[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за жовтень 2018 року)


Загальні питання

25 жовтня на черговому засіданні колегії департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації були розглянуті наступні питання:

  • Про роботу відділу культури, туризму та культурної спадщини Помічнянської об'єднаної територіальної громади щодо забезпечення діяльності закладів культури району;
  • Про стан дотримання державними службовцями департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації законів України "Про державну службу" та "Про запобігання корупції";
  • Про стан підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року;
  • Про стан охорони праці і пожежної безпеки в галузі та заходи щодо його поліпшення;
  • Стратегія розвитку бібліотек Кіровоградщини в умовах децентралізації.
  • 3 жовтня на фасаді комунального закладу “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” встановлено пам’ятну дошку педагогу, письменнику та публіцисту Василю Сухомлинському. Створив її скульптор, член Національної спілки художників України Віктор Френчко з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження видатного земляка.

    5 жовтня на обласному суспільному телебаченні м. Кропивницький відбулася творча зустріч з композитором Володимиром Губою, під час якої майстер розповів про складну долю українського музичного мистецтва та українських митців періоду 1960 – 1990 років і відзначив, що в Україні дуже багато творчої та талановитої молоді.

    12 жовтня на території обласного госпіталю для ветеранів війни м. Кропивницький відбулось відкриття меморіального знаку, встановленого на честь воїнів, які віддали життя за Україну.

    З 16 по 21 жовтня у м. Кропивницький проходив проект “Галичина і Подніпров’я 1918-2018. Відновлення національних зв’язків”, присвячений 100-річчю перебування на Кіровоградщині Українських Січових Стрільців, який реалізовувався Івано-Франківським академічним обласним українським музично-драматичним театром ім. І.Франка за підтримки Українського Культурного Фонду.

    16 жовтня у м. Кропивницький відбувся круглий стіл на тему “Популяризація ідеї духовної єдності в культурному різноманітті Центральної і Західної України” за участю представників громадських організації та органів місцевого самоврядування, діячів культури і освіти. Захід відбувався в рамках проекту “Галичина і Подніпров’я 1918-2018. Відновлення національних зв’язків”.

    18 жовтня в актовій залі будинку офіцерів м. Кропивницький відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Український визвольний рух у боротьбі за державність та соборність 1917 - 2018". У конференції взяли участь історики з Києва, Львова, Луганська, Кропивницького. Захід відбувався з ініціативи Спілки офіцерів України в Кіровоградській області.

    19 жовтня у с. Попельнасте Олександрійського району Кіровоградської області відбулось урочисте відкриття культурно-освітнього центру “ТОЛОКА”.

    27 жовтня, з нагоди Дня визволення України від німецьких загарбників, у Кропивницькому відбулось покладання квітів на Меморіальному комплексі “Фортечні вали”. В урочистому заході взяли участь керівництво області та міста, ветерани війни, військові, представники громадських організацій та молодь обласного центру. Цього дня квіти лягли до Вічного вогню, на могили учасників Другої світової війни та до пам’ятного знаку загиблим Героям АТО.

    Театрально-концертне життя

    • 4 жовтня на площі біля пам’ятника Володимиру Винниченку м. Кропивницький відбулася мистецька акція арт-дегустація “АРТ | АНТИ | ДЕПРЕСАНТИ” - - творчий вуличний перфоманс за участю талановитої молоді університету та викладачів ЦДПУ ім. В.Винниченка. У заході взяв участь гурт “Місто доріг”. Захід відбувся у рамках судентського фестивалю літератури, мистецтва та медіа “Feel Fest-2018”, який організовував факультет філології та журналістики ЦДПУ ім. Винниченка.

    • 7 жовтня в костьолі Святого Духа м. Кропивницький відбулася панахида пам’яті Кароля Шимановського та Генріха Нейгауза, а також концерт, підготовлений музеєм К. Шимановського спільно з Музичним коледжем за участю мішаного хору під керівництвом Надії Шост та камерного оркестру під орудою Заслуженого діяча мистецтв України Наталії Хилобокової. Захід відбувався в рамках фестивалю “Осінь з музикою Кароля Шимановського”

    • 8 жовтня у м. Кропивницький відбулась презентація роману "I AM NOT RUSSIA!", українського письменника, актора, телеведучого, галериста Антіна Мухарського.

    • 11 жовтня, в обласному центрі, у музичному коледжі відбувся концерт видатної піаністки Йоанни Доманської – професора Музичної академії в Катовіцах, віце-голови фестивалю “Дні музики К. Шимановського”, голови товариства ім. Кароля Шимановського в Закопане, лауреатки міжнародних конкурсів. Йоанна Доманська виконала твори Кароля Шимановського періоду раннього романтизму, написані в Тимошівці та Єлисаветграді в кінці 19 століття та твори Фредеріка Шопена, якого Кароль Шимановський вважав своїм ідеалом. Захід відбувався в рамках фестивалю “Осінь з музикою Кароля Шимановського”. Також Йоанна Доманська відвідала малу батьківщину композитора і дала низку концертів - в Тимошівці, в Кам’янці та Черкасах.

