[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за квітень 2019 року)


Загальні питання

У конференц-залі Державного архіву Кіровоградської області відбулася презентація збірника архівних документів «Війною опалені долі». Збірник є добіркою документів, що ілюструють події Другої світової війни на Кіровоградщині. Передусім йдеться про долі конкретних людей: їхня участь у бойових діях, перебування на окупованій території, спроби налагодження опору окупантам, важку працю у Німеччині, нелегке повернення до власних домівок через фільтраційні табори.

10 квітня у Державному архіві Кіровоградської області відбулася презентація книги кандидата наук із соціальних комунікацій, старшого викладача кафедри журналістики, видавничої справи та редагування Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім.В.Винниченка, у минулому – провідного наукового співробітника Державного архіву Кіровоградської області Романа Базаки «Преса Кіровоградщини 1874-1921 рр.».

Театрально-концертне життя

Обласна філармонія

  • 1 квітня – концерт гумор-шоу «Вар’яти»;
  • 3 квітня – концерт лідера групи «ВВ» Олега Скрипки;
  • 6 квітня в обласній філармонії відбулася шоу-програма «Зустріч під сяйвом любові» з нагоди 30-річчя творчого об’єднання молодіжний клуб «Імідж». Вихованці шоу-театру – неодноразові переможці міжнародних та всеукраїнських конкурсів. Серед випускників клубу багато журналістів, громадських діячів, акторів, ведучих радіо та телебачення, студентів мистецьких вищих навчальних закладів України;
  • 8 квітня – концерт Ольги Полякової. Співачка презентувала нову концертну програму «Королева ночі»;
  • 9 квітня – в рамках всеукраїнського туру на підтримку нового альбому «Буду з тобою» виступ гурту «Без обмежень»;
  • 10 квітня – концерт Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім.П.Вірського;
  • 11 квітня – оперета на дві дії «Містер Ікс» Імре Кальмана. Вистава відбулася у супроводі симфонічного оркестру. У головній ролі заслужений артист України Сергій Авдєєв;
  • 12 квітня – концерт зразкового хореографічного ансамблю «Олена», присвячений десятиліттю колективу. Хореографічний ансамбль діє на базі Кіровоградського РБК, постійно бере участь у танцювальних всеукраїнських конкурсах;
  • 15 квітня відбувся виступ Ольги, Остапа, Назара, Романа і Андрія Шутко з програмою «Неперевершені». Остап Шутко – відомий український скрипаль, що здобув популярність далеко за межами рідної країни. Разом з дружиною Ольгою та дітьми музикант виконав різноманітні композиції;
  • 16 квітня – концерт гурту «The Hardkiss» в рамках туру, присвяченому третьому студійному альбому «Залізна ластівка», який вийшов у вересні 2018 року;
  • 16 травня в обласній філармонії відбувся концерт камерного оркестру «Концертіно» за участі лауреата міжнародних конкурсів Сергія Григоренка (фортепіано м.Львів). Художній керівник заслужений діяч мистецтв України Наталя Хилобокова;
  • 23 квітня в залі філармонії відбувся звітний концерт Кіровоградського музичного коледжу, за участі солістів і творчих колективів;
  • 17 квітня в обласній філармонії відбулося відкриття виставки «Особливі серед нас», яка присвячена особливим дітям. «Особливі серед нас» – це благодійний фото-арт проект про дітей-аутистів, індиго та інших з особливими потребами. Проект об’єднує живопис, плівкову фотографію, творчість дітей і їх унікальні історії життя.

Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького

  • 3 квітня в театрі корифеїв, відбулося відзначення 85-річчя від дня заснування музичної школи № 1 ім.Г.Нейгауза під назвою «Музична феєрія». За час існування заклад випустив понад п’ять тисяч випускників, більшість з яких стала гордістю музичної культури всього світу.
  • 12 квітня в обласному театрі ім.М.Кропивницького виступив Сергій Фоменко, український співак, гітарист, композитор і автор пісень, фронтмен та вокаліст українського фолк-рок-гурту «Мандри»;
  • 23 квітня відбувся ХIV Всеукраїнський конкурс краси та таланту «Степова красуня»;
  • З 19 по 21 квітня відбулися гастролі Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. Артисти представили п’єси: «Тев’є молочник» ( Григорій Горін, за мотитвами творів Шолом Алейхема), «Пригоди Карлсона (Андрій Карай за мотитвами повісті Астрід Ліндгрен), «Суто сімейна справа» (Рей Куні), «За двома зайцями ( М.Старицький).

