[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за серпень 2019 року)


Загальні питання

У Кропивницькому відзначили 28-му річницю від дня здобуття Україною своєї незалежності. З нагоди визначної дати на площі Героїв Майдану відбулися урочистості, у яких взяли участь керівники міста та області, представники Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, ветерани АТО і ООС, громадськість обласного центру.

У День Незалежності України відбулася презентація панно, яке присвячене Кобзареві. Кропивницькі майстрині двосторонньою гладдю і косим хрестиком вишили портрет Тараса Шевченка та рядки з його поезії.

24 серпня до державних свят Дня Прапора і Дня Незалежності у Кропивницькому відкрили пам’ятну дошку Почесному громадянину міста, воїну УПА Семену Климовичу Сороці.

На фасаді Побузького ліцею, що в Голованівському районі, відкрили меморіальну дошку ветерану Української повстанської армії, письменнику Володимиру Караташу.

29 серпня до Дня пам`яті захисників України в обласному центрі відбулася акція «Іловайськ. Пам’ятаємо!».

Театрально-концертне життя

Академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького

  • 17 серпня відбулася вистава «Чоловіча логіка» про чоловічу дружбу і про те, як її не зруйнувати.

Музейна справа

Обласний художній музей

Художні виставки:

  • «Занурюючись в глибини історії» – до Дня археолога;
  • «На порозі Спас» – до свята Спаса;
  • Виставка художніх робіт до 70-річчя від дня народження видатного скульптора Віктора Френчка;
  • «Це моя Україна» – до Дня Незалежності України;
  • «Шахтар – професія героїв» – виставка однієї картини до Дня шахтаря;
  • «Підкорювачі неба» – до Дня авіації України;
  • «Закоханий в Одесу» – до 120-річчя від дня народження художника-земляка Леонтія Жаренка.
  • Протягом місяця відбулися майстер-класи з виготовлення виробів з фетру «Браслет», «Пенал», чохла для телефону, квітів з крепованого паперу та вітальної листівки «З Днем знань».

    «Українська незалежність. Фільм перший. В’ячеслав Чорновіл» – перегляддокументального фільму з історії української незалежності.

    На будівлі музею створено мурал за мотивами картини художника Андрія Ліпатова «Променад на Дворцовій». Площа полотна – майже триста квадратних метрів. Над стінописом працювали четверо майстрів із Києва.

    12 серпня в рамках всеукраїнського проєкту «Мама героя» пройшла фотосесія для матерів загиблих учасників АТО/ООС області. Мета фотопроєкту – висловити пошану жінкам, які виховали героїв, підтримати їх.

    24 серпня відбулася презентація книги доктора філологічних наук Володимира Панченка. «Сонячний годинник. Книга пілігрима» – друге, оновлене видання нарисів знаного літературознавця, яке побачило світ у видавництві «Темпора» у травні цього року.

    Обласний краєзнавчий музей

    16 серпня, напередодні Міжнародного дня бездомних тварин, співробітниками відділу природи обласного краєзнавчого музею було проведено захід, до програми якого увійшли: презентація фотовиставки «Час творити добро», спілкування з представником обласної громадської організації «Щасливий пес» Тетяною Кучерявою, перегляд тематичних відеороликів.

    19 серпня у меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, філії обласного краєзнавчого музею, відбувся захід з циклу «Звичаї і обряди українського народу», присвячений святу Спаса.

    19 серпня у філії обласного краєзнавчого музею, історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських, відзначили велике православне свято – Преображення Господнє – Спас.

    21 серпня у виставковій залі обласного краєзнавчого музею відбувся урочистий захід «Символи української державності», присвячений Дню Державного Прапора України та 28-й річниці проголошення незалежності України.

    23 серпня у свято Державного Прапора України, напередодні Дня Незалежності України у заповіднику-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія відкрилася виставка «Талант винятковий, свій, національний», присвячена 165-річчю від дня народження першої народної артистки України Марії Костянтинівни Заньковецької.

    29 серпня на виконання Указу Президента України від 23.08.2019 №621 «Про День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України» в обласному краєзнавчому музеї на знак жалоби було приспущено Державний Прапор України, співробітники музею взяли участь у міських заходах щодо вшанування пам’яті загиблих у боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України, провели бесіду з демонстрацією музейних предметів, що належали нашим землякам, присвячену воєнним подіям на Сході України. Присутні вшанували пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність України хвилиною мовчання.