    • 13 жовтня у м. Кропивницький відбувся концерт рок-співаків: фронтмену групи “Інгві мальмстін”, а також проекту “Voice of metal”, Ника Z Maрино, барабанщика Браяна Вілсона, гітаріста-віртуоза Джона Івана, бас гітариста Горка Алегри. У супроводі мексиканського триб'ют гурту "Саrnival of KISS".

    • 16 жовтня у м. Кропивницький відбувся музично-драматичний перформанс – Хода Єдності “Рідні гості”. Це реконструкція прибуття Українських Січових Стрільців на терени нинішньої Кіровоградської області сто років тому. Подія відбулась у рамках проекту “Галичина і Подніпров’я 1918-2018. Відновлення національних зв’язків”. Хода Єдності “Рідні гості” почалася з привокзальної площі. Зробили зупинку біля Інженерного коледжу ЦНТУ, де у 1918 р. знаходився Штаб Січових Стрільців, і через Кавалерійське училище та Театральну площу дістались до пам’ятника Володимиру Винниченку. Цей маршрут обрано невипадково, адже 100 років тому ним пройшли Січові Стрільці. По закінченню Ходи Єдності па подвір’ї ЦДПУ ім. Винниченка біля пам’ятника відбулася прес-конференція за участю керівника проекта, народного артиста України Ростислава Держипільського, історика Юрія Митрофаненка та артистів Франківського драмтеатру.

    • 17 жовтня, в обласному центрі, у музичному коледжі відбувся концерт італійської піаністки, студентки італійської арт – академії “Альдо Чікколіні” Стефанії Арджент’єрі. В концерті прозвучали твори Шимановського – “Дві прелюдії. Опус1”, Роберта Шумана – “Карнавал” та складний твір із 20 частин, в яких геній-романтик мовою музики показав прекрасні образи Шопена, Паганіні, Бартолоне, Коломбіни, П’єро, Арлекіна, “Маски”, твори Ф. Шопена – “Анданте”, “Блискучий полонез”, та концертна транскрипція П. І. Чайковського балету “Спляча красуня”. Захід відбувався в рамках фестивалю “Осінь з музикою Кароля Шимановського”.

    • 22 жовтня на вулиці Дворцовій відбувся мистецький перформанс “Драбина”. Cуть мистецького проекта в тому, що на вулиці встановлюється звичайна драбина, на якій будь-хто бажаючий може прочитати вірш або монолог, заспівати, заграти на інструментах або у будь-який інший спосіб провести мистецький перформанс. Цей мистецький проект проводиться в 5 містах України: Києві, Миколаєві, Луцьку, Львові, та Кропивницькому.

    • 31 жовтня, у залі музичного коледжу м. Кропивницький відбувся підсумковий концерт “Класика і фольклорні паралелі” ХVІ фестивалю “Осінь з музикою Кароля Шимановського”. У концерті взяли участь фольклорні гурти “Virtual village ensemble” та “Млинчок”, а також жіночий хор “Prima vista” м. Кропивницький.

    Обласна філармонія

    • 2 жовтня – концерт DZIDZIO в рамках мега-туру “SUPER-PUPER”;
    • 14 жовтня – Ліга Сміху. Концерт команд “Стоянівка”, “30 плюс”, “Стадіон Діброва”;
    • 23 жовтня – концерт камерної музики у виконання київського віолончельно-фортепіанного дуету: Андрій Васін (фортепіано), Ігор Пацовський (віолончель). Вечір камерної музики пройшов напередодні офіційного відкриття 75 концертного сезону й став початком низки ювілейних заходів до 80-річчя обласної філармонії;
    • 24 жовтня – відкриття сезону обласної філармонії. Гала-концерт колективів та солістів філармонії;
    • 26 жовтня – концерт Петра Чорного "Гуляй, душа"
    • 28 жовтня – шоу "Смішарики";
    • 30 жовтня – концерт гурту “MOZGI”.

    Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького

    Вистави:

    Програма Відкритого Фестивалю "Лялька-Забавлянка", який проходив в рамках 48
    Всеукраїнського свята театрального мистецтва
    "Вересневі самоцвіти":

    • 16 жовтня – романтична оперета "Шаріка, або Кохання січового стрільця";
    • 17 жовтня – драма-концерт лемківської пісні "Вигнані з раю";
    • 18 жовтня – феєрія-бурлеск "Енеїда";
    • 19 жовтня – притча-ораторія "Вона-Земля";
    • 20 жовтня – драма-реквієм "Нація";
    • 21 жовтня – драма "Солодка Даруся";

    Просвітництво. Аматорство.

    • З 2 по 4 жовтня на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар-практикум керівників аматорських театральних колективів та методистів з театрального жанру районних будинків культури.

    • 10 жовтня на базі Рівнянського сільського Будинку культури відбувся районний семінар клубних працівників, організований фахівцями відділу культури і туризму районної державної адміністрації спільно з Рівнянською сільською радою.

