!";
20 червня в інженерному коледжі ЦНТУ м. Кропивницький (колишнє земське реальне училище), де 100 років тому був штаб Січових Стрільців, відбувся концерт кобзаря Тараса Компаніченка «Пісні доби Української революції 1917-1923 років». Пролунали пісні Січових Стрільців, петлюрівців, махновців, холодноярців;
22 червня у "Ne Speshi Bar" м. Кропивницький відбувся концерт лауреата фестивалі сучасної пісні та танцю імені Андрія Григи "Кришталеві грона 2015” Геворга Месропяна;
24 червня у Дендропарку м. Кропивницький відбувся концерт гурту “Клей Угрюмого”. Гурт “Клей Угрюмого” створений в 2013 році, учасниками шоу "Х-Фактор". Свій музичний стиль хлопці називають вокально-танцювальний поп-реггі в модній нині хіпстерскій упаковці.
Обласна філармонія
Концерти:
Cвятковий концерт дитячого хореографічного ансамблю “Посмішка”, до 10-річчя колективу.
Культурно-просвітницькі заходи:
25 червня - благодійний мистецький марафон “Життя незламне, коли є в серцях добро” на підтримку онкохворого Едуарда Вітошинського! В рамках заходу відбувся концерт та майстер-класи.
Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького:
Вистави:
Гастролі київського театру “Современный театр” – вистава "Майстер та Маргарита". Реж В.Белякович. У головній роль Ольга Сумська.
Культурно-просвітницькі заходи:
28 червня - відбувся святковий концерт міського професійного духового оркестру.
Просвітництво. Аматорство.
У Маловисківському районному Будинку культури відбулась творча зустріч із композитором, заслуженим працівником культури України Павлом Бровченком. Захід відбувався з нагоди 80-ліття майстра. Розмова відбувалась у тісному контексті з особистим життям ювіляра, в діалозі про витоки його творчості, роль родини у становленні як композитора, співпрацю з братом Володимиром – відомим українським письменником. На зустрічі прозвучали пісні у виконанні самого автора, а також у дуеті з композитором Петром Лойтрою.
19 червня в селі Косівка Олександрійського району, де розташувався літній табір “Патріот”, народним аматорським театром малих форм “Консенсус” (керівник Олександр Яшний) проведено патріот-паті з розважальною програмою “Dance with me”. Учасники заходу мали змогу випробувати свої сили в козацьких забавах, а по завешенні свята об’єдналися у запальному хороводі навколо ватри.
19 червня відбувся заключний показ дитячої лялькової вистави “Казка про дівчинку Нечепурушку” у виконанні акторів народного театру Олександрійського районного Будинку культури.
Працівники та аматори народного мистецтва Маловисківського районного Будинку культури взяли участь у культурно-розважальній программі до Дня села Копанки Маловисківського району.
У Вільшанському районному Будинку культури відбувся огляд дитячої та юнацької творчості “Зоряна веселка”. Свої мистецькі таланти продемонстрували учні дитячої школи мистецтв та учасники аматорських колективів клубних закладів району.
Музейна справа
Обласний художній музей
Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:
13 червня – “Динаміка символів”, експозиція творів до 70-річчя з дня народження члена Національної спілки художників України Анатолія Дворського (1948-2010);
19 червня – “Відродження...”, експозиція творів до 55-річчя з дня народження заслуженого художника України, митецтвознавця Андрія Надєждіна;
21 червня – “Духовний наставник. Учень”, експозиція творів членів Національної спілки художників України Матвія Гуляєва (1918-2003) та Віктора Каверіна;
22 червня – “Пекельне літо 1941-го”, експозиція творів до Дня Скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні;
27 червня – “Креативна феєрія”, виставка кваліфікаційних робіт студентів художньо-графічного відділення мистецького факультету ЦДПУ ім.В.Винниченка.
Майстер-класи:
Протягом місяця відбулися майстер-класи із виготовлення прикрас зі стрічок “Квітка”, “Бантики”; із виготовлення виробів з пластиліну “Літо”; із виготовлення квітів з фетру.
