Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за травень 2019 року)
Загальні питання
3 травня Товариство поляків «Полонія» ім. К. Шимановського відзначило День конституції Польщі. Цьогоріч святкування відбулося в Польщі.
74-річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначили традиційно – урочистою ходою, на яку прийшли більше тисячі жителів обласного центру. На меморіальному комплексі Фортечні Вали відбулося покладання квітів до вічного вогню та до портретів загиблих на новітній війні земляків.
12 травня близько тридцяти кропивничанок сіли на велосипеди, щоб відзначити таким чином Міжнародний день матері. Учасниці велопробігу продемонстрували, що велосипед можна використати для будь-яких поїздок – на зустріч із друзями, на побачення, вечірку, для заміського відпочинку, у щоденних справах, – і при цьому залишатися стильною і привабливою.
16 травня відбулося свято «Кропивницький в орнаментах вишиванки». Мешканцям та гостям міста була запропонована цікава і різноманітна святкова програма: виставки робіт професійних майстрів вишивання і аматорів, ярмарок вишиванок, майстер-класи з ужиткового мистецтва, дефіле-парад, оригінальні фотозони.
У Кропивницькому відбулося вручення обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова. Цьогоріч лауреатами стали троє дослідників. Статуетку Степового орла та грошову премію отримали Оксана Бабенко й Віктор Білоус за науково-документальне видання про репресії радянської влади на Кіровоградщині та журналіст Ольга Степанова за цикл публікацій про історію Єлисаветграда.
19 травня у Кропивницькому відбувся мітинг з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій, у якому взяли участь керівництво області та міста, духовенство, активісти громадських організацій, політичних партій та містяни. Близько сотні чоловік з квітами та державними прапорами прийшли до пам’ятного знаку «Борцям за волю України – жертвам політичних репресій». Учасники мітингу хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам’ять жертв політичних репресій.
22 травня у Кропивницькому відбулись урочистості з нагоди 158-річчя від дня перепоховання Тараса Шевченка на Чернечій горі у Каневі. Вшанувати пам’ять видатного українського поета, художника, громадського та політичного діяча і покласти квіти до його монумента прийшли представники міської та обласної влади, громадські активісти та молодь міста.
Театрально-концертне життя
Обласна філармонія
10 травня в обласній філармонії відбувся ювілейний концерт Народного художнього ансамблю Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості «Час Пік» з нагоди 25-річчя.
12 травня в приміщенні обласної філармонії відбувся концерт гумористичного колективу «Dizel Show» з новою програмою «Квітуче».
13 травня відбувся виступ танцювального колективу «Карамелі».
14 травня відбувся концерт Олі Полякової «Королева ночі».
З 15-28 травня проходив ХХІІ Всеукраїнський фестиваль камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі». В рамках фестивалю пройшли виступи духового оркестру та джаз-бенду музичного коледжу, лауреата міжнародних конкурсів Сергія Григоренка (фортепіано, м. Львів), камерного оркестру «Концертіно», лауреата міжнародних конкурсів Анастасії Потоцької, соліста філармонії Олександра Безая, народної артистки України Ольги Чубаревої, симфонічного оркестру Вінницької обласної філармонії ім.М.Леонтовича, народної артистки України Лідії Забілястої.
22 травня гала концертом «Віват, філармонія» у Кропивницькому відзначили 80-річчя обласної філармонії. За 80 років свого існування установа стала перлиною духовно-культурної скарбниці, однією з кращих концертних організацій України з великим творчим потенціалом та міцною матеріально-технічною базою. У ході урочистостей були вручені відзнаки та відбувся святковий концерт. У фойє філармонії відтепер можна побачити світлини солістів закладу та учасників академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни». Останні представлені у дещо новому й незвичному амплуа. У рамках святкування 80-річного ювілею філармонії відкрилася фотовиставка «Сузір’я Терпсіхори» відомого фотохудожника Олега Шрамка.
26 травня в обласній філармонії відбулася інтерактивна мультимедійна програма «Щенячий патруль».
Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького
19 травня Одеський театр музичної комедії представив оперету на 2 дії «Сільва».
У травні відбулися гастролі Вінницького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.К. Садовського з виставами «Bon appetite, або «Гарнір по-французьки», «Селфі зі склерозом» – невесела комедія на 2 дії, «Обережно – жінки», «Кайдашева сім’я».
23 травня в академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М. Кропивницького відбувся виступ Львівського муніципального театрального центру «Слово і голоС» зі співочою виставою «Весілля». Драматургію вистави Весілля (реж. Наталія Половинка) складають 28 старовинних українських весільних пісень, які разом зі сценографією та костюмами сплітаються у надзвичайно тендітне, мерехтливе та водночас складно виконане мереживо театрального дійства.
Академічний обласний театр ляльок
19 травня відбулася прем’єра вистави для дорослого глядача «Станція або Розклад бажань на завтра (О. Вітер).
Сучасний театр сатири
У Кропивницькому відбулася прем’єра вистави «Гнись – не гнись, а одружись!» за мотивами п’єси відомого у 1970-1990 роки німецького драматурга Франца Ксавера Крьоца «Рятуйте, мене женять» проектного театру сатири.
Фестивалі
З 10 по 13 травня, під небом Каварни лунали болгарські пісні у виконанні кращих колективів, які прибули на свою історичну прабатьківщину з Молдови, Сербії, Румунії, України на ХVІ міжнародний фестиваль «Із Болгарією в серці». В рамках фестивалю відбулися концертні виступи.
18 травня у Кропивницькому пройшов фестиваль «Єврофест-2019». В обласному центрі відбулася урочиста хода учасників фестивалю. Майже півтисячі дітей з районів Кіровоградщини у національному одязі європейських країн пройшли від площі Героїв Майдану до Ковалівського парку. Це були представники 34 євроклубів, також громадських організацій «Полонія», «Нашіте Хора», «Розвиток», «Союз вірмен України в Кіровоградській області», «Інтелігенція ромів Кіровоградщини». Після цього «Єврофест» продовжився у центрі дитячої та юнацької творчості, де розгорнулося справжнє Європейське містечко. У рамках фесту відбулося проходження цікавих станцій квесту на тему: «Глобальні цілі сталого розвитку», працювали творчі майстерні, інформаційні та ігрові майданчики, де можна було отримати інформацію про можливості навчання та волонтерства в Європі, взяти участь у цікавих іграх, вікторинах, конкурсах.
Два хорових колективи музичної школи № 2 ім. Ю. Мейтуса перемогли на престижних мистецьких фестивалях у Франції та Польщі. Ансамбль старших учнів «Согласіє» святкував своє сходження на першу сходинку п’єдесталу пошани в творчому конкурсі «Зірки Парижа», а хор учнів молодших класів «Веселка» полонив серця глядачів і журі фестивалю «Samozvity» у Перемишлі.
Народний аматорський хоровий колектив залізничників зі Знам’янки взяв участь в восьмому Міжнародному фестивалі-конкурсі «Das- Fest». Вони показали свою майстерність та вибороли гран-прі.
У селі Павлівці Світловодського району у зеленій садибі «Зимівник Павлюка», пройшов етнографічний фестиваль «Весняні барви Світловодщини». У програмі заходу були пісні, хороводи, козацькі забави, кінні прогулянки для дітей та смачні українські страви. Присутні ознайомилися з традиціями українського народу та його побутом.
Театру танцю «В гостях у казки» з Кропивницького випала честь представляти Україну на міжнародному форумі мистецтв у Стамбулі. Колектив повернувся додому з черговою перемогою. Його учасники нагороджені за кращу презентацію своєї країни на фестивалі та кращі хореографічні балетмейстерські роботи на конкурсі.
17 травня в Кропивницькому втретє відбувся фестиваль вуличної музики. Мистецькі локації по вулиці Дворцовій радували шанувальників мистецтв музики і співу. Активну участь у фестивалі взяли творчі колективи музичних шкіл міста, шкіл естетичного виховання, міський духовий оркестр. Цей фестиваль є можливістю для виконавців різного рівня професійності представити свою творчість, свої таланти широкій публіці.
У Кропивницькому 28-й раз відгомонів Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів». Пісенний колорит України на сцені обласної філармонії представили солісти, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі Кіровоградщини, гості з Вінницької, Київської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської областей. У фойє філармонії проходила виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Калиновий розмай», де свої найкращі вироби показали народні умільці Світловодська, експонувалась фотовиставка «Калиновий дивосвіт».