    • З 23 по 25 жовтня на базі обласного Центру народної творчості відбувся обласний семінар-практикум керівників аматорських хореографічних колективів та методистів з хореографічного жанру клубних закладів області.

    • 27 жовтня в Олександрійському районному Будинку культури відбувся огляд аматорських музичних колективів “Музичне доміно”, в якому взяли участь народні аматорські музичні колективи Новопразьких селищних будинків культури №№ 1, 2 та аматорські музичні колективи Олександрійського, Головківського, Попельнастівського сільських будинків культури.

    Музейна справа

    Обласний художній музей

    Експонувались виставки:

    • 9 жовтня – “Вогонь, що не згасає”, виставка творів за підсумками проведення мистецької акції – пленеру в місті Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, присвячена пам’яті художника, музиканта Віктора Осипенка (1958-2016);

    • 11 жовтня – “Під покровом осінніх муз”, виставка художніх творів до Дня художника;

    • 12 жовтня – експозиція “Свята Покрова”, до Дня українського козацтва, Дня захисника України, свята Покрови Пресвятої Богородиці;

    • 12 жовтня – “Отамани Гайдамацького краю”, персональна виставка черкаського художника Василя Гелетка;

    • 18 жовтня – “Мистецьке Горіння”, експозиція пам’яті народного художника України Василя Гуріна (1939-2018);

    • 19 жовтня – “Кіровоградщина - очима художників”, виставка за підсумками проведення мистецької акції – пленеру у с. Попельнасте Олександрійського району. Виставка відкрилася в культурно-освітньому центрі Попельнастого;

    • 23 жовтня – “Військово-польовий АРТ”, всеукраїнський культурно-мистецький проект. Мета проекту - перетворити військові предмети із зони АТО на арт-об’єкти із національною символікою. Ініциатор проекту, куратор виставки, віце президент Асоціації “Україна – Франція”, капрал поліції полку “Київ” ГУНП в Києві Павло Ротар.

    Майстер-класи:

  • 26 жовтня відбувся благодійний майстер-клас з монотипії у підтримку 11-річного Кості Малухіна. Майстер-клас проводив: Анатолій Кімнатний – завідуючий відділу обласного художнього музею – картинної галереї Петра Оссовського “Світ і Вітчизна”. Захід організовано з ініціативи директора МБФ “Дивожиття” Вікторії Семененко.

  • Протягом місяця відбулися майстер-класи: майстер-клас із виготовлення виробів з солоного тіста “Пташечка”, із виготовлення об’ємної аплікації в техніці квілінг “Осінь”, із створення об’ємної аплікації “Гарбуз”, із виготовлення виробів з фетру “Кошик з квітами” та “Гарбуз”, майстер-клас із виготовлення осінньої гірлянди.

  • Культурно-просвітницькі заходи:

    • 1 жовтня – “Згадуючи Сергія Шевченка”, вечір пам’яті до 60-річчя з дня народження краєзнавця, історика, педагога, музеєзнавця С.І. Шевченка (1958-2015);

    • 2 жовтня – презентація участі у ІУ Освітньому фестивалі “Арсенал Ідей”, який проходив 26-30 вересня 2018 року у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі “Мистецький арсенал” (м. Київ). Щорічний міждисциплінарний фестиваль, що у ігровій інтерактивній формі презентує найкращі здобутки нових освітніх тенденцій, проектів та програм. Лектори: Олена Степанок - завідуюча відділом науково-просвітницької роботи обласного художнього музею та Тетяна Костенко – науковий співробітник відділу обласного художнього музею;

    • 4 жовтня – “Україна, ти козацькою славою щедра”, творча зустріч з художником - аматором Дмитром Скорейком;

    • 12 жовтня – благодійний Аукціон в рамках проведення Національного фестивалю - конкурсу дитячої, юнацької та молодіжної творчості “FEST миру, радості, добра”;

    • 25 жовтня – конференція “Роль сучасного музею, як важливого туристичного об’єкту”;

    Краєзнавчий музей

    Виставки:

    • 30 жовтня – “Визволителі України”, пересувна виставка у приміщенні навчально-виховного обєднання, гімназії імені Тараса Шевченка м. Кропивницький, присвячена Дню визволення України від німецько – фашистських загарбників.

    • Культурно-просвітницькі заходи:

    • 1 жовтня – “Той, хто залишив слід добра”, вечір пам’яті Віктора Олексійовича Погрібного, завідувача філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею музейно - природного заповідника “Тобілевичі” (2011-2017), голови Кіровоградського обласного літературного об’єднання “Степ”, поета, публіциста, заслуженого журналіста України;

    • 2 жовтня – презентація книги “Освоєння і заселення Маловисківщини у XVIII столітті. Історико-краєзнавчий нарис” Шевченка Бориса Леонідовича, старшого наукового співробітника відділу історії обласного краєзнавчого музею;

    • 10 жовтня – “З історії козацтва на Кіровоградщині”, захід, присвячений Дню захисника України та Дню Українського козацтва;

    • 12 жовтня – “Мужні і відважні – наші захисники безстрашні”, урочистий захід, присвячений Дню Захисника України;

    • 24 жовтня – презентація збірника матеріалів круглого столу “Чорнолісся верхів’їв Інгульця: цінність, проблеми, перспективи” та прес-конференція з приводу створення національного природного парку “Чорноліський”. Організатором заходу виступив кандидат географічних наук, Голова Кропивницького відділу Українського географічного товариства Андрій Домаранський.

