Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за лютий 2019 року)
Загальні питання
1 лютого, у приміщенні обласної бібліотеки імені Чижевського м. Кропивницький відбулась урочиста церемонія нагородження лауреатів обласної літературної премії Євгена Маланюка за 2018 рік. Лауреатами обласної літературної премії імені Євгена Маланюка стали:
у номінації “Поезія (у тому числі драматичні твори і переклади)” - Олекса Різників за книгу “Словогрона з 30007 слів”;
у номінації “Проза” - Василь Мошуренко (посмертно) за твори “Корінь, або Я- Розумівка”, “Шедеври”;
у номінації “Літературознавство і публіцистика” премію вирішили не вручати.
5 та 6 лютого у м Кропивницький пройшли зустрічі з письменницею, членом національної спілки письменників України, переможцем і лауреатом престижних літературних конкурсів, автором популярних підліткових романів Мариною Павленко.
Співак з м. Знам’янка Андрій Хайат взяв участь у Національному відборі міжнародного пісенного конкурсу “Євробачення-2019”.
15 лютого у м. Кропивницький з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулися урочиста хода та покладання квітів до пам’ятника “Воїнам-інтернаціоналістам всіх поколінь Кіровоградщини”. У заході взяли участь керівники міста та області, ветерани Афганської війни та місцеві жителі. Вони поклали квіти до пам’ятника та вшанували пам'ять воїнів хвилиною мовчання.
16 лютого у м. Світловодськ Кіровоградської області відкрилась персональна фотовиставка американського фотохудожника українського походження Ігоря Шипіцина "Жінки, кохання та Нью-Йорк".
15 лютого у селі Хащуватому на меморіальному комплексі “Хащуватська трагедія” відбувся мітинг-реквієм, присвячений 77-ій річниці з дня масового розстрілу нацистами єврейського населення села. У мітингу взяли участь керівники району, представники єврейської общини Кіровоградщини, почесні гості, жителі села.
18 лютого на площі Героїв Майдану м. Кропивницький відбулась Всеукраїнська акція “Ангели пам'яті”, присвячена вшануванню Героїв Небесної Сотні. Учасники акції розвішали на деревах паперових янголів та запалили лампадки на згадку про розстріляних у м. Київі 18 лютого 2014 року.
20 лютого у День Героїв Небесної Сотні в м. Кропивницький вшанували пам’ять загиблих учасників Революції Гідності. Представники обласного, міського керівництва та громадськості поклали квіти та лампадки до пам’ятної дошки Герою України В.Чмиленку, який загинув від кулі снайпера, та пам’ятного знаку Героям Майдану.
Театрально-концертне життя
1 лютого у ресторані "Парадіз" відбувся концерт Богдана Совика та гурту “WOODSTOCK”;
9 лютого у ресторані "Парадіз" відбувся концерт гурту з Івано-Франківська "Сни Дріади";
15 лютого у НК “Провокатор” концерт гурту “Blood Brothers”.
Обласна філармонія
"Україна колядує", концерт Ірини Федишин;
“Шампанські очі”, концертна програма. Популярні композиції Андрія Кузьменка (Кузьма Скрябін) прозвучали у виконанні естрадно-симфонічного оркестру під керуванням Миколи Лисенка;
“Янголи життя”, благодійний захід на підтримку онкохворих дітей.
Просвітництво. Аматорство.
8 лютого у малій виставковій залі обласного Центру народної творчості відбулось відкриття персональної виставки, присвяченої пам’яті члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, художника-аматора з м. Кропивницький Віктора Михайловича Луганщука (17.06.1945 р. – 29.01.2018 р.);
22 лютого на базі Олександрійського районного Будинку культури відбувся районний огляд-конкурс майстрів розмовного жанру “У їхніх серцях жила Україна”, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні. У конкурсній програмі взяли участь 26 представників клубних закладів Олександрійщини: Олександрівського, Піщанобрідського, Бандурівського, Світлопільського, Гаївського, Шарівського, Ізмайлівського, Попельнастівського, Пустельниківського, Костянтинівського, Головківського, Протопопівського, Щасливського, Дівочепільського, Добронадіївського та Новопразьких селищних будинків культури.
