Обласний методичний семінар «Молодий бібліотекар Кіровоградщини»
4-5 липня 2018 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Д.І.Чижевського відбувся Обласний семінар "Молодий бібліотекар Кіровоградщини" для бібліотекарів області, в т. ч. об'єднаних територіальних громад. Навчалися фахівці, молоді за віком та молоді в професії, тобто ті, хто прийшов працювати в бібліотеку з інших галузей.
Учасників заходу привітала директор обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського Олена Гаращенко та запросила на екскурсію-ознайомлення з головною бібліотекою області.
Програма семінару була досить різноманітна. Інформацією, де можна підвищити фаховий рівень, окрім обласних та районних семінарів, поділилася Любов Дубина, головний бібліотекар науково-методичного відділу.
Сучасні інформаційні установи, зокрема бібліотеки, активно використовують соціальні мережі, фото-, відеосервіси як додаткові засоби інформування та комунікації, які більш зручні користувачам. Разом з Галиною Нікітіною, завідуючою Інтернет-центром, учасники за допомогою якісних фото навчалися популяризувати діяльність бібліотек у соцмережах.
Читання завжди посідає одне з визначних місць в розвитку особистості. Оскільки переважно всі бібліотекарі люблять читати, то як зацікавити читанням громаду ми дізналися з літературної дегустації; до цього заходу всі учасники підготували вірші сучасних авторів з теми: «Пори року».
Ірина Рєзнік, завідуюча відділом обслуговування користувачів, презентувала виставку-інсталяцію «Літературний капінг», її колега Лариса Яворська зробила огляд літератури, представленої на виставці «Пори року».
Фоновим супроводом до читання віршів слугувала підбірка робіт сучасних митців образотворчого мистецтва, цифрових ілюстрацій, художнього постановочного фото, стріт-арту, яку підготувала Юлія Ярова. Кращі читці отримали від організаторів подарунки.
Людству властиво грати. Ігри - це необов'язково те, у що ми граємо заради розваги. Вони дозволяють проявити себе в бізнесі, навчанні та інших сферах нашої діяльності. Завдяки партнерській підтримці Агенції сталого розвитку "Хмарочос", а саме Сергія Ткаченка та Летиції Куряти, учасники мали змогу побудувати свою власну громаду, долучившись до гри "Світ громад".
Бажаючі помандрувати світом грали разом з Юлією Яровою в гру «Галопом по Європах». Гра навчає, що потрібно знати і мати для подорожі за кордон.
Приємно, що до семінару долучилися наші колеги з Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Зоя Романуха та Петро Поліщук. Вони поділилися досвідом обслуговування людей поважного віку та людей з інвалідністю, надали рекомендації як краще себе поводити та допомагати цій категорії населення. Через висвітлення діяльності Інтернет-центру "Окуляр" рівненські бібліотекарі детально зупинились на обслуговуванні слабозорих людей.
Наші гості провели практичні заняття, де учасники семінару мали змогу "прочитати" книги на дотик, обговорити в групах власне бачення обслуговування користувачів даної категорії у бібліотеках області.
В свою чергу, Наталія Білаш, завідуюча відділом абонемента, поділилася досвідом спілкування з користувачами з інвалідністю в нашій бібліотеці.
Бібліотеки долучаються до роботи з упровадження принципів академічної доброчесності в Україні, яка включає в себе поняття чесності, довіри, справедливості, відповідальності. Цю тему презентувала Оксана Ткаченко, заступник директора з основної роботи.
Під час підведення підсумків учасники поділилися своїми враженнями та побажаннями щодо тематики майбутніх семінарів та отримали сертифікати.
Любов Дубина, головний бібліотекар науково-методичного відділу ОУНБ ім.Д.Чижевського
|