    Меморіальний музей М.Л.Кропивницького

    Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:

    12 жовтня – “Місто у День українського козацтва”, виставка, присвячена Дню захисника України.

    Літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого.

    Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:

    • 5 жовтня – “Серце, віддане дітям”, експозиція до 100-річчя від дня народження видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. В експозиції представлені праці Василя Олександровича “Народження громадянина”, “Серце віддаю дітям”, “Сто порад учителеві” “Павлиська середня школа” та знамениті “Павлиські казки”, малюнки до яких створили учні Кропивницької художньої школи ім. О. О. Осмьоркіна.

    • 25 жовтня – “На осердеченій хвилі”, фотодокументальна виставка до 90-річчя театрознавця, краєзнавця, поета, прозаїка, публіциста В. П. Шурапова. В експозиції представлені дослідницькі і популяризаторські праці В. Шурапова: альбом “Театр Марка Кропивницького (Минуле і сучасне)”; історичний нарис “Марко Кропивницький та його спадкоємці”. Значну частину експозиції займають прозові, поетичні, драматичні твори нашого земляка: “Мої лелеки”, “Штрихи років”, “Ніч над Інгулом”, “Земний уклін тобі, солдате”, п’єси “Мила сімейка”, “Іванко любий сину, дорогий друже” та ін.

    • Культурно-просвітницькі заходи:

    • 5 жовтня – літературно-краєзнавчі студії “Серце, віддане дітям”, до 100-річчя від дня народження видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського. У заході взяли участь кандидат педагогічних наук, викладач Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Н. А. Калиниченко, яка поділилася своїми враженнями від зустрічей з відомим педагогом та поет, член літературного об’єднання “Степ” Станіслав Новицький, який розповів про листування з директором музею В. О. Сухомлинського при Павлиській школі;

    • 11 жовтня – творча зустріч з музикантом, виконавцем власних пісень, лідером гурту “Партизан бенд”, патріотом, добровольцем АТО Максимом Кушніром. Захід присвячений Дню українського козацтва та Дню захисника України;

    • 25 жовтня – “На осердеченій хвилі” творча зустріч з театрознавцем, краєзнавцем, поетом, прозаїком, публіцистом Володимиром Петровичем Шураповим, який у жовтні цього року відсвяткував 90-річний ювілей.

    Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

    Культурно-просвітницькі заходи:

    Виставки:

      12 жовтня – “Живописний всесвіт Анатолія Янєва”, персональна виставка творів заслуженого художника України А.М.Янєва в рамках музейного мистецького проекту “В майстерні художника”.

      2 жовтня – презентація мультимедійного мистецького музейного видання “На перехресті вулиць Єлисаветграда – Кіровограда. Серія виставок авторських фото Ігоря Демчука”;

      8 жовтня – концерт учнів музичної школи №1 ім. Г. Г. Нейгауза “До Міжнародного дня музики” ;

    Приватні галереї міста

    Галерея “Єлисаветград”

    Виставки:

    • 2 жовтня – “Від Веласкеса до сатири”, персональна виставка робіт художника Ігоря Губського.

    • Культурно-просвітницькі заходи:

    • 11 жовтня – презентація туристичної карти “Запрошує місто Кропивницький”. На туристичній карті зазначено більше ніж 40 об'єктів, які мають історичну та культурну цінність нашого міста. У зібраному вигляді вона розміром з візитну картку. А в розгорнутому - становить формат А-3. Тираж карти -5000 прим.

    • Фестивалі

      Вокальний колектив територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Подільського району обласного центру "Калинонька" під керівництвом Вадима Ярошенка отримав диплом І ступеня в номінації "хорові ансамблі" Всеукраїнського пісенного конкурсу “З любов’ю до життя!”, який проходив 2-го жовтня в Києві.

      Вихованці Народного хореографічного ансамблю “Світанок” Центру позашкільного виховання “Ліра” НВО №25 отримали найвищу нагороду “Гран-прі” Міжнародного фестивалю-конкурсу народного танцю “LASTIVKA DANCE FEST”, який проходив з 3 по 6 жовтня у Чернівцях. Учасниками фестивалю стали 18 колективів з усієї країни. Вихованці “Світанку” виступили у двох вікових категоріях та представили на розсуд журі чотири номери: “Весна в Україні”, “Куліш”, “Світанковий млин” і “Зайчик”.