27 лютого на базі Олександрійського районного Будинку культури відбувся семінар-практикум “Основні документи: планування, облік та звітність у клубному закладі”, в якому взяли участь 5 новопризначених директорів сільських будинків культури та завідувачів клубами.
Обласний художній музей
Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:
14 лютого – “Подарунки до ювілею”, виставка нових надходжень до музейної колекції;
28 лютого – “Між білим та чорним”, експозиція творів старшого викладача факультету дизайну Кіровоградського інституту ВНЗ “Університет сучасних знань” Ірини Зантарії та її учнів.
Майстер-класи:
Протягом місяця відбулися майстер-класи: із виготовлення сувенірів з солоного тіста “Підсвічник” ; із виготовлення вітальної листівки з паперу.
Краєзнавчий музей
Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:
12 лютого – “Ціна чужої війни”, виставка фотокопій подій 1979 – 1989 рр. в Афганістані. Захід приурочений до 30-х роковин виведення радянських військ з Афганістану.
Майстер-класи:
12 лютого – “Ціна чужої війни”, виставка фотокопій подій 1979 – 1989 рр. в Афганістані. Захід приурочений до 30-х роковин виведення радянських військ з Афганістану.
Культурно-просвітницькі заходи:
20 лютого – концерт-реквієм “Героям Небесної Сотні”, присвячений вшануванню загиблих на Майдані Незалежності в Києві у лютому 2014 року. Твори української та світової класики прозвучали у виконанні жіночого хору “Prima Vista” Кіровоградського музичного коледжу під керівництвом Оксани Трушиної.
Меморіальний музей М.Л.Кропивницького
Виставки:
8 лютого – “Знаний кропивничанин Володимир Трибиненко”, до 80-річчя від дня народження заслуженого артиста Абхазії, в минулому – актора Кіровоградського обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького. Цю виставку побудовано на експонатах з фондів меморіального музею М.Л.Кропивницького а також матеріалах, наданих вдовою актора Любов’ю Пантеліївною Трибиненко, яка як і чоловік, працювала у театрі ім. М.Л.Кропивницького.
26 лютого – “Дмитро Гайдамака та Юлія Шостаківська - учні і сподвижники Марка Кропивницького”, виставка в рамках проекту викладача академічного співу музичної школи № 4 Любові Кардаш “Секрет успіху Соломії Крушельницької”
Культурно-просвітницькі заходи:
8 лютого – захід присвячений пам’яті заслуженого артиста Абхазії Трибиненка Володимира Никаноровича (1939 – 2016) в минулому – актора Кіровоградського обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, учасника аматорських хорових колективів.
26 лютого – Концерт учнів і викладачів музичної школи №4 з циклу заходів “Зустрічі у музичній вітальні”. Захід відбувався в рамках мистецько-просвітницького проекту викладача академічного співу музичної школи № 4 Любові Кардаш “Секрет успіху Соломії Крушельницької”.
Літературно-меморіальний музей Івана Карпенка-Карого
Культурно-просвітницькі заходи:
15 лютого – ХІI обласні літературно-краєзнавчі “Куценківські читання”. Читання започатковані у 2008 році після трагічної загибелі літературознавця Леоніда Куценка. Це спільний проект музею, інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського та обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Цьогорічні читання були присвячені становленню та розвитку Кіровоградської області, її історичному минулому, бурхливому сьогоденню. У читаннях взяли участь викладачі ЦДПУ ім. В. Винниченка, музичного училища, інституту післядипломної педагогічної освіти, співробітники музеїв, бібліотек, Державного архіву Кіровоградської області. У рамках заходу було презентовано виставку “Тобі, Кіровоградщина: історія області у книгах, листівках, путівниках”. В експозиції представлені видання краєзнавчого характеру та листовні картки з фондів музею, які висвітлюють історію розвитку нашої області.
22 лютого – захід присвячений Міжнародному дню рідної мови в рамках новоствореного проекту “Урок літератури в музеї”.
Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна
Виставки:
8 лютого – “Її Величність Жінка…”, виставка до 30-річчя створення Кіровоградської обласної організації Національної Спілки художників України. Експозицію виставки складають живописні та графічні доробки відомих художників-земляків з музейної колекції “Сучасне українське образотворче мистецтво” - народного художника України Михайла Надєждіна, заслужених художників України Анатолія Янєва, Фелікса Полонського та Андрія Надєждіна, членів Національної Спілки художників України Ігоря Смичека, Любові та Володимира Кир’янових, Ольги Коломієць, Олександра Логвинюка, Анатолія Дворського, Володимира Плітіна, Федора Лагна, а також одного зі старійшин обласного осередку художників Володимира Федорова.
Виставка робіт претендентів на здобуття обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка. На здобуття цьогорічної премії номінуються твори лише в номінації “декоративно-прикладне мистецтво”. На виставці представлені : творчі роботи в техніках печворку, клаптевого шиття, арт-квілту, в основі яких народні традиції текстильної мозаїки автором яких є майстер декоративно-ужиткового мистецтва Людмила Кривенко; творча робота-реконструкція “Колекція писанок Елисаветградського повіту Херсонської губернії, зібрана В. Ястребовим у 1889-1895 рр.” в техніці декоративного розпису створену членом Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Тетяною Стороженко.
Культурно-просвітницькі заходи:
8 лютого – “Музика душі”, концерт студентів музичного коледжу.
27 лютого – творча зустріч з майстром декоративно-ужиткового мистецтва Людмилою Кривенко, творчі доробки якої, виконані в техніках печворку, клаптевого шиття, арт-квілту, представлені в експозиції виставки робіт цьогорічних претендентів на здобуття обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка в номінації “декоративно-прикладне мистецтво”.
Фестивалі
Зразковий аматорський хореографічний колектив “Авантюрин” Олександрійського районного Будинку культури взяв участь у VI Міжнародному фестивалі-конкурсі “Підкори сцену” (м. Київ). “Авантюрин” виборов Диплом лауреата ІІ премії (“народна стилізація”) та Дипломи лауреатів ІІІ премії (“сучасна хореографія”).
13-17 лютого у м. Кропивницький проходив ІV Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на оркестрових струнних інструментах імені Ю.П. Хілобокова. Цього року у конкурсі взяли участь 62 солісти та 8 ансамблів із мистецьких навчальних закладів одинадцяти областей України (Волинської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької). Перший день фестивалю розпочався концертом колективів Кіровоградского музичного училища, симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Лариси Голіусової та камерного оркестру под керівництвом заслуженного діяча мистецтв України Наталії Хілобокової. Голова журі конкурсу, заслужений діяч мистецтв України, кандидат наук, професор Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка Юрій Соколовський провів майстер-клас для учасників фестивалю-конкурсу. Також, у рамках фестивалю відбулися концерти за участю: струнного квартету студентів Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка; тріо (фортепіано, скрипка, віолончель) Львівської національної музичної академії ім.М.В.Лисенка; випускників Кіровоградського музичного коледжу – студентів Львівської національної музичної академії імені М.В.Лисенка.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім.Д.Чижевського
15 лютого 2019 року Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського відзначила 120-річчя з дня заснування та 70-річчя (з 1939 року) отримання бібліотекою статусу обласної.
Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:
Інформаційні та рекламні бібліоакції, флеш-моби:
Святкові урочистості до 120-тої річниці з дня заснування ОУНБ ім. Ч.І. Чижевського;
Інтерактивні масові заходи:
“Небо майдану”, до Дня Героїв Небесної Сотні – музично-літературний реквієм;
“Така любов буває раз в ніколи…”, до Дня св. Валентина – літературно-мистецький капінг;
“Писанка у світі”– електронна презентація;
“Що я знаю про історію” – oбласний відбірковий етап на 21-й Всеукраїнський турнір юних істориків для школярів ЗОШ міста і області;
“Я прийду – до тебе–Веселкою…” – сторінки пам’яті Василя Петровича Мошуренка;
“7 найпопулярніших соціальних мереж Китаю”, до року Китаю в Україні – веб-презентація;
“Спалах кoру в Україні : що треба знати про хворобу” – день спеціаліста для медичних працівників “Товариства Червоного хреса в Україні”;
“Кіно як нова технологія навчання” – тематична зустріч для вчителів- філологів, слухачів КОІППО ім. В.Сухомлинського;
“День безпечного Інтернету” – лекція та інтерактивні ігри для студентів вищого професійного училища №9;
“Вчимось досліджувати та охороняти природу” – презентація дослідницько-експериментальних робіт фінального етапу обласного конкурсу. Захід відбувався в рамках роботи Орхуського центру екологічної інформації.