Культурно-просвітницькі заходи:
1 червня – концерт “Діти для дітей” або “Наші веселі канікули” учнів Кіровоградської музичної школи № 2 ім. Ю.Мейтуса до Міжнародного дня захисту дітей;
1 червня з на подвір’ї біля музею відбулась виставка-ярмарок виробів декоративно-ужиткового мистецтва, креативного дизайну та предметів вжитку. На виставці були представлені різноманітні вироби з глини, hand – made прикраси, роботи із національною символікою (віночки, квіти, м’які ляльки в національному вбранні та багато ін.);
16 червня – концерт “Киньте все-гармошка грає”;
19 червня – публічна лекція “Рідні гості. Українські січові стрільці в подіях Української революції 1917-1921 рр.”. Лектор: Юрій Митрофаненко – кандидат історичних наук, старший викладач Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського;
30 червня – “Приречені любити…”, літературно-музична композиція за участі поетеси Наталії Природної (Коцюк) (смт. Добровеличківка). Захід відбувався в рамках роботи музичної вітальні.
Краєзнавчий музей
Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:
15 червня – “Рідні гості”, пересувна виставка у приміщенні Інженерного коледжу ЦНТУ . На виставці були представлені 30 унікальних світлин, які відобразили провідних діячів УСС та побут вояків із далекої Галичини на території нашого краю. Захід проведено з нагоди 100-річчя перебування Українських січових стрільців на Єлисаветградщині.
26 червня – “Основний закон України. Історія і сучасність”, до 22-ї річниці із дня прийняття основного закону – Конституції України.
29 червня – “Національна виставка творів кераміки Цвітненського гончарного осередку з фондових колекцій музеїв України”. Захід відбувався в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному (Центрі популяризації гончарної спадщини України). Виставка знайомить з художньо-стилістичними та технологічними особливостями гончарного мистецтва Цвітної з Кіровоградщини.
Культурно-просвітницькі заходи:
5 червня – обласна краєзнавча науково-практична конференція “Суспільні і природничі дослідження та охорона природи Кіровоградської області: музеєзнавчі аспекти”, до Всесвітнього дня навколишнього середовища. Організатори заходу: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей та природничо-географічний факультет ЦДПУ ім. В.Винниченка;
6 червня – творча зустріч з Ольгою Василівною Сухомлинською, академіком Національної академії педагогічних наук України, доктор ом педагогічних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України, донькою видатного педагога Василя Олександровича Сухомлинського.
Меморіальний музей М.Л.Кропивницького
Культурно-просвітницькі заходи:
6 червня – Концерт Віктора Холявка, голови Громадської організації “Клуб авторської пізні та поезії “Байгород”. Захід присвячений Міжнародному дню захисту дітей.
Художньо-меморіальний музей О. Осмьоркіна
Виставки:
19 червня – відкриття персональної виставки живописних та графічних творів заслуженого художника України Андрія Надєждіна “Відбитки часопростору”.
Фестивалі
1 червня в Голованівському районі відбувся ХVІІI районний дитячий фестиваль "Мистецькі зірочки Голованівщини”.
3 червня у м. Світловодськ Кіровоградської області відбувся восьмий регіональний хореографічний фестиваль “Барви рідної землі”, який зібрав понад тисячу учасників з Кіровоградської, Полтавської, Черкаської областей, міст Кропивницького, Олександрії, Знам’янки, Кременчука, Глобиного та Світловодська. Розпочався він на Центральній площі міста масштабним, вражаючим красою і масовістю флешмобом та святковою ходою. А потім юні танцюристи представили свою майстерність у номінаціях “народний танець” та “сучасна хореографія”.
8 червня відбувся XIII районний фестиваль фольклору “Скарбниця степового краю”. Захід проходив у с. Солонцюватка Бобринецького району. У фестивальних заходах взяли участь творчі колективи району. Зокрема, тематичні номери представили викладачі й вихованці районної дитячої школи мистецтв, аматори районного та сільських будинків культури. В рамках фестивалю сільські громади презентували міні-фестиваль “Наша смакота!” та виставка робіт майстрів ужитково-прикладного мистецтва. Наступного року естафету проведення районного заходу від Солонцюватської громади отримали жителі Мар’янівки, де відповідно й відбудеться чергове XIV свято фольклору.