Обласний художній музей О. Осмьоркіна

Протягом місяця відбулось відкриття наступних виставок:

    20 серпня в художньо-меморіальному музеї О.О. Осмьоркіна до Дня Незалежності України презентували тематичну виставку графічних творів українських художників 1960-х-1970-х рр. «На злеті української духовності», яка організована в рамках заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 рр. та 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

    23 серпня в художньо-меморіальному музеї О.О. Осмьоркіна до Дня Державного Прапора України відбулася патріотична мистецька акція – експонування пересувної тематичної фотовиставки «Символ Гідності та Свободи» на вулиці біля будівлі музею та фотографування з синьо-жовтим стягом колективу і відвідувачів музею, просто перехожих, які, крокуючи тротуаром, зупинялися і не лише зацікавлено оглядали представлені світлини, а й охоче робили свої світлини.

    Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого

    У літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого в рамках відзначення 35-річчя створення Кіровоградської обласної організації НСПУ відбулася зустріч з письменницею, перекладачкою та журналісткою Антоніною Корінь.

    22 серпня в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відкрилась виставка «Своє життя, свої думки – на слугування Україні», присвячена Дню Незалежності України та 130-річчю від дня народження уродженця села Глодоси Новоукраїнського району, учасника визвольних змагань доби Української Народної Республіки Фотія Мелешка.

    Просвітництво. Аматорство

  • 4 серпня у Знам’янці відбувся конкурс «Свято вареника». В рамках свята пройшло театралізоване дійство, відбулися конкурси, розваги, дегустація вареників.

  • Фестивалі

  • 9-11 серпня у Кропивницькому відбувся фестиваль документального кіно під відкритим небом Lampa.doc.
    Протягом двох вечорів підлітки змогли переглянути фільми спеціальної програми Lampa.teens.

  • 17 серпня у селі Цибулеве Знам’янського району, в зеленій садибі «Гайдамацька Січ», відбувся фестиваль народної творчості «Чута-Фест». У фестивалі взяли участь: майстри декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, учасники військово-спортивних клубів, що демонструють техніки бойового козацького мистецтва, бджолярі та травники, також аматорськi та професійнi фольклорнi, вокальні, хореографiчнi колективи, музичнi акустичнi та рок-гурти, солiсти.

    Фестиваль популяризує українську культуру, народнi промисли, фольклор, допомагає виховувати молодь у патріотичному напрямку, також популяризує зелений туризм, підтримує талановитих майстрів та аматорських колективів.

    17 серпня у Світловодську відбувся відкритий фестиваль-конкурс патріотичної творчості «Дорога до миру» за підтримки Української спілки ветеранів Афганістану, Кіровоградської обласної державної адміністрації та обласної і міської спілок ветеранів Афганістану.

    Фестиваль – данина пам’яті воїнам-інтернаціоналістам. Метою фестивалю є об’єднання талановитих авторів і виконавців патріотичної пісні, надання можливості аматорським колективам та виконавцям реалізувати свій творчий потенціал, і таким чином популяризувати українську патріотичну творчість.
    18 серпня в Ковалівському парку Кропивницького відбувся гала-концерт в рамках відкритого обласного фестивалю-конкурсу патріотичної творчості «Дорога до миру».

Фотомистецтво

  • 2-4 серпня у Помічній Добровеличківського району відбувся відкритий обласний фотопленер «Помічна – місто, яке вражає» в рамках обласної програми «Кіровоградщина туристична». Серед його учасників відомі члени Національної спілки фотохудожників України з Києва, Запоріжжя, Вінниці, Дніпра, Кривого Рогу, Хмельницького, Одеси, Кропивницького.

  • По результатах пленеру планується фотовиставка та видання ілюстрованого фотоальбому «Туристична Помічна», в якому будуть представлені місцеві краєвиди та пам’ятки архітектури. Фотоальбом доповнять матеріали наукових співробітників щодо історії краю, його природних багатств та туристичних перспектив.