Просвітництво. Аматорство.
Обласний огляд-конкурс аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини», який вже 60 років надає можливість акторам-аматорам продемонструвати творчі доробки, реалізувати себе у театральному просторі, підбив підсумки. Цьогоріч «Театральна весна» була особливою: своє мистецтво представляли не тільки аматорські театральні колективи, а й театри малих форм – спадкоємці колишніх агітаційно-художніх бригад. Усі вони запам’яталися різноманітним репертуаром, вдалими режисерськими рішеннями, великою кількістю молодих акторів.
Ювілейним концертом відзначив своє 15-річчя відомий в області та за її межами хоровий колектив Гайворонського районного будинку культури «Калина над Бугом».
У Гайвороні відбулося тематичне дійство «Чарівний світ вишиванки» В рамках заходу відбулися виступи хореографічних колективів «Намистинки», «Драйв», народного аматорського ансамблю «Візерунки» та вокального ансамблю аматорського театру «Ровесник», вокального ансамблю «Нове покоління», конкурс «Малюнок на асфальті», пересувна виставка-ярмарок вишивки майстринь Гайворонщини «Пісня барв і кольорів».
Музейна справа
Обласний художній музей
Місто Кропивницький збагатилося ще одним музеєм: у приміщенні філії суспільного мовника Кіровоградської області відкрили музей радіо та телебачення. У ньому десять раритетних речей, що розповідають про історію становлення і розвитку обласної телерадіокомпанії. Серед них друкарська машинка та сценарний план радійної передачі ветеранки обласного радіо Марії Лебідь. А ще – студійні та пересувні камери ПТС, що використовувалися як для запису, так і для прямої трансляції, ламповий радіоприймач «Волна-К», який у 1960-1970-х роках використовувався для контролю якості ефіру, портативний магнітофон «Репортер», з яким ходили на інтерв’ю журналісти, та студійний котушковий магнітофон СТМ-810. Унікальність останнього у тому, що таких було випущено лише близько 50 на весь Радянський Союз. Практично все у робочому стані.
7 травня в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», присвячена Дню пам’яті та примирення.
10 травня у приміщенні Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни відбулося відкриття виставки «Ваш подвиг – наша пам’ять», з нагоди Дня пам’яті та примирення, пам’яті жертв Другої світової війни, підготовленої науковцями відділу історії обласного краєзнавчого музею.
16 травня в обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Світ гончарства» та творча зустріч з автором, художником-керамістом Ларисою Кулініч.
16 травня в приміщенні благодійної організації Благодійний фонд «Милосердний Самаритянин» з нагоди Дня Європи відбулося відкриття пересувної виставки «Наші земляки – визволителі Європи», підготовленої співробітниками музею.
17 травня у переддень Міжнародного дня музеїв обласний краєзнавчий музей представив святкову програму «Зіркова ніч у краєзнавчому музеї». Співробітники музею підготували різноманітну програму, у заходах якої кожен зміг знайти щось за своїми інтересами. Головне гасло програми – «Музей - територія добра». В рамках заходу відбувся п’ятий благодійний книжковий аукціон для збору коштів на створення меморіальної дошки для вшанування пам’яті історика і краєзнавця Петра Кизименка, який свого часу працював у відділі історії обласного краєзнавчого музею. З концертними номерами виступили учні і викладачі музичних шкіл №1 ім. Г. Нейгауза та № 4, відбулися майстер-класи з виготовлення сувенірів, до святкової програми долучились учасники народного аматорського театру «Златопілля» Новомиргородського міського Будинку культури. Відбулась презентація програми «Людина з кіноапаратом».
23 травня у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л. Кропивницького відбувся захід, присвячений 179-й річниці від дня народження великого артиста і драматурга. Захід розпочався з традиційного покладання квітів до пам’ятника М. Кропивницькому на садибі музею його імені. Урочистості було продовжено у глядацькій залі. Присутні побачили художню програму, підготовану самодіяльними митцями Новгородківського РБК. Театральний колектив «Маска» під орудою Оксани Гопак показав виставу-жарт «Лазня» Олени Лановенко, також у святковій програмі брав участь вокальний колектив «Маки».