Інформаційно-просвітницькі години та бесіди:
“Час і досі не загоїв рани”, до 30-ї річниці виведення військ з Афганістану – година пам'яті.
Голосні читання:
Голосні читання лірики Ліни Костенко в Бібліотечному пункті при УТОС для людей з вадами зору. Захід відбувався в рамках заходів до Дня Св. Валентина.
Мистецькі виставки:
”Cимвол твоєї свободи. 100 років Державного герба України” – виставка плакатів Українського інституту національної пам’яті та видавництва “Родовід”;
“Натхненні книгою”, до 120-тої річниці з дня заснування ОУНБ ім. Ч.І. Чижевського – відкриття бібліотечного фотопроекту;
“Графіка. Живопис”, персональнa виставка художника Олександра Василенка;
“Пленер”, персональнa виставка художниці Марії Грім;
“Тканини і фантазія”, персональнa виставка авторської ляльки майстрині Наталії Кравченко;
“Чудернацькі тварини: малюємо небилиці”, виставка дитячих робіт учнів Ірини Зантарії, ст.викладача кафедри дизайну Кіровоградського інституту “Приватний вищий навчальний заклад “Університет сучасних знань”;
“Нам - одинадцять”, виставка робіт майстринь Клубу народних ремесел “Ниточка”.
Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, перегляд фільмів, презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань, презентації культурно-просвітницьких проектів, концерти:
Перегляди фільмів:
XVI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини “Docudays.Ua ”.
Тема цьогорічного фестивалю – “Точка відліку: жінки проти дискримінації”. Перегляд та обговорення фільмів:
“Точка відліку”, реж. Міхал Щесняк, Польща, 2014;
“Нічна відьма”, реж. Елісон Клеймен, США, 2013.
“Фестиваль нового британського кіно”
Відеоперегляди відбулися завдяки компанії “Артхаус Трафік”.
Покази фільмів в рамках кінофестивалю:
“Вони не постаріють”, реж.: Пітер Джексон, Велика Британія, Нова Зеландія, 2018;
“Земля: один вражаючий день”, реж.: Річард Дейл, Велика Британія, 2017;
Відеоперегляди відбулися завдяки компанії “Артхаус Трафік”.
Покази фільмів в рамках кінофестивалю:
“Пікнік над навислою скелею”, реж. Пітер Вір, Австралія, 1975 р.
Показ українського документального фільму “Все палає” (реж. О. Течинський, О. Солодунов, Д. Стойков, Україна, 2014 р.) для студентів Кіровоградського медичного коледжу ім.Й.Є.Мухіна та учнів ліцею “Сокіл”. Захід відбувався в рамках заходів до відзначення Дня Героїв Небесної Сотні.
Творчі зустрічі:
Зустріч з керівником Кіровоградської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Віктором Остащуком. Захід відбувався в рамках заходів до 30-ї річниці виведення військ з Афганістану;
Творча зустріч учасників та партнерів фотопроекту “Натхненні книгою”
Зустріч з відомою українською майстринею-писанкаркою Іриною Михалевич (м.Олександрія);
“Ярослав Івашкевич: портрет у дзеркалі мистецтва”, творча зустріч
присвячена 125-річчю від дня народження відомого польського письменника;
Зустріч з істориком Борисом Шевченком та обговорення його книги “Освоєння і заселення Маловисківщини у ХVІІІ столітті. Історико-краєзнавчий нарис”. Захід відбувався в рамках роботи “Краєзнавчих студій”;
Зустріч з представниками Фонду демократії і Посольства США в Україні.
Лекції:
“Економія поглажувань Клода Штайнера”. Лектор - психіатр Андрій Товстолітко. Захід відбувався в рамках засідання клубу “Психологас”.
Презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань:
Презентація нової книги писанкарки Ірини Михалевич "Українська народна писанка" (Вид. "Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019 рік);
Презентація книги кандидата історичних наук, викладача ЦДПУ ім. В. Винниченка І.А. Вівсяної “Соборницька місія українських січових стрільців у Наддніпрянській Україні”. Захід відбувався в рамках заходів до 100-річчя створення Української Центральної Ради;
Презентація його нової поетичної збірки Василя Петровича Мошуренка “Без тебе – з тобою”. Ведуча: Ірина Небеленчук, письменниця.
Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури
Книжкові виставки до пам’ятних дат:
“Всесвітній день боротьби проти раку”, з циклу виставок “Медичний календар”;
“Всесвітній день рідкісних захворювань”, з циклу виставок “Медичний календар”;
“Міжнародний день стоматолога”, з циклу виставок “Медичний календар”;
“Міжнародний день дітей, хворих на рак”, з циклу виставок “Медичний календар”;
“Митець народжений Україною”, до 125-річчя від дня народження польського письменника і драматурга Ярослава Івашкевича;
“У рідній мові – цілий світ”, до Міжнародного дня рідної мови;
“Слово многоцінне” , до Міжнародного дня рідної мови – караван книг;
“Любов придумана не нами, вона від Бога нам дана” , до Дня Святого Валентина;
“Єдине, що не завершується – це кохання” Річард Бах, до Дня Святого Валентина – відкритий перегляд;
“Народження живої душі”, до 120-річчя обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського;
“Бібліотека: історія та сучасність”, до 120-річчя обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського;
“Читати модно!”, до Міжнародного Дня дарування книги – виставка-інсталяція з елементами гри;
130 років від дня народження українського композитора, педагога, Лева Миколайовича Ревуцького (1889-1977), з циклу “Календар мистецтв”;
130 років від дня народження українського графіка
Всеволода Григоровича Аверіна (1889-1946), з циклу “Календар мистецтв”;
“Афганістан болить в моїй душі”, до 30-ої річниці виходу військ з Афганістану – презентація книжкової виставки;
“Творець теорії відносності”, до 140-річчя від дня народження Альберта Ейнштейна;
“Небесна Сотня в вирій полетіла…”, до Дня вшанування пам’яті Небесної Сотні – презентація книжкової виставки.
Тематичні книжкові виставки:
“Профілактика онкозахворювань”;
“Краєзнавчий вісник”, щомісячна виставка за сторінками Календаря пам`ятних дат Кіровоградщини на 2019 рік;
“Книжковий арсенал — 2019” – книжкова виставка нових надходжень;
“ Слова, слова, слова…”;
“Українські ідеї Д. Донцова” – презентація книжкової виставки в рамках роботи “Канадсько-українського бібліотечного центру”.
Клубна діяльність:
Клуб розмовної англійської мови “ Speaking club with Gail Nealy ” – тематичні засідання: “The World of Disney Cartoons”,“Music Festivals”,“Childhood memories”,“Winter holidays”;
Клуб розмовної англійської мови “ Movie Club with Inna” – тематичні засідання: “Into the Woods”,“The Iron Lady”,“W.E.”,“The Young Victoria”;
Клуб розмовної англійської мови “ Speaking Club with Bill Thompson” – тематичні засідання: “What Is Privacy?”,“Love Makes the World Go Round”,“How painting can transform communities”,“ Ice Cream”;
Курси англійської мови від AISEC;
Засідання творчого об’єднання “Парус”;
Засідання творчого об’єднання “Степ”– краєзнавче засідання “Володимир Гаранін. 85 років від дня народження”;
Клуб інтелектуальних ігор : тренувальні заняття з шахів “Мистецтво інтелектуальної гри”.
Навчальні заняття (тренінги, семінари, бібліотечні уроки та майстер-класи):
Тренінги:
Тренінги для користувачів літнього віку за темами: “Основи комп`ютерної грамотності”,“Основи роботи в Інтернет”;
Творчі заняття:
Творча майстерня вчителів-лінгвістів (разом із Центром методичної та соціально-психологічної служби управління освіти міської ради м.Кропивницького (ЦМСПС).
