[HOME]
ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Звернення учасників обласного Форуму бібліотекарів Кіровоградщини


Фон

 

ЗВЕРНЕННЯ

учасників обласного Форуму бібліотекарів Кіровоградщини

до голови Кіровоградської обласної
державної адміністрації
Кузьменка Сергія Анатолійовича,
голови Кіровоградської обласної ради
Чорноіваненка Олександра Анатолійовича

12 жовтня 2016 року відбувся обласний Форум бібліотечних працівників Кіровоградщини, головними організаторами якого виступили департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського, обласна бібліотека для юнацтва, обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г.Шевченка.

У Форумі взяли участь Лобанова С.В., заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації, представники департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, обласного комітету профспілки працівників культури України, КВНЗ «Олександрійське училище культури», фахівці обласних бібліотек, начальники відділів (управлінь) культури і туризму райдержадміністрацій, міськвиконкомів, директори централізованих бібліотечних систем, центральних районних бібліотек для дорослих, методисти, працівники сільських бібліотек, соціальні партнери, користувачі бібліотек, гості. Форум відбувся з метою визначення перспектив розвитку публічних бібліотек, поширення інноваційного досвіду, підвищення фахового рівня бібліотекарів області та підведення обласного конкурсу на краще видання творів творчо обдарованої молоді «Первоцвіти Кіровоградщини»; обласного конкурсу «Тріумф ідей» на кращу ідею із залучення дітей до читання; обласного конкурсу «Невмируще слово Каменяра» з нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Івана Франка.

Учасники форуму відзначають наступне.

Сьогодні в діяльності бібліотек області відбуваються серйозні зміни, пов’язані з розширенням їх функцій та спектру послуг, підвищенням ролі в житті суспільства.

Держава приділяє певну увагу розвитку бібліотечної галузі. Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.03.2016 року № 219 затверджена Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України», над реалізацією якої зараз працюють бібліотеки нашої області.

Різноманітні потреби населення регіону в інформації, освіті, культурі забезпечують 575 публічних бібліотек, у яких працюють 1038 бібліотекарів. Працівники бібліотек обслуговують понад 400 тисяч користувачів, яким видається більше 8 млн. примірників документів. Жителі нашої області звертаються до бібліотеки за книгою та іншими інформаційними послугами понад 4 млн. разів на рік.

Бібліотечний фонд області станом на 1 жовтня 2016 року складає 7 млн. 370 тис. документів. Протягом 9 місяців 2016 року до бібліотек області надійшло 52 тисячі примірників нових книг, у середньому кожна бібліотека отримала по 90 прим. (за рекомендованими нормативами 1 бібліотека повинна отримувати за рік 300 назв книг та 20 періодичних видань).

Водночас Форум виявив основні проблеми функціонування публічних бібліотек області, які потребують уваги та прийняття відповідних рішень.

Значна кількість бібліотечних установ перебувають у незадовільному технічному стані: 60 (10%) бібліотек потребують капітального ремонту, у т.ч. 42 (9%) - у сільській місцевості. 310 (54%) приміщень бібліотек потребують поточного ремонту. 116 (20%) приміщень бібліотек не опалюються. Пандуси мають лише 145 (25%) бібліотек області.

Розвиток послуг і ресурсів бібліотек неможливий без надання доступу до електронних документів, використання мережевих ресурсів. Комп’ютерна техніка є лише у 189 закладах (33%), у т.ч. у 101(22%) сільській бібліотеці. Доступ до мережі Інтернет забезпечують тільки 143 публічних бібліотеки (25 %), у т.ч. 60(13%) сільських бібліотек області.

У зв’язку зі здійсненням адміністративно-територіальної реформи виникає проблема реорганізації мережі, створення нових бібліотек, зміни їх статусу.

Учасники обласного Форуму бібліотекарів Кіровоградщини звертаються до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування з проханням передбачити при формуванні проекту бюджету на 2017 рік видатки на:

  • впровадження сучасних інформаційних та телекомунікаційних технологій у роботу бібліотек області та формування єдиного інформаційного простору шляхом придбання комп’ютерної техніки та підключення до мережі Інтернет;
  • поповнення фондів бібліотек області новими документами, у тому числі книгами та періодичними виданнями;
  • утримання приміщень, ремонт та технічне оснащення.

Увага бібліотек має бути зосереджена на якісному обслуговуванні та на якісних показниках роботи.

Учасники Форуму вважають, що завдання щодо модернізації та подальшої інформатизації бібліотек області є головним та має бути поставлене перед депутатами усіх рівнів.

2017 рік повинен стати роком інформатизації бібліотек області!

Прийнято учасниками обласного Форуму бібліотекарів Кіровоградщини 12 жовтня 2016 року, м. Кропивницький
Фон


Фон

Фон


Фон

[ HOME ]

Звернення учасників обласного Форуму бібліотекарів Кіровоградщини
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2016 Webmaster: webmaster@library.kr.ua
054