[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Від книги до творчості

Фон

Від книги до творчості

Що ж може стати джерелом натхнення?... Можливо, книга створить такий стан, що характеризується легкістю польоту думки і яскравих образів, їх ясністю і повнотою, глибокими переживаннями, коли всі творчі процеси протікають особливо продуктивно? Люди черпають натхнення з різних джерел. Настав час дати волю своїй фантазії. Пропонуємо вам підбірку книг з цікавими і модними техніками креативної творчості, котрі стануть генераторами нових ідей, допоможуть відволіктися від буденності і зайнятися творчістю в усіх її проявах.



Креативні ідеї




Вироби з паперу. - Х.: Фактор, 2014.- 64 с. іл. (Серія «Школа творчості»).

Ваш малюк намагається намалювати «пейзаж» на шпалерах? Він нестерпно бажає розпустити мамин шарфик або «приготувати» щось зі знайдених на кухні круп? Це означає, що пора приділити увагу розвитку творчих здібностей дитини. Наша книга допоможе вам навчити маленьких фантазерів створювати поробки з пластиліну, паперу, ниток, природних матеріалів. Всі вони дуже прості і розраховані на малечу. Веселі завдання, вірші та загадки на сторінках книги перетворять процес творчості на ще більш цікаве і захоплююче заняття.




Вотт, Фіона.
365 креативних ідей / Фіона Вотт; пер. з англ. Віри Наливаної; худ. Еріка Гаррісон [та ін.]: Країна мрій: ОСМА, 2015. - 127,[1] с.: кол.іл.

Коли дитина виконала всі домашні завдання, відвідала гурток і поспілкувалася з друзями, батьки часто чують: «А що мені робити?». Віднині це питання не має турбувати ваше чадо, адже з такою книжкою справді не засумуєш! Кумедні аплікації, незвичайні малюнки, сучасні саморобки, зворушливі листівки – далеко не весь перелік творчих ідей. Їх бо в книзі аж 365! Для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Детальніше: https://lavkababuin.com/365-kreativnih-idey-185039/



Жукова, І. В.
Дарунки ручної роботи / І. В. Жукова; фото О. Жилін. - Донецьк: СКІФ™, 2013. - 64 с.: кол.іл.

Щоб зробити дарунок близькій людині, недостатньо зазирнути в сувенірний відділ найближчого магазину. Для особливих випадків потрібні особливі дарунки! А що може бути краще за оригінальний презент, створений власноруч? Тільки оригінальні й одночасно практичні вироби, які пропонує автор книги «Дарунки ручної роботи».
У виданні містяться поетапні інструкції з виготовлення скарбнички, скриньки, свічника, рамки для фотографії, а також різних коробок для пакування дарунків. Точно дотримуючись детальних описів, схем і кольорових фотографій, ви без проблем створите сувенір, який, на ваш погляд, найбільше сподобається винуватцю урочистостей.
«Дарунки ручної роботи» – це дарунки з душею!


Ляльки-мотанки, обереги




Долгова, В. О.
Обереги. Ляльки-мотанки: 10 майстер-класів / Віталіна Долгова. - Харків: АССА, 2016. - 64 с.: фото.кол.

Лялька-мотанка – один з традиційних українських оберегів. Майстерність і секрети її виготовлення передавалися у родині з покоління в покоління. У серії Ukrhandmade видавництво АССА пропонує окрему книгу, яка присвячена історії, традиціям і техніці створення цього оберега. Лялька-мотанка в українській культурі була не тільки іграшкою. Детально про етнічні корені і звичаї, пов'язані з цим видом народної творчості, можна прочитати в першому розділі книги. Автор знайомить читача з техніками і правилами виготовлення виробів. На сторінках посібника представлені 10 майстер-класів, які допоможуть зрозуміти, як зробити ляльку-мотанку. Берегиня дому, Крупеничка, Гладунка-травниця, Щастя-Доленька, Жаданиця – всі ці та інші мотанки описані в книзі. Кожен майстер-клас супроводжується короткою історичною довідкою, де пояснюються значення окремих елементів і символіка ляльки. Наведено список необхідних матеріалів та інструментів. Ляльки-мотанки і процес їх створення забезпечені покроковими фото та детальними інструкціями. Виготовлення власноруч традиційних ляльок-мотанок дозволить долучитися до коріння української культури і більше дізнатися про звичаї наших предків.



Лукашенко, Т.
Українські обереги своїми руками / Тетяна Лукашенко. - Харків: Аргумент Принт, 2015. – 223 с.: мал. - (Сер. "Корисна книга").

Наші прадіди-слов'яни здавна виготовляли обереги, бо добре знали про їхню дивовижну магічну силу. Нерідко за обереги правили символічні тварини, такі як їжак, зозуля, ведмідь, а також рослини на кшталт звіробою та папороті. З плином часу нічого не змінилося – ми, як і раніше, шукаємо захисту у надприродних сил, хіба що форма оберегів трохи зазнала змін. Які обереги сьогодні є незамінними в побуті сучасного українця? Як створити власноруч оберіг для себе та близьких? Чи справді вишиванка є не просто елементом одягу, але й сильним засобом захисту від негативного впливу? Відповіді ви знайдете на сторінках цієї книжки, що стане вашим власним оберегом на шляху до щастя, гармонії й родинного затишку.



Тарасова, О. О.
Ляльки-обереги: мотанки, домовики, ангели, віночки / Ольга Тарасова. - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 127 с.: фото.кол.

Здавна ляльки, виготовлені власноруч, наділялись величезною захисною силою. Давнє мистецтво створення таких ляльок тепер доступне і вам! Лялька вбереже дім від лиха, залучить щастя, стане чудовим подарунком для рідних. А створити її можна з матеріалів, які є в кожній оселі: клаптики тканини, нитки, солома, природні матеріали тощо.



Тарасова, О. О.
Ляльки-мотанки. Обереги для вашої оселі, що дарують успіх, багатство, щастя / Ольга Тарасова; фото Марії Чувило. - Харків: Клуб сімейного дозвілля, 2014. - 125 с.

Понад 40 авторських моделей! Лялька, зроблена своїми руками, захистить будинок від бід і негараздів, стане чудовим подарунком друзям і близьким. Їх виготовлення – це не просто рукоділля, це давнє мистецтво, яке тепер доступно і вам! Завдяки зрозумілим покроковим інструкціям, проілюстрованими фотографіями, ви створите будь-яку вподобану ляльку-оберіг. А знадобляться для цього клаптики тканини, які є в кожному будинку!


Поробки з атласних стрічок та фоамірану




Жукова, І.
Прикраси з атласних стрічок / І. Жукова. - Донецьк: СКІФ™, 2015. - 64 с.: фото.кол.

За всіх часів у заповітній скриньці кожної модниці були атласні стрічки. Ці різні за кольором і м’які на дотик смужки широко застосовувалися для прикрашання одягу й зачісок. Але якщо раніше стрічки використовували тільки як елементи декору, то сьогодні з них створюють різноманітні прикраси. Ви теж хочете навчитися цьому? Автор книги «Прикраси з атласних стрічок» розкриє вам усі секрети даної майстерності.
У виданні містяться поетапні інструкції та детальні кольорові фотографії процесу виготовлення обручів і гумок для волосся, брошки, браслета, сережок та різних видів шпильок. Завдяки докладним описам ви легко і швидко створите будь-яку вподобану прикрасу або навіть вигадаєте свою унікальну модель.
«Прикраси з атласних стрічок» підкреслять не лише вашу привабливість, а й ваш смак!



Моргунова, К. П.
Віночки з атласних стрічок / К. П. Моргунова. - Донецьк: СКІФ™, 2017. - 64 с.: фото.кол.

З давніх-давен найвишуканішими прикрасами вважалися вінки. Їх створювали з живих квітів, паперу, бісеру, тканини, полімерної глини, але наразі найбільшої популярності набули вінки з атласних стрічок. Багато жінок мріє про подібну прикрасу, але не наважується створити її самостійно, оскільки вважає це дуже складним. Однак авторка книги «Віночки з атласних стрічок» готова довести всім бажаючим, що це не так. По-перше, у виданні містяться поетапні інструкції, а також кольорові схеми та фотографії процесу виготовлення кожної представленої моделі, що дозволить вам легко виготовити будь-яку вподобану поробку. По-друге, для спрощення роботи замість традиційних дротових каркасів пропонується використати звичайні обручі для волосся. «Віночки з атласних стрічок» – це просто, сучасно й дуже красиво.



Моргунова, К. П.
Український вінок й інші прикраси з фоамірану / К. П. Моргунова. - Донецьк: СКІФ™, 2016. - 64 с.: фото.кол.

Вінок є одною з найгарніших прикрас, а зараз ще й дуже популярною. Кожна жінка хоче хоч раз у житті його приміряти, тому що він уважається своєрідним оберегом від усього лихого, але мало хто знає, як правильно виготовити цю поробку. Справа в тому, що немає літератури, в якій одночасно розповідалося би про те, як його потрібно створювати, з яких квіток і стрічок. Точніше, не було – до появи книги «Український вінок й інші прикраси з фоамірану». У виданні містяться поетапні інструкції й детальні кольорові фотографії процесу виготовлення традиційного українського вінка, а також браслетів, каблучок і брошок, які будуть гармоніювати з ним, що надасть довершеності вашому образу. Крім того, у книзі описується виготовлення стрічки-вінка, яку, на відміну від традиційного вінка, що частіше використовується для свят, ви зможете носити щодня.
Усі представлені в книзі вироби, створені з фоамірану – нового, але вже модного матеріалу, який не зминається, не промокає та здатний імітувати текстуру будь-якої квітки.
«Український вінок й інші прикраси з фоамірану» – це сучасні прикраси з багатовіковою історією!



Моргунова, К. П.
Обручі й інші прикраси з фоамірану / Клавдія Моргунова. - Донецьк: СКІФ™, 2017. - 64 с.: фото.кол.


Квілінг




Моргунова, К. П.
Квіти в техніці «Квілінг» / Клавдія Моргунова; фото О. Жиліна. - Донецьк: СКІФ™, 2013. - 64 с.: кол.іл.

Вам набридло чекати, коли ваша улюблена квітка розквітне? А може, навпаки, ви хвилюєтеся, що вона швидко зів’яне? Вихід один – виготовити її самостійно, майстерно комбінуючи різні види паперу: флоргофру, гофрокартон і жатий папір. А як саме це зробити, підкаже автор книги «Квіти в техніці “квілінг”». У даному виданні містяться поетапні інструкції та детальні кольорові фотографії процесу створення різних квіток у популярній сьогодні техніці. Завдяки цим докладним описам у ваших руках розквітнуть й уже ніколи не зів’януть космеї, хризантеми, соняшники, кульбаби тощо. Але насамперед, беручись до перетворення паперових аркушів на квіти, дуже схожі на живі, ознайомтеся з викладеними у вступі основами техніки «квілінг». «Квіти в техніці “квілінг”» – це вічне свято у вашому будинку!



Моргунова, К. П.
Квілінг. Петриківський розпис / Клавдія Моргунова; фото О. Жилін. - Донецьк: СКІФ™, 2016. - 64 с.: фото.кол.

Споконвіку найпоширенішими малюнками, які використовуються для прикраси одягу, посуду й предметів інтер’єру, є зображення квітів та птахів.
По-перше, вони різноманітні й барвисті, а по-друге, дуже добре поєднуються між собою, створюючи цілі композиції. І петриківський розпис, якому притаманний квітково-пташиний орнамент, – кращий доказ цьому. Найчастіше такий розпис виконують фарбами, трохи рідше – кольоровими глинами, а авторка книги «Квілінг. Петриківський розпис» – за допомогою різнокольорових спіралей, виготовлених з паперових стрічок. І вона готова розкрити вам усі секрети своєї майстерності.
У виданні містяться поетапні інструкції процесу створення кожної представленої композиції. Завдяки детальним описам ви легко виготовите всі необхідні деталі, які залишиться лише приклеїти до аркуша кольорового картону. Єдине, що вам потрібно здійснити перед початком роботи, – освоїти техніку виготовлення основних елементів квілінгу – спіралей.


Моргунова, К. П.
Квілінг. Світ паперових стрічок / К. П. Моргунова, Аліна Юртакова, Людмила Юртакова; фото О. Жилін. - Донецьк: СКІФ, 2013. - 64 с.: кол. іл.



Моргунова, К. П.
Квілінг. Квіткові композиції / К. П. Моргунова; фото О. Жилін. - Донецьк: СКІФ™, 2014. - 64 с.: фото.кол.



Чудіна, Ю. Ю.
Квілінг. Створюємо картини з паперових смужок / Ю. Ю. Чудіна. - Харків: Аргумент Принт, 2015. – 62 с.: фото.кол. - (Сер. «Майстер-клас»).

Мистецтво виготовлення вишуканих композицій зі скручених спірально смужок паперу набирає популярності. І справді, цю прекрасну техніку важко не полюбити: витончені фігурки, що нагадують старовинну філігрань, чарівність неймовірно пластичного паперу відкривають величезні можливості для творчості. Скориставшись покроковими інструкціями цього посібника, ви зможете виготовити власноруч листівки, картини та різні прикраси для будинку.



Юртакова, А.
Квілінг. Напівоб’ємні композиції / Аліна Юртакова, Людмила Юртакова. - Донецьк: СКІФ™, 2013. - 64 с.: кол.іл.

Щоб надати оселі затишку, багато хто в оформленні інтер'єру використовує предмети ручної роботи. Найчастіше це картини, панно або гобелени, намальовані фарбами, сплетені з бісеру, вишиті шовком або вовною тощо. Але дані захоплення вимагають значних витрат, тоді як автор книги «Квілінг. Напівоб'ємні композиції» пропонує створити маленькі твори мистецтва з матеріалу, який є в кожній оселі, – паперу. Усі вироби, представлені у виданні, виготовлені в дуже популярній сьогодні техніці «квілінг» – з різних спіралей, виконувати які автор навчає у вступі. Завдяки наведеним у книзі поетапним інструкціям і кольоровим фотографіям створити запропоновані композиції можуть як дорослі, так і діти. Єдине, що залишиться зробити, – розмістити готові вироби в рамках й повісити їх на стіну.


Декупаж




Запрудська, Є. Ю.
Декупаж: 15 майстер-класів / Євгенія Запрудська. - Харків: АССА, 2016. - 63 с.: фото.кол. - (Сер. "Ukrhandmade").

Декупаж – проста, але дуже ефективна техніка декорування. Видавництво АССА пропонує нову книгу в серії Ukrhandmade, присвячену цьому сучасному напрямку мистецтва. У виданні детально розглянуті матеріали і різні техніки. Читач дізнається про кракелюрні лаки, клеї для декупажу, шелаки, гуміарабіки, бітуми, патину та фінішні складові. Для початківців декупаж буде цікавий детальним оглядом самої техніки. У книзі представлені як поетапні інструкції, так і тонкощі майстерності, секрети і рекомендації, які надають виготовленому виробу більшої привабливості. Як декор стандартно використовуються серветки для декупажу, автор видання також розглядає інші друковані форми як джерело прикраси. Видання багато проілюстроване, представлені покрокові інструкції для 15 проектів. Дзеркало, декоративне панно, скриньки, глечик, годинники прикрашені в техніці декупаж. Описано як прості варіанти робіт, які підійдуть для початківців, так і складні, багатоетапні. Вони дозволять удосконалити свою майстерність і освоїти нові прийоми. Техніка декупаж, секрети якої розкриваються в посібнику, допомагає надати індивідуальності кожному предметові та реалізувати своє творче натхнення.


Третьякова, М.
Об’ємний декупаж / Марина Третьякова. - Донецьк: СКІФ™, 2015. - 64 с.: фото.кол.

Усім відомо, що можливості декупажу практично безмежні, але мало хто знає, що більшою мірою це ствердження стосується об`ємного декупажу. Саме завдяки йому скляна банка для спецій запросто перетворюється на хатку із солом`яним дахом, поверхня керамічної скриньки стає металевою, дах шпаківні вкривається черепицею тощо. Але найбільш надзвичайне те, що прийоми об`ємного декупажу дозволяють малювати картини навіть тим, хто не вміє цього робити. Заінтриговані? Автор книги «Об`ємний декупаж» готова навчити вас усім тонкощам даного виду декорування речей. У виданні за допомогою поетапних інструкцій й кольорових фотографій детально описується процес прикрашання кожного предмета, починаючи з підготування до роботи його поверхні і закінчуючи покриванням готової моделі лаком. Головне – запастися тришаровими серветками, фарбами різних кольорів, структурною пастою, різноманітними видами лаків і клеїв та багатьма іншими матеріалами, а також навчитися правильно виконувати малюнок виробів. «Об`ємний декупаж» допоможе перетворити звичайні предмети на речі, про які ви давно мріяли!



