[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за червень 2019 року)


Загальні питання

Письменниці з Кропивницького Наталія Смирнова та Ольга Мігель стали лауреатами міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова 2019».
Наталія Смирнова з твором «Не відпускай» посіла третє місце у номінації «Пісенна лірика». А роман «Мисливці за міськими легендами» Ольги Мігель отримав спеціальну відзнаку «Вибір видавця».

Олександрійський літературно-мистецьки клуб «Джерело» відзначив ювілей. Об’єднання літераторів, митців міста Олександрії в громадську організацію літературно-мистецький клуб відбулося три десятки років тому.

1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, на Хуторі Надія відбулося свято. У заході взяли участь школярі Кропивницького району та діти, що потрапили у складні життєві ситуації. Найталановитіших і найуспішніших із них – переможців олімпіад і різних конкурсів – нагородили грамотами і подяками, путівками у табори відпочинку, а всі без винятку отримали солодощі від благодійного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір».

До Міжнародного дня захисту дітей у Кропивницькому на подвір’ї храму Благовіщення Пресвятої Богородиці відбулося щорічне благодійне свято «Білої квітки, яке об’єднало дітей та дорослих.

У парку Козачий острів обласного центру відбулося свято до Дня захисту дітей. Крім розваг на великій кількості атракціонів, усіх гостей чекали безкоштовні подарунки, солодкі напої та морозиво.

На одному з корпусів ЦДПУ ім.В.Винниченка встановлено меморіальну дошку, якою увічнено пам’ять письменника, професора, доктора філологічних наук Леоніда Васильовича Куценка, який працював тут з 1982 по 2006 рік.

В обласному центрі відкрили перший міський мурал, створений художниками з Києва. Площа малюнка 300 квадратних метрів. Малюнок виконано за рахунок Громадського бюджету м.Кропивницького та спонсорів.

22 червня відбулося покладання квітів до Вічного вогню з нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
У заході взяли участь представники місцевої та обласної влади, установ та організацій, військовослужбовці, рятувальники, громадськість. Вони вшанували полеглих у Другій світовій війні та героїв АТО/ООС хвилиною мовчання. Також поклали квіти до Вічного вогню та пам'ятних знаків на меморіальному комплексі «Фортечні вали».

28 червня в обласному центрі з нагоди Дня Конституції України відбувся мітинг та покладання квітів до підніжжя монументу Володимира Вінниченка, що знаходиться на тeриторiї Цeнтральноукраїнського дeржавного пeдагогiчного унiвeрситeту ім. В. Винниченка. Участь у заходi взяли прeдставники влади, органiв мiсцeвого самоврядування, ЗМI, волонтeри та всi нeбайдужi житeлi й гостi обласного цeнтру. Місцеві активісти виголошували промови, звучали пісні про Україну.

Театрально-концертне життя

Обласна філармонія

Концерти:

  • 1 червня святковий концерт, присвячений Міжнародному дню захисту дітей;
  • 7 червня концерт автора-виконавця власних пісень Володимира Дороша;
  • 13 червня відбувся сольний концерт Сергія Піскуна.

Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького

  • 22-23 червня – прем’єра вистави «Попкорн, або Куди ми котимося». Автор п’єси – Бен Елтон.
  • 28 червня – концерт міського професійного духового оркестру, присвячений Дню Конституції України.
  • Молодіжний театр «Резонанс»

  • Перед закриттям 64-го театрального сезону молодіжний театр «Резонанс» ім. Валерія Дейнекіна подарував кропивничанам нову виставу за п’єсою російського драматурга Валентина Красногорова «Жорстокий урок» у постановці заслуженої артистки України Ірини Дейнекіної.

Академічний обласний театр ляльок

    1 червня в театрі ляльок відбулася розважальна програма до Дня захисту дітей:

  • Конкурси та ігри з кумедним клоуном, свинкою Пеппою і овечкою Сьюзі;
  • Безкоштовне фотографування з мультяшними героями;
  • Акція «4-й – везунчик» (хто придбає 3 квитка, 4-й отримає у подарунок);
  • Вистава «Івасик-Телесик» О. Олесь (5+);
  • Акція «Подарунок за малюнок» (малюнок за сюжетом будь-якої вистави театру треба принести з собою).
  • 30 червня в театрі ляльок відбувся показ музично-фантастичної казку з ростовими ляльками «Пригоди у крижаному королівстві». Після вистави на малечу чекали веселі ігри і солодощі.