9 червня у м. Кропивницький відбувся Фестиваль сім‘ї “Щаслива родина – міцна Україна”, а також Хода за традиційні християнські сімейні цінності. Небайдужі до принципів традиційної християнської сім‘ї пройшли від пам‘ятника Янголу-охоронцю по Великій Перспективній до перехрестя з вулицею Дворцовою та далі повз будівлю Кіровоградської ОДА до парку “Ковалівський”, роздаючи святкові кульки перехожим, водіям призупинених транспортних засобів, поліцейським тощо. На чолі колони йшов муніципальний духовий оркестр. У парку гостей свята очікувала багатобарвна програма: ігри для дітей та підлітків, романтичні локації для подружь, фотозони, спортивні змагання, конкурси, ляльковий театр, багато подарунків та святковий концерт. Захід відбувався рамках Міжнародного руху “Тиждень подружжя”.
9 червня у селі Миронівка Світловодського району на Кіровоградщині провели третій “Полуничний фестиваль”. У заході взяли участь жителі Новоукраїнки, Світловодська, Кременчука та сусідніх сіл. Гості свята оглянули виставку майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва мистецтва майстринь з дегустувати і малинівку, і вишнівку, а найголовніше – вино з полуниці, фотографуватися біля сільського куточка (фото-зона), ласували полуницею, яку продавали господарі.
Дитячий танцювальний колектив “Карамель” з м. Кропивницький здобув перемогу на міжнародному фестивалі-конкурсі “ART SUMMER FEST 2018”, що проходив у Болгарії з 17 по 25 червня. Молодша група ансамблю отримала перше місце у категорії “міні”. У категорії сім – дев’ять років перемогу за бездоганне виконання соло отримала учасниця “Карамельок” Софія Колечкіна. Також дипломом за вагомий внесок у розвиток хореографічного мистецтва нагороджено керівника колективу Ольгу Єрофеєву.
Дипломом Міністерства культури України нагороджено ученицю Вільшанської шоколи мистецтв Наталію Балєєву – переможницю щорічного Всеукраїнського конкурсу “Об’єднаємося ж, брати мої!”, присвяченого шевченківським дням. Робота Н.ББалєєвої «Село! І серце одпочине» стала кращою на Всеукраїнському етапі.
V відкритий районний конкурс талановитої та обдарованої молоді “Зелен клен” відбувся на базі Великовисківського сільського Будинку культури. У ньому взяли участь 130 молодих виконавців з усіх куточків Маловисківщини. Розпочалося святкове дійство з уквітчання символічного клену, привітань від керівництва району, виступів місцевих аматорів. У рамках заходу відбулися відкриття виставки робіт декоративно-ужиткового мистецтва місцевих майстринь, проведення різноманітних майстер-класів, показ сімейного дефіле “Мені сорочку мама вишивала”, гастрономічний конкурс-виставка “Де хата з пирогами, там і люди з руками”.
Кіномистецтво на Кіровоградщині
В обласному центрі протягом двох тижнів тривали зйомки 16-серійного художнього фільму "У минулого в боргу". У детективному серіалі знімались Ольга Сумська, Дмитро Сова, Ольга Гришина, Кирило Дицевич. В зйомці масових сцен були задіяні локації міста, зокрема філармонія і театр, та його мешканці. У епізодичних ролях були задіяні провідні актори театру корифеїв: Олексій Дорошев – у ролі голови приймальної комісії та викладача; Галина Романюк – у ролі секретарки директора училища. В епізоді “приймальна комісія” знімались начальник управління комунікацій із громадськістю облдержадміністрації Віталій Останній та журналіст Роман Любарський.
20 червня в кінотеатрі "Портал" м. Кропивницький відбулась презентація та показ художнього фільму "Посттравматичнна рапсодія". Фільм представляв автор саундтреку стрічки, кобзар, бандурист і лірник, лідер гурту “Хорея Козацька” Тарас Компаніченко.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім.Д.Чижевського
Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:
Програма літного відпочинку для дітей “Бібліотека – острів фантазії та творчості-2018”. В рамках програми відбулися Пізнавальні та творчі заняття, інтелектуальні ігри, майстер-класи декоративно-ужиткового мистецтва, розваги.
Рекламні бібліоакції, флеш-моби:
Відкрита вулична акція “Бібліотечне надвечір’я”;
“Креативно про Конституцію”, вулична інформаційно-просвітницька акція до Дня Конституції України.
Мистецькі виставки:
Відкриття виставки реалізованих проектів та дипломних робіт знаних архітекторів та майбутніх зодчих – студентів, до Дня архітектури України;
“Побачити незвичне у звичайному” – виставка поробок з природних матеріалів Ірини Поляруш;
“Україна-Берегиня” – відкриття виставки Всеукраїнського конкурсу малюнку. Захід відбувся за сприяння громадських та благодійних організацій міста Кропивницького
“Різнобарв тепла життя” – виставка робіт з вовни художника-аматора Світлани Баркової.
Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, перегляд фільмів, презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань, презентації культурно-просвітницьких проектів, концерти:
Лекції:
“Код успіху: 12 головних принципів у житті та бізнесі”, публічна лекція Дональда Аллена (Олександр Демешко).
Перегляд фільмів в рамках проекту “Артхаус Клуб”:
“Люм’єри” “Роден” “Молодий Годар” “Квадрат” “Святий Лоран. Пристрасті великого кутюр’є”
Творчі зустрічі:
Зустріч-вітання з 80-річчям Янчукова Станіслава Миколайовича, редактора, видавця, краєзнавця в рамка роботи “Краєзнавчих студій”;
Зустріч з відомим істориком-краєзнавцем Іваном Петренком та обговорення його нещодавно виданої книги “Обком утік…” із серії “Архівні документи свідчать” в рамках роботи “Краєзнавчих студій”.
Презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань:
Презентація книги історика-краєзнавця Івана Петренко“Обком утік…” із серії “Архівні документи свідчать” в рамках роботи “Краєзнавчих студій”.
Презентації культурно-просвітницьких проектів:
Культурно-просвітницький проект “Кропивницький – крок назустріч”
Заходи в рамках проекту:
“Розвиток екосвідомості”– тренінг;
“Профілактика шкідливих звичок” – тренінг;
Майстер-класи з різних технік декоративно-ужиткового мистецтва.
Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури Книжкові виставки до пам’ятних дат:
“Там, де казка з колисковою живе”, до Міжнародного дня захисту дітей;
До 170 річчя від дня народження Поля Ежена Анрі Гогена (1848—1903), французького художника, з циклу заходів “Календар мистецтв”;
“Наркотики: вихід завжди є”, до Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками та їхнім незаконним обігом;
До 175 річчя від дня народження Едварда-Хагерупа Гріга (1843—1907), норвезького композитора, з циклу заходів “Календар мистецтв”;
До 200 річчя від дня народження Шарля Гуно (1818—1893), французького композитора, з циклу заходів “Календар мистецтв”;
До 90—річчя з дня народження С.Плачинди, прозаїка, публіциста, критика, з циклу заходів “Літературний календар”;
“Той, хто відкривав завісу часу”:18 червня - 90 років від дня народження Плачинди Сергія Петровича (1928-2013);
“Історія українського конституціоналізму”, до Дня Конституції України;
“Степова журавка” : 24 червня - 120 років від дня народження поетеси Олени Журливої (Котова Олена Костянтинівна) (1898-1971);
“Кадровий потенціал державотворення”, до Дня державної служби;
“Конституція – основа державності”, до Дня Конституції України.
Тематичні книжкові виставки:
“Децентралізація в Україні — самооорганізація суспільства”;
“Нові надходження”;
“Стандарти - сучасний знак якості”;
“Буремний час України” – презентація новинок постійно діючого інформаційного стенду;
“Пробудження нації” – презентація новинок постійно діючого інформаційного стенду;
“Європа: духовність та культурні надбання” – презентація новинок постійно діючого інформаційного стенду;
“Новини співробітництва Україна –ЄС” , з циклу “Стратегічне партнерство: Україна – Євросоюз” – презентація новинок постійно діючого інформаційного стенду в рамках роботи Центру європейської інформації;
“Проблема насильства в теорії та реальному житті” – презентація новинок постійно діючого інформаційного стенду в рамках роботи інформаційно-консультативного гендерного центру;
“Захист прав та інтересів людини” – презентація новинок постійно діючого інформаційного стенду;
“Не дозволимо собою маніпулювати” – презентація новинок постійно діючого інформаційного стенду;
“Фемінізм і фемінологія”, в рамках роботи інформаційно-консультативного гендерного центру;
"Шахова мозаїка ”, в рамках роботи к лубу інтелектуальних ігор;
Виставка періодики літературного об’єднання “Степ”;
“Технічні культури: значення та місце в АПК”, в рамках роботи Орхуського центру екологічної інформації;
“Нові назви вулиць нашого міста”;
“Кулінарні мандри світом”;
“Джерела духовності”;
“Слова, слова, слова …” – виставка словників;
“Книжковий арсенал — 2018”, оновлена книжкова виставка нових надходжень;
„Краєзнавчий вісник” : щомісячна виставка за сторінками Календаря пам`ятних дат Кіровоградщини на 2018 рік;
“Цікавинки для всіх і для кожного”.
