[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за вересень 2018 року)


Загальні питання

5 вересня у приміщенні бібліотеки ім. Д. Чижевського м. Кропивницький відбувся "Перший благодійний книжковий аукціон". Серед лотів були різножанрові книги, класичні та сучасні, загалом близько 30 авторів. Особисто для аукціону свої книги надали Юрій Андрухович, Григорій Гусейнов та Тетяна Брукс.

6 вересня на засіданні дванадцятої сесії міської ради м. Кропивницький відбулось нагородження першого лауреата міської художньої премії імені Бориса Вінтенка, ним за одноголосним рішенням конкурсної комісії став член Національної Спілки художників України, скульптор Віктор Френчко. Міська художня премія імені Бориса Вінтенка є творчою відзнакою, яка присуджується професійним художникам, починаючи з 2018 року, за особливі заслуги перед територіальною громадою міста в сфері образотворчого мистецтва, популяризацію в творах живопису, графіки, скульптури, монументального та декоративно-прикладного мистецтв культурної та історичної спадщини міста, створенні його позитивного іміджу в Україні та за її межами.

7 вересня у Нечаївці Компаніївського району відбулося вручення всеукраїнської літературної премії імені Юрія Яновського. Цього року свої твори представили 24 автори з Компаніївки, Олександрівки, Коломиї, Коростеня, Кропивницького, Києва, Львова, Одеси, Черкас, Житомира, Чернігова, Івано-Франківська, Дніпра, Монреаля (Канада) та Польщі. Журі літературного конкурсу визначало найкращі роботи у трьох номінаціях: “Поезія”, “Мала проза” та "Романи і повісті”. Лауреатами премії за 2017 рік стали:

  • У номінації “Мала проза”– Володимир Шовкошитний;
  • У номінації “Поезія” – Дмитро Лазуткін та Світлана Бреславська;
  • У номінації “ Романи та повісті ” – Леоніда Капелюшний та Ольга Полевіна.
  • Окрім того, три спеціальні премії вручили компаніївським письменникам від народного депутата України Станіслава Березкіна. Лауреатами стали члени літературної студії “Вершники” Віктор Браїлов (“Поезія для дітей”), Максим Бричка (номінація “Юне поетичне дарування”), Алла Коваленко (“Духовна берегиня степового краю”).

    15 вересня у м. Кропивницький прибув з візитом Президент України Петро Порошенко. Петро Порошенко привітав жителів із 264-тою річницею від дня заснування міста, прогулявся вулицею Дворцовою та оглянув низку локацій, які вже традиційно готують до дня міста.

    19 вересня на фасаді театру ляльок м. Кропивницький відкрили меморіальну дошку заслуженому працівнику культури України, члену Національної спілки художників України, члену Національної спілки театральних діячів України та члену Міжнародної асоціації діячів театрів ляльок УНІМА, головному художнику обласного театру ляльок Василю Макаровичу Остапенку (1937-2012). Ініціаторами встановлення меморіальної дошки для вшанування пам’яті нашого славетного художника-земляка виступили Кіровоградський обласний художній музей та Кіровоградський академічний обласний театр ляльок.

    22 вересня, на території меморіального комплексу “Фортечні вали” в обласному центрі, відбулось урочисте покладання квітів з нагоди Дня партизанської слави. Данину пам’яті подвигу партизанів і підпільників прийшли віддати чиновники, військовослужбовці, журналісти, школярі, студенти та небайдужі жителі обласного центру. Загалом покласти квіти до меморіалу “Вічний вогонь” та могил партизанів і підпільників зібралось близько сотні людей. В рамках заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять співвітчизників, загиблих у роки Другої світової війни. А військовослужбовці відсалютували на честь загиблих героїв.

    28 вересня на площі перед міською радою міста Кропивницький відбувся танцювальний флешмоб з нагоди Дня усиновлення. Танцювальний флешмоб - загальноукраїнська акція добра і милосердя, яка одночасно стартувала в усіх містах України.

    Театрально-концертне життя

    • 13 вересня у НК “Провокатор” м. Кропивницький письменник Юрій Андрухович та польсько-український гурт «Карбідо» презентували музично-поетичне, театралізоване дійство - проект “Літографії”. Літографії – це гравюри на камені. А також назва п'ятого альбому Андруховича і гурту “Карбідо”. Текстовою основою проекту є однойменний цикл із семи віршів Юрія Андруховича, написаний у другій половині 1980-х. Захід відбувся в рамках всеукраїнського презентаційного туру, до якого потрапили 9 міст України. Організатором концерту в Кропивницькому виступило Товариство “Просвіта” ім. Т. Шевченка.

    • 15 вересня у м. Кропивницький відбувся концерт Національного Президентського оркестру з нагоди 264-ї річниці від дня заснування міста.

    • 15 вересня на Театральний площі м. Кропивницький проходив концерт до Дня міста Популярні вітчизняні та світові музичні хіти у виконанні міського професійного духового оркестру і солістів філармонії Анастасії Потоцької та Олександра Безая.