  • 30 серпня у виставковій залі обласного Центру народної творчості відкрилася авторська фотовиставка «Миттєвості» члена Національної спілки фотохудожників України Сергія Лесіва з Кропивницького. До експозиції виставки увійшли 54 роботи талановитого фотохудожника, які вирізняються неповторністю та власним стилем.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:

  • «Пригоди в школі Природи» – екоквест;
  • «Дорогами Шерлока Холмса» – інформаційно-пізнавальна гра;
  • «Бібліотечне надвечір’я» – літня дозвіллєва програма;
  • Оглядова екскурсія бібліотекою;
  • День фахівця для керівників гуртків декоративно-прикладного мистецтва закладів позашкільної освіти – слухачів курсів підвищення кваліфікації (спільний проєкт ОУНБ ім. Д.І. Чижевського та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського);
  • День фахівця для керівників краєзнавчих гуртків загальноосвітніх шкіл міста й області – слухачів курсів підвищення кваліфікації, присвячений корифею українського професійного театру Марку Кропивницькому (спільний проєкт ОУНБ ім.Д.І. Чижевського та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського);
  • Інформаційно-просвітницька вулична акція до Дня Незалежності України;
  • «Таємниці єлисаветградських підворіть» – краєзнавчі студії.
  • Книжкові виставки:

  • «Ясна зоря української сцени» – до 165-річчя від дня народження української акторки Марії Костянтинівни Заньковецької;
  • «Медицина невідкладних станів»;
  • «Мистецтво бути привабливою»;
  • «В гармонії людини і природи»;
  • «За рідне слово правди на землі...» ;
  • Книжкова виставка до 100-річчя від дня народження українського поета, прозаїка Євмена Михайловича Доломана;
  • «Кольори, що дають надію»;
  • «Народ мій є, народ мій завжди буде. В. Симоненко» – відкритий перегляд;
  • «Книжковий дощ новинок» – бібліофреш;
  • «Книжковий арсенал – 2019»;
  • «Слова, слова, слова…»;
  • Навчальні заняття (тренінги, семінари):

  • «Сучасний екскурсовод» – цикл семінарів-практикумів;
  • «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» – тренінги опанування навичок роботи з комп’ютером для людей літнього віку;
  • «Базовий комп’ютер. Основи роботи в Інтернет» – тренінг для медичного персоналу, що працюють в медико-санітарних закладах Кропивницького;
  • Тренінг для вчителів англійської мови шкіл міста та області від міжнародного освітньо-методичного центру Pearson-Dinternal Education;
  • Літературний календар:

  • Книжкова виставка до 120-річчя українського письменника, перекладача Бориса Антоненка-Давидовича;
  • Книжкова виставка до 200-ліття українського письменника Пантелеймона Куліша;
  • Книжкова виставка до 80-річчя українського письменника Валерія Шевчука;
  • Медичний календар:

  • «Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування»;

  • «Міжнародний день «Лікарі світу за мир»;

  • «Міжнародний день офтальмології»;

  • «День фізкультурника»;

  • Творчі виставки:

  • «Ой, ви, хлопці, славні запорожці... Мистецькі листівки Амвросія Ждахи» – презентація виставки старовинних листівок-ілюстрацій до українських народних історичних пісень до Дня Незалежності України (спільний проект бібліотеки ім. Д.І. Чижевського та музею музичної культури ім. К. Шимановського);

  • «СуСпільне?» – малюнки та замальовки, скетчі та інсталяція, фотографія. (автори: Ольга Краснопольська, Євген Климчук, Наталія Корнілова);

  • В рамках роботи АртхаусКлубу в липні були показані фільми:

  • Трагікомедія «Янгол», режисер: Луїс Ортега, Іспанія, Аргентина, 2018;

  • Показ фільмів лабораторії документального кіно молодих митців «Indie Lab» в рамках фестивалю Lampa.doc.;

  • Чорна комедія «Субурбікон», режисер: Дж. Клуні, США, Велика Британія, 2017;

  • Трагікомічне фентезі «Чоловік, який убив Дон Кіхота», режисер: Террі Гілліам, Іспанія, Бельгія, Португалія, 2018.

  • Протягом місяця відбулися засідання клубів:

  • Засідання творчого літературного об’єднання «Парус»;

  • Тематичні засідання клубу розмовної англійської мови з Білом Томсоном;

  • Тематичні засідання клубу розмовної англійської мови з Аміною;

  • Засідання громадського об’єднання «Єлисаветградський узвіз»;

  • Засідання клубу народних ремесел «Ниточка»;

  • Засідання клубу «Муза».