Клубна діяльність:
Клуб народних ремесел “Ниточка” :засідання членів клубу;
Засідання творчого об’єднання “Парус”;
Засідання творчого об’єднання “Степ”: засідання членів клубу, нагородження переможців літературного конкурсу “Сокіл степів” 2018 року;
Заняття студії клаптарства Ірини Кудревич;
Клуб інтелектуальних ігор: шахові турніри для дітей та дорослих “Мистецтво інтелектуальної гри”;
Клуб розмовної англійської мови:
Засідання клубу розмовної англійської мови “Speaking club with Gail Nealy”: – International Day for Protection of Children around the world; – American Holidays “Father’s Day”; – American Holidays “Flag Day”; – Cinema in our life.
Засідання клубу англійської мови “Movie Club with Іnna”: – “Water for Elephants” ; – “Still Alice” ; – “The Butler”; – “A Good Year”.
Засідання клубу розмовної англійської мови “Speaking club with Betsy Fawcett”: – Eating and Advertisements; – Shopping for everything; – University admission in the USA.
Навчальні заняття (тренінги, семінари, бібліотечні уроки та майстер-класи):
Тренінги:
“Вчителі — агенти змін”, впровадження ефективних і сучасних методик навчання англійської мови – тренінги для вчителів англійської мови початкових класів шкіл міста відповідно до шкільної реформи в Україні.
Бібліотечні уроки:
Заняття з вивчення іноземної мови від викладачів міжнародної громадської організації волонтерства і лідерства “AIESEC”.
Науково-методична робота:
“Ефективні технології популяризації бібліотеки, книги та залучення до читання” – вебінар
Обласна юнацька бібліотека
Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:
Підведення підсумків обласного краєзнавчого конкурсу учнівської молоді “Я пам’ятаю! Я пишаюсь! (Місця пам’яті Української революції 1917-1918 рр.);
“Разом зробимо більше!” - соціальний навігатор (виїзні заходи для соціально-незахищених верств населення).
Рекламні бібліоакції, флеш-моби:
“Країна дитинства – країна мрій”, вулична акція до Міжнародного дня захисту дітей;
“М-фактор” вулична акція до Дня молоді.
Інформаційно-просвітницькі години, бесіди:
“Собака – вірний друг людини” – інформаційно-розважальний калейдоскоп;
“Знай свій рідний край” – мультимедійний журнал;
“Енциклопедія винаходів” – мультимедійний журнал;
“Подорож у країну цікавих казок” – інформаційно-розважальний калейдоскоп;
“У світі цікавого або Качині пригоди” – розважально-пізнавальна програма;
“Морські слідопити” – гра-подорож.
Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, перегляд фільмів, презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань, концерти
Творчі зустрічі:
Зустріч з волонтером Корпусу миру Тімоті Ніколазі.
Навчальні заняття (тренінги, семінари та майстер-класи):
Майстер-класи:
Майстер-класи з арт-розпису та тістопластики, в рамках щорічного благодійного заходу “Свято Білої Квітки”.
Мистецькі виставки:
Виставка робіт учасників обласного краєзнавчого конкурсу учнівської молоді “Я пам’ятаю! Я пишаюсь!” (Місця пам’яті Української революції 1917-1918 рр.).
Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури
Книжкові виставки до пам’ятних дат:
“На хвилі читацьких захоплень”, до Дня молоді;
“Людяність у нелюдяний час”, до Дня пам’яті жертв голодомору;
“Особливості художнього світу Еріха Ремарка”, до 120-річчя від дня народження;
“В книжковій пам’яті – миттєвості війни”, до Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні;
“Конституція України: історичний аспект і сьогодення”, до Дня Конституції України;
“Відомі музиканти: Е. Гріг”.
Тематичні книжкові виставки:
“Золота колиска Криму”;
“Гортаючи сторінки історії: українська державна служба 1918-2018 рр.”;
“Веселими стежками літа”;
“Створи своє майбутнє – читай”;
“Персональний комп’ютер з нуля”;
“Гортаючи сторінки історії: українська державна служба 1918-2018 рр”.