    • 16 вересня гурт "The Hardkiss" взяв участь у концерті присвяченому Дню міста Кропивницький. Також у святковому концерті на площі Героїв майдану виступали лауреати міського конкуpсу вокалістів “Голос весни” та рок-гурт “Gonta” з м. Київ.

    Обласна філармонія

    • 12 вересня – концерт гурту “Время и стекло”;
    • 26 вересня – сольний концерт молдавського співак Дана Балана;
    • 28 вересня – концерт Національної капели бандуристів України ім. Майбороди.
    • 31 серпня – “УКРАЇНСЬКЕ РЕТРО” у стилі Sympho-Classic Концерт симфонічного оркестру Національного будинку органної та камерної музики України. Диригент – Богдан Пліш.

    Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького

    Програма 48 Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва
    "Вересневі самоцвіти":

    • 17 вересня – вистава "Один день із 100 ночей". Постановка Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка;

    • 18 вересня – “Обережно-жінки!”. Постановка Черкаського академічного обласного українського музично-драматичний театру ім. Т.Г. Шевченка;

    • 19 вересня – “ Дитина б все змінила…”. Постановка Ніжинського академічного українського драматичного театру ім. М. Коцюбинського;

    • 20 вересня – “Тев’є-молочник”. Постановка Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру презентує виставу;

    • 21 вересня – музична вистава "Енеїда". Постановка Донецького академічного обласного драматичного театру

    • 23 вересня – “Ассо та Піаф” Постановка Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. Садовського.

    Академічний обласний театр ляльок

    Вистави:

    Програма Відкритого Фестивалю "Лялька-Забавлянка", який проходив в рамках 48 Всеукраїнського свята театрального мистецтва
    "Вересневі самоцвіти":

    • 18 вересня – “Salut, jealousy! або Привіт ревнощі!”. Постановка Черкаського академічного театру ляльок;

    • 18 вересня – “Каліф-лелека”.Постановка Черкаського академічного театру ляльок ;

    • 18 вересня – “Баранчик Бен”. Постановка Херсонського академічного обласного театру ляльок ;

    • 18 вересня – “Янголи так близько”. Постановка Дніпровського приватного театру ляльок "Білий чарівник";

    • 19 вересня – “Колобок”. Постановка Запорізького обласного театру ляльок;

    • 19 вересня – “ Українські витинанки”. Постановка Криворізького міського театра ляльок;

    • 19 вересня – “Ріка... Життя...”. Постановка Чернігівського обласного театру ляльок ім. О.Довженка;

    • 20 вересня – “Вінні-Пух або куди подівся Крістофер Робін”. Постановка Полтавського академічного театру ляльок;

    • 20 вересня – “Історія однієї матері”. Постановка Миколаївського приватного театру ляльок "ІстАрт";

    • 20 вересня – “Гамлет-машина”. Постановка Чернігівського обласного театру ляльок ім. О.Довженка;

    • 21вересня – "Чарівні сни". Постановка Миколаївського академічного обласного театру ляльок;

    • 21вересня – "Кошеня на ім'я Гав". Постановка Кіровоградського академічного обласного театра ляльок.

    Просвітництво. Аматорство.

    • 8 вересня в приміщенні Кіровоградського районного Будинку культури відбувся обласний відбірковий конкурс ХVІ Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута», в якому взяли участь близько 120 виконавців із районів та міст області.

    • У приміщенні Олександрійського районного Будинку культури відбувся районний семінар з театрального жанру для керівників театральних колективів та театрів малих форм, директорів та художніх керівників сільських/селищних будинків культури району “Культура сценічної мови”, у якому взяли участь 17 фахівців клубних закладів.

    • На базі Новогригорівського сільського Будинку культури Маловисківського району відбулось районне фольклорне свято “З чистих джерел”, яке другий рік поспіль збирає шанувальників народної пісні. У конкурсі взяли участь солісти, дуети та ансамблі клубних закладів району, самостійні учасники та колективи, які виконували авторські пісні та твори інших авторів. У рамках фольклорного свята пройшов районний конкурс авторської пісні “Пісня рідного краю – пісня мого села”. Під час проведення заходу його учасники та гості мали можливість передивитися виставку кошиків, представлених господинями від кожної сільської території, бути присутніми на дефіле вбрання часів 20-х-70-х років минулого сторіччя “З бабусиної скрині”, ознайомитися з виставкою творів письменників-земляків. За традицією, наприкінці заходу засновниця фольклорного свята Тетяна Бабенко передала символічний коровай сільському голові с. Злинки Олександру Недолужку. наступного року фольклорне свято відбудеться у Злинці.

    • 11 вересня у виставковому центрі “ART House” Олександрійського районного Будинку культури відбулось відкриття персональної виставки “З любов’ю до людей” члена правління спілки митців Олександрійщини художниці Наталії Ткаченко.

    • 15 вересня в Олександрійському районному Будинку культури відбувся огляд-конкурс аматорських театральних колективів “У променях театру”, в якому взяли участь 8 театральних колективів та театрів малих форм Олександрійщини.

    • 22 вересня у заповіднику-музеї І. К. Тобілевича “Хутір Надія” відбулось Всеукраїнське свято театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”, яке щорічно збирає на кіровоградській землі, у колисці українського національного театру, найкращі професійні та аматорські театральні колективи. Учасники свята мали можливість побувати на виставці-продажу робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва області, студіях живопису, книжкових виставках тощо. На імпровізованих сценах свої творчі доробки представили аматорський театральний колектив Новгородківського районного Будинку культури та народний аматорський театр Палацу культури “Світлопільський” м. Олександрії.

    • У фойє Маловисківського районного Будинку культури відкрилась фотовиставка “Сімейний альбом мого села”. На виставці представлені фотографії часів 30-80-х років минулого сторіччя. Особливо вражають старовинні фото, на яких зображені сім’ї та події з колишнього життя людей з Малої Виски та сіл: Миролюбівки, Диминого, Копанок, Гаївки, Якимівки, Новогригорівки, Розсохуватки, Плетеного Ташлика, Злинки, Оникієвого та Пасічного.

    • Народний аматорський болгарський фольклорний колектив “Гуденки” Вільшанського міського Будинку культури № 2 взяв участь у VIII Соборі болгар в Україні, який проходив в Акерманській фортеці поблизу Білгород-Дністровська, що на Одещині. Цього року Собор проходив під гаслом “Сила в єднанні”. Його учасники мали змогу відвідати музей під відкритим небом “Великий болгарський дім”, ознайомитися з експозицією картин бессарабських художників, виставкою книг і періодичних видань болгарської діаспори України. На ярмарку виробів декоративно-ужиткового мистецтва болгарські майстри не тільки реалізовували свої роботи, а й демонстрували сам процес їх виготовлення на ткацьких верстатах, гончарних кругах тощо. Крім того, всіх учасників свята традиційно пригощали національними болгарськими і українськими стравами.

    • Одинадцятий родинний фестиваль етнічних болгар “Зустріч на межі” відбувся у м. Вільшанка Вільшанського району Кіровоградської області. У заході взяли участь аматорські колективи Вільшанського району. Про засновані болгарами села Вільшанщини, гарних людей та любов до рідної землі співали учасники народного аматорського болгарського фольклорного ансамблю “Гуденки” міського Будинку культури №2. Щирими оплесками за виступи дякували присутні оркестру народних інструментів Добрівського сільського Будинку культури, народному аматорському болгарському фольклорно-автентичному колективу “Садянка” та чоловічій групі хору районного Будинку культури. Не обійшлося й без традиційного для балканської культури загального народного танця “Хоро” за участю всіх гостей свята. Захід відбувався на базі Вільшанського міського Будинку культури №2.

    • З 26 по 30 жовтня у м. Кропивницький проводилася Міжнародна агропромислова виставка “AgroExpo-2018”, в рамках якої відбувся “Покровський ярмарок”. "Покровський ярмарок" - культурно-розважальний захід в рамках Міжнародної агропромислової виставки AGROEXPO. Протягом чотирьох днів своє мистецтво представляли кращі аматорські колективи з Добровеличківського, Вільшанського, Олександрійського, Компаніївського, Новоукраїнського, Голованівського, Бобринецького, Олександрівського, Новоархангельського, Долинського, Маловисківського, Петрівського, Новгородківського, Знам’янського, Онуфріївського, Світловодського, Новомиргородського, Кіровоградського районів, м. Кропивницький, Помічнянської та Соколівської об’єднаних територіальних громад. Свої роботи також презентували майстри декоративно-ужиткового мистецтва області.

    Музейна справа

    Обласний художній музей

    Експонувались виставки:

    • 20 вересня – “Совушкін вернісаж”, виставка творів вихованців арт-студії “Совушка”;

    • 22 вересня на території заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) “Хутір Надія” (с. Миколаївка, Кіровоградський район) розгорнуто виставку декоративно-ужиткового мистецтва в рамках Всеукраїнського свята театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”;

    • 27 вересня – “Краєвиди рідного міста”, експозиція до Дня міста;

    • 22 вересня – “ Мандруємо рідним краєм ”, експозиція до Всесвітнього дня туризму.

    Майстер-класи:

    Протягом місяця відбулися майстер-класи із виготовлення виробів з фетру, із виготовлення прикрас з стрічок “Метелики”, із створення об’ємної аплікації в техніці квілінг ”Осінь“.

    Культурно-просвітницькі заходи:

    • 15 вересня – “Таточко любий, рідна людина, цінна з тобою кожна хвилина…”, клубу авторської пісні та поезії “Байгород”. Захід відбувався в рамках роботи “Музичної вітальні”;

    • 25 вересня – презентація участі Кіровоградського обласного художнього музею у 5-ому Всеукраїнському музейному фестивалі “Музеї та виклики часу”, який проходив у м. Дніпро 18-24 вересня 2018 році на базі КЗК “Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д.І. Яворницького”. Лектори: Недлінська Анна Анатоліївна – науковий співробітник відділу науково-просвітницької роботи та Віжевська Оксана Борисівна – художник І категорії відділу музею-картинної галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”.

