25 березня у Вільшанській ЦБС відбувся тренінг
„Як підготувати якісну проектну пропозицію”
Час змінює стереотипи. Сьогодні вже беззаперечний факт, що обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. Чижевського – сучасний медіа-центр, знаний і шанований не лише в нашій країні, але й за кордоном. Творчий, інноваційний колектив головної бібліотеки області на чолі з директором Оленою Миколаївною Гаращенко не лише йде в ногу з часом, розширюючи та урізноманітнюючи спектр інформаційних послуг для громади, але й прагне підтягувати до вищого рівня бібліотеки маленьких міст та селищ нашого регіону. Це добре видно на історії успіху проекту „Мережа громадянської освіти”, завдяки реалізації якого у всіх районних та центральних міських бібліотеках області відкрито інформаційно-ресурсні центри. Та ми на цьому не зупинилися.
З 2010 року в області почала активно втілюватися Всеукраїнська програма ”Бібліоміст”, цей напрямок роботи в області також очолила директор бібліотеки, а координатором діяльності Регіонального Тренінгового центру за Програмою „Бібліоміст” є заступник директора Оксана Василівна Ткаченко. І хоча від часу реалізації проекту пройшло не так багато часу, вже є позитивні зрушення. Районні центральні та сільські бібліотеки області декількох районів уже обладнані сучасною технікою і підключені до мережі Інтернет.
Це відбулося завдяки успішній реалізації проектних ініціатив, з якими виступили сільські бібліотекарі.
З метою навчання написання якісної проектної заявки 25 березня у Вільшанській ЦБС відбувся тренінг, в якому крім сільських бібліотекарів взяли участь також і сільські голови.
Оксана Василівна Ткаченко, заступник директора ОУНБ ім. Д. Чижевського, розповіла про умови участі у конкурсах програми „Бібліоміст”, а також зацікавила усіх діяльністю новоствореного Регіонального тренінгового центру (Розділ "Бібліоміст" на сайті нашої бібліотеки). Про технічні вимоги для перемоги в конкурсі „Бібліоміст” розповів Олександр Шлєєнков, регіональний представник IREX в рамках програми «Бібліоміст». Він говорив про те, що потрібно впорядкувати електромережу, забезпечити температурний режим, заключити договір з інтернет-провайдером. Кульмінацією його розповіді стало питання, чи є якась нездоланна перешкода, яка заважає виконати всі ці вимоги. Виявилося, що абсолютних перепон немає, і сільські голови вже мають певні думки, як вирішити задавнені проблеми.
Друга частина тренінгу мала суто практичне спрямування. Поділившись на дві командні групи, 20 бібліотекарів вчилися писати проектну заявку. Теорію – як проводити аналітико-підготовчу роботу, визначати проблему і цільову групу, ставити проектні завдання – розповідали Світлана Приймак, завсектором маркетингу ОУНБ, і Олександр Шлєєнков. З’ясувавши основні етапи проекту, робота в командах пішла злагодженіше, активно звучали пропозиції послуг і заходів, які планувалися започаткувати у сільських бібліотеках з використаннями доступу до Інтернет, їх оцінка та популяризація. Від самого початку тренінгу учасників орієнтували на якомога конкретнішу роботу: написання заявок з урахуванням територіальності й середовища. Тож насамкінець заняття в багатьох бібліотекарів виникли ідеї та ініціативи щодо написання якісних проектних заявок.
„Я задоволена навчанням. Так, я була дуже далека від проектної діяльності, тут я все-таки чогось навчилась і думаю, що надалі буду використовувати це у своїй роботі”, „Навчання дуже цікаве і корисне. Тренінг пізнавальний і змістовний. Достатньо інформації для впровадження в практику роботи бібліотеки”, – такими були відгуки учасників.
Будемо сподіватися, що наші колеги з Вільшанщини зможуть організувати та підтримувати такі бібліотечні послуги з використанням безкоштовного доступу до Інтернету, які задовольнятимуть потреби місцевої громади. Адже це насамперед допоможе перетворити публічні бібліотеки на життєво важливий ресурс і покращить життя людей.
Побажаймо їм успіху!