Академічний обласний театр ляльок

  • В рамках відкриття Другого гостинного театрального фестивалю «ТеАРТ 2019», який проходив під патронатом відділу культури і туризму Олександрійської райдержадміністрації, актори академічного обласного театру ляльок представили ліричну казку за п'єсою О.Веселова «Сонечко та сніговички». Серед учасників фестивалю представлені самодіяльні театральні колективи. Тож виступ наших артистів був своєрідним професійним майстер-класом. Юні глядачі, які зібралися у залі районного будинку культури, дуже емоційно сприймали сценічні події, а по закінченні вистави нагородили виконавців бурхливими оплесками.
  • 18 квітня на сцені академічного обласного театру ляльок відбулась прем’єра музичної казки «Тук-тук, хто там?» (автор – Михайло Бартєнєв, музика Наталії Українцевої і Марини Долгіх, переклад Оксани Місько й Наталії Українцевої). Виставу підготували учасники театру музичної казки музичної школи № 1 ім.Г.Нейгауза.
  • Фестивалі

    10 квітня в Кропивницькій музичній школі № 1 ім.Г.Нейгауза пройшли традиційні «Нейгаузівські музичні зустрічі» Відбулися концерти та майстер-клас піаніста Андрія Васіна для викладачів мистецьких шкіл Кропивницького.

    12 квітня у концертній залі музичного коледжу відбувся концерт- відкриття ХІХ Всеукраїнського конкурсу молодих піаністів. Він пройшов у рамках фестивалю «Нейгаузівські музичні зустрічі». На ХІХ Всеукраїнський конкурс молодих піаністів подали заявки 52 піаністи із 17 регіонів України. За підсумками конкурсу відбулося нагородження лауреатів.

    Подією культурного життя України став сьомий Міжнародний фестиваль-конкурс «Україна – це ми!». Гран-прі в номінації «Театральне мистецтво» отримали Любов Кардаш, Валентина Донцова й Анна Чумаченко, представники музичної школи № 4 Кропивницького. Столична публіка схвально оцінила мистецько-просвітницький проект кропивничанок «Секрет успіху Соломії Крушельницької».

    13-14 квітня у Кропивницькому відбувся другий Міжнаpoдний фестиваль-кoнкурс тaлантів «Твоя мрія»! Мета конкурсу – популяризація нaціональних музичних традицій, естетичне виховання на прикладах мистецтва, допомога у розвитку твopчого пoтенціалу та подальшій кар’єрі, виявлeння та підтримка тaлановитих колективів та окремих виконавців.

    З 17 по 19 квітня проходив ХХІV Всеукраїнський відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі на тему: «Усі рівні. Усі різні». Дійства фестивалю розгорталися у обласному Центрі дитячої та юнацької творчості, обласній філармонії, академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.М.Л.Кропивницького, торгово-промисловій палаті, обласному художньому музеї, Ковалівському парку та на головних туристичних вулицях міста. В рамках фестивалю проходили ігрові програми, екскурсії, виставки, творчі майстерні, майстер-класи, презентації, знайомство з однолітками, з відомими успішними людьми Кіровоградщини.

    18 квітня у Кропивницькому відбувся п’ятий Всеукраїнський книжковий фестиваль-ярмарок «Весняний книговир». Протягом усього дня пройшли зустрічі з місцевими та запрошеними з інших міст письменниками, презентації нових книжок, автограф-сесії, відбувся благодійний книжковий розпродаж на користь армії.

    20 квітня у дендропарку Кропивницького відбувся VII Центральноукраїнський музейно-туристичний фестиваль. У його програмі – щорічна міжрегіональна виставка «Кіровоградщина запрошує – 2019», презентації туристичних маршрутів, заходів подієвого туризму від районів та міст області, роботи сільських «зелених» садиб Кіровоградщини, ярмарок робіт та майстер-класи від майстрів декоративно-ужиткового мистецтва області, показові виступи вихованців туристських гуртків Кропивницького. Також у рамках фестивалю відбувся круглий стіл «Розвиток регіональних туристичних дестинацій» та рекламно-інформаційний тур з презентацією мальовничих куточків Кіровоградщини.

    20-21 квітня у Кропивницькому відбувся XI Міжнародний фестиваль пісні і танцю «Об’єднаємо дітей мистецтвом». В програмі – конкурсна частина хореографія, вокал, танцювальний джем, парад хореографічних колективів, гала-концерт фестивалю.

    Просвітництво. Аматорство.