    • 26-27 вересня – участь у ІV Освітньому фестивалі “Арсенал Ідей”, який відбудеться у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі “Мистецький арсенал” (м. Київ). Щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм.

    Краєзнавчий музей

    Виставки:

    • 21 вересня – “Рух Опору на Кіровоградщині в період німецько-радянської війни”, пересувна виставка у приміщенні НВО ЗШ I-III ступенів № 24 м. Кропивницький, присвячена Дню партизанської слави в Україні;

    • 27 вересня –“Храми Кіровоградщини - духовні скарби нашого краю”, пересувна фотовиставка на території історико–архітектурного заповідника родини Раєвських.

    • 24 серпня – “Кіровоградщино, пишаємось тобою!”, пересувна фотовиставка до Дня Незалежності на Театральній площі.

    • Культурно-просвітницькі заходи:

    • 21вересня у відділі природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулась зустріч учнів гімназії № 5 з фахівцем в галузі туризму Світланою Грищук.

    • Історико- архітектурний заповідник родини Раєвських (с.Розумівка Олександрівського району)

      Культурно-просвітницькі заходи:

    • 27 вересня – “Осінній благовіст”, свято духовного співу, приурочене до 163-ої річниці освячення Свято–Хрестовоздвиженського храму (визначної пам’ятки архітектури ХІХ ст. національного значення). Майстерним виконанням творів, дзвінкими, чистими голосами гостей свята зачарували учасниці жіночого хору “Prima Vista”. Виконувались, переважно, класичні твори духовного змісту. Захід проходить четвертий рік поспіль.

    Меморіальний музей М.Л.Кропивницького

    Культурно-просвітницькі заходи:

    21 вересня – зустріч з Юрієм Митрофаненком, краєзнавцем, кандидатом історичних наук, лауреатом обласної краєзнавчої премії ім. В.Ястребова. На зустрічі, присвяченій Дню міста, науковець презентував книгу “Таємниці Байгорода Юрія Яновського. Літературно-історична розвідка”, що була присвячена 115-й річниці від дня народження Ю.Яновського (1902 - 1954), 100-річчю народного повстання 1918 року у Єлисаветграді та 90-річчю виходу повісті Ю.Яновського “Байгород”. Учасникам заходу також було презентовано виставку “Скарби пам’яті. Старовинна єлисаветградська листівка”.

    Літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого.

    Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:

    • 15 вересня – “Слово про місто над Інгулом”, пересувна виставка на вулиці “Дворовій” до з нагоди 264-ї річниці від дня заснування міста;
      28 вересня – “Хутір Надія - театральна Мекка України”, виставка до дня народження знаного драматурга І.К. Карпенка-Карого (Тобілевича). На виставці представлені карта розподілу маєтку Тарковських між спадкоємцями (серед них - перша дружина драматурга Надія), спогади сучасників про садибу Тобілевича, твори відомих письменників, присвячені заповіднику, картини з краєвидами Хутора, написані М. Добролежею, Л. Корнєєвим, Ю. Вінтенком, буклети, афіші. Численні світлини демонструють, як Хутір Надія змінювався упродовж багатьох років - від господарювання Івана Карповича до наших днів.

    Культурно-просвітницькі заходи:

    Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

    Виставки:

      3 вересня – “Квітуча Україна”, виставка картин з музейної колекції “Сучасне українське образотворче мистецтво” і присвячена 80-річчю Національної Спілки художників України. Основу експозиції складають твори видатних і знаних майстрів - фундаторів місцевого осередку художників: народного художника України Михайла Надєждіна, заслужених художників України Бориса Вінтенка, Сергія Шаповалова, Анатолія Янєва, Нелі Фірсової, Фелікса Полонського та Андрія Надєждіна, заслуженого працівника культури України Леоніда Бондаря, членів Спілки художників СРСР Володимира Федорова, Олександра Логвинюк та Миколи Бондаренка, членів Національної Спілки художників України Юрія Гончаренка, Юрія Вінтенка, Марії Церни, Володимира Товкайла та багатьох інших, більшість з них є лауреатами обласних премій в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка. Представлені також роботи митців з різних міст України, які у свій час експонували свої художні композиції в музеї – народного художника України Анатолія Горбенка та заслужених художників України Анатолія і Галини Кравченків з Одеси, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Сватули та члена Національної Спілки художників України Сергія Новікова з Харкова, члена Національної Спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв Галичини Володимира Липового зі Львова та члена Національної Спілки художників України Тетяни Сосуліної з Черкас.

    Культурно-просвітницькі заходи:

    • 13 вересня – презентація фотоальбому Заслуженого журналіста України, спецкореспондента газети “Народне слово” Ігоря Демчука “Місто о п’яти іменах”. Авторські світлини фотохудожника, зібрані в альбомі, свого часу представлялися в музеї на різноманітних тематичних виставках і стали основою збірки.

