[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Хроніка культурного життя Кіровоградщини

 

Фон

 Хроніка культурного життя Кіровоградщини
(оглядова довідка за матеріалами преси та неопублікованими
документами за серпень 2020 року)


Загальні питання

Театрально-концертне життя

    В обласному центрі нагородили переможців премій у галузі культури:

  • 3 серпня привітали Кривко Олександра Володимировича – переможця у номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» обласної премії у галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка;
  • 18 серпня диплом лауреата міської літературної премії імені Арсенія Тарковського отримали: у номінації «Поезія» – Антоніна Царук, у номінації «Проза» – Василь Бондар, у номінації «Література для дітей» – Наталія Смирнова;
  • Диплом лауреата міської художньої премії імені Бориса Вінтенка отримав Сергій Шаповалов;
  • Диплом лауреата міської премії фотохудожників імені Василя Ковпака отримав журналіст видання «Вечірня газета» Олександр Шулешко.
  • 24 серпня молодіжним рок-фестивалем та традиційною ходою вишиванок кропивничани відзначили День Незалежності України.

    29 серпня у Кропивницькому відбулися урочистості з нагоди Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави.

    Кіровоградщина долучилася до міжнародного проєкту «Ukraine by drone». Його учасники вже встигли відзняти за допомогою дрону архітектурні пам’ятки Кропивницького та Бобринця.

Театрально-концертне життя

Обласний театр ляльок

  • 1 і 2 сеpпня колектив академічного обласного театpу ляльок запpосив мешканців і гостей міста на пpем’єpу музичної вистави «Як Микита з яpмаpку йшов».
    Автоpки інсценізації та постановниці – заслужена аpтистка Укpаїни Віктоpія Ставpіаніді-Стогодюк та Евеліна Новопашена. Сценогpафію до казки ствоpила головна художниця театpу Оксана Шаpій, а музику написала композитоpка Юлія Гpицун.
  • Обласна філармонія

    16 серпня численні відвідувачі міського дендропарку мали чудову змогу послухати живу музику у виконанні учасників камерного оркестру «Концертіно» обласної філармонії, під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Наталії Хілобокової. Понад годину для слухачів лунала камерна музика.
    В обласній філармонії відбулися урочистості та експонувалась фотовиставка «Стежина – доля» з нагоди 75-річчя художньої керівниці академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни», народної артистки України Антоніни Червінської.

    Просвітництво. Аматорство

    21 серпня в обласному центрі народної творчості презентували виставку «Мистецька скарбничка від Кутецьких» трьох майстринь декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва із села Скалева Новоархангельського району.
    Виставка присвячена Дню Незалежності України, а в експозиції представлені понад 120 виробів трьох майстринь: матері та доньок, учасниць обласного творчого об’єднання «Дивосвіт», членкинь Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Це народна іграшка з глини Зої Кутецької, вироби у техніці витинання Олени Кутецької, живопис та образотворче мистецтво Зої Юзвенко.
    На подвір?ї установи гості змогли ознайомитися з колекцією рушників, переданих обласному центру народної творчості фахівцями Олександрівського районного Будинку культури. Усіх присутніх привітав народний аматорський фольклорний ансамбль «Ексампея» обласного центру народної творчості (керівник Едуард Дикаренко).

Музейна справа

Обласний художній музей

Виставки:

  • Виставка однієї картини – представлена робота Миколи Бондаренка (1914-1999) «Смерть гетьмана Івана Мазепи» (1998);
  • «Шульга – вирок чи особливість» – до Міжнародного дня шульги;
  • «Художник з Україною в серці» – презентація творчості заслуженого художника України Бориса Вінтенка (1927 -2002);
  • «Букет на Маковія» – виставка творів до православного свята Маковея;
  • «Живописна феєрія Сергія Дриги» – експозиція творів;
  • «Велич таланту» – твори Андрія Німенка до 95-річчя від дня народження художника-земляка;
  • «Мелодії рідного краю» – експозиція творів Анатолія Шаповалова до Дня Незалежності України.
  • Понад тридцять предметів декоративно-ужиткового мистецтва передала музею Євгенія Ткаченко: доріжки, рушники, серветки, скатертини вишиті її прабабусею Неонілою Резніченко-Сухановою в 50-х роках ХХ століття. Раритети посядуть гідне місце у фондовому зібранні.