    24 квітня у Гайвороні на площі біля міської ради відкрилася виставка писанок. Містяни мали змогу побачити чотири великі писанки, які розмалювали діти і тамтешні художники. А також писанки-видутки, дерев’яні писанки і великодні композиції.

    29 квітня у Кропивницькому відбулося масштабне та видовищне дійство – Пасхальна реконструкція! На площі Героїв Майдану відтворили події з життя Ісуса Христа!

Музейна справа

Обласний художній музей

    3 квітня у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у театральній вітальні», присвячений Міжнародному дню театру. Гостями дому корифея стали учасники аматорського драматичного колективу «Відродження» Карлівської філії Соколівського Центрального сільського будинку культури Кропивницького району Кіровоградської області під орудою Бережної Надії Миколаївни.

    23 квітня у приміщенні відділу природи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Час екологічної свідомості», присвячений до Дня довкілля та Міжнародного дня Матері-Землі. Мета заходу – ще раз привернути увагу громадськості до екологічних проблем регіону та стану природно-заповідного фонду Кіровоградської області, а також об’єднати небайдужих людей, співробітників музейних та навчальних закладів, екологічних гуртків і представників різних соціальних сфер, які роблять внесок в охорону навколишнього середовища.

    25 квітня у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся захід «У пам’яті народній», присвячений Дню пам’яті і примирення - 8 травня та Дню перемоги над нацизмом – 9 травня. Мова йшла про непересічну роль українців у перемозі об’єднаних націй у Другій світовій війні, про подвиг героїв-земляків – як приклад духовності і патріотизму для сучасного і прийдешніх поколінь. Розповідь супроводжуватися відеорядом.

Обласний художній музей

Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:

  • 4 квітня розгорнуто виставку робіт старшого викладача факультету дизайну Кіровоградського інституту ВНЗ «Університет сучасних знань» Ірини Зантарії та її учнів «Весна у вікні»;

  • 8 квітня – виставка «Яскраві миті Катерини Мацієвської» (1991-2018), присвячена пам’яті художниці;

  • 10 квітня – виставка голографії «Живі картини». Представлені в експозиції монохромні одноракурсні і двухракурсні голограми (зі зміною картинок під різним кутом зору) виготовили фізики за допомогою лазера і світла створивши об’ємні копії творів мистецтва і живої матерії;

  • 18 квітня відбулося відкриття виставки переможців заочного туру фестивалю «Усі рівні. Усі різні» та обласної виставки-конкурсу «Знай і люби свій рідний край» учасників ХХІУ Всеукраїнського відкритого фестивалю дитячої та юнацької творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі;

  • 18 квітня розгорнуто експозицію «Перлини архітектурної спадщини» до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць;

Культурно-просвітницькі заходи:

  • 12 квітня у відділі музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» проведено заняття з музеєзнавства «Проблема музейного обслуговування інвалідів»;

  • 18 квітня проведено захід «Скарби біля порогу», до 90-річчя від дня народження історика, краєзнавця, шевченкознавця, громадського діяча В’ячеслава Шкоди (1929-2011). Захід відбувся в рамках проведення щорічних зустрічей пам’яті славетного краєзнавця. На заході були присутні історики, краєзнавці, освітяни, музейники, студенти та небайдужі до історії рідного краю;

  • 24 квітня в обласному художньому музеї відбувся ювілейний Х Великодній благодійний аукціон. На торги було виставлено 46 лотів – картини та інші твори мистецтва, пожертвувані митцями, колекціонерами та власниками галерей з Кропивницького, Одеси, Києва, Олександрії, Світловодська та інших міст. Безпосередньо протягом торгів того дня було зібрано 66050 гривень. Решту лотів було реалізовано онлайн впродовж кількох наступних днів. Кошти зібрані від продажу картин підуть на закупівлю обладнання для міської лікарні швидкої медичної допомоги, необхідного для виконання ургентної діагностичної маніпуляції;

  • Музична вітальня

    4 квітня відбулася музична програма «Квітка Цісик. З піснею в серці» до дня народження відомої американської співачки українського походження;

    Майстер-класи:

    Протягом місяця відбулися майстер-класи: із виготовлення квітів з кольорового паперу, виробів із фетру «Великодній кошик», майстер-клас із писанкарства, виготовлення об’ємної витинанки «Писанка», петриківського розпису, майстер-клас по написанню картини для Х Великоднього благодійного аукціону.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

    В художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна експонувалась виставка «Українське бароко у витинанках Ольги Коломієць» яка започаткувала новий мистецький проект серії виставок «Лауреати обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декороативно-ужиткового мистецтва імені Якова Паученка».