    Образотворче мистецтво

    • 12 вересня, на майданчику перед приміщенням Національного медичного університету м. Кропивницький відбулось урочисте відкриття арт-інсталяції “Закохані ліхтарі”. Автор проекту: Аміна Козин. Проект реалізовано в рамках програми “Громадський бюджет”.

    Фестивалі

    7 вересня у селі Нечаївка Компаніївського району відбувся фестиваль “Осіння мистецька толока в Нечаївці” присвячений Юрію Яновському – визначному українському поету романісту, військовому журналісту, ветерану армії УНР і редактору журналу “Літературна Україна”. Під час фестивалю свої таланти демонстрували творчі делегації з різних сіл Компаніївського району, народні умільці влаштували виставку-ярмарок і частування традиційними українськими стравами, а любителі якісної літератури мали нагоду ознайомитися з творами лауреатів премії та книгами відомих українських письменників.

    3 17 по 23 вересня у м. Кропивницький проходив 48 Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва “Вересневі самоцвіти”, присвячений 136-річчю утворення українського професійного театру в нашому місті. У театральному святі взяли участь тетральні колективи із Вінниці, Миколаєва, Дніпра, Ніжина, Черкас, Маріуполя. Цього року особливими гостями свята стали: вiдома українська акторка, громадська активiстка Римма Зюбiна; заступник Міністра культури України Юрій Рибачук. Вже традиційно на святі працювало декілька локацій: виступали професійні театри, читали вірші поети, влаштували пленер художники. Присутні на святі мали змогу насолодитися виставкою робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

    22 вересня у м. Знам’янка Кіровоградської області відбувся третій фестиваль татусів “Тато-фест”, приурочений до Дня батька. Організатори заходу: громадська організація “Нове покоління”, волонтери Центру волонтерської допомоги “Майдан”. Діти та батьки мали можливість відвідати багато цікавих локацій з іграми та розвагами. Для багатьох небайдужих особливою стали доброчинні майстер-класи зі створення оберегів для тих, хто зараз знаходиться в лавах військових сил України.

    29 вересня, у селищі Приютівка Олександрійського району, відбувся другий туристичний фестиваль "ГАРБУЗ-FEST". На фестивалі пригощали стравами з гарбуза, які привезли команди-учасниці з різних куточків Олексанрійщини, розважали катанням на возах – “Гарбузові перегони”, та народними іграми-забавками. Під час фестивалю відбулися виступи кращих творчих колективів району. Для гостей заходу були організовані конкурси: на найбільший та найменший гарбуз; “Гарбузова скульптура” - краща композиція, вироби та інсталяцій з гарбуза, квітів та іншого природного матеріалу. Приємною несподіванкою фестивалю стала спеціальна номінація “Гарбузове прізвище”, у якій призи отримали учасники та гості свята прізвище яких має спільний корінь зі словом “гарбуз”.

    29 вересня у нічному клубі "Провокатор" відбувся другий фестиваль сучасної української музики Kropyvnyckyi Tulum Bass Fest. У заході взяли участь місцеві молоді гурти “Ексампейя”, “Солнце Чорнозем”, The Sound Age”, “Efir”, “Лимб”, “Чорне сяйво”, “Bruce Lee Orchestra”. Захід відбувся за сприяння департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградскої ОДА. Організаторами заходу виступили Центр народної творчості, “Бюро металевого джазу” Едуарда Геви та БФ “Атман”.

    Бібліотечна справа

    ОУНБ ім.Д.Чижевського

    Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

    “Бо ти на землі - людина”, інтерактивний захід до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського;

    Обласний турнір з правознавства;

    “Іван Карпович запитує…”, театралізована вікторина;

    День читання електронної книги.

    Рекламні бібліоакції, флеш-моби:

    • День першокурсника. День інформації. Під час акції відбулися: відкритий перегляд нових надходжень; оглядові екскурсія-ознайомлення з відділами бібліотеки для студентів міста; бібліографічні вікторини; вікторина “Книжкові піжмурки” (вгадай книгу та автора, коли щільно обгорнене видання).

    Мистецькі виставки:

    • “Слово і зображення”, виставка світлин Юрія Лебедєва і Лариси Лебедєвої від національної спілки фотохудожників України;

    • “Hobby time бібліотекарів Кіровоградщини: розмаїтий світ захоплень бібліотекарів Кіровоградщини”, виставка-хобі бібліотекарів міста і області. На виставці представлені творчі роботи та приватні колекції бібліотекарів;

    • “Хай розквітне кожний: Art-time”, виставка робіт учнів Ірини Зантарії;

    • Презентація творчої виставки робіт голови ГО “Єлисаветградський узвіз”Ірини Поляруш “Побачити незвичне у звичайному”.

    Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, перегляд фільмів, презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань, презентації культурно-просвітницьких проектів, концерти:

    Перегляд фільмів

      Перегляд документального фільму "БУДИНОК «СЛОВО»", 2017, режисер Т. Томенко.

    Творчі зустрічі:

    • “Читання по Яновському” – зустріч з номінантами на літературну премію ім. Ю. Яновського;

    Презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань:

    • Iнтелектуально-літературна презентація книги “ Тобі, прозріння пізнє…” Антоніни Царук;

    • Веб-презентація “Електронні бібліотеки світової літератури”;

    • Презентація книги Наталії Бідненко “Не цілуй мене, осене”;

    • Презентація книги Галини Мітько “Созвездие Галины”. Захід відбувався в рамках роботи “Краєзнавчих студій”;

    • Презентація книг "Об Арсении Тарковском. Статьи, эссе" та "Семь голосов любви" науковця, дослідниці творчості А. Тарковського Маргарити Черненко (м. Київ).

    • Екскурсії:

    • “Відкривай Україну” – веб-екскурсія;

    • “Кропивницький. Історична мапа” – веб-екскурсія;

    • “Біокібернетика Миколи Амосова” – веб-екскурсія.

    Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури

    Книжкові виставки до пам’ятних дат:

    • “Велич народного подвигу”, до Дня партизанської слави;

    • “Василь Сухомлинський: діалог з сучасністю”, до 100-річчя від дня народження педагога, письменника Сухомлинського Василя Олександровича (1918-1970);

    • "Генезис інституту усиновлення”, до Дня усиновлення;

    • “ Європейські засади мовної політики”, до Дня європейських мов. В рамках роботи Центру європейської інформації;

    • "Ми вклоняємось вам, ветерани”, до Дня людей похилого віку;

    • “Мода на володіння іноземними мовами не минає ніколи”, до Дня європейських мов;

    • “Сергій Шевченко — педагог, історик, краєзнавець”, до 60-річчя дня народження Шевченка Сергія Івановича (1958-2015) - історика, краєзнавця, викладача, науковця, лауреата обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова (1996).

    Тематичні книжкові виставки:

    • “Трагедія Націй. Бабин Яр”;

    • “Бібліотека – студенту-медику”, виставка підручників для студентів медичних навчальних закладів;

    • “Книжковий арсенал — 2018”, оновлена книжкова виставка нових надходжень;

    • “Хай дзвенить дзвінок веселий кришталево дзвінко”;

    • “Книги для всієї родини”;

    • “Словник – всесвіт в алфавітному порядку”;

    • “Сучасна українська книга” — книжкова виставка новинок літератури;

    • “З глибини віків”, виставка відділу рідкісних і цінних видань спільно з обласним краєзнавчим музеєм;

    • “Українські міста запрошують”;

    • “Ми – українці”, виставка рідкісних і цінних видань;

    • “Лауреати літературної премії ім. Ю. Яновського”;

    • “На здобуття літературної премії ім. Ю. Яновського”;

    • “Рядок у вірш і три рядки у душу”, виставка до презентації книги Наталії Бідненко;

    • “Біокібернетика Миколи Амосова”;

    • “В калейдоскопі мандрівок світу”, в рамках програми забезпечення захисту та безпеки туристів.

    • Огляди літератури:

    • “Бо ти на землі - людина”, до 100 річчя від дня народження Василя Сухомлинського.

    Клубна діяльність:

    • Клуб інтелектуальних ігор: шахові турніри для дітей та дорослих “Мистецтво інтелектуальної гри” ;

    • Клуб розмовної англійської мови: Тематичне засідання клубу до Всеукраїнського Дня бібліотек"Shaping the Library to the Life of the User"; Movie Club:”Daddy Care Day”; “Brooklyn”; ”Match Point”; “Because I Said So”; засідання клубу “English Club with Gail“:“My Favorite TV Show”;“The mathematics of love”;“Making a choice”;“How to overcome your biases?” та “Speaking Club with Bill”:“The puzzle of motivation”;“Environment protection – how to save rainforests”;“Globalization”;
      “Living in fast-growing cities”; Клуб ораторського мистецтва англійською мовою“Toastmasters Club”; Організація роботи курсів з вивчення англійської мови;

    • Засідання творчого об’єднання “Парус”;

    • Засідання вищої народної школи “Краєзнавчі посиденьки”, до 10-річчя створення.

    Навчальні заняття (тренінги, семінари, бібліотечні уроки та майстер-класи):

      Тренінги:

    • “ Робота з програмою “Запис відео з екрану” – тренінги для користувачів;

    • Проведення тренінгів для літніх користувачів за темами „Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет”;

    • Тренінг з питань протидії торгівлі людьми для слухачів курсів КОІППО ім. Василя Сухомлинського;

    • Тренінгове заняття “Електронне урядування”, для користувачів літнього віку.

    • Бібліотечні уроки та ігрові заняття:

    • "Чарівні досліди"– науковий пікнік для учнів садочка “Зірочка”;

    • Інтерактивні заняття на мультимедійній дошці для учнів шкіл міста;

    • “Балади і серенади: ресурси відділу мистецтв” – бібліотечний урок для учнів ЗОШ №14;

    • “Електроний каталог” – бібліотечний урок для студентів ЦДПУ ім. В.Винниченко;

    • “Україна – це ми” – бібліотечний урок для учнів шкіл міста;

    • “Дивосвіт природи” – еко-квест для старшокласників гімназії ім.Т.Шевченка та ЗОШ №3;

    • Екологічний квест для 25 вихованців НВО ЗОШ-інтернат І-ІІІ ст, ліцей "Сокіл" КМР;

    • "Рідне місто" – вікторина-чайнворд.