Обласний краєзнавчий музей

    3 серпня в обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч з представниками обласного літературного об’єднання «Степ». Захід присвячений 85-річчю від дня народження Віктора Погрібного – українського поета, прозаїка, публіциста, сатирика, громадського діяча, автора численних публіцистичних статей, нарисів, художньо-документальних оповідей, памфлетів та фейлетонів, заслуженого журналіста України, лауреата літературних премій: імені І. Нечуя-Левицького (1996), імені Є. Маланюка (2004), імені Остапа Вишні (2008), імені Олеся Гончара (2015), багаторічного голови обласного літературного об’єднання «Степ», головного редактора альманаху «Степ», завідувача філією обласного краєзнавчого музею музейно-природного заповідника «Тобілевичі», орденоносця. В рамках заходу експонувалась виставка, присвячена Віктору Погрібному – «Я вам все до останку розкажу».

    В обласному краєзнавчому музеї представлена віртуальна фотовиставка бездомних тварин, які чекають на свого господаря до Міжнародного дня бездомних тварин.

    22 серпня у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні». Цього разу на гостини до дому корифея завітали: голова клубу «Байгород» В. Холявко, а також відомі байгородці – поети, музиканти, виконавці пісень.

Художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна

    6 серпня в художньо-меморіальному музеї О. Осмьоркіна відбулася «Мистецька акція в день народження скульптора Віктора Френчка». У присутності працівників музею, митців, журналістів, рідних і близьких відбувся показ двох відеофільмів, присвячених творчості Віктора Френчка. Представлено експозицію творів митця з фондів музею і родинного зібрання. Присутні поділились спогадами про талановитого скульптора й чудову людину.

    17 серпня, відбулася персональна виставка творів одеського митця Миколи Прокопенка «Графічні мініатюри», присвячена 75-річчю від дня народження, із серії «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна». У 2018 році Микола Прокопенко передав до музейної колекції авторські твори – понад п’ятдесят графічних мініатюр 1985-1998 років.

    28 серпня презентували персональну виставку творів Ольги Різдвянської-Краснопольської «Пів голови». На виставці представлено майже п’ятдесят живописних та графічних творів 2017-2020 років: міські пейзажі, квіткові натюрморти, оригінальні тематичні композиції

Літературно-меморіальний музей І. Карпенка-Карого

    14 серпня в садибі літературно-меморіального музею І. Карпенка-Карого відбулася чергова імпреза музейного проєкту «Талановиті родини». Відома журналістка, член Кіровоградської обласної організації НСЖУ, головний редактор «Первой городской газеты» Людмила Макей презентувала свою першу книгу «З одного тіста».

    До Дня Незалежності України літературно-меморіальний музей І. К .Карпенка-Карого підготував віртуальну виставку «Літописець і співець землі рідної», присвячену 70-річному ювілею відомого українського письменника, журналіста, краєзнавця, члена НСПУ, лауреата Шевченківської премії Григорія Джамаловича Гусейнова.

    Фестивалі

    24 серпня, в обласному центрі провели перший фестиваль «Рок на Інгулі». Захід зібрав на Козачому острові в центрі міста шанувальників рокжанру. Насолодитися музикою у виконанні місцевих гуртів зібрались кілька тисяч кропивничан та гостей міста.

    В обласному центрі відбувся ХІІ Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль пісні і танцю «Об’єднаймо дітей мистецтвом», який цьогоріч проходив дистанційно. На фестивалі встановили національний рекорд України в номінації «Найбільша кількість одночасної участі дітей та молоді з різних країн світу у міжнародному фестивалі, що проводився дистанційно» – це 3622 особи. За традицією масштабне свято танцю завершилося гала-концертом, який пройшов на Театральній площі.

Бібліотечна справа

ОУНБ ім.Д.Чижевського

Масові заходи:

  • Поетичний вечір спільно з творчим літературним об`єднанням «Парус»;
  • «Новий носій інформації» – челендж;
  • Засідання обласного літературного об’єднання «Степ», присвячене 85-річчю від дня народження Віктора Погрібного;
  • Віртуальна виставка «Відпочинок на озерах України»;
  • «Покажи книгу, яку читаєш на морі» – відео на ФБ;
  • «Книжкові гадання» – збірка хоку «Колір серпня» Василя Кожелянка;
  • Фотосесія з користувачами та розіграш серед них;
  • Засідання творчого об’єднання «Ниточка»;
  • «Їм потрібна наша допомога!» – акція до Всесвітнього дня безпритульних тварин та фотовиставка, присвячена безпритульним тваринам;
  • Майстер-клас з виготовлення тематичних 3-D листівок до Всесвітнього дня захисту безпритульних тварин;
  • «Прізвища та їх походження» – онлайн вікторина;
  • «Солодке золото природи» – онлайн вікторина;
  • «Чому варто їсти яблука щодня» – віртуальна виставка;
  • #bookfacefridy на інстаграм;
  • «Книжкові гадання» на збірці українських прислів’їв та приказок;
  • Вулична акція до Дня Незалежності України;
  • Майстер-клас Олени Мединської зі створення текстильної ляльки;
  • Засідання мистецького клубу «Знай наших», присвячене письменникам Є. Таратуті, Е. Л. Войнич, С. Степняку-Кравчинському;
  • «Їжте горіхи, живіть довше» – віртуальна виставка;
  • Засідання Вищої народної школи;
  • Оглядові екскурсії по художнім виставкам «Колір і час» та «Барви рідного краю»;

Книжкові виставки:

  • «Великі псевдоніми»;
  • «Назустріч мрії. Видатні особистості»;
  • «Здоров’я на бджолиних крилах»;
  • «Зарубіжні літературні ювіляри серпня Гі де Мопассан, Рей Бредбері, П’єр-Жан Беранже» – віртуальна книжкова виставка;
  • «Літературні ювіляри серпня С. Бевзенко та М. Жулинський» – віртуальна книжкова виставка;
  • «Літературна премія ім. Ю. Яновського»;
  • «Син степу» (85 років від дня народження Віктора Олексійовича Погрібного)– віртуальна книжкова виставка;
  • «Управління персоналом: мистецтво чи наука»;
  • «Медосвіт пасічника»;
  • «Артеріальна гіпертензія: профілактика та лікування»;
  • «Екостежками рідної землі»;
  • «Для фанів зеленого туризму»;
  • «Україно! Доки жити буду, Доти відкриватиму тебе» – відкритий перегляд В. Симоненко до Дня Незалежності України;
  • «Сильна! Єдина! Вільна!» – віртуальна книжкова виставка;
  • «Прапор миру, вірності і волі» до Дня Державного Прапору України;
  • ЭБренд Григорія Гусейнова» – віртуальна та книжкова виставка до 70-річчя від дня народження Григорія Гусейнова;
  • Книжкові виставки нових надходжень;
  • «Книжковий арсенал – 2020»;
  • «Краєзнавчий вісник»;
  • «Слова, слова, слова…»;

Календар мистецтв:

  • 240 років від дня народження Жана Огюста Домініка Енгра (1780–1867), французького живописця;
  • 270 років від дня народження Антоніо Сальєрі (1750–1825), італійського та австрійського композитора, диригента, педагога;
  • Літературний календар:

  • «Де немає місця щасливому коханню» – книжкова виставка до 170-річчя від дня народження Гі де Мопассана;
  • «Образ ероса і танатоса у мистецтві» – книжкова виставка до 100-річчя від дня народження С. Бевзенка;
  • «Моє місце під сонцем» – книжкова виставка до 240-річчя від дня народження П. Беранже;
  • «Гросмейстр фантастики» – книжкова виставка до 100-річчя від дня народження Рея Бредбері;
  • «Слово і доля» – книжкова виставка до 80- річчя від дня народження. М.Жулинського;
  • Медичний календар:

  • «Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування»;
  • «Міжнародний день офтальмології»;
  • «День фізкультурника»;
  • Навчальні заняття, тренінги, семінари:

  • Творча майстерня Наталії Федорової;
  • Клуб «Муза» Ольги Краснопольської;
  • «Основи комп`ютерної грамотності. Основи роботи в Інтернет» – проведення тренінгів для літніх користувачів;
  • «Медичні електронні сервіси» – тренінг;
  • «Електронне урядування» – тренінги для літніх користувачів;
  • Індивідуальні консультації (заняття);
  • Тренінг «Допомога – на відстані: електронні послуги в бібліотеці» для групи людей літнього віку, слухачів курсу «Основи комп’ютерної грамотності та роботи в інтернеті»;
  • Творчі виставки:

  • «З Україною в серці» – майстер-клас 3D-ручками;
  • Відкриття виставки на склі «Арт блокпост – зцілення мистецтвом», в рамках творчого проєкту «Мистецькі студії для учасників/учасниць АТО/ООС «Арт блокпост»;
  • Фотовиставка, присвячена безпритульним тваринам;
  • Протягом місяця відбулися засідання клубів:

  • Засідання клубу розмовної англійської мови – Speaking Club;
  • Засідання клубу розмовної англійської мови – zoom meeting;
  • Засідання клубу розмовної французької мови.

Обласна юнацька бібліотека ім. Є. Маланюка

Масові заходи:

  • «Відчуй енергію своєї Батьківщини» – бібліопікнік (вулична акція до Дня Незалежності України);
  • «Україна в музиці та живописі» – книжкова виставка;
  • «Ми – українці. Були. Є. Будемо!» – книжкова виставка;
  • «Незалежність України в сучасному просторі» – книжкова виставка;
  • «Міфи та реалії української державності» – інтелектуальна вікторина;
  • «Великий син Степової Еллади» – вечір пам’яті з нагоди 85-ї річниці від дня народження Віктора Погрібного.
  • Happi – майстерня»

  • «Вінтажна закладинка» – майстер-клас з виготовлення книжкових закладинок у техніці «ошибана».

Оформлено книжкові виставки, тематичні полиці, виставки робіт:

  • «Роми: пам'ять поколінь» – до Міжнародного дня голокосту ромів;
  • «Вчити себе самому – благородна справа»;
  • «Наші друзі на все життя» – художня та популярна література;
  • «Український віночок» – книжковий виставка-симфонія з декоративної флористики;
  • «Син степу В. Погрібний – поет, письменник, журналіст» – до 85-річчя від дня народження;
  • «Місцеві вибори – 2020: що потрібно знати»;
  • «Символи єдності нації» – до Дня Державного Прапора України.
  • У зв’язку з карантином бібліотека також працювала з користувачами в режимі онлайн, використовуючи веб-сайт, facebook, youtube, instagram.

Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Шевченка

Масові заходи:

  • Програма літніх читань «Літо з книгою – в розпалі!»;
  • Онлайн книгоподорож «Лис Микита» з циклу «Книжки, що захопили
  • Заходи «Book & Art студії «Книгодрузяки»»:

  • Онлайн читання казки «Дивосупчик для Іринки»;
  • Онлайн вікторина-гра «Цікавинки –здоровинки»;
  • Цикл творчих майстерок проєкту «Онлайн-розваги в дитячій кімнаті»:

  • «Чарівні кактуси власними руками»;
  • «Я створю цю книжку сам!»
  • Онлайн заходи Інтерактивної комунікативної платформи «Зелене світло» в рамках проєкту «Амбасадори безпеки»:

  • Презентація Book Travel «Твій вірний друг – поліція»;
  • Онлайн гра «Твій друг – безпечний рух»;
  • Щотижневі онлайн огляди книжкових новинок «Читай-літо»;
  • До Дня Прапора та Дня Незалежності України:

  • Онлайн читання «Пишаюся, що я Українець»;
  • Онлайн майстер-клас «Підкова на щастя»;
  • Онлайн огляд книг «Україна – дивовижна!»;
  • Опитування «Якби я був президентом України…»;
  • Плакат в бібліотечному форматі «Україна моєї мрії».
  • Книжкова виставка «Україна і ми – незалежні!»
  • Виставки літератури «На старт! Увага! Літо!», «Літо з книгою у рюкзаку»;
  • Виставки літератури «Справжнє диво казки», «Перша книжечка матусі».



[ HOME ]

Хроніка культурного життя Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 1998-2020 Webmaster: webmaster@library.kr.ua