Обласний художній музей
Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:
«Повернення додому» – в рамках благодійного проекту з допомоги та підтримки військовополонених моряків;
«Переможний травень» – до 74-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
Відкриття Всеукраїнського культурно-мистецького виставкового проекту «Мальовнича Україна». В рамках відкриття відбувся виступ українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина»;
«Дотик до мрії» – до Дня Європи;
«Поля Малої Виски» – до 94-ї річниці від дня народження художника-земляка Петра Оссовського;
Виставка благодійного проекту «Подаруй дитині диво» про діток із тяжкими діагнозами;
«Усоте прославляю буйноту життя» – мандруюча виставка садиби родини Антоничів Бортятинської філії Львівського музею історії релігії. Життя і творчість Богдана-Ігоря Антонича.
Культурно-просвітницькі заходи:
Протягом місяця відбулися майстер-класи із виготовлення вітальної листівки, виробів з паперу «Маки», майстер-клас із петриківського розпису, об’ємної аплікації з кольорового паперу «Ромашки», виробів з крепованого паперу «Польові квіти».
Культурно-просвітницькі заходи:
Вечір-реквієм, присвячений пам’яті заслуженого артиста України Юрія Жеребцова (1947-2019);
День відкритих дверей – до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (безкоштовне відвідування та екскурсійне обслуговування ветеранів усіх категорій та членів їх сімей, дітей війни, пенсіонерів, учасників бойових дій усіх категорій, людей похилого віку);
ХV Міжнародна акція «Ніч музеїв», присвячена Міжнародному дню музеїв. У програмі: насичена концертна програма, низка майстер-класів, виставка- ярмарок майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, виставки, конкурси.
Літературно-музичний вечір, присвячений творчості Богдана-Ігоря Антонича.
Літературно-музичний вечір, присвячений творчості Богдана-Ігоря Антонича.
У Міжнародний день музеїв у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася презентація виставки «Літературні голоси Кіровоградщини». Вона висвітлює окремі сторінки літературного життя нашої області за 80 років крізь призму історії найбільш відомих у цей період літературних і творчих об’єднань, студій, які залишили помітний літературний слід на Кіровоградщині, а деякі діють і нині.
Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна
В художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна презентовано понад 50 графічних доробків як учасників виставки «Мальовнича Україна», так і творів з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво». Акварелі, офорти, рисунки різноманітними графічними матеріалами зображують красу унікальних природних ландшафтів нашої країни, захоплення художниками предметним світом українського побуту та споконвічними образами легендарної історії нашого народу.
До Міжнародного дня музеїв відбулися культурно-просвітницькі акції: в рамках традиційного арт-проекту «Музейні гостини» з успіхом пройшли художні студії, майстер-клас зі створення світлин «Фотопортрет в музейному інтер’єрі», музейні відеопрезентації, що розповідали про неперевершені творчі доробки українських митців та історію становлення професійного художнього осередку у нашому краї.
Образотворче мистецтво
В трьох мистецьких центрах нашого міста – обласному художньому музеї, картинній галереї «Єлисаветград» та художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна відкрилася художня виставка всеукраїнського культурно-мистецького проекту «Мальовнича Україна», на якій представлено понад 200 творів живопису та графіки художників з усіх регіонів нашої країни.
Музичні школи
З нагоди Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 7 травня у музичній школі № 1 ім. Г. Нейгауза Кропивницького відбувся концерт «Вклонімося великим тим рокам!», присвячений пам’яті героїв, які ціною власних життів виборювали право нашого народу жити під мирним небом на вільній землі.
18 травня біля першого корпусу музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза, відбувся святковий концерт за участі учнів, викладачів і творчих колективів школи до Міжнародного дня музеїв. Протягом двох годин звучали твори українських та зарубіжних композиторів у виконанні учнів-солістів, інструменталістів, вокалістів, вокальних та інструментальних ансамблів та викладачів музичної школи. Наприкінці заходу охочі відвідали музеї Генріха Нейгауза та Кароля Шимановського, що знаходяться в першому корпусі музичної школи №1 ім. Г. Нейгауза.
Ансамбль наймолодших бандуристок музичної школи № 2 «Перлинки» посів друге місце на міжнародному конкурсі «Духовні джерела», що проходив у Києві.
У концертній залі музичної школи № 1 ім. Г. Нейгауза 18 травня відбувся незвичайний захід – «Свято сольфеджіо» для учнів других класів.