    • Майстер-класи:

    • “Акварель вовною”– майстер-клас із виготовлення картин з кольорової вовни. Майстер клас проводила майстриня Світлана Баркова;

    • “Книжкова закладка” – майстер-клас із виготовлення закладки з паперових стрічок;

    • Майстер-клас з виготовлення листівки з природніх матеріалів;

    • “Кульки в техніці паперопластики”– майстер-клас;

    • “Голуб Миру ” – майстер-клас до Дня Миру.

    • Науково-методична діяльність. Підвищення кваліфікації працівників:

    • Семінар-практикум для бібліотек Новоукраїнської міської ОТГ.

    Участь у проектній діяльності та громадських акціях, співпраця з іншими культурно-просвітницькими закладами міста та громадськими організаціями:

    • Участь у благодійному фестивалі “Мама + Я”. Майстер-класи, інтерактивні вікторини, настільні ігри “Футбол”, пізнавально-розважальна вікторина “Літературна риболовля”;

    • Участь у заходах, присвячених святкуванню Дня міста в “Мистецькому кварталі”, що на вулиці Дворцовій. Презентація виставки кращих видань і новинок літератури, які надійшли до бібліотеки протягом 2018 року.

    Обласна юнацька бібліотека

    Інформаційно-просвітницькі години, бесіди:

    • “Моя Україна – прекрасна і незламна” – патріотична година;

    • “Українське мистецтво, що підкорило світ” – інформаційна година;

    • “Пишаймося українцями – рекордсменами” – бесіда-діалог.

    • Інформаційно-просвітницькі години, бесіди з використанням інформаційних технологій:

    • “Вулиці Кропивницького” – слайд-бесіда;

    • “Вулиці Кропивницького: Петрівська – Шевченка” – слайд-бесіда;

    • “Знай свій край” – мультимедійний журнал;

    • “Подорож у часі: архітектура старого міста” – слайд-бесіда;

    • “В. Винниченко: зітканий із протиріч” – слайд-бесіда;

    • “Енциклопедія пішохода” – слайд-бесіда-вікторина;

    • “Найрозумніший пішохід” – слайд-вікторина;

    • “Годинник як витвір мистецтва” – слайд-бесіда;

    • “Флешка: технічний пристрій чи витвір мистецтва?” – слайд-бесіда;

    • “Серце віддаю дітям”, до 100-річчя від д.н. В. Сухомлинського – слайд-бесіда.

    • Рекламні бібліоакції, флеш-моби:

    • Вулична акція до Дня міста Кропивницького;

    • Х-й Фестиваль молодіжної книги на вулиці Дворцовій “10 Кроків із Книгою”, до Всеукраїнського дня бібліотек – вулична акція. В програмі фестивалю були виставки-презентації, автограф-сесії, квести, вікторини, майстер-класи, конкурси; благодійний розпродаж на підтримку військових, що беруть участь в ООС (спільно з громадською ініціативою «Армія SOS Кіровоград»); концертна програма.

    Мистецькі виставки:

    • “Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”, виставка творчих робіт Аліни Дудник, студентки Київського національного університету технологій та дизайну.

    • Інтерактивні масові заходи:

    • “Все, що робить нас українцями” – історичні віражі;

    • “Мови нашої слова, наче музика жива” – літературна вікторина;

    • “Знавці української мови”– мовознавчий турнір;

    • “ Розкажемо Європі про себе ” – День знань;

    • “ Подорож крізь віки ” – пазл-вікторина;

    • “ Бібліографія як джерело інформації. Різноманітні типи і види бібліографічних посібників” – засідання Школи інформаційного комфорту;

    • “ Ти в серці вічна і єдина, моя мала й велика Батьківщина ” – День краєзнавства в рамках загальноміського святкування Дня міста.

    • Інтерактивні масові заходи з використанням інформаційних технологій:

    • “Найцікавіші замки та фортеці України” – віртуальна мандрівка;

    • “Вулиці Кропивницького” – відеопрогулянка;

    • “Сади і бульвари Єлисаветграда” – відеопрогулянка;

    • “Європеєць – в Україні, українець – в Європі” – віртуальна мандрівка;

    • “Серце віддаю дітям”, до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського – слайд-бесіда-вікторина;

    • “Найрозумніший пішохід” – слайд-вікторина;

    • “Війна крізь призму кіноекрана” – відеоекскурс;

    • “Архітектурні фантазії” – віртуальна подорож.