    Майже півтори сотні мініатюр із серій «Українське козацтво», «Військо Запорозьке», «Характерники», «Україночки», «Янголи-охоронці» та «Історична портретна галерея», створених у 2000–2019 роках, презентовано в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна на персональній виставці відомого майстра малої пластики Володимира Крутоуса, якому нині виповнилося п’ятдесят. Звідси й оригінальна назва вернісажу – «Мені!».

    19 квітня в художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна відбулося відкриття виставки творів учнів відділу образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв міста Кропивницького «Барвистий калейдоскоп» в рамках мистецького проекту «Галерея дитячого мистецтва». На виставці представлено понад п’ятдесят творів юних художників, віком від 8 до 17 років, виконаних в різних техніках протягом останніх трьох років під керівництвом викладачів: Юрія Вінтенка, Галини Ярової-Вінтенко, Лариси Яковлєвої, Юлії Бургутіної, Ольги Краснопольської та Вікторії Слющенко. Живописні композиції вражають відкритістю кольору, нестримною фантазією, щирим бажанням пізнання навколишнього світу, твори декоративно-ужиткового мистецтва яскраво втілюють розмаїття української народної традиції.

Літературно-меморіальний музей Івана Карпенка-Карого

Виставки:

1 квітня в літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого відбулося веселе літературне свято, в якому взяли участь члени обласної організації НСПУ, літоб’єднання «Парус» та болгарської общини «Нашите хора». У Карпенковій садибі протягом кількох годин лунав сміх, народжувались творчі стосунки, спалахували експромти. Експонувалась виставка дружніх шаржів на письменників «Жартома і всерйоз».

У літературно-меморіальному музеї І.Карпенка-Карого презентували залаштункову історію театру. Кожен експонат – це втілена ідея авторів і задуми режисерів на сцені. В експозиції сотні експонатів. Ескізи й макети декорацій, костюми, афіші, програмки вистав – історія майже сімидесяти останніх років роботи музично-драматичного театру ім.М.Кропивницького.

Музичні школи

В концертній залі музичної школи № 1 ім.Г.Нейгауза відбувся традиційний музичний захід – вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Образотворче мистецтво

У Маловисківському районному будинку культури відбулася виставка робіт нашого земляка-журналіста, графічного дизайнера, карикатуриста, ілюстратора, який уже тривалий час проживає в Білорусі Олега Гуцола. Відкриття виставки карикатур стало справжньою мистецькою подією для маловищан і гостей міста.

20 квітня у малій залі галереї «Єлисаветград» стартувала щорічна виставка художників-аматорів області «Радість життя з творчістю». Як відзначають організатори, виставка художників-аматорів проводиться галереєю четвертий рік поспіль. Цьогоріч в заході взяли участь 52 художника. Роботи різні за технікою (олія, акрил, акварель, пух тополі, тощо) та жанром (від весняних пейзажів та портретів до жанрових робіт).

В галереї «Єлисаветград» 20 квітня відкрилася виставка Андрія Кулагіна «Пишу, як дихаю». Андрій Кулагін – один з найяскравіших художників України, знаний в світі. На відкритті виставки розігрувалася графічна робота (пастель) художника «Міський пейзаж».

В обласному центрі на площі перед театром корифеїв відбувся мистецький батл – своєрідне змагання між студентами мистецького факультету педуніверситету та учнями художньої школи. Місцяни милувалися виставкою художніх робіт.

Декоративно-ужиткове мистецтво

24 квітня в обласному Центрі народної творчості відбулося відкриття персональної виставки майстра бісерного ткацтва Наталії Артюхової. Майстриня володіє багатьма техніками народного мистецтва. За створення виробів у техніці бісерного ткацтва атестована Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, а її вироби в цій техніці увійшли до каталогу «Кращий твір року». На виставці «Грані таланту Наталії Артюхової» презентується колекція виробів у двох техніках: бісерне ткацтво та бісерне нанизування. В експозиції представлені декоративні жіночі прикраси з бісеру: гердани, силянки, а також обереги. Також на виставці експонуються реконструкції геометричних та рослинних візерунків з бісеру, які зроблені за зразками старовинних українських орнаментів.

Фотовиставки

У Кропивницькому представили мандрівну фотовиставку «У пошуках рідної пісні», яка віддзеркалює ідею фольклорного проекту «Баба Єлька»( збереження народної пісні, притаманної Кіровоградщині). Півсотні сіл, 247 оригінальних пісень та тисячі унікальних фотографій – усе це стало результатом дев’ятимісячної роботи над проектом.