    29 червня на площі перед міською радою Кропивницького відбулися святкові заходи до Дня молоді.

Музейна справа

Обласний художній музей

    Заходи до Міжнародного дня захисту дітей:

  • День відкритих дверей;
  • Майстер-клас із вишивки гладдю «Квіти»;
  • Виставка робіт «Країна дитинства»;
  • Художні виставки:

  • Виставка художніх творів «Співець та заручник радянської епохи», присвячена 120-річчю з дня народження художника-земляка Петра Кодьєва (1899-1968);
  • Виставка робіт художнього проєкту Сергія Бурбела «Qirim», що нагадує нам про сумні події з історії Кримського півострова відображені через мистецтво;
  • Персональна виставка 12-річної Марічки Хмари «Строката палітра»;
  • Виставка робіт випускників художньо-графічного відділення мистецького факультету ЦДПУ ім. В. Винниченка під назвою «Палітра творчості».
  • 7 червня у відділі музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна» проведено заняття з музеєзнавства «Експозиційний ансамбль. Особливості творчої роботи художників».

Обласний краєзнавчий музей

    2 червня у краєзнавчому музеї відбулась зустріч з лауреатом міжнародних та всеукраїнських конкурсів Любов’ю Кардаш. Це було свято театру, співу, музики. Любов Кардаш та її учениця Анна Чумаченко показали театральне дійство, що виросло з культурно-просвітницького проекту «Секрет успіху Соломії Крушельницької». Експонувалась фотовиставка «Моя Соломія».

    5 червня у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л Кропивницького відбулася зустріч у музичній вітальні. Гостем дому корифея став Віктор Валентинович Холявко, голова громадської організації «Клуб авторської пісні та поезії «Байгород». Перед відвідувачами музею він виступив з розповіддю про бардівську пісню. Потім відвідувачі музею познайомилися з художньою програмою, що вже полюбилася юним слухачам.

    20 червня співробітники обласного краєзнавчого музею провели у Навчально-виховному комплексі № 26 м. Кропивницького бесіду «Кіровоградщина. Червень 1941-го…», присвячену Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні.

    24 червня у відділі мистецтв ОУНБ ім. Д.І. Чижевського, за участі колекціонерів, науковців, краєзнавців, працівників музеїв і бібліотек, ЗМІ та зацікавлених громадян відбулося відкриття виставки «Кам'яні шати міста. Цегла Єлисаветграда – Єлисавету». Презентація оригінальної виставки присвячена 265-тій річниці закладання фортеці Святої Єлисавети та є спільним проектом обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського та Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

    25 червня у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки «Основний закон України. Історія і сучасність». Захід проведено з нагоди Дня Конституції України.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

    25 червня в художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна до Дня молоді відбулося відкриття виставки творчих робіт «Витинанкою про все», в рамках музейного артпроєкту «Нова генерація».
    Експозицію виставки складають понад шістдесят творчих робіт студентів кафедри образотворчого мистецтва та дизайну мистецького факультету ЦДПУ імені Володимира Винниченка, виконаних у техніці витинанки із серій: «За мотивами творів Володимира Винниченка», «Єлисаветградська архітектура», «Збереження тварин України», «Польська витинанка», «Співочі птахи», «Дерево життя», «Вазон», «Янголи-охоронці», створених у 2018-2019 роках.

    Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого

    5 червня відбулася презентація виставки «Казки О. Пушкіна очима дітей» у рамках спільного з художньою школою проєкту «Література очима дітей до 220-річчя з дня народження О.С. Пушкіна.

    Музеї Кіровоградщини

    У Соколівській ОТГ відкрили музей історії двох сіл. Історію Іванівки і Безводньої від давніх часів і до сьогодення зібрали в музейній кімнаті Іванівської школи.
    В музеї можна побачити краєзнавчі знахідки і природні експонати – колекцію мінералів, які є на території населенних пунктів. Представлена епоха 19 – початку 20 століття.

    Просвітництво. Аматорство.

    8 червня в Компаніївці пройшло фольклорне свято «Невичерпні джерела». В рамках свята відбулися театралізовані дійства, звучали старовинні народні пісні, працювало містечко майстрів.
    Окрасою виставки декоративно-ужиткового мистецтва стала презентація оберегів від сільських рад району, відбулося дефіле «Барвиста Компаніївська хустина», під час якого дівчата представили 16 старовинних хустин, що зберігаються в домашніх скринях сіл Компаніївки і району. Завершили «Невичерпні джерела» танцювальним флешмобом.

    Фестивалі

    У Празі відбулася «Празька квадрінале». Цього року участь у фестивалі брали 800 митців з 79 країн світу. Серед представлених на фестивалі експонатів були і роботи Оксани Шарій – головної художниці академічного обласного театру ляльок.

    14 червня у Дендропарку відбувся III відкритий регіональний багатожанровий фестиваль-конурс дитячої та молодіжної творчості «Творча платформа – ART BASIS».
    Традиційно проєкт зібрав більше 600 учасників з міста Кропивницький та області серед них дитячі, юнацькі та молодіжні колективи, солісти, групи малих та великих форм, вихованці музичних, вокальних, хореографічних, театральних, спортивних, циркових, модельних шкіл, студій образотворчого мистецтва.

    Фотосправа

    За підсумками міжнародного конкурсу 35 АWARDS фотограф з Кропивницького Олександр Майоров увійшов у ТОП 100 фотографів України та ТОП 50 у номінації репортаж та стріт-фото.

    21 червня в галереї «Єлисаветград» відбулася презентація книги «Фотолітопис Василя Ковпака». В архіві відомого фотографа В. Ковпака відображено життя міста Кропивницького та області з кінця 50-х і до початку 90-х років минулого століття. На цих світлинах можна побачити людей, які творили наше місто, культурне, спортивне життя. Чорно-білі світлини Ковпака показують події, що залишили слід в історії нашого краю.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:

  • Літня дозвіллєва програма «Бібліотечне надвечір’я»;
  • Засідання творчого об’єднання «Парус»;
  • Засідання літературного об’єднання «Степ»;
  • Нагородження переможців конкурсу дитячо-юнацької творчості «Зоряні мрії дитинства», святковий концерт з вокальними та хореографічними номерами;
  • VІІ Всеукраїнська літня школа для бібліотекарів «Нова бібліотечна геометрія: адвокація, молодь, ОТГ»;
  • Зустріч із правознавцем Віктором Шишкіним, автором книги «Чому я був проти?», який прокоментував судові рішення Конституційного Суду України;
  • Інформаційно-просвітницька вулична акція до Дня Конституції України;
  • Книжкові виставки, відкриті перегляди, викладки літератури:

  • «Науковий світ Д.І. Менделєєва» – презентація книжкової виставки в рамках проєкту life-інкубатор «Моє відкриття особистості Дмитра Менделєєва» в Кропивницькому інженерному коледжі ЦНТУ;
  • «Веселковий світ дитинства» – до Міжнародного дня захисту дітей;
  • «Ваша дитина і Ви» – книжкова виставка;
  • «В лікарнях не буває вихідних» – книжкова виставка до Дня медичного працівника;
  • «День медичного працівника» – книжкова виставка;
  • «Міжнародний день захисту дітей» – медичний календар – книжкова виставка;
  • «Всесвітній день донора крові» – медичний календар – книжкова виставка;
  • «День медичного працівника» – медичний календар – книжкова виставка;
  • «Міжнародний день йоги» – медичний календар – книжкова виставка;
  • «Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу» – медичний календар – книжкова виставка;
  • «Створіть диво власноруч!» – книжкова виставка;
  • «Відлуння пушкінської ліри» – інсталяція книжкової виставки до 220-річчя від дня народження О. Пушкіна;
  • «Шекспіріана у фондах відділу рідкісних видань» – книжкова виставка;
  • 175 років від дня народження Миколи Івановича Мурашка (1844–1909), українського художника-живописця, педагога, діяча мистецької освіти в Україні – календар мистецтв – книжкова виставка;
  • 140 років від дня народження Федора Григоровича Кричевського (1879–1947), українського художника і педагога – календар мистецтв – книжкова виставка;
  • «Ця особлива професія – державний службовець» – книжкова виставка до Дня державного службовця;
  • «Конституція – основа державності» – презентація книжкової виставки до Дня Конституції України;
  • «Конституція України – одна з найвищих цінностей суспільства і держави» – відкритий перегляд до Дня Конституції України;
  • «Ландшафтний дизайн: від ідеї до втілення» – Орхуський центр екологічної інформації – огляд літератури до місцевих ЗМІ;
  • «Книжковий арсенал – 2019» – книжкова виставка нових надходжень;
  • «Краєзнавчий вісник» – щомісячна виставка за сторінками Календаря пам`ятних дат Кіровоградщини на 2019 рік;
  • «Слова, слова, слова…» – книжкова виставка;
  • Творчі виставки:

  • «Відходи в доходи» – виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва майстринь обласної громадської організації «Єлисаветградський узвіз»;

  • «Кам’яні шати міста. Цегла Єлисаветграда – Єлисавету» – презентація виставки старовинної цегли на основі колекції Юрія Тютюшкіна;

  • «Рушникові доріжки» – виставка українських рушників майстринь клубу народних ремесел «Ниточка» Зінаїди Андріяшевської та Людмили Соколової до Дня Конституції України;

  • Навчальні заняття (тренінги, семінари):

  • «Бібліотека – острів фантазії і творчості» – програма літнього відпочинку дітей в ОУНБ ім. Д.І. Чижевського, яка включає голосні читання, презентації книг, ігри-вікторини, інтерактивні розваги, майстер-класи, школу мистецтв та інше;

  • Освітні тренінги для вчителів іноземних мов НВО області;

  • Тренінги за проектом «WOA to go: для бібліотекарів переміщених університетів». Навчалися спеціалісти провідних бібліотек Кропивницького, серед яких бібліотекарі ДНМУ;

  • Тренінг для вчителів іноземних мов НВО області;

  • «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» – тренінги опанування навичок роботи з комп’ютером для людей літнього віку;

  • Заняття з вивчення іноземної мови від викладачів міжнародної громадської організації волонтерства і лідерства «AIESEC»;

Клубна діяльність

Протягом місяця відбулися засідання клубів:

  • Засідання мистецького клубу «Знай наших», присвячене кінематографічній діяльності та життєвим стежкам кінорежисерів-земляків Миколи Літуса і Якова Базеляна та кіносценаристів-земляків Дмитра Бузька і Михайла Драча (Ригор Кобець);

  • АртхаусКлуб. Фестиваль австрійського кіно. Документальний фільм «Земля» (реж. Ніколаус Гейрхальтер, Австрія, 2019);

  • Комедія «Машина кохання» Австрія, 2017;

  • Історична драма «Анджело» (реж. Маркус Шляйнцер, Австрія, 2018);

  • Короткометражні фільми «ARS ELECTRONICA – 2018» – колекція короткометражок представляє анімаційні стрічки, відеоарт, найкращі документальні та ігрові фільми австрійського фестивалю Ars Electronica-2018 в Лінці;

  • В рамках роботи АртхаусКлубу у червні був показаний фільм «Всі знають» (Країна: Іспанія, Італія, Франція, 2018 Реж.: Асгар Фархаді)

  • Засідання клубу «Психологас», проводила психолог Оксана Клеменченко;

  • Засідання клубу екскурсоводів «Екскурс-інформ»;

  • Тематичні засідання клубу розмовної англійської мови з Білом Томсоном;

  • Засідання ГО «Єлисаветградський узвіз»;

  • Засідання клубу народних ремесел «Ниточка»;

  • Засідання клубу «Муза».