Бібліотечна справа
ОУНБ ім.Д.Чижевського
Масові заходи:
Акція: безкоштовне спілкування ветеранів з рідними, друзями, використовуючи Skype-технології – до Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
Артхаус клуб. Перегляд фільмів: «Барбара» (реж.: Матьє Амальрік, Франція, 2017), Драма Емілі Атеф «Три дні з Ромі Шнайдер» (Німеччина, Австрія, Франція, 2018);
Засідання Вищої народної школи;
«Галопом по Європі» – квест для учнівської молоді Будинку дитячої юнацької творчості;
«Фортепіанна класика» – урочистий концерт для учасників проекту «Голоси з війни» та громади міста до Дня Пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
«Пам’ятайте! Крізь віки, крізь роки – пам’ятайте!» – година пам’яті та презентація книжкової виставки-заклику;
«Нашу пам’ять обпалює вічний вогонь» – захід для дітей війни до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
Засідання літературного об’єднання «Степ»;
«Безпека споживчих товарів» – День інформації (запрошений фахівець – начальник відділу контролю у сферах захисту споживачів, реклами та антитютюнового законодавства управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Лілія Буднікова надала інформацію щодо прав та обов’язків споживачів);
Презентація книги Віктора Рога «Ієрархія національних пріоритетів» та передруку маловідомої роботи визначного діяча ОУН Верховного Команданта Збройних Сил Карпатської України полковника Михайла Колодзінського «Воєнна доктрина українських націоналістів» (1938);
«Літературна спадщина Панаса Саксаганського: видання «Театр і життя» –електронна презентація до 160-річчя від дня народження корифея українського театру Панаса Карповича Саксаганського;
День Європи – участь у загальноміських заходах до Дня Європи «Єврофест – 2019»;
«Шлях і доля українського композитора» – творча зустріч з сучасним українським композитором, мистецтвознавцем Олександром Щетинським (спільний проект ОУНБ ім. Д. Чижевського з музеєм музичної культури ім. К. Шимановського);
«Лінії. Перехрестя. Акценти. – композитор Леонід Грабовський» – авторська презентація книги;
Бібліофестиваль на Великій Перспективній;
«Как в янтарном сосуде» – презентація поезії Наталії Шмітке (засідання літературного об’єднання «Степ»);
Кіноурок для вчителів зарубіжної літератури загальноосвітніх шкіл міста;
«Літературний ландшафт України. ХХ століття» – презентація книги Володимира Євгеновича Панченка;
«Жіноче здоров’я в клімактеричний і постклімактеричний період життя» – лекція-бесіда з лікарем акушером-гінекологом Наталією Мягкою;
В рамках екологічної кампанії «Дихати по-людськи», яка є частиною проекту «Європа в Україні» відбулася дискусія, присвячена екологічній ситуації міста для експертів, представників міської влади, журналістів та громадських активістів;
Навчальні заняття (тренінги, семінари):
«Здоров'я контролюйте, професіоналам довіряйте» – інформаційно-просвітницька акція до Всеукраїнського тижня планування сім’ї;
«Краєзнавчий туризм у бібліотечному форматі» – обласний семінар-практикум для методистів бібліотек області;
«Вчителі – агенти змін» – тренінги разом із інститутом післядипломної педагогічної освіти та Центром методичної та соціально-психологічної служби управління освіти міської ради м. Кропивницького (ЦМСПС);
«Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» – тренінги опанування навичок роботи з комп’ютером;
«В бібліотеці не тільки читають, але і співають» – дитяче караоке, інтерактивні розваги + майстер-клас «Виготовлення Смішариків»;
Тренінги для вчителів англійської мови шкіл міста та області від міжнародного освітньо-методичного центру Pearson-Dinternal Education;
Книжкові виставки, відкриті перегляди, викладки літератури:
«Весни обірвані суцвіття» – книжкова виставка до 70-річчя від дня народження Сергія Колесникова;