19 квітня у виставковій залі обласного Центру народної творчості відбулося відкриття персональної фотовиставки Олега Огородника, який живе і працює у Львові, – члена Національної спілки фотохудожників України, заслуженого художника Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAR), лауреатах багатьох міжнародних та всеукраїнських виставок. Виставка презентує 30 фотографій наповнених грою світла й тіні, фактур та відтінків настрою.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:

  • «Дурна голова рогам спокою не дає» – презентація збірки письменника, краєзнавця і публіциста Володимира Поліщука;
  • Фільм «Брама» (реж. Володимир Тихий, Країна: Україна, 2017) – показ до річниці Чорнобильської катастрофи;
  • «Актуальні проблеми вивчення національних визвольних змагань» – історично-патріотична година за участі викладачів кафедри історії України ЦДПУ ім.В.Винниченка;
  • «Мала Батьківщина Дмитра Івановича Чижевського» – виїзний пленер (м.Олександрія) до 125-річчя від дня народження Д.І.Чижевського за участі фахівців відділів ОУНБ ім.Д.Чижевського, художників, фотографів, літераторів, поетів, журналістів;
  • «7 годин безкоштовного Інтернету» – акція до Всесвітнього дня Інтернету;
  • «Режисер Петро Тодоровський» – засідання мистецького клубу «Знай наших»;
  • Засідання громадської організації «Екскурсійно-інфомаційний центр»; Зустріч літературознавців, письменників та мешканців міста з майстром гумористичної мініатюри, місцевим поетом Борисом Ревчуном в рамках циклу «Письменництво: теорія і практика»;
  • «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Кіровоградській області» – практикум для керівників сфери культури ОТГ та бібліотечних працівників ОТГ;
  • Краєзнавчі студії для літературознавців, письменників, мешканців міста до Всесвітнього дня авіації і космонавтики. Спогадами поділилися наші земляки, які присвятили своє життя ракетно-космічній галузі України, – Микола Фомін, Юрій Муконін та Юрій Карапалов;
  • «Весна, поезія, театр» – тематична зустріч для людей з вадами зору – бібліотечний майданчик УТОС;
  • «Можливості ІТ-працевлаштування в Україні» – веб-бесіда для студентів інженерного коледжу, користувачів бібліотеки;
  • «100-річчя від дня народження поета-земляка Віктора Соколова» – засідання літературного об’єднання «Степ»;
  • Тематична зустріч студентів музичного коледжу з журналістом, письменником, автором серії дитячих книг Петром Мельником та представниками поліграфічно-видавничого центру «Імекс» до Всесвітнього Дня книги і авторського права;
  • Засідання краєзнавчих студій, присвячене 125-річчю від дня народження Д.І.Чижевського;
  • «Віра й чотири хризантеми» – презентація книги Оксани Буянової до Всесвітнього Дня книги і авторського права;
  • «Вчені руйнують міфи» – засідання лекторію;
  • «Пасха – Великий День» – тематична зустріч, презентація виставки, майстер-клас для підопічних Територіального центру соціального обслуговування Подільського району м.Кропивницького;
  • «Адаптація до глобальної зміни клімату в Україні» – інформаційно-просвітницька платформа за участі науковців, спеціалістів та фахівців Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Регіонального офісу водних ресурсів, обласного центру з гідрометеорології, Інституту сільського господарства степу НААН, представників громадських організацій екологічного спрямування – до Дня довкілля (Орхуський центр екологічної інформації);
  • «Чорнобиль – відголосок минулого» – книжкова виставка (Орхуський центр екологічної інформації);
  • Круглий стіл за участі лікаря-імунолога обласної лікарні А.О.Морозко та лікаря-епідеміолога обласного лабораторного центру МОЗ України Н.Г.Дьяченко до Європейського тижня імунізації;
  • Засідання клубу документального кіно про права людини Dосudays UA. Перегляд з обговоренням фільму «Точка відліку» (реж. Міхал Щесняк, Польща, 2014) для студентів Кіровоградського будівельного коледжу із залученням експертів Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • «Вінок шекспірівських сонетів» – мистецько-літературна композиція до дня народження Шекспіра за участі молодої письменниці Марини Єрмолаєвої та викладача дитячої художньої школи Олександра Кир'янова;
  • У кіноклубі Артхаус, що діє при відділі мистецтв ОУНБ ім.Д.Чижевського за підтримки дистриб’юторської компанії Артхаус Трафік та Французького інституту в Україні в рамках фестивалю «Французька Весна в Україні» відбувся перегляд фільмів «Джеронімо» (реж: Тоні Гатліф Франція, 2014), «Едем» (реж: Міа Хансен-Леве, Франція, 2014), «Барбара» (реж. Матьє Амальрік, 2018);
  • «Створення буктрейлерів» – творче заняття з підвищення кваліфікації для працівників бібліотеки;
  • «Електронний архів Української періодики LIBRARIA», «Колекція Д.І.Чижевського» – творче заняття з підвищення кваліфікації для працівників бібліотеки;
  • Комплексний захід «Поважай себе»: інформаційно-просвітницька година, майстер-клас «Великодні листівки» для студентів Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права ім.М.П.Сая, КДПУ ім.В.Винниченка;
  • «Правила Інтернет-безпеки та Інтернет-етики» – тренінг до Всесвітнього дня Інтернету для студентів перших та других курсів Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна»;
  • 7 інтерактивних уроків здоров’я. В заходах взяли участь учні НВК «Кіровоградський колегім»;
  • Інтерактивне заняття на мультимедійній дошці «Великдень – важливе свято» для учнів ЗОШ №18 ;
  • «Основи комп’ютерної грамотності», «Основи роботи в Інтернет» – тренінги для літніх користувачів;
  • Інтерактивне заняття приурочене до свята Великодня для учнів ЗОШ №18;
  • «Проектно-грантова діяльність закладів культури як фактор розвитку громади» – тренінг для представників міських, селищних, сільських ОТГ, який зібрав активних і творчих мешканців громад Кіровоградщини;
  • «Інтуїтивне малювання» – майстер-клас для вихованців КЗ «Центр соціально- психологічної реабілітації дітей з притулковими групами» Кіровоградської обласної ради;
  • «Творча майстерня» спільно з фахівцями обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.В.О.Сухомлинського для вчителів англійської мови області.
  • Книжкові виставки, відкриті огляди:

  • «Микола Гоголь – український містичний романтик» – презентація книжкової виставки до 210-річниці від дня народження М.Гоголя для студентської молоді та учнів місцевих ЗОШ;

  • «Гоголівське українство» – книжкова виставка до 210-річниці від дня народження М.Гоголя;

  • «Світ сміється» – книжкова виставка до Дня сміху;

  • «Серце сильніше вогню» – книжкова виставка до 100-річчя від дня народження письменника Віктора Соколова;

  • «Лицарський подвиг Володимира Шульгіна» – книжкова виставка до 125-річчя від дня народження політичного та громадського діяча Володимира Шульгіна;

  • «Не повторися біль душі людської» – до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів;

  • «Знайти доріжку до кожної дитини» – книжкова виставка із циклу «Освіта ХХІ століття»;

  • 135 років від дня народження Вадима Меллера – українського художника театру із циклу «Календар мистецтв»;

  • «Книг незмірна глибина» – виставка-інсталяція до Дня книги та авторського права;

  • «Чи багато ми знаємо про Європу?» – цикл виставок в рамках роботи Центру Європейської інформації;

  • «Художники Українського модерну» – книжкова виставка;

  • «Чорнобиль… Біль і пам'ять вічні» – книжкова виставка до Дня Чорнобильської катастрофи;

  • «Вдивляючись у дзеркало історії» – відкритий перегляд до Дня Чорнобильської катастрофи;

  • «Великодні мотиви» – відкритий перегляд до Великодня;

  • «Важкий шлях до незалежності Польщі» – книжкова виставка до Дня конституції Республіки Польща ( Польський центр);

  • «Книжковий арсенал –2019» – книжкова нових надходжень;

  • «Краєзнавчий вісник» – щомісячна виставка за сторінками Календаря пам`ятних дат Кіровоградщини на 2019 рік;

  • «Слова, слова, слова…» – книжкова виставка;

  • Медичний календар:

  • «Артеріальна гіпертензія» – книжкова виставка;

  • «Всесвітній день здоров’я» – книжкова виставка;

  • «Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона» – книжкова виставка;

  • «Всесвітній день голосу» – книжкова виставка;

  • «Всесвітній день боротьби проти малярії» – книжкова виставка;

  • «Всесвітній день охорони праці» – книжкова виставка;

Клубна діяльність

Протягом місяця відбулися засідання клубів:

  • Засідання клубу розмовної англійської мови Movie Club with Inna. Тематичні засідання: «Suite Fran?aise», «Education Abroad: pros and cons», «Racism in sport», «The Duchess»;

  • Засідання клубу розмовної англійської мови Speaking Club with Bill Thompson. Тематичні засідання: «Manipulation», «Save the Planet», «The Invisible Woman», «The Necessary Job»; Засідання клубу розмовної англійської мови Speaking Club with Bett. Тематичні засідання: «The King’s Speech», «Racism in the USA», «International Mother Earth Day»;

  • «Найсумніша сторінка в історії США» – до Дня ветеранів війни у В’єтнамі;

  • Засідання членів творчого об’єднання «Парус» за темами:

  • «210-річчя від дня народження письменника Миколи Гоголя»;

  • «125-річчя від дня народження науковця, літературознавця і філософа Дмитра Чижевського»;

  • «Весняна поезія: новинки»;

  • «Нова поезія Олени Надутенко»;

  • Засідання громадського об’єднання «Єлисаветградський узвіз»;

  • Засідання клубу народних ремесел «Ниточка»;

  • Засідання клубу любителів образотворчого мистецтва «Муза».

Обласна юнацька бібліотека ім. Є. Маланюка

Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

  • «Життя маємо – за нього відповідаємо» – День інформації;

  • «Пам’ятайте про особисту безпеку!» – практичне заняття спільно з фахівцями патрульної поліції, в рамках бібліо-проекту life safe (Подбай про свою безпеку);

  • «ВІЛ в сучасному суспільстві» – зустріч з фахівцями обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації людей які живуть з ВІЛ/СНІДом;

  • «Номофобія – хвороба XXI століття» – година роздумів;

  • «Ризикуй!» (за мотивами американського шоу «Jeopardy!») – гра-вікторина (в рамках бібліостудії «З екрана в реальність»);

  • «Таємниці Чорнобиля: міфи чи реальність» – шок-урок;

  • «Чорнобиль. Гірка пам’ять і вічний біль» – екогодина;

  • «Медичні аспекти аварії на ЧАЕС» – зустріч із фахівцями в рамках бібліо- проекту life safe ( Подбай про свою безпеку);

  • «Екологічні проблеми світу» – слайд-бесіда-вікторина;

  • «Чорнобиль: нескінченна історія» – слайд-бесіда-вікторина;

  • «Церковні таїнства» – вільний діалог зі священиком Соборного храму Благовіщення Пресвятої Богородиці, протоієреєм Іваном Верескуном;

  • «Т.Шевченко – людина, поет, пророк» – слайд-бесіда-вікторина;

  • «Кіровоградщина, одна що є» – віртуальна екскурсія;

  • «Паперове програмування» – пізнавально-розважальна година;

  • «Ми за здоровий спосіб життя» – тренінг;

  • «Великодній вінок» – майстер-клас;

  • «Великодня писанка» – майстер-клас;

  • Великодня листівка» – майстер-клас;

  • «Пасхальне курча» – майстер-клас;

  • «За тиждень Великдень» – благодійна акція на базі Свято-Єлесаветенського чоловічого монастиря УПЦ (майстер-клас з виготовлення листівок до Великодня);

  • «Давай дружити» – презентація виставки малюнків та нагородження переможців міського конкурсу учнів загальноосвітніх навчальних закладів;

  • «Знавці музики» – музичний брейн-ринг;

  • «Мистецтво, що зцілює» – година прекрасного;

  • «Японія мистецька» – інформаційна година;

  • «Пишаймося українцями-рекордсменами» – бесіда-діалог;

  • «З Україною в серці» – усний журнал;

  • «Коли хобі дорівнює роботі – то є велике щастя» (Кузьма Скрябін та гурт «Скрябін») – вечір пам’яті;

  • «Годинник як витвір мистецтва» – слайд-бесіда;

  • «Обереги – символи української духовності» – етнографічна подорож;

  • «Найцікавіші замки та фортеці України» – віртуальна подорож;

  • «Сцена – мій кумир, театр священний храм для мене» (І.Карпенко-Карий) – вечір-портрет;

  • Засідання клубів за інтересами:

  • «Гендерна рівність: реалії сьогодення» – правовий урок (заняття лекторію «Молодь і право»);

  • «Творча майстерня від письменника О.Косенка» – засідання літературного клубу «Ліра»;

  • «Дивовижна Греція» – пізнавальна година (засідання туристичного експрес- салону «Подорожуймо Європою!»);

  • «Великодній кошик» – майстер-клас з виготовлення квітів в техніці канзаши від майстрині Г.І. Неділько (засідання хобі-клубу «Хепі-майстерня»);