Третьякова, М.
Декупаж для початківців і не тільки / Марина Третьякова; фото О. Жилін. - Донецьк: СКІФ™, 2014. - 64 с.: фото.кол.

Вам подобається займатися декоруванням посуду, предметів інтер’єру та інших речей? Тож техніка, опис якої викладений у книзі «Декупаж для початківців і не тільки», – це те, що вам потрібно.
У виданні містяться поетапні інструкції й кольорові фотографії процесу прикрашання виробів за допомогою серветок, фольги, фарб, структурної пасти, різних видів лаків і багатьох інших матеріалів. Завдяки порадам авторки ви без проблем освоїте всі тонкощі такого мистецтва, починаючи з правил підготовки різних поверхонь до роботи і завершуючи знайомством з різноманітними прийомами декорування цих поверхонь: зістаренням, золотінням, об’ємним, художнім і зворотним декупажем тощо. Детальний опис кожної представленої моделі розкриє вам безмежні можливості даної техніки, а також підкаже ідеї для створення власних шедеврів!
«Декупаж для початківців і не тільки» – це книга про мистецтво декорування скриньок, ваз, пляшок, тарілок, рамок для картин і багатьох інших предметів.



Третьякова, М.
Прямий декупаж / Марина Третьякова. - Донецьк: СКІФ™, 2017. - 64 с.: фото.кол.


Амігурумі




Войтенко, В. О.
Кумедні іграшки. Плетемо гачком / Віра Войтенко. - Харків: Аргумент Принт, 2015. - 63 с.: фото.кол. - (Сер. "Майстер-клас").

І діти, і дорослі обожнюють плетені іграшки. Цих чарівних ведмедиків, собачок, овечок зі зворушливими великими головами, красивими оченятами і кумедними хвостами просто не можна не любити. Вони м'які і пухнасті, приємні на дотик і немов випромінюють тепло. Можна плести також ляльок із довгим волоссям в красивих сукнях, овочі та фрукти для прикраси кухні, новорічні ялинкові іграшки і навіть... кімнатні квіти. А покрокові інструкції нашої книги допоможуть вам освоїти цю технологію. Ласкаво просимо у світ плетеної іграшки!



Моргунова, К. П.
Амігурумі. В’язані гачком мініатюри / Клавдія Моргунова; фото О. Жилін. - Донецьк: СКІФ™, 2013. - 64 с.: фото.кол.

Амігурумі – японське мистецтво, що давно відоме за межами своєї батьківщини. Сьогодні вже весь світ в’яже гачком мініатюрні фігурки звірів, птахів, комах, а також посуд, овочі, фрукти й різні солодощі, оживляючи їх завдяки виконаним ротикам, оченятам і носикам. І якщо ви теж мрієте стати власником таких кумедних поробок, автор книги «Амігурумі. В’язані гачком мініатюри» готова допомогти вам у цьому.
У даному виданні представлені поетапні інструкції, а також докладні кольорові фотографії та схеми процесу в’язання пінгвіна в капелюсі, свинки з парасолькою, собаки в безкозирці, усміхненої ромашки, морквини з бантом та інших оригінальних виробів. Завдяки таким детальним описам ви без проблем виготовите будь-які вподобані мініатюри. Але насаперед ознайомтеся з представленими на початку книги прийомами в’язання гачком або просто перегляньте їх, відсвіживши в пам’яті вже наявні у вас знання.
«Амігурумі. В’язані гачком мініатюри» – це книга для дітей і дорослих, любителів і професіоналів, усіх, в кого є уява й трохи вільного часу!



Моргунова, К. П.
В’язані гачком забавні саморобки / Клавдія Моргунова; фото О. Жилін. - Донецьк: СКІФ™, 2014. - 64 с.: фото.кол.



Фон


Фон

[ HOME ]

Від книги до творчості
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 2020 Webmaster: webmaster@library.kr.ua