«Цілюща сила милосердя» – книжкова виставка;
«Всесвітній день акушерки» – медичний календар – книжкова виставка;
«Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця» – медичний календар – книжкова виставка;
«Всесвітній день медичних сестер» – медичний календар – книжкова виставка;
«Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією» – медичний календар – книжкова виставка;
«Всесвітній день травматолога» – медичний календар – книжкова виставка;
«Пам’ять! Гірка пам’ять війни!» – відкритий перегляд до Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
«В її душі не замерзають плеса» – презентація книжкової виставки до Дня матері;
«Благословенна мати на всі часи, на всі віки…» – відкритий перегляд до Дня матері;
Книжкова виставка до 170-річчя Панаса Мирного – літературний календар;
Книжкова виставка до 220-річчя Оноре де Бальзака – літературний календар;
Книжкова виставка до 90-річчя письменника, громадського діяча Романа Іваничука – літературний календар;
«Дерево тримається корінням, а людина сім’єю» – книжкова виставка до Дня родини;
«Слово про Панаса Саксаганського» – книжкова виставка до 160-річчя від дня народження Панаса Карповича Саксаганського;
«Позбавлені Батьківщини» – викладка літератури до Дня скорботи і пам’яті жертв депортації кримського народу;
«Шекспіріана у фондах відділу рідкісних і цінних видань» – книжкова виставка;
«Абетка садівника: від посадки до врожаю» – Орхуський центр екологічної інформації – огляд літератури на сайт бібліотеки;
«Зламана доля та не зламана воля» – книжкова виставка до Дня пам'яті жертв політичних репресій;
«Іще горить Шевченкова свіча» – відкритий перегляд до Дня перепоховання
Т.Г. Шевченка;
«Лауреати обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова» – книжкова виставка;
«Українська історія ХХ століття» – презентація книжкової виставки (Канадсько-Український бібліотечний центр);
«Слов’янство: історія і сучасність» – презентація книжкової виставки до Дня слов’янської писемності і культури;
«Жити без шкідливих звичок» – книжкова виставка до Всесвітнього дня без тютюну;
«Дивлюсь. Дивуюсь. Дізнаюсь» – книжкова виставка, віртуальна виставка на сайт;
«Книжковий арсенал – 2019» – книжкова виставка нових надходжень;
«Краєзнавчий вісник» (щомісячна виставка за сторінками Календаря пам’ятних дат Кіровоградщини на 2019 рік);
«Слова, слова, слова…» – книжкова виставка;
Творчі виставки:
Майстер-класи:
«Стара Олександрія – Батьківщина Дмитра Чижевського» – художня виставка-пленер, (учасники – обласна організація Національної спілки художників, творча спільнота Олександрії, мистецький факультет ЦДПУ ім. В. Винниченка, художня школа, мешканці та гості міста, користувачі бібліотеки);
Майстер-класи:
Майстер-клас від Марії Грім «Книга своїми руками «Сорока-ворона кашку варила» в рамках проекту «Дизайнери книг»;
Майстер-клас від Лариси Кулініч «Ознайомлення з декоративно-ужитковим мистецтвом Кіровоградщини»;
Клубна діяльність
Протягом місяця відбулися засідання клубів:
Тематичні засідання клубу розмовної англійської мови :
«До 160 років від дня народження А.Конан Дойла», «До 160 річчя від дня народження Джерома Клапки Джерома», «What you have learnt with Bill», «Massenmedien in England», «Youth and old age», «Європа на Вашій долоні»,
«Memorial Day in USA», «Curiosity», «The Internet is changing our mind?», «Black or White»;
Засідання членів творчого об’єднання «Парус» за темами: «Поезія, присвячена Дню пам’яті та примирення», «Поезія, присвячена Дню матері і Дню родини», «Журналіст і письменник Іван Черкашенко. 95 років від дня народження», «Поет Сергій Колесников. 70 років від дня народження»;
Засідання ГО «Єлисаветградський узвіз»;
Засідання клубу народних ремесел «Ниточка»;
Засідання клубу «Муза».
