[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Подаровані видання за квітень-травень 2015 року

 


Подаровані видання за квітень-травень 2015 року

 

Від автора Аймедова Костянтина Володимировича, м. Одеса

 Загальна педагогіка та історія педагогіки : підручник/ К.В. Аймедов, В.В. Бабієнко, В.А. Бабієнко, В.В. Сторож. - К.: Видавничий Дім “Слово”, 2014. - 352 с.

Приводом для написання колективом авторів підручника з „Загальної педагогіки та історії педагогіки” стала актуальна потреба в створенні єдиного державного національного підручника для студентів вищих медичних закладів IV рівня акредитації, який відповідає вимогам кредитно-модульної системи навчