[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за жовтень 2019 року)


Загальні питання

2 жовтня громадськість Кропивницького взяла участь у відкритті пам’ятних дошок землякам, мешканцям міста, які мають польське коріння: знаному письменникові і драматургу Юрієві Олеші та випускникам Єлисаветградського кавалерійського училища, жертвам радянського тоталітаризму Володимирові Дуніну-Жуховському і Григорієві Доліва-Добровольському.

Ініціатором створення у Кропивницькому ще двох меморіальних об’єктів стала обласна організація Асоціації польських журналістів в Україні. А проєкт був реалізований за сприяння міської влади та з фінансовою підтримкою консульського відділу посольства Польщі в Україні.

В урочистостях взяв участь консул Посольства Республіки Польща в Україні Яцек Гоцловський.

У жовтні на фасадах шкіл Кіровоградщини були відкриті меморіальні дошки:

У селі Торговиця Новоархангельського району на честь загиблих на сході України Івана Аліщенка та Миколи Томака;

У Знам’янці на честь Катерини Носкової. Жінка героїчно загинула у серпні 2015-го року під час мінометного обстрілу поблизу Горлівки, врятувавши кількох побратимів.

10 жовтня в Кропивницькому відкрили меморіальну дошку історику, краєзнавцю, лауреату обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова, автору численних краєзнавчих розвідок про історію нашого краю Петру Кизименку.

11 жовтня, напередодні свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України та Дня українського козацтва, в Сквері Незалежності в Малій Висці відбулося урочисте відкриття Меморіалу землякам – захисникам Незалежної України та освячення каплички Архистратига Михаїла, споруджених за ініціативою та силами членів громадської організації «Маловисківська міська рада ветеранів АТО». В урочистостях взяли участь учасники антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, родичі загиблих на сході України маловищан, керівники Маловисківської об’єднаної територіальної громади та Маловисківського району, депутати рад різних рівнів, працівники органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій Маловисківщини, громадськість, активна молодь.

У Кропивницькому вшанували пам'ять загиблих Героїв та провели урочисту ходу до Дня захисника України.

На меморіальному комплексі «Фортечні Вали» чергувала почесна варта біля «Вічного вогню» та Алеї Слави Героям ООС (АТО). На знак вшанування захисників тут провели акцію родин загиблих Героїв «Не будьмо байдужими! Пам'ятаємо!». На площі Героїв Майдану провели урочистості до Дня захисника України.

Учасники урочистостей та містяни пройшли урочистою ходою під супровід військового оркестру до Козачого острову. Вже на Козачому острові відкрили низку локацій силових структур, представників громадських організацій та обласний фестиваль молодіжної активності «Козацькі скарби».

28 жовтня з нагоди 75-ої річниці вигнання нацистів з України у Кропивницькому відбулося покладання квітів на меморіальному комплексі «Фортечні вали». В урочистостях взяли участь керівники області та міста, військовослужбовці, представники громадських організацій, молодь. Цього дня квіти лягли до Вічного вогню, до могил учасників Другої світової війни та до пам’ятного знака загиблим героям АТО. Учасники урочистостей хвилиною мовчання вшанували загиблих у Другій світовій війні та сьогоднішніх захисників України.

30 жовтня у кропивницькій книгарні «Є» відбувся захід «Сповідь книгомана: Іван Андрусяк».

зустрічі

Театрально-концертне життя

  • У Кропивницькому продовжується реалізація соціального проєкту «Герої серед нас». Цьогоріч, під час святкового концерту на площі Героїв Майдану в обласному центрі, присвяченому Дню захисника України, відзначили військових, які одними з перших стали на захист рідної країни від ворога: Богдана Несина – старшого солдата 34-го окремого мотопіхотного батальйону, Михайла Берегу – солдата 40-го окремого мотопіхотного батальйону «Кривбас» та Іскандера Мамедова – офіцера 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго.
  • Урочистості супроводжувала і створила святковий настрій для кропивничан велика концертна програма «Під покровом української пісні», організована Національною спілкою композиторів України за ініціативи Олександра Горбунова.
  • На великій сцені площі Героїв Майдану у супроводі великого симфонічного оркестру виступили відомі виконавиці Іларія та заслужена артистка України Анжеліка Рудницька. А хедлайнером святкового концерту став відомий гурт Kozak SYSTEM.
  • Обласна філармонія

  • Протягом місяця в обласній філармонії відбулися концерти співачки Злати Огневич, гурту «Арія», гала-концерт кращих пісень вокально-інструментального ансамблю «Синяя птица», гурту «Бумбокс», класичної музики «Пори року», виступ золотих голосів європейської опери «Tenors Bel`canto», гурту «Неангели», Петра Чорного з програмою «Я – справжній».
  • 14 жовтня відбувся благодійний концерт «Герої не вмирають!», присвячений пам’яті військовослужбовця Павла Тихонова за участі творчих колективів і солістів обласної філармонії та колективів міста.
  • 31 жовтня гала-концертом творчих колективів та солістів «Зустріч на Кавалерійській» обласна філармонія відкрила свій 75-концертний сезон.
  • На відкритті виступив Національний президентський оркестр під керівництвом народного артиста України Анатолія Молотая.
  • Обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького

  • 10 жовтня відбулися гастролі Одеського академічного театру музичної комедії з оперетою І. Кальмана «Сільва».
  • 13 жовтня відбувся виступ Черкаського академічного заслуженого народного хору.

Музейна справа

Обласний художній музей

Художні виставки:

  • «Осінні мотиви» – роботи художниці Галини Городнічевої;
  • «Творча палітра Володимира Волохова»;
  • «Кропивницький очима художників».
  • «Краса на гончарному крузі» – гончарні вироби майстра Олександра Гавриленка;
  • «Барви степу» – живопис, графіка, скульптура, декоративно-ужиткове мистецтво – виставка художніх творів;
  • «На захист України»;
  • «Таємничий Покров» – до свята Покрови Пресвятої Богородиці;
  • «Поклик рідного краю» – виставка Анатолія Горбенка;
  • «У полоні ніжності» – виставка художниці Марії Церни;
  • «Повелитель каменю й металу» – експозиція, присвячена світлій пам’яті скульптора Віктора Френчка (1949-2019).
  • 14 жовтня до Дня захисника України в музеї проведено День відкритих дверей (безкоштовне відвідування музею для військовослужбовців ЗСУ, учасників бойових дій ООС (АТО), ветеранів усіх категорій та членів родин загиблих на сході України.

    17 жовтня відбулася презентація учбового візиту у Гдиню (Польща) «Молодіжні освітні та культурологічні програми – можливості для співпраці».

    25 жовтня відбулося заняття з музеєзнавства «Заповнення уніфікованого паспорта».

    30 жовтня, в обласному художньому музеї відкрилася виставка дитячих робіт.
    Цю подію приурочили до триріччя альмаматері юних митців обласного центру арт-студії «Совушка».

    У жовтні відбулися майстер-класи з виготовлення осінньої гірлянди з паперу та виробів з фетру «Браслет», «Метелик», «Павучок».

    Обласний краєзнавчий музей

    1 жовтня у приміщенні обласного краєзнавчого музею відкрито виставку «Секрети балетмейстерського таланту», присвячену 80-річчю з дня народження заслуженого працівника культури України, кандидата мистецтвознавства, лауреата обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова, лауреата обласної премії «Духовний скарб Кіровоградщини» у номінації «За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини», автора книг «Степова Терпсихора», «Там, де Ятрань…», людини, яка своє життя присвятила українській народній хореографії Борису Григоровичу Кокуленку.

    7 жовтня у відділі обласного краєзнавчого музею меморіальному музеї Марка Кропивницького відбувся захід, присвячений Дню українського козацтва та Дню захисника України.

    8-9 жовтня в обласному краєзнавчому музеї відзначили Всесвітній день захисту тварин.
    В рамках свята співробітники відділу природи провели інтерактивні майстер-класи, під час яких разом із гостями заходів виготовляли іграшки з природних матеріалів та спілкувалися на тему охорони тваринного світу.

    11 жовтня відбулося відкриття виставки «На варті – Пам’ять» у приміщенні обласного клінічного госпіталю ветеранів війни, присв’яченої 75-й річниці визволення України від нацистських загарбників.
    Організатори виставки – наукові співробітники відділу історії обласного краєзнавчого музею.

    12 жовтня у відділі обласного краєзнавчого музею меморіальному музеї Марка
    Кропивницького відбулася зустріч, присвячена Дню українського козацтва, Дню захисника України, святу Покрови.
    Музей радо вітав своїх друзів – клуб авторської пісні та поезії «Байгород».

    14 жовтня у філії обласного краєзнавчого музею історико-архітектурному заповіднику родини Раєвських (с. Розумівка Олександрівського району) відзначили велике православне свято Покрова Пресвятої Богородиці.

    20 жовтня до заповідника-музею І. К. Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія завітав режисер, співзасновник та ведучий програми «Орел і Решка» Євген Синельников. Про що свідчить його публікація в Instagram з геотегом «Хутір Надія». Тож, є велика ймовірність того, що найближчим часом в рамках проєкту «А вдома краще» з’явиться випуск з міста Кропивницький, з сюжетом про Хутір Надія.

    23 жовтня відбувся захід «Наші дослідники писанки на трьох континентах» із представленням нового англомовного видання «Розповідь про писанку». Збірник статей про українські пасхальні яйця, який видано цього року у Сіднеї (Австралія). Учасник видання, співробітник обласного краєзнавчого музею Павло Рибалко, розповів про історію спільної роботи, зміст книги та плани на майбутнє.

    28 жовтня в рамках відзначення дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, з метою патріотичного виховання молоді та посилення співпраці, у військовій частині А0891 смт Лісове Олександрівського району відбулася презентація виставки «Фактор свободи – від людини до символа».

Обласний художній музей О. Осмьоркіна

    3 жовтня в художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна відбулася презентація виставки творів відомих одеських митців заслужених художників України Анатолія та Галини Кравченків та тематичного каталогу «Акварельна Україна: Одеса – Кропивницький» у співпраці з Одеською обласною організацією Національної спілки художників України за ініціативи та сприяння власника галереї «Єлисаветград» Миколи Цуканова в рамках музейного мистецького проєкту до Дня художника «В майстерні художника», який має на меті популяризацію творчості українських митців і передбачає влаштування персональних виставок та видання каталогів з інтерв’ю- роздумами художників про мистецтво та життя, репродукціями творів, які яскраво відображають їхні творчі пошуки.

    4 жовтня в художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна відбувся традиційний концерт учнів музичної школи №1 ім. Г. Нейгауза «До Міжнародного дня музики».
    Організатор музичного вечору завідуюча фортепіанним відділом Вікторія Делестьянова підготувала цікавий відеоряд, який супроводжував виступи юних піаністів і скрипалів, бандуристів і гітаристів, віолончелістів і саксофоністів, а також вокалістів, ілюструючи їх барвистими картинками і тим самим створюючи гармонійну атмосферу для слухачів, які з задоволенням поринули у світ музики.

    28 жовтня в художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна відбулася презентація тематичної виставки «Місто митців. Присвячується пам’яті архітектора Якова Паученка та скульптора Віктора Френчка».

    На виставці вперше експонується «Барельєф архітектора Якова Паученка», виготовлений талановитим скульптором Віктором Френчком з нагоди 150-річчя з дня народження зодчого і подарований до музейної колекції у 2017 році. Виконаний в класичній формі медальйону барельєфний профіль зодчого в імпозантному капелюсі за задумом автора відображає образ людини-творця, сповненої мистецьких задумів, творчих пошуків, оригінальних художніх відкриттів епохи модерну, в яку жив та працював Яків Паученко.

    29 жовтня до художньо-меморіального музею О. Осмьоркіна завітали фахівці Українського державного інституту культурної спадщини на чолі з керівником відділу популяризації та збереження об’єктів культурної спадщини західного регіону, головою УНК ICOMOS Миколою Гайдою, які на запрошення відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького упродовж трьох днів вивчали історичний ареал міста Кропивницького та визначали зони пам’яток культурної спадщини. Оглянувши будівлю музею та ознайомившись з експозицію меморіального залу і тематичної виставки «Архітектор Яків Паученко та його місто» до 265-річчя заснування міста, науковці зацікавлено спілкувалися з директором музею Вітою Черновою та провідним науковим співробітником Андрієм Надєждіним з приводу архівних досліджень щодо майстрів будівничої справи в Єлисаветграді наприкінці ХІХ- початку ХХ ст.

    Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого

    У перший жовтневий день в літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого відбулася напрочуд добра і душевна зустріч під елегійною осінньою назвою – «Життя – міраж і райдуга».

    Презентували першу поетичну книгу відомої в нашій області людини Бориса Притули – педагога-музиканта, хормейстера, композитора і співака, відзначеного за багаторічну професійну та громадську діяльність званнями «Відмінник народної освіти України» та «Заслужений діяч мистецтв України».

    9 жовтня співробітники літературно-меморіального музею І. К. Карпенка-Карого підготували та провели літературно-мистецьку зустріч «На цій землі нас не здолати» до свята Дня захисника України, Дня українського козацтва, свята Покрови Пресвятої Богородиці. Її учасниками стали учні гімназії-інтернату-школи мистецтв, поети, барди, композитори, громадські діячі.

    11 жовтня у літературно-меморіальному музеї І. Карпенка-Карого відбулася творча зустріч із композитором-піснярем Анатолієм Корнійовичем Вишнею із села Веселівка Кропивницького району та вокальним ансамблем «Зоряниця» під його керівництвом. Під час зустрічі науковець музею Антоніна Корінь презентувала двомовний пісенник «Веди меня, тропинка, по Отчизне», де зібрано 100 пісень на музику Анатолія Вишні.

    Література і педагогіка: лінії перетину» – під такою назвою 22 жовтня у літературно-меморіальному музеї І. К. Карпенка-Карого відкрилася виставка, присвячена письменникам-педагогам Кіровоградщини.

    Цього дня до музею завітали студенти та викладачі Кропивницького будівельного коледжу. Їм була презентована виставка, яка знайомить з особистостями, що зуміли поєднати викладацьку та творчу діяльність.

    Просвітництво. Аматорство

    В обласному Центрі народної творчості відкрилася виставка за підсумком фотопленеру, який відбувся влітку у Помічній. На виставці можна побачити 50 робіт. Кращі митці та учасники фотопленеру отримали дипломи та подяки від департаменту культури Кіровоградської облдержадміністрації.

    Фестивалі. Конкурси. Свята.

    2 жовтня у Кропивницькому стартував XVII мистецький фестиваль «Осінь з музикою Кароля Шимановського».

    Концертом відомого «Шльонського тріо» із Катовіце відкрилася творча частина фестивалю, в якому взяли участь митці-музиканти з різних країн світу і де звучали шедеври світової музики та найвідоміші твори самого Кароля Шимановського. Цього року – це вже відома кропивничанам піаністка Йоанна Доманська, кларнетист Роман Відашек та валторніст Тадеуш Томашевський, які виконали твори польських композиторів ХХ-ХХІ століття.

    5 жовтня команда кропивницьких лялькарів взяла участь у черговому мистецькому форумі – відкритому фестивалі вистав для дітей «Кришталеві вітрила» який проходив у Херсоні з 5-10 жовтня.

    8 жовтня, граючи у театрі, актори отримали професійну оцінку колег, а також дитячого журі і глядачів. Загалом на фестивалі свій доробок представляли одинадцяти українських колективів і молдовські артисти.

    Після підведення підсумків дитячим журі на фестивалі «Кришталеві вітрила», наша команда, крім диплому учасника форуму, отримала ще одну нагороду. Диплом за перемогу в номінації «Краща жіноча роль другого плану» отримала Інна Марченко за роль тітоньки Тумби у виставі «Пригоди маленького автомобільчика».

    У Кропивницькому відбулося свято «Молюсь за тебе, Україно». У святі взяли участь біля двох десятків світських та церковних вокально-хорових колективів області. Прозвучали кращі твори з духовної скарбниці хорового мистецтва.

    В рамках свята відбулася презентація виставки «Торжество благодаті, сумління, таланту» декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Учасники обласного творчого об’єднання «Дивосвіт» представили на виставці роботи духовної тематики у різних видах технік, серед яких вишиті ікони, рушники, твори живопису.

    У Києві відбувся Всеукраїнський конкурс хорового співу «З любов’ю до життя» У конкурсі взяли участь творчі колективи з Києва, Київської, Чернігівської, Донецької, Полтавської, Вінницької, Харківської, Рівненської, Сумської, Івано-франківської та Кіровоградської областей. Кропивницький на престижному конкурсі представив вокальний колектив «Калинонька» під керівництвом Вадима Ярошенка. У творчій і конкурентній боротьбі «Калинонька» здобула гран-прі.

    У Кропивницькому відбувся регіональний етап Всеукраїнського Фестивалю «Барви життя».
    Відбірковий етап Фестивалю творчості осіб з особливими потребами проводиться на Кіровоградщині п’ятий рік поспіль. Організаторами заходу виступили департамент культури, туризму та культурної спадщини ОДА, обласний центр народної творчості, обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка, обласна ГО осіб з інвалідністю «Народна академія творчості».
    Цього року він проходив у академічному обласному музично-драматичному театрі імені М. Л. Кропивницького, де свої таланти представили 50 учасників. Вони змагалися у п’яти номінаціях: хореографія, розмовний та вокальний жанри, образотворче мистецтво та гра на музичних інструментах. По завершенні концертної програми учасників фестивалю відзначили дипломами та подарунками.
    Журі визначило найкращих учасників відбіркового туру, які представлятимуть нашу область на Всеукраїнському фестивалі «Барви життя» у місті Києві. Традиційно фінал конкурсу проводиться на День Святого Миколая 19 грудня.

    Галерея «Єлисаветград»

    В обласному центрі в галереї «Єлисаветград» відкрилася виставка мікромініатюр талановитого майстра Володимира Казаряна.

    В експозиції представлені справжні шедеври мініатюрного мистецтва: мікроскульптури, розміщені на макових зернах, квіти на волосині людини, портрети і шаржі відомих людей, виконані на рисових зернах, караван верблюдів у вушку голки, підкована блоха, закріплена на кінчику волосини.

    Музичні школи

    10 жовтня у музичній школі імені Г. Нейгауза Кропивницького традиційно разом з народним меморіальним музеєм Генріха Нейгауза відзначили День пам’яті музиканта-земляка.
    Розпочався він з покладання квітів до меморіальних дошок Генріхові Нейгаузу на будівлі музичної школи та на будинку, де народився маестро. Після цього у школі відбулося відкриття виставки «Історія видання книги Г. Нейгауза «Про мистецтво фортепіанної гри». Продовженням заходу став концерт молодих виконавців музичної школи, в якому прозвучали твори Едварда Гріга, Сергія Рахманінова, Йоганеса Брамса та Бориса Лятошинського Присутні також переглянули уривки з документального фільму про педагогічну роботу піаніста.

    11 жовтня, у нейгаузівській музичній школі пройшов концерт до Дня захисника України. У ньому взяли участь учні, викладачі й творчі колективи школи.. Саме такими концертно-просвітницькими заходами школа виховує в учнях любов до рідного краю, звичаїв та національних традицій, української мови й культури українського народу. Гості школи разом з артистами вшанували наших захисників хвилиною мовчання.

Образотворче мистецтво

  • У новому мистецькому просторі «Арт-Хаб» Кропивницького відкрилася дебютна виставка сучасного мистецтва Flowers and Scales художниці Олени Горєлової.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:

  • Міський етап Всеукраїнського турніру юних географів та математиків;
  • «Віртуальна подорож Європою» – веб-екскурсія;
  • «Шимановські, Блюменфельди, Нейгаузи: музичні родини на перехресті культур» – презентація колективної монографії;
  • «Мені на чуб лягає сивина, і скроні тихо огортає снігом. Олександр Сушко» – захід для користувачів літнього віку;
  • «Кібернетика Миколи Амосова» – веб-екскурсія;
  • «У світі права» – презентація правознавчого калейдоскопу;
  • «Ресурсно-туристський потенціал Кіровоградської області» – презентація серії туристських словників (4 словники) та монографії Колотухи О.;
  • Творча зустріч вчителів англійської мови області;
  • «Проблеми вивчення періоду національно-визвольних змагань» – круглий стіл;
  • «БАУХАУСу — 100 років» Інформаційно-просвітницька лекція;
  • «Архітектура Єлисаветграда» – лекція С. І. Кириченко;
  • «Кодування без меж» – ІТ – фестиваль;
  • День інформації;
  • «Krop sex education» – інформаційно-просвітницька лекція;
  • Екскурсія для студентів ЦДПУ ім. В. Винниченка;
  • Презентація літературно-мистецького та громадсько-публіцистичного журналу «Степ» за 2019 рік;
  • Презентація англомовного видання «Розповідь про писанку. Збірка статей про українські великодні яйця». Представляв один з авторів проєкту, заступник директора обласного краєзнавчого музею Павло Рибалко;
  • «Від громадської до наукової: до 120-річчя заснування комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського» – науково-практична бібліотечна конференція ОУНБ ім. Д.І. Чижевського;
  • Конкурс читців польської поезії;
  • «Крук та чорний метелик: магічна бібліотека» – квест від Ольги Мігель;
  • «Аркан Вовків» – презентація книги Павла Дерев’янка;
  • Майстер- клас з виготовлення ляльки-травниці від Людмила Кривенко (спільно з ГО «Мобільна волонтерська група»);
  • Дитячі шахові турніри;
  • Книжкові виставки:

  • «Господар світлого будинку»;
  • «Зігріймо старість добротою»;
  • «Вік життю не завада»;
  • «Вчитель – символ педагогіки серця і добра» – відкритий перегляд;
  • «Ювіляри 2019 року» – книжкова виставка-презентація;
  • «У світі права» – правознавчий калейдоскоп;
  • «Українське Козацтво. Золоті сторінки історії»;
  • «Вклоняємось нашим ветеранам» – презентація книжкової виставки-подяки;
  • «Стратегія інноваційного розвитку України» – віртуальна виставка на сайт;
  • «Продукти харчування: друзі чи вороги»;
  • «Той, хто творить людину»;
  • «Інтелектуальні ігри для дорослих і дітей»;
  • «Дорогами визволення України» – виставка-панорама;
  • Навчальні заняття (тренінги, семінари):

  • «Основи комп’ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» – тренінги опанування навичок роботи з комп’ютером для людей літнього віку;
  • Семінар вчителів німецької мови;
  • Пізнавальна гра «Де козак, там і слава»;
  • Заняття на інтерактивній дошці;
  • «Академія мистецтв» – захід;
  • Майстер-клас та заняття на інтерактивній дошці;
  • Тематичний огляд літератури по стінопису;
  • Тиждень спеціаліста дитячих музичних шкіл;
  • Календар мистецтв:

  • «Міжнародний День музики»;
  • 205-річчя від дня народження Джузеппе Верді (1813–1901), італійського композитора;
  • 165 років від дня народження Сергія Івановича Васильківського (1854-1917), українського живописця, пейзажиста;
  • Літературний календар:

  • Книжкова виставка до 110-річчя Богдана-Ігоря Антонича;
  • Книжкова виставка до 165-річчя англійського письменника О. Вайльда;
  • Медичний календар:

  • «День геронтолога»;
  • «День уролога»;
  • «Всесвітній день зору»;
  • «Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги»;
  • «Всесвітній день анестезіолога»;
  • Творчі виставки:

  • «Паросток життя» – відкриття художньої виставки творчої студії для дітей та дорослих «Муза»;
  • «Німці в Україні: історія і культура» – презентація мобільної виставки в холі бібліотеки;
  • «Арт-мікс Людмили Кривенко» – персональна виставка Людмили Кривенко;
  • Відкриття міжрегіональної документально-художньої виставки, присвяченої життю і творчості М. Л. Кропивницького;
  • «На хвилі творчості» – виставка робіт студентів випускних курсів ЦДПУ ім.В.Винниченка;
  • В рамках роботи Артхаус Клубу у жовтні були показані фільми: Драма «Невинний», режисер Сімон Жакме, Швейцарія, Німеччина, 2018; OSCAR SHORTS – 2019, режисери: Жеремі Комте, Гай Наттів, Вінсент Лемб, Родріго Сорогоєн, Маріанн Фарлі, країни: Канада, США, Ірландія, Велика Британія, Іспанія; Біографічна трагікомедія «Сільвіо та інші», режисер: Паоло Соррентіно, Італія, Франція, 2018; Трагікомічний трилер «Вона», режисер: Пол Верховен, Франція, Німеччина, Бельгія, 2016;
  • Протягом місяця відбулися засідання клубів:

  • Засідання творчих літературних об’єднань «Парус», «Степ»;
  • Засідання мистецького клубу «Знай наших» присвячене трьом кіносценаристам - землякам: Миколі Далекому, Юзефу Принцеву та Юрію Обжеляну;
  • Засідання Народної школи;
  • Засідання клубу «Інформ-експрес»;
  • Тематичні засідання клубу розмовної англійської мови;
  • Тематичні засідання клубу французької мови;
  • Тематичні засідання клубу розмовної англійської мови (перегляд кінофільмів);
  • Засідання громадського об’єднання «Єлисаветградський узвіз»;
  • Засідання клубу народних ремесел «Ниточка»;
  • Клуб «Муза»;
  • Шаховий клуб для школярів – куратор: Анатолій Іванович Ільяшенко;

Обласна юнацька бібліотека ім. Є. Маланюка

Масові заходи:

Участь в Європейському тижні коду:

  • «Видатні особистості в сфері ІТ» – інформаційна година;
  • «Довгий шлях маленького робота Кіні» – пазл-квест;
  • «Вулиці Кропивницького: вулиця Шевченка» – відеопрогулянка;
  • «Вулиці Кропивницького: вулиця Велика Перспективна» – відеопрогулянка;
  • «Краса мого міста» – презентація виставки робіт майстрині Н. Завалій;
  • «Пропала булава» – вишкіл-квест;
  • «Серце віддаю дітям: В. Сухомлинський» – краєзнавчий мікс;
  • «Відкрий для себе Україну» – гра патріотів;
  • «Троянди з кленового листя» – майстер-клас із циклу «Повір у себе»;
  • «Найцікавіші замки і фортеці України» до Дня людей поважного віку – віртуальна подорож;
  • «Найцікавіші скульптури світу» – віртуальна мандрівка;
  • День культури Австрії до Міжнародного дня Європи та Року української культури в Австрії:

  • «Австрія туристична» – віртуальна подорож» – засідання туристичного експрес салону «Подорожуймо Європою!»;
  • Книжкові виставки «Австрія туристична» та «Австрія літературна»;
  • Фотозона;
  • «Світ мандрів: Ірландія» – віртуальна екскурсія (засідання туристичного експрес-салону «Подорожуймо Європою!»);
  • «Українське мистецтво, що підкорило світ» – інформаційна година;
  • «Етикет у нашому житті» – бесіда-гра;
  • «Україна – моя Батьківщина» – квест;
  • «Осінні осяяння Бориса Ревчуна» – зустріч з письменником із циклу «Дегустація літературних –новинок»;
  • Патріотичні діалоги «Україно, ми – дочки твої й сини»:
  • «Козацькими шляхами» – історичний екскурс;
  • «Миті історії: Україна. Друга світова…»
  • Проведено засідання клубів за інтересами:

  • Лекторій «Молодь і право»:
  • «Торгівля людьми – небезпека життя» – тренінгові заняття;
  • Клуб «Speak up» – 4 засідання, у т.ч. «Halloween вечірка».
  • Клуб «Ліра»:
  • «Художнє слово Олександра Косенка»;
  • «Зустріч з Іваном Андрусяком»;
  • Клуб «ХЕПІ-майстерня»
  • «Барви осені» – майстер-клас з техніки ошибана;
  • «Мамо-школа» (на базі КЗ КОСЦ матері і дитини):
  • Презентація можливостей бібліотеки та обговорення планів на 2019-2020 роки;
  • «Україна – моя Батьківщина» – квест.
  • Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці, виставки робіт:

  • «Осінь – пора натхнення» – виставка-натхнення (книги та вироби з природного матеріалу);
  • «Осінній затишок із кавою» із циклу «Відкриваємо молоді таланти» – виставка творчих робіт студентів фізико-математичного факультету ЦДПУ ім. Володимира Винниченка;
  • «Краса мого міста» – виставка робіт майстрині Н. Завалій;
  • «Дивовижний світ звуків» до Міжнародного дня музики;
  • «Живопис – це поезія, яку бачать, а поезія – це живопис, який чують. Леонардо да Вінчі» до Дня художника;
  • «Австрія туристична» до Дня Австрії, року української культури в Австрії, Міжнародного дня Європи;
  • «Австрія літературна» до Дня Австрії, року української культури в Австрії Міжнародного дня Європи;
  • «Поетичний світ Богдана-Ігоря Антонича»;
  • «Свято звитяги й українського лицарства» до Дня українського козацтва; Дня захисника України;
  • «Захисники та визволителі рідної землі» до Дня українського козацтва; Дня захисника України – фотовиставка;
  • «Гармонія розуму й серця: В. Сухомлинський»;
  • «Торгівля людьми – про що варто знати» до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми;
  • «Чи готові ви до надзвичайних ситуацій» за сторінками журналу «Надзвичайна ситуація»;
  • «Децентралізація: молодь в умовах ОТГ»;
  • «Уклін тобі, осіннє покоління» до Дня ветеранів та людей похилого віку;
  • «Коктейль для книголюба» – виставка нових надходжень.

ОДБ ім.Т.Г. Шевченка

До міжнародного Дня людей похилого віку:

  • Інформ-колаж «Активне довголіття»;
  • Мультимедійна презентація «Старість в радість або Секрети молодості».
  • Презентація творів письменниці-землячки Зоряни Лист.
  • До Дня захисника України:

  • Книжкова виставка «Військова служба – поклик долі»;
  • Героїко-розважальне свято «Ми роду козацького діти, землі української цвіт»;
  • Ігровий турнір: «Щоб козацька слава повік не згасала»;
  • Виставка літератури «Навіки пам'ять збережемо».
  • В рамках культурно-дозвіллєвих студій «Діалог»:

  • Етно-мандрівка з елементами майстер-класу «Червона нитка на зап'ясток».
  • Заходи для школярів з циклу «Безпека для малюків»:

  • Віртуальний урок «Вогонь – друг чи ворог людини?»;
  • Викладка літератури «Обережно – пожежа!!!»
  • До 75-ї річниці вигнання нацистських окупантів із України:

  • Книжкова виставка «Переможний салют Кіровоградщини».
  • Цикл творчих зустрічей:

  • До Дня художника;
  • До Дня музики.
  • Інформ-буклет «Торгівля людьми: як уникнути і запобігти». Регіональний етап Всеукраїнського фестивалю творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя».

    Заняття для користувачів з циклу «Школяр і комп’ютер: технології без шкоди»:

  • Створення та редагування зображень в програмі Paint.
  • Створення та редагування таблиць в Microsoft Word.
  • Текстовий редактор MS Word 2010;
  • Створення та редагування відеоролика в програмі Кіностудія.
  • Індивідуальні заняття-консультації з дітьми, чиї батьки є учасниками АТО з циклу «Знавці комп’ютерних наук». Індивідуальні заняття-консультації з внутрішньо переміщеними особами на тему: «Комп’ютер доступний кожному».



[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2019 Webmaster: webmaster@library.kr.ua