Обласна юнацька бібліотека ім. Є. Маланюка
Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:
До Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-річчя вигнання нацистів з України:
«День пам’яті та примирення» – урок мужності;
«Подвигу воїна присвячується» – урок пам’яті;
«Пам’ять єднає покоління» – діалог поколінь в рамках Бібліопроекту Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини»;
«Мак – символ пам’яті» – майстер-клас;
«Герої не вмирають» – урок гідності;
До Дня вишиванки:
«Вишивка – оберіг українського народу» – мистецько-етнографічна подорож;
«Два кольори» - народознавчий урок (вишивка);
«Український національний одяг – складова духовної культури» – етногодина;
Нагородження переможців творчого конкурсу «Безпечна весна»;
«Польська кухня» – слайд-бесіда;
«Стів Джобс: геній і борець» – інформ-досьє;
«Найрозумніший пішохід» – вікторина;
«Вища освіта в США» – зустріч з представником Консультативного центру мережі EducationUSA у Києві Неллі Петлік (США);
«Небезпека поряд: молодь і наркотики» – урок-застереження із циклу «Вибір молоді – здоров’я»;
«Марко Кропивницький: актор, режисер, драматург» – вечір-портрет із циклу «Відомі імена в історії краю», до 80-річчя створення Кіровоградської області;
«Не дозволяй собою маніпулювати» – тренінгові заняття з медіа грамотності;
«Українське мистецтво, що підкорило світ» – інформаційна година;
«Екологічні проблеми світу» – слайд-бесіда-вікторина;
«Мистецтво спілкування» – тренінг;
«Через толерантність до взаєморозуміння та успіху» – тренінг;
Засідання клубів за інтересами:
Зустріч із фахівцями Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області «Цивільний шлюб. Сім’я» – заняття лекторію «Молодь і право»;
«Творча майстерня від письменника О. Косенка» – 2 засідання літературного клубу «Ліра»;
«Успішна жінка в сучасному світі» – заняття «Мамо-школи»;
Заняття розмовного клубу «Speak Up».
Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці, виставки робіт: до Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-річчя вигнання нацистів з України:
«У книжковій пам’яті миттєвості війни»;
«Твій подвиг, солдате, незабутий»;
«Війна і перемога, біль і пам’ять»;
«Захисники та визволителі рідної землі» – фотовиставка;
До Міжнародного дня сім’ї:
«Без сім’ї немає щастя на землі»;
До Міжнародного дня музеїв:
«Музей – скарбниця історичної та культурної спадщини»;
До Дня пам’яті жертв політичних репресій:
«Забуттю не підлягає» (19 травня – День пам’яті жертв політичних репресій);
«Київська Русь: величні постаті княжої доби» до 1040-річчя від дня народження
Я. Мудрого; 965 річчя від дня народження В. Мономаха;
«Життя, присвячене мистецтву» до175-ої річниці від дня народження М. Мурашка, українського художника);
«Життя і сцена: Панас Саксаганський» – до 160-річчя від дня народження актора і режисера;
«Тютюнопаління: інформація для роздумів» із циклу «Вибір молоді – здоров’я»;
«Вибори відбулися: країна чекає змін»;
«Децентралізація змінює регіон»;
«Відкриваємо молоді таланти» – виставка творчих робіт;
Виставка робіт учасників творчого конкурсу «Безпечна весна»;
Виставка робіт майстрині, члена ГО «Єлисаветградський узвіз» В. Орловської (вишивка);
«Майже дорослі: книжкові новинки для підлітків» – до Міжнародного дня захисту дітей;
ОДБ ім.Т.Г. Шевченка
Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:
До Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом:
«Війна очима дітей» – година-спомин;
«Дитинство опалене війною» – літературна година;
«Війні немає забуття» – книжкова виставка;
До Євроатлантичної інтеграції та Днів Європи в Україні:
«Вивчай англійську – йди в ногу з часом» – літературна виставка;
«12 місць Європи, які варто відвідати» – канікули Go on;
До Дня пам’яті жертв політичних репресій:
«У жорнах політичних репресій» – книжкова викладка;
Віртуальний урок для школярів з циклу «Безпечні канікули»:
«На грибній стежині»;
Заходи навчально-ігрового екологічного проекту «ЕКО-стиль твого міста»:
Голосне читання екологічних казок сучасних українських авторів та огляд книжкової експозиції «ЕКОсвіт в дитячій літературі».
Робота культурно-дозвіллєвих студій для підлітків «Діалог»:
«Створіть найкумедніший мем» – веб-заняття;
Навчання для користувачів:
«Школяр і комп’ютер: технології без шкоди»;
Створення привітальної листівки он-лайн;
Створення та редагування таблиць в Microsoft Word;
Індивідуальні заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО з циклу «Знавці комп’ютерних наук» на тему: «Створення та редагування зображень в програмі Paint»;
Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами «Комп’ютер доступний кожному».