Обласна юнацька бібліотека ім. Є. Маланюка

Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

Участь в обласному святі до Міжнародного дня захисту дітей:

  • «Калейдоскоп улюблених книг» – книжкова виставка;

  • «Майже дорослі» – книжкова виставка;

  • «Вивчаємо техніку торцювання» – майстер-клас;

  • Виготовлення закладинки «Сова» – майстер-клас;

  • Участь у Благодійному святі «Білої квітки» до Міжнародного дня захисту дітей:

  • «У книг немає канікул» – книжкова виставка;

  • Майстер-клас з виготовлення квітки в техніці орігамі;

  • Участь у III-му відкритому регіональному багатожанровому фестивалі-конкурсі дитячої та молодіжної творчості «ART BASIS»:

  • «У книг немає канікул» – вікторина;

  • «Креатив! Позитив! Натхнення!» – вулична акція (книжкові виставки, майстер-класи, вікторини, концертна програма тощо) до Дня молоді;

  • «Небачені красоти України» – туристична подорож;

  • «Хотіла б я піснею стати (Леся Українка)» – слайд-бесіда-вікторина;

  • Обслуговування дітей в рамках Програми оздоровлення та відпочинку дітей під час літніх канікул:

  • «Цікавинки техніки: mbot – веселе програмування» – ІТ-година;

  • «Енциклопедія винаходів» – бібліомаркет;

  • «Кіровоградщина, одна що є» – віртуальна подорож;

  • «Цікаво та пізнавально» – експрес-подорож;

  • «Мова – диво-інструмент» – слайд-бесіда-вікторина;

  • «Равлик» – майстер-клас в техніці ниткографія;

  • «Молодіжні субкультури» – діалог поглядів;

  • «Казкова країна» – літературно-мистецька гра;

  • «Екологічні проблеми світу» – слайд-бесіда-вікторина;

  • «Квітка лотоса» – майстер-клас з виготовлення квітки в техніці орігамі;

  • «Юні ерудити» – гра-вікторина;

  • «Безпека на дорозі» – зустріч із фахівцями патрульної поліції;

  • «Музичний експрес» – гра-вікторина;

  • «Небачені красоти України» – туристична подорож;

  • «Українське мистецтво, що підкорило світ» – інформаційна година;

  • «Вчимося правильно спілкуватись» – тренінг;

  • Майстер-клас із виготовлення листівки в техніці паперової аплікації;

  • «Літні небезпеки» – бесіда-гра спільно з фахівцями Управління ДСНС у Кіровоградській області в рамках бібліо-проєкту life safe «Подбай про свою безпеку»;

  • «Подарунок татові (другу)» – майстер-клас з аплікації;

  • Майстер-клас із виготовлення патріотичної символіки в техніці торцювання;

  • Засідання клубів за інтересами:

  • Клуб «Профі»
    «Пам’ять міста бережуть творіння скульпторів» – екскурсія до скульптурної майстерні;

  • Зустріч-майстер-клас з О. Дорошевим, актором академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.Л. Кропивницького;

  • «Масмедійний простір Кіровоградщини» – екскурсія до ТРК «UA: Кропивницький»;

  • Клуб «Ліра»
    Творча майстерня від О. Косенка;

  • «Speak Up» – клуб англійської розмовної мови спільно з волонтерами Корпусу Миру США;

  • Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці, виставки робіт:

  • «Тато – захисник сім’ї та країни» – до Дня батька;

  • «Конституція України – фундамент правової держави» – до Дня Конституції України;

  • «Краса і велич символів державних» – до Дня Конституції України;

  • «Художник істини: Дієго Веласкес» – до 420-ї річниці від дні народження;

  • «Загадковий світ книги»;

  • «Екологія природи: виклики сьогодення»;

  • «Українське слово йде до тебе» (книги, видані за державною та обласною програмами книговидання та книгорозповсюдження);

  • «Юнаки та дівчата, нумо читати!» – до Дня молоді;

  • «Парламентські вибори: партії, кандидати, прогнози»;