Майстер-класи:
“Валентинки” – майстер-клас з виготовлення сувенірної листівки до Дня Святого Валентина.
Участь у проектній діяльності та громадських акціях, співпраця з громадськими організаціями:
Публічний річний звіт ГО "Єдина родина Кропивниччини" під керівництвом Олени Степанок. Організація об’єднує матерів та вдів учасників АТО/ООС;
Написання диктанту польською мовою, до Міжнародного дня рідної мови. Спільний захід з об’єднанням поляків Кіровоградщини ім.К.Шимановського “Полонія”.
Обласна юнацька бібліотека ім. Є. Маланюка
Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:
Інформаційно-просвітницькі години, бесіди:
“Флешка: технічний пристрій чи витвір мистецтва?” – слайд-бесіда;
“Коли хобі дорівнює роботі – то є велике щастя” (А. Кузьменко та гурт “Скрябін”) – вечір пам’яті;
“Хотіла б я піснею стати”, до дня народження Лесі Українки – літературна година.
Інтерактивні масові заходи з використанням інформаційних технологій:
“Сади і бульвари Єлисаветграда” – відео-прогулянка;
“Вулиці Кропивницького: вулиця Шевченка” – відео-прогулянка;
“Архітектурні фантазії ” – віртуальна подорож.
Мистецькі виставки:
“Диво створене власноруч” – виставка творчих робіт студентів фізико-математичного факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка.
Лекції, екскурсії, творчі зустрічі, перегляд фільмів, презентації книг та інших друкованих (або) електронних видань, презентації культурно-просвітницьких проектів, концерти:
Творчі зустрічі:
“Пишу, як для себе”, зустріч з письменницею Мариною Павленко;
“Афганістан: спомин про війну”, зустріч з полковником розвідки, учасником війни в Афганістані Спіньовим Олегом Олексійовичем.
Засідання клубів за інтересами, бібліопроекти:
Літературний клуб “Ліра”:
Обговорення творчості молодих літераторів;
Клуб “Профі”:
“Здоров’я – усьому голова” – зустріч з валеологом Р. К. Тараненком.
Клуб “Happi-майстерня”:
“Кольорові барви” – майстер-клас з техніки живопису вовною від О. Качуровської.
Лекторій “Молодь і право”:
• “Я не боюся казати! Протидія боулінгу”, спільно з фахівцями патрульної поліції – тренінгове заняття.
Бібліопроект “Креативна середа” :
Чунь Узе”(Китайський новий рік) , святкова акція: “Китайська кухня: їжа, як традиція” – книжкова виставка-рецепт; “Китай: знайомство з країною”, в рамках року Китаю в Україні;
Бібліопроект “Life save” (Подбай про свою безпеку):
“Правила безпеки в зимовий період” – зустріч із фахівцями Управління ДСНС.
Бібліопроект “Патріотичні діалоги “Україно, ми – дочки твої й сини”:
“Героїзм. Трагедія. Історична правда”, до 30-ти річчя виводу військ з Афганістану – історичний екскурс;
“Духовні виміри подвигу”, до Дня вшанування подвигу учасників Революції Гідності – урок пам’яті.
Бібліопроект “Школа інформаційного комфорту”:
“Бібліотеки України та регіону. Їх інформаційний потенціал”.
“Speak Up”, розмовний клуб англійської мови.
Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури:
Книжкові виставки до пам’ятних дат:
“Події. Час. Осмислення”, до Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні;
“Невичерпна лірика любові”, до Дня святого Валентина;
“Кохання – вічна тема в мистецтві”, до Дня святого Валентина;
“Наш земляк, народний художник України: А. Горбенко”, до 75-ої річниці від дня народження художника;
“Л. Ревуцький – світоч української національної музики”, до 130-ої річниці від дня народження українського композитора;
“Кращої, ніж рідна, мови не буває”, до Міжнародного дня рідної мови.