      З 3 жовтня по 3 листопада в м. Кропивницький проходив XVI мистецький фестиваль імені Кароля Шимановського. Фестиваль розпочався 3 жовтня в день народження Кароля Шимановського з покладання квітів до меморіальної дошки видатному митцю світового рівня. Цього року фестиваль присвячений сторіччю проголошення Незалежності України, та сторіччю відновлення Незалежності Польщі. Урочистості відбулися біля будинку, де знаходиться мистецький факультет ЦДПУ ім. В. Винниченка. Саме в цьому історичному приміщенні під час революційних подій 1917-1919 років була розташована редакція газети Добровольчої Армії “Війна та мир”, в якій Кароль Шимановський був дописувачем статей, а згодом - в концертній залі цієї будівлі відбувалися концерти за участю Кароля Шимановського, Генріха Нейгауза та інших видатних постатей. У фестивальних заходах взяли участь: видатна польська піаністка Й. Доманська, професор європейської арт – академії “Альдо Чікколіні” ді Трано Альфонсо Сольдано та італійська піаністка Стефанія Арджент’єрі. В рамках фестивалю проходив конкурс юних виконавців польської музики “Люблю Польщу”.

      5 жовтня в приміщенні Олександрійського районного Будинку культури відбувся традиційний відкритий районний фестиваль-конкурс сучасної естрадної пісні “Зірковий мікрофон”. У фестивалі-конкурсі взяли участь 34 учасники: солісти і дуети Олександрійського району та м. Олександрії.

      12-13 жовтня у м. Кропивницький відбувся національний Фестиваль-конкурс дитячої, юнацької та молодіжної творчості “FEST миру, радості, добра”. Це відкритий мистецький захід, що проводиться з метою підтримки розвитку молодих митців, сприяння реалізації культурних і мистецьких дебютів, професійному зростанню творчо обдарованих дітей та молоді України. Організатор заходу - клуб спортивного танцю “Олімп” за підтримки Українського культурного фонду.

      19 жовтня відбувся одинадцятий відкритий фестиваль авторської музики та поезії “Долинський листопад” в м. Долинська. У заході взяли участь автори з Долинського району, Дніпропетровської та Кіровоградської областей, учні і викладачі музичних шкіл.

      25 жовтня В обласнiй бiблiотецi для дiтей ім. Т. Г. Шевченка м. Кропивницький пройшов вiдбiрковий регiональний етап всеукраїнського фестивалю творчостi осiб з обмеженими фiзичними можливостями "Барви життя".У Фестивалі взяли участь близько 30 осіб з інвалідністю з різних міст та районів області, яких нагороджено пам’ятними подарунками та дипломами.

    Образотворче мистецтво

      9 жовтня у приміщенні художнього салону м. Кропивницький відбулася виставка навчальних робіт студентів ЦДПУ ім. В. Винниченка з художньо-творчої практики “Пленер”.

    Бібліотечна справа

    ОУНБ ім.Д.Чижевського

    Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

    “Роки, роки… Мов ягоди стиглі калини”, до Міжнародного дня людей літнього віку. Тематична зустріч для підопічних Територіального центру соціального обслуговування Фортечного району м. Кропивницький;

    Відзначення 100-річчя краєзнавця Федора Плотніра – зустріч краєзнавців;

    Хакатон: “Кодуй, граючись” – інтерактивний захід для учнів ЗОШ №4;

    “Моє життя – моя свобода”, ток-шоу в рамках Європейського тижня місцевої демократії;

    “Люблю Польщу”, конкурс читців у рамках ХVІ музичного фестивалю “Осінь з музикою Кароля Шимановського”;

    “Бо ти на землі - людина”, інтерактивний захід до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського для учнів ЗОШ №5;

    Турнір з фізики для дослідників;

    Турнір з економіки.

    Рекламні бібліоакції, флеш-моби:

    • “Європейський день коду”, інформаційно-просвітницька акція. Демонстрація можливостей 3D друку, 3D сканера та робототехніки. Відкритий перегляд літератури;
      Заходи до Дня козацтва і Дня захисника України для 10 військовослужбовців військової частини А1469.

    Мистецькі виставки:

    • "Із сонцем за плечима"- чарівний світ дитинства в українській народній іграшці. Культурно – мистецький проект Олени Мединської. В проекті беруть участь майстри Кіровоградщини, які представлять іграшки з природних матеріалів – трави, листя кукурудзи, соломи, дерева, кераміки, текстилю. В експозиції представлені, як традиційні, так і сучасні авторські роботи Людмили Кривенко (ляльки з природних матеріалів), Дмитра Кудрі (дерев’яні іграшки), Вікторії Пухинди (керамічні іграшки), Наталії Корнілової (театральні ляльки — український вертеп), Людмили Смірнової (ляльки з соломи), Олександри Дереновської (текстильна іграшка), Світлани Піскової (іграшки з соломи), Оксани Гарбузенко (текстильні ляльки), Лариси Кулініч (керамічні іграшки). Родзинки виставки – тематична добірка ретрофотографій з колекції Юрія Тютюшкіна та колекція реконструкцій українських традиційних ляльок Середньої Наддніпрянщини Олени Мединської.

    Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, перегляд фільмів, презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань, презентації культурно-просвітницьких проектів, концерти:

    Лекції:

      Тематичні лекції “Загадки козаків-характерників” та “Бойові мистецтва козаків” для представників учнівської молоді;

      “Дитина у звичаях та віруваннях українського народу”, міні-лекція майстрині Олени Мединської

      “Медичні хвороби і стани, увічнені в творах мистецтва”, лекція лікаря-терапевта Н.М. Шишканової.

      Покази фільмів в рамках фестивалю “Фестиваль європейського кіно” Артхаус-Клуб ОУНБ ім. Д.І.Чижевського:

      “ Школа №3”, реж. Ґ. Жено та Є. Сміт, Україна, Німеччина 2016;

      “Літо”, реж. К. Серебренніков, Росія, 2018;

      “Вбивство священного оленя”, реж. Й. Лантімос, 2017, Великобританія-Ірландія.

    Творчі зустрічі:

    • 4 жовтня відбулася творча зустріч з композитором Володимиром Губою – знаковою фігурою в українському мистецтві 1960 – 1990 років. Він є автором музики до понад 100 українських фільмів, таких як “Захар Беркут”, “Поліські образки”, “Білий птах з чорною ознакою”. Найцікавішим для маленьких відвідувачів бібліотеки став перегляд циклу мультфільмів “Як козаки…”, автором музики до якого є також Володимир Губа. А для дорослої аудиторії цього дня презентували фільм “Поліські Образки”, в якому відображені життєві будні людей на покинутих територіях Чорнобильської зони. Учасники заходу були вражені музикою Володимира Петровича Губи, яка супроводжувала картину та глибоко ранила душі, передаючи ту трагедію. Заход відбувався в рамках ХVІ музичного фестивалю “Осінь з музикою Кароля Шимановського”;

    • Зустріч з представниками обласного Пенсійного Фонду;

    • Зустріч з викладачем Кіровоградського медичного коледжу ім. Є.Й. Мухіна лікарем-терапевтом Ніною Михайлівною Шишкановою;

    Презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань:

    • Презентація ІІІ випуску альманаху “Інгульський степ”;

    • Презентація дисертації “Наукове обґрунтування та розроблення заходів основного обробітку ґрунту в зональних системах землеробства Правобережного Степу України”.

    • Екскурсії:

    • Екскурсія “Колекція О.Ільїна”;

    • Оглядова екскурсія-ознайомлення з ресурсами ОУНБ студентів ЦДПУ ім. В. Винниченка.

    Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури

    Книжкові виставки до пам’ятних дат:

    • “Люди поважного віку: життєві стратегії”, до Міжнародного дня людей похилого віку;

    • “Міжнародний День музики”, з циклу “Календар мистецтв”;

    • “Іван Огієнко: український просвітитель”, в рамках роботи канадсько-українського бібліотечного центру;

    • До 205-річчя від дня народження Джузеппе Верді (1813—1901), італійського композитора, з циклу “Календар мистецтв”;

    • 150-річчя від дня народження Євгенії Ярошинської, з циклу “Літературний календар”;

    • "Світ юридичних професій”, до Дня юриста;

    • “У нас мета єдина — надійно захищати Україну”, до Дня захисника України;

    • “Козацька слава України”, до Дня Українського козацтва;

    • "Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!»”, до Дня українського козацтва;

    • “Зі степового хутора до берега моря”, до 75-річчя від дня народження Танського Дмитра Івановича (1943) – поета. Народився в с. Надлак Новоархангельського району;

    • “Літописець театру”, до 90-річчя від дня народження Шурапова Володимира Петровича (1928) – поета, прозаїка;

    • виставка “Хранитель історії”;

    • До 100-річчя від дня народження краєзнавця Плотніра Федора Миколайовича;

    • “Європейські стандарти місцевої демократії”, до Європейського тижня місцевої демократії. З циклу книжкових виставок “Європа: духовність та культурні надбання”;

    • До 125 річчя від дня народження Пилипа Омеляновича Козицького (1893—1960), українського композитора, з циклу “Календар мистецтв”;

    • “Битва за Україну”, до Дня звільнення України від нацистських окупантів.

    Огляди літератури:

    • “Іван Огієнко: український просвітитель” – огляд літератури;

    • “З повагою до віку”, до Міжнародного дня людей похилого віку – відкритий перегляд;

    • “В калейдоскопі мандрівок світу”, до Дня туризму – огляд книжкової виставки;

    • “Найсвітліша дорога у світі – це дорога до знань, до школи ”, до Всесвітнього дня вчителів – відкритий перегляд;

    • “У нас мета єдина – надійно захищати Україну”, до Дня захисника України;

    • “Українська народна іграшка” – презентація книжкової виставки для дітей з вадами слуху.

