[HOME]
ОУНБ Кіровоград  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
Фон Спеціалізований Майданчик "ІнтерСвіт" для людей з вадами зору та незрячих

Фон

 


Фон
LOGO

Тренінги для бібліотекарів

6 липня 2011 року був проведений тренінг "Оволодіння адаптивними комп'ютерними програмами" для тренерів Майданчика для людей з вадами зору "ІнтерСвіт", а також бібліотекарів, які працюють з людьми з вадами зору (тренер - головний інженер відділу автоматизації ОУНБ ім. Д.І.Чижевського Волохін Олег Михайлович).

На захід були запрошені бібліотекарі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського; Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.Бойченка; Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. А.Гайдара; фахівець з бібліотеки УТОСу.

Під час тренінгу були надані загальні відомості про адаптивні комп'ютерні програми. Більш детально висвітлено питання доступу інвалідів по зору до інформації за допомогою спеціальної програми JAWS.

Волохін О.М. розповів присутнім про новітні можливості комп'ютерної техніки, які допоможуть незрячим у роботі. Зокрема, дисплей Брайля, брайлівські принтери, відеозбільшувачі, органайзери, аудіопристрої. Тренер також дав характеристику голосовим синтезаторам.


8 серпня 2011 року на Майданчику для людей з вадами зору "ІнтерСвіт" був проведений тренінг для бібліотекарів "Психологічні особливості людей з глибокими порушеннями зору"(тренер - вчитель-дефектолог, тифлопедагог Іванов Юрій Петрович).

Мета тренінгу: розкрити психологічні особливості людей з глибокими порушеннями зору та надати практичні поради зрячим щодо спілкування зі слабозорими та сліпими.

На захід були запрошені бібліотекарі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського; Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. О.Бойченка; Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей ім. А.Гайдара; фахівці з бібліотек УТОСу та Відкритого Міжнародного університету розвитку людини "Україна".

Під час тренінгу Іванов Ю.П. розкрив такі питання як відчуття, їх види та особливості при сліпоті та слабозорості; сприйняття, їх властивості та види при глибоких порушеннях зору; увага та її особливості при порушеннях зору. Тренер приділив увагу мові, її компенсаторній ролі при глибоких порушеннях зору.

Цікавою була розповідь про книги для незрячих, зокрема віддруковані шрифтом Брайля. Бібліотекарі з цікавістю познайомилися з книгами та періодичними виданнями для незрячих.

   

На закінчення тренінгу присутнім були надані практичні поради щодо спілкування зі сліпими та слабозорими. Виявляється, що зрячій людині соціальна позиція і життя незрячого уявляється більш безнадійною і трагічною, ніж це є насправді. Проте добре адаптована незряча особистість почуває себе досить упевнено, принаймні у певних галузях життя і діяльності.



[ HOME ]
  Тренінги для бібліотекарів
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2012     Webmaster: webmaster@library.kr.ua