    • Творчі зустрічі:

    • Зустріч з Антоніною Царук в рамках Національного мистецького фестивалю “Кропивницький-2018”;

    Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури

    Книжкові виставки до пам’ятних дат:

    • Миті історії мого краю”, до 80-річчя створення Кіровоградської області;

    • “Велич народного подвигу”, до Дня партизанської слави;

    • “Педагог за покликом серця”, до 100-річчя від дня народження В. Сухомлинського;

    • “Вивчаймо мови!”, до Європейського дня мов;

    • “Мужність і відвага крізь віки ”, до Дня захисника України;

    • “Степова зоря Лідії Забілястої ”, до 65 річниці від дня народження оперної співачки;

    • “Зірка української сцени: Наталія Ужвій”, до 120-ої річниці від дня народження української актриси.

    Тематичні книжкові виставки:

    • “Богослов і філософ ХХ століття Георгій Флоровський”;

    • “Яскраве світло класики (Л. Толстой)”;

    • “Голодомор: наближення до історичної пам’яті”;

    • “Децентралізація: з досвіду ОТГ”;

    • “Війна в історії –біль у серці”;

    • “Книжкова торбина для всієї родини”;

    • “Стравами багата Україна-мати”;

    • “Сучасне українське мистецтво”;

    • “Поетичні краєвиди рідного краю” – виставка-панорама;

    • “Наш мальовничий Крим”.

    • Засідання клубів за інтересами, бібліопроекти:

    • Клуб “Дивосвіт”:
      “Декупаж – популярний вид творчості” – зустріч-майстер-клас від майстрині Н. Дефорж;
      “Іграшка із шкарпетки” – майстер-клас від майстрині Олесі Миронович;

    • English club “Speak up”:
      “Знайомство”;
      “Тварини”;
      “Караоке”.

    Участь у проектній діяльності та громадських акціях, співпраця з іншими культурно-просвітницькими закладами міста та громадськими організаціями:

    • Участь у І-му благодійному фестивалі для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, “Мама + Я”.

    ОДБ ім.Т.Г. Шевченка

    Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

    Інтерактивні масові заходи:

    • “В Європу – з Україною в серці”, до Дня Знань – патріотична відео-година;

    • “Просторами рідного краю”, до Дня міста – віртуальна подорож;

    • “Краєзнавчий калейдоскоп”, до Дня міста – конкурс-гра;

    • “Місто над сивим Інгулом”, до Дня міста – краєзнавчий марафон;

    • “Рідне місто моє”, до Дня міста – вook-мандрівка;

    • “Земля – планета мікроорганізмів” – віртуальний урок в рамках навчально-ігрового проекту “Життя на планеті Земля”;

    • “Пригоди Катрусі в країні Невмиванії” – лялькова вистава в рамках навчально-ігрового проекту “Життя на планеті Земля”;

    • “Великий мрійник з Павлиша”, до 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського – день бібліографії;

    • КнигоПорож до 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського;

    • “Запрошуємо у світ книги”, до Всеукраїнського Дня бібліотек – вook-мандрівка;

    • “Таємниці бібліотечної скриньки”, до Всеукраїнського Дня бібліотек – казковий килим;

    • “Скарби бібліотечних фондів”, до Всеукраїнського Дня бібліотек – інтернет-круїз;

    • “Бібліотекар на годину”, до Всеукраїнського Дня бібліотек – дублер-шоу;

    • “Книга – гарна чарівниця, відкриває таємниці”, до Всеукраїнського Дня бібліотек:– бібліоглобус .

    Голосні читання:

    • “Story-time” для дошкільнят “ Музичні передзвони ” з циклу заходів ”Вивчаємо енциклопедію казкових героїв”;

    Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури)

    Книжкові виставки до пам’ятних дат:

    • “Саквояж розумних книг”, до Дня Знань – літературна виставка;

    • “Співці степової Еллади”, до Дня міста;

    • “Мій рідний Кропивницький - тобі моя любов”, до Дня міста;

    • “Не тільки розумом, але й серцем…”, до 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського;

    • “Майстерня української фантастики”, до Всеукраїнського Дня бібліотек;

    • “Справжнє диво казки”, до Всеукраїнського Дня бібліотек.

    Засідання клубів за інтересами, бібліопроекти:

    • Засідання Культурно-дозвіллєва студія “Діалог”:
      “ Що бажає кожен знак, нам підкаже Зодіак ”, до Всеукраїнського Дня бібліотек - гороскоп-гра.

    • Бібліотечний клуб “Сонячний промінчик на книжковій полиці”.

    Навчальні заняття (тренінги, бібліотечні уроки, семінари та майстер-класи):

    Тренінги:

    • Основи комп’ютерної грамотності – Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами;

    • “Основи роботи з програмою для створення відеороліків - Кіностудія” – індивідуальні заняття-консультації з циклу “Наш друг і помічник – комп’ютер” для дітей, чиї батьки є учасниками АТО.

    • Створення та редагування зображень в програмі Paint, з циклу заходів“Комп’ютер та Інтернет з нуля”

    • Створення Створення буклету в програмі Microsoft Office Publisher з циклу заходів “Школяр і комп’ютер: технології без шкоди”



    [ HOME ]

    Хроніка культурного життя Кіровоградщини
    Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2018 Webmaster: webmaster@library.kr.ua