  • «Довідково-бібліографічний апарат бібліотеки. Електронний каталог бібліотеки. Пошук літератури в електронному каталозі. Пошук інформації на сайті бібліотеки» – бібліотечний урок (заняття «Школи інформаційного комфорту»);

  • МамоШкола – презентація новинок літератури;

  • Заняття розмовного клубу «Speak Up» (11 занять);

  • Книжкові виставки, тематичні полиці, виставки робіт:

  • «Тернистий шлях пізнання» – до 210-річчя від дня народження М.Гоголя;

  • «Розумна обережність – запорука безпеки» – до Всесвітнього дня здоров’я;

  • «Здоров’я – найбільший скарб людини» – до Всесвітнього дня здоров’я;

  • «Ім’я в історії: Д.Чижевський» – до 125-річчя від дня народження;

  • «Циганські чари» – Міжнародний день ромів;

  • «Великодня радість світ обіймає»;

  • «Світле свято Великодня»;

  • «Чорнобильська трагедія: тривоги, роздуми, надії»;

  • «Людина, яка дарувала посмішку» до 130-ої річниці від дня народження Чарлі Чапліна;

  • «Культурна спадщина – позачасова цінність» – до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць;

  • «Чисте довкілля – здорова нація» – до Дня довкілля;

  • «Другий тур виборів Президента України»;

  • «Децентралізація – реалії сьогодення»;

  • «Лови момент» – участь в IV-му обласному фестивалі «Її величність література»;

  • Давай дружити» – виставка малюнків міського конкурсу учнів загальноосвітніх навчальних закладів;

  • «Ляльки з усього світу» – виставка творчих робіт майстрині В.Орловської.

ОДБ ім.Т.Г. Шевченка

Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

Інтерактивні масові заходи:

Інформаційні години та бесіди:

    До Дня сміху

  • «Торба сміху» – змагання для кмітливих;

  • До Міжнародного Дня дитячої книги:

  • «Світові бестселери сучасному читачеві» –День інформації;

  • «Чарівний віночок» – казк’ютерна гра;

  • «Великий казкар данського королівства»Книжкова виставка «Великий казкар данського королівства»;

  • Заходи навчально-ігрового екологічного проекту «ЕКО-стиль твого міста»:

  • «Життя в стилі еко» – віртуальний урок;

  • «Еко-стиль твого міста» – ігрові програми;

  • «Не треба викидати– давайте майструвати!»– творча майстерня в техніці dump art;

  • «ЕКОсвіт в дитячій літературі» – книжкова виставка;

  • Заходи Інтерактивного волонтерського проекту «Book & Art weekend в дитячій бібліотеці»:

  • «Веселі акварелі» – перфоманс Олена Надутенко;

  • ТМ «Веселі бризки»;

  • «Справжнє диво казки»Літературно-мистецька експозиція «Справжнє диво казки»;

  • «Story-time» для малюків «Торохтій»;

  • В рамках міні-проекту відділу «Торгівля людьми: сучасне обличчя»:

  • «Прояви сучасного рабства» – тематична поличка;

  • «Людина не товар» – соціокультурна акція;

  • «Безпека для малюків»: «Небезпечні знахідки» – віртуальний урок для школярів;

  • Участь у фестивалі-виставці «Весняний книговир»

  • «Казкове лото» – ігрова програма;

  • «Книгоподорож навколо світу» – книжкова виставка;

  • «Діалог» – робота культурно-дозвіллєвих студій для підлітків:

  • «Зоодруг» – журнальна карусель;

  • «Коти – улюбленці мільйонів» – зоогодина;

  • До Дня довкілля:

  • «Бути природі другом» – екогодина;

  • До річниці аварії на Чорнобильській АС:

  • Від мирного атома до катастрофи» – книжкова виставка до річниці аварії на Чорнобильській АС;

  • «Суворі уроки Чорнобиля» – екошок;

  • До свята Великдень:

  • «Великдень іде - Благу вістку несе» – великодні забави для дітей, інсталяція; «Дітям янголятам в будень та свято» – виставка-інсталяція, майстерня; «Писанка - вишиванка» – творча майстерня;

  • «Писанкове мереживо» – арт- вікно;

  • Обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання: «Книгоманія – 2019»
    Заняття для користувачів з циклу «Школяр і комп’ютер: технології без шкоди»:

  • Створення привітальної листівки он-лайн;

  • Створення та редагування таблиць в Microsoft Word;

  • «Знавці комп’ютерних наук» – індивідуальні заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО;

  • «Комп’ютер доступний кожному» – індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами.



[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2019 Webmaster: webmaster@library.kr.ua