  • «Активна громада – шлях до успішного реформування»;

  • «А. Ахматова. Дивовижна жіноча доля» – до 130-річчя з дня народження;

  • «Роботи: майбутнє, що стало реальністю» – виставка-ілюстрація;

  • «І стане дерево піснею майстра» – виставки творчих робіт студентів фізико-математичного факультету ЦДПУ ім. Володимира Винниченка;

  • «Життя без бар’єрів» – фотовиставка спільно з ГО «Серце матері»;

  • «Мій татусь – найкращий» – фотовиставка-конкурс до Дня батька;

  • «ЄС на книжковій полиці» (за матеріалами методичних матеріалів від Представництва Європейського Союзу в Україні, отриманих в рамках проекту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні»).

ОДБ ім.Т.Г. Шевченка

Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

    До Міжнародного Дня захисту дітей:

  • Літературний джампінг «На старт! Увага! Літо!»;

  • Тротуарне графіті «Арт-бешкетник»;

  • День інформації «Книг цікавих сторінки кличуть у мандрівку крізь країни й року»;

  • Гра-квест «Чарлі-шоколадна фабрика»;

  • Презентація книжкової виставки «Чарівними стежками книжкових світів»;

  • В рамках реалізації проекту-переможця Всеукраїнського конкурсу «Мої права – моє життя» «Булінгу – «НІ»:

  • Інтерактивне заняття з виготовлення тематичного плакату «Травлі.net».

  • Заходи для школярів з циклу «Безпечні канікули»:

  • Віртуальний урок «Обережно: дорога!» та огляд книжкової виставки «Дорожня азбука малюкам»;

  • Віртуальний урок «Я в безпеці вдома та надворі» та огляд книжкової виставки «Обережним треба бути»;

  • У дні літніх шкільних канікул:

  • Виставка літератури «У книжок немає канікул»;

  • Бібліокараван періодичних видань «Читають всі!»;

  • Екологічна гра «Життя без сміття»;

  • Літературний серпантин «Сторінками улюблених книг»;

  • Історично-краєзнавчі екскурси «Літописи Кіровоградщини»;

  • Заходи з циклу «Граючи, вчимося читати» в бібліоальтанці:

  • Open-air «Спорт-релакс в бібліотеці»;

  • Ігрова програма «Острови читання на планеті Літо»;

  • Сімейний ігровий майданчик «Майстерня дружби та позитивного розвитку»;

  • Проєкт Let’s play «Таємні книжкові агенти»:

  • «Агата Містері. Таємниці і секрети»;

  • «Детективне агентство «Рожеві окуляри»;

  • Заходи навчально-ігрового екологічного проекту «ЕКО-стиль твого міста »:

  • Презентації екологічної казки Олени Горобець «Помста дерев»;

  • Книжкова експозиція «ЕКОсвіт в дитячій літературі»;

  • Реалізація Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми та міні проекту відділу «Торгівля людьми: сучасне «обличчя»»:

  • Демонстрація та обговорення короткометражного документального фільму «Життя не на продаж»;

  • До Року Китаю в Україні:

  • Година цікавих повідомлень «Загадковий Китай»;

  • До Дня Конституції України:

  • Книжкова виставка «Конституція – верховенство права і свободи»;

  • Інтерактивна вікторина «Свої права ти добре знай»;

  • Story- time для малюків «Кіка – Міка, у якої втекли вуха»;

  • Літня школа для школярів «Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!»:

  • Бесіда на тему: «Безпека дитини в Інтернеті»;

  • Бесіда на тему: «Правила Інтернет-безпеки і Інтернет-етики для дітей і підлітків»;

  • Бесіда на тему: «Безпечне використання Інтернету дітьми різного віку»;

  • Бесіда на тему: «Безпека дітей в Інтернеті: що потрібно знати»;

  • Індивідуальні заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО з циклу «Знавці комп’ютерних наук» на тему: «Основи роботи з програмою для створення відеороликів. Кіностудія»;

    Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами «Комп’ютер доступний кожному».



[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2019 Webmaster: webmaster@library.kr.ua