“Дотримання правил безпеки у період літнього відпочинку” – бесіда-гра.
“Speak Up” розмовний клуб англійської мови.
ОДБ ім.Т.Г. Шевченка
Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:
Інтерактивні масові заходи:
“Спекотні пригоди на Бібліотечній алеї”, до Міжнародного дня захисту дітей – iгрова програма;
“Веселися, грай, книжки читай!”, до Міжнародного дня захисту дітей –літературне бюро;
“Найкраще селфі”, до Міжнародного дня захисту дітей – фото-крос;
Цикл історично-краєзнавчих екскурсів “Літописи Кіровоградщини”, в рамках програми літніх читань “Абонемент під відкритим небом на вулиці читаючих дітей”;
“Звідки до нас прийшла книга”, в рамках програми літніх читань “Абонемент під відкритим небом на вулиці читаючих дітей” – відео екскурс;
“Давньогрецька міфологія для дітей”, в рамках програми літніх читань “Абонемент під відкритим небом на вулиці читаючих дітей” – iсторична подорож;
Літературно-пізнавально ігри в рамках циклу заходів “Грай, читай, відпочивай у бібліотеці”;
“Спорт-релакс в бібліотеці”, в рамках циклу заходів “Грай, читай, відпочивай у бібліотеці” - open-air;
“Зелені ліки навколо нас”, в рамках програми літніх читань “Абонемент під відкритим небом на вулиці читаючих дітей” – дидактична гра;
“Веселися, грай і книжечки читай”, в рамках циклу заходів “Грай, читай, відпочивай у бібліотеці” – бібліо-пікнік;
“Закон для мене, мені про закон”, до Дня Конституції України – гра-вікторина;
“Абетка безпеки”, в рамках програми літніх читань “Абонемент під відкритим небом на вулиці читаючих дітей” – iнтерактивна вікторина.
Голосні читання:
“Новинки дитячої літератури, які не можна проґавити!”, в рамках циклу заходів “Грай, читай, відпочивай у бібліотеці” – літні читання;
“Story-time” для дошкільнят “Синдбад мореплавець”, з циклу заходів “Грай, читай, відпочивай у бібліотеці”.
Інформаційно-просвітницьки години та бесіди:
“Кібер-безпека” , бесіда в рамках літньої школи для школярів
“Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!”;
“Он-лайн хижаки”, бесіда в рамках літньої школи для школярів
“Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!”;
“Інтернет шахрайство”, бесіда в рамках літньої школи для школярів
“Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!”;
“Кібер-хуліганство”, бесіда в рамках літньої школи для школярів
“Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!”.
Перегляди фільмів:
Мульт–перегляди в рамках циклу заходів “Грай, читай, відпочивай у бібліотеці”.
Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури)
Книжкові виставки до пам’ятних дат:
“Чарівними стежками книжкових світів”, до Міжнародного Дня захисту дітей;
“Літо з книгою в рюкзаку”, до Міжнародного Дня захисту дітей;
“Міфи і легенди Сергія Плачинди”, до 90-ї річниці дня народження Сергія Плачинди – прозаїка, публіциста, критика;
“Живи і процвітай, моя Державо!”, до Дня Конституції України.
Огляди літератури:
“Вернісаж казок”, огляд книжкової експозиції в рамках циклу заходів “Грай, читай, відпочивай у бібліотеці”.
Засідання клубів за інтересами, бібліопроекти:
Навчально-ігровий екологічний проект “Життя на планеті Земля”:
“ЕКОсвіт в дитячій літературі” – книжкова експозиція;
“Екологічний ерудиціон” – вікторина;
“Не треба викидати – давайте майструвати!” – майстер-клас з апсайклінгу.
Бібліотечний клуб читання та розваг “ Сонячний промінчик на книжковій полиці”
Навчальні заняття (тренінги, семінари та майстер-класи):
Тренінги:
Основи комп’ютерної грамотності – Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами;
“Основи роботи з програмою для створення відеороліків - Кіностудія” – індивідуальні заняття-консультації з циклу “Наш друг і помічник – комп’ютер” для дітей, чиї батьки є учасниками АТО.
Майстер-класи:
“Ваші мрії + Наше натхнення”, до Міжнародного дня захисту дітей – майстер-клас зі створення плакату;
Хенд-мейд годинки для сучасної дитинки в рамках циклу заходів “Грай, читай, відпочивай у бібліотеці”.