    • Тематичні книжкові виставки:

    • “Шахова дошка: королевський гамбіт”, в рамках роботи “Клубу інтелектуальних ігор”;

    • “Книжковий арсенал — 2018”, виставка нових надходжень;

    • “Гравюри XVIII століття колекції О.Ільїна”, виставка рідкісних та цінних видань;

    • “Традиції козацької педагогіки ”, з циклу заходів “Освіта ХХІ століття”;

    • “Краєзнавчий вісник”, щомісячна виставка за сторінками Календаря пам`ятних дат Кіровоградщини на 2018 рік.

    Клубна діяльність:

    • Клуб інтелектуальних ігор: тренувальні заняття з шахів “Мистецтво інтелектуальної гри”;

    • Клуб розмовної англійської мови: Movie Club: “ Pirates of the Caribbean: At World's End” (part 1), “ Pirates of the Caribbean: At World's End” (part 2),“Identity Thief”,“Catch me if You Can” (part 1),“Catch me if You Can” (part 2); засідання клубу “English Club with Gail”: Procrastination”,“Lifestyles”,“Music Makes us Better”,“Feelings”, “Friendship”а “English Club with Bill Thomson”:“Crime Stories”,“Science Fiction”,“Folklore”,“Detective Stories”,“Poetry” ; Організація роботи курсів з вивчення англійської мови ;

    • Польський культурний центр : конкурс читців поезії польською мовою та перекладів польської літератури українською мовою

    • Засідання творчого об’єднання “Парус”.

    Навчальні заняття (тренінги, семінари, бібліотечні уроки та майстер-класи):

      Тренінги:

    • Проведення тренінгів для літніх користувачів за темами „Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет”;

    • “Базовий комп’ютер”, тренінги комп’ютерної грамотності для медичного персоналу поліклініки МВС;

    • “Вчителі англійської мови – агенти змін”, семінари-тренінги щодо змін в законі України про середню освіту;

    • “Медіаграмотність. Безпечний інтернет”, тренінг для викладачів музичних шкіл. В рамках Дня фахівця музичних шкіл.

    • Бібліотечні уроки та ігрові заняття:

    • "Видатний композитор Кароль Шимановський і наш край" – краєзнавче засідання для слухачів вищої народної школи;

    • "Лідія Забіляста" – краєзнавче засідання для слухачів вищої народної школи.

    • Майстер-класи:

    • “Світ очима дітей”, майстер-клас до Дня захисника України;

    • “Із сонцем за плечима: чарівний світ дитинства в українській народній іграшці”, майстер-клас від майстрині-лялькарки Олени Мединської.

    • Науково-методична діяльність. Підвищення кваліфікації працівників:

    • Обласний форум бібліотекарів Кіровоградщини;

    • Вебінар “УДК: складні випадки систематизації документів”.

    Обласна юнацька бібліотека ім. Є. Маланюка

    Інформаційно-просвітницькі години, бесіди:

    • “Дух козацтва – український дух” – історична подорож у минуле;

    • Інформаційно-просвітницькі години, бесіди з використанням інформаційних технологій:

    • “Серце віддаю дітям”, до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського – слайд-бесіда;

    • “Чехія: портрет країни ” – слайд-бесіда.

    • Рекламні бібліоакції, флеш-моби:

    • “День коду в м. Кропивницькому”, ? акція в рамках ініціативи Meet and Code, яка впроваджується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.
      В рамках акції відбулися:

    • “Біоміметика: беремо ідеї у природи” – інформаційний калейдоскоп;

    • “Програмувати? Це – просто!” –? мультимедійна конкурсна програма;

    • «Блокчейн – технологія майбутнього» – мультимедійний журнал;

    • “Хочу бути програмістом” – зустріч з викладачами ЦНТУ та ЦДПУ ім. Володимира Винниченка;

    • “ІТ-технології: вчора, сьогодні, завтра”;

    • “Створи свій сайт” – practical games.

    Мистецькі виставки:

    • “Світ фантазії та творчості” – виставка творчих робіт студентів фізико-математичного факультету ЦДПУ імені Володимира Винниченка.

    • Інтерактивні масові заходи з використанням інформаційних технологій:

    • “Архітектурні фантазії” – віртуальна подорож;

    • “Подорожуємо Європою” – туристичний експрес-салон;

    • “Дивовижна країна – Угорщина” – віртуальна мандрівка;

    • “Вулиці м. Єлисаветграда: Велика Перспективна” – віртуальна подорож.

    • Творчі зустрічі:

    • Зустріч з Антоніною Царук в рамках Національного мистецького фестивалю “Кропивницький-2018”;

    Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, перегляд фільмів, презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань, презентації культурно-просвітницьких проектів, концерти:

    Презентації книг:

    • “Прокатай мене на мотоциклі” – презентація збірки новел письменниці Е. Бєльської.