Обласна юнацька бібліотека ім. Є. Маланюка

Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

Літня читальна зала під відкритим небом «Книга під сонцем» – вулична акція (цикл тематичних книжкових виставок, вікторин, ігор та ін.):

  • «Всім серцем любіть Україну свою»;

  • «Новинки літератури з мистецтва»;

  • «З Україною в серці»;

  • «Краєзнавча література»;

  • «Довідкова література»;

  • «Книжкові новинки»;

  • «Футбол – гра мільйонів»;

  • «Природи чудеса – натхнення і краса»;

  • «Кольоровий світ амігурумі»;

  • «Hand-made – ідеї власноруч».

  • «Юнаки та дівчата, нумо читати!» – вулична інформаційна локація спільно з фахівцями Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

  • «Єдина. Вільна. Неподільна» – до Дня Незалежності України – вулична акція (книжкові виставки, виставка архівних документів та матеріалів «Україна на шляху розбудови», патріотична вікторина «Україна в нас одна», арт-майстерня з патріотичного розпису «Кольори України», створення відеоролика «Селфі привітання Україні» та спільного фотоколажу «Я люблю Україну» з використанням цитат з вірша Володимира Сосюри «Любіть Україну» тощо).

  • «Дивовижна Україна – від Заходу до Сходу» – калейдоскоп цікавих фактів. «Прапор – державна святиня» – правова година (спільно з фахівцями Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області).

  • Засідання клубів за інтересами:

  • «Speak Up» – клуб англійської розмовної мови спільно з волонтерами Корпусу Миру США.

  • Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці, виставки робіт:

  • «Театр – це її життя» – до 165-річниці від дня народження Марії Заньковецької, української актриси;

  • «Хай квітне щаслива моя Україна» – до Дня Незалежності України;

  • «Цікаві події в історії» – до Дня Незалежності України;

  • «Україна: Незалежність, Гідність, Свобода!» – до Дня Незалежності України;

  • «Творча майстерня скульптора: Віктор Френчко» – до 70-ої річниці від дня народження скульптора;

  • «Обрії прози письменника» – до 200-річчя від дня народження Пантелеймона Куліша;

  • «Письменник. Література. Життя» – до 250-річчя від дня народження І. Котляревського;

  • «Історична романістика Павла Загребельного» – до 95-річчя від дня народження;

  • «Нові часи – нові герої» – до Дня пам’яті загиблих захисників України.

ОДБ ім.Т.Г. Шевченка

Масові заходи для відвідувачів бібліотеки:

  • «В літні пригоди з цікавими книгами»
    Story time для малюків казка «Білченя»;

  • «Пантелеймон Куліш – корифей української літератури» – книжкова викладка та огляд до 200- річного ювілею Пантелеймона Куліша;

  • Заходи з циклу «Граючи, вчимося читати» в бібліоальтанці:

  • Проект Let’s play «Таємні книжкові агенти»;

  • До календарно-обрядових свят українців «Цілющі джерела українських традицій»:

  • Бібліотечний етюд «Маковія – свято проводів літа»;

  • Інформаційна сторінка «Кошик до Спаса».

  • До Дня Незалежності України:

  • «День Прапора, або не прості смужечки» – голосне читання оповідання;

  • «Наша чудова Батьківщина» – огляд книжкової виставки;

  • «Хай квітне щаслива моя Україна!» – книжкова виставка;

  • «Я – українець, я – патріот!» – гра в форматі вільний мікрофон;

  • «Мрії про Україну: дитячий погляд» – виготовлення плакату.

  • Пізнавально-розважальні заходи:

  • «Навколо світу без квитка» – пізнавальна гра-вікторина;

  • «Острови читання на планеті Літо» – ігрова програма.

  • Літня школа для школярів «Діти та Інтернет. Безпека не гарантована!»:

  • «Безпека дитини в Інтернеті»;

  • «Правила інтернет-безпеки та інтернет-етики для дітей і підлітків;

  • «Безпечне використання Інтернету дітьми різного віку»;

  • «Безпека дітей в Інтернеті: що потрібно знати».

  • Індивідуальні заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО з циклу «Знавці комп’ютерних наук» на тему: «Основи роботи з програмою для створення відеороликів - Кіностудія».

    Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами «Комп’ютер доступний кожному».



[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2019 Webmaster: webmaster@library.kr.ua