Тематичні книжкові виставки:
“Письменники-лауреати літературної премії ім. Є. Маланюка”;
“Вибори Президента України: зроби правильний вибір”;
“Роми: захист прав національних меншин”;
“Зустріч призначена книгою”, виставка нових надходжень;
“Афганістан: ще раз про війну”;
“На Майдані життя б’ється серце надії”;
“Коли хобі дорівнює роботі – то є велике щастя” (А. Кузьменко та гурт “Скрябін”);
“Флешка: технічний пристрій чи витвір мистецтва?”.
Навчальні заняття (тренінги, бібліотечні уроки, семінари та майстер-класи):
Бібліотечні уроки:
“Герої не вмирають”, пам’яті героям Небесної Сотні – урок гідності;
“Подорожуємо інтернетом” – інтерактивний урок.
Тренінги:
“Толерантність як основа людських взаємин” – тренінг;
“Вчимося правильно спілкуватися” – тренінг.
Майстер-класи:
“Листівка до Дня св. Валентина” – майстер-клас;
“Спогади про літо”, аплікація на морську тематику – майстер-клас.
ОДБ ім.Т.Г. Шевченка
Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:
Інтерактивні масові заходи:
Інформаційні години та бесіди:
“Пам’яті героїв Майдану”, до Дня Героїв Небесної Сотні – патріотична година.
“Волошкові очі у моєї мови”, до Міжнародного Дня рідної мови – брейн-ринг мовознавців;
“І в серці обізветься рідна мова”, до Міжнародного Дня рідної мови – день бібліографії;
“Єднаймося! Рідною мовою пишаймося!”, до Міжнародного Дня рідної мови– день рідної мови.
Голосні читання:
Тізер-book на популярну серед читачів серію книг для підлітків Н.Е.Грьонтведт “Привіт, Це Я”;
Story-time” для дошкільнят та молодших школярів на тему: “Чий скарб найкращий”.
Засідання клубів за інтересами, бібліопроекти:
Інтерактивний волонтерський проект “Book & Art weekend в дитячій бібліотеці”:
“Земля світлячків” – перфоманс з письменницею Антоніною Царук;
Навчально-ігровий екологічний проект “ЕКО-стиль твого міста”:
“Життя в стилі ЕКО” – віртуальний урок;
“Еко-стиль твого міста” – ігрова програма;
“Не треба викидати — давайте майструвати!” – творча майстерня в техніці dump art;
“ЕКО світ в дитячій літературі” – книжкова експозиція.
Культурно-дозвіллєві студії для підлітків “Діалог”:
“В країну Закоханих”, до Дня святого Валентина – романтична подорож;
“Оригінальні поробки до свята”, до Дня святого Валентина – майстер-клас.
Бібліотечний клуб читання та розваг “Сонячний промінчик на книжковій полиці”.
Книжкові виставки, огляди літератури, тематичні перегляди літератури)
Книжкові виставки до пам’ятних дат:
“Під крилами дракону”, до Року Китаю в Україні – літературно-ілюстративна виставка;
“У моїй мові краса і неповторність”, до Міжнародного Дня рідної мови;
“Сила незламного духу”, до Дня Героїв Небесної Сотні – виставка-пам'ять.
Тематичні oгляди літератури:
“Знайомтесь: нові імена в українській літературі”, до Міжнародного Дня рідної мови – oгляд літератури з книжкової виставки;
Навчальні заняття (тренінги, бібліотечні уроки, семінари та майстер-класи):
Тренінги:
Основи комп’ютерної грамотності – індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами;
“Основи роботи з програмою для створення відеороліків – "Кіностудія” – індивідуальні заняття-консультації з циклу “Наш друг і помічник – комп’ютер” для дітей, чиї батьки є учасниками АТО;
Створення та редагування таблиць в Microsoft Word, з циклу заходів “Школяр і комп’ютер: технології без шкоди ”;
Текстовий редактор MS Word 2010, з циклу заходів “Школяр і комп’ютер: технології без шкоди”;
Створення та редагування зображень в програмі Paint з циклу заходів “Школяр і комп’ютер: технології без шкоди”.
Майстер-класи:
“Паперові ліхтарики власноруч”, до Року Китаю в Україні – майстер клас.