    • Екскурсії:

    • Екскурсія до кімнати бойової слави 3-го окремого полку спеціального призначення ім. Святослава Хороброго;

    Навчальні заняття (тренінги, семінари та майстер-класи):

    Тренінги:

    • “Толерантність як основа людських взаємин” – тренінг;

    Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури

    Книжкові виставки до пам’ятних дат:

    • “Музика – універсальна мова людства. Генрі Лонгфелло”, до Міжнародного дня музики;

    • “Мужність і відвага крізь віки”, до Дня захисника України;

    • “Україна – Європа: географія спільних координат”, до Дня заснування ЄС;

    • “Сучасна работоргівля: соціально-правові аспекти”, до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми;

    • “Жахливо-моторошні цікавинки”, до свята Хелловіну;

    • “Світ очима художників”, до Дня художника.

    Тематичні книжкові виставки:

    • “Осінь на полотнах художників”;

    • “Українське слово йде до тебе”, книги, видані за Державною та Обласною програмами розвитку книговидання та книгорозповсюдження;

    • “На літературних перехрестях”, література рідного краю;

    • “ Прес-калейдоскоп ”, виставка журналів;

    • “Альтернативна енергетика”.

    Засідання клубів за інтересами, бібліопроекти:

    • Клуб “Life safe (Подбай про свою безпеку) “:
      – “Дотримання правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів” – інформаційна година.

    • Бібліопроект “Креативна середа”:
      - “День усіх святих: Хелловін”.

    • Бібліопроект Патріотичні діалоги “Україно, ми – дочки твої й сини”:
      – “Козацькими шляхами” – історичний екскурс;
      – “Козацькі розваги”, до Дня захисника України – пізнавально-розважальна програма;
      – “Музей козацької страви” – мультимедійний журнал.

    • Лекторій “Молодь і право”:
      – “Сучасне рабство: міф чи реальність” – зустріч з фахівцем (спільно з Головним територіальним управлінням юстиції у Кіровоградській області).

    • Бібліопроект “З екрану в реальність”:
      – “Де логіка?” –інтелектуально-розважальне шоу.

    ОДБ ім.Т.Г. Шевченка

    Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

    Інтерактивні масові заходи:

    • “Серце, віддане дітям”, до 100 річчя В. Сухомлинського – мультимедійна презентація;

    • “Як козаки до бібліотеки ходили”, до Дня Захисника України – ігровий турнір;

    • “Лине слава козацька з далеких віків”, до Дня Захисника України – свято мужності і відваги;

    • “Діти-герої в роки ІІ-ї Світової війни”, до Дня визволення України від фашистських загарбників – година пам’яті;

    • “Сім чудес України”, з циклу заходів пізнавально-ігрового мистецького проекту “Дивовижна Україна” – медіа-подорож.

    Голосні читання:

    • “Story-time” для дошкільнят та молодших школярів “ Чарівний пензлик ” з циклу заходів пізнавально-ігрового мистецького проекту “Дивовижна Україна”

    Інформаційно-просвітницьки години та бесіди:

    • “ Діалог поколінь”, до Міжнародного Дня людей похилого віку – виховна інформина.

    Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури)

    Книжкові виставки до пам’ятних дат:

    • “Не тільки розумом, але й серцем…”, до Всесвітнього Дня вчителя;

    • “Степ і воля – козацька доля”, до Дня Захисника України;

    • “Ми – нащадки славного роду”, до Дня Захисника України;

    • “Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо!”, до Дня визволення України від фашистських загарбників.

    Тематичні книжкові виставки:

    • “Дивовижна Україна” з циклу заходів пізнавально-ігрового мистецького проекту “Дивовижна Україна”.

    Засідання клубів за інтересами, бібліопроекти:

    • Культурно-дозвіллєва студія “Діалог”:
      – “Світ магічної літератури” – літературна виставка;
      – “Ходить гарбуз по городу…” – бібліотечний капусник;

    • Засідання бібліоклубу читання та розваг “Сонячний промінчик на книжковій полиці”.

    Навчальні заняття (тренінги, бібліотечні уроки, семінари та майстер-класи):

    Тренінги:

    • Основи комп’ютерної грамотності – Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами;

    • “Основи роботи з програмою для створення відеороліків – Кіностудія” – індивідуальні заняття-консультації з циклу “Наш друг і помічник – комп’ютер” для дітей, чиї батьки є учасниками АТО.

    • Створення буклету в програмі Microsoft Office Publisher, з циклу заходів“Комп’ютер та Інтернет з нуля”

    • Створення привітальної листівки за допомогою он-лайн сервісів з циклу заходів“Комп’ютер та Інтернет з нуля”

    Бібліотечні уроки:

    • “Фотоальбом українських міст” – віртуальний урок;

    • “Я загубився - я знайшовся”, з циклу заходів пізнавально-ігрового мистецького проекту “Дивовижна Україна” – віртуальний урок для школярів.

    Майстер-класи:

    • Майстер-клас до Дня художника.



    [ HOME ]

    Хроніка культурного життя Кіровоградщини
    Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2018 Webmaster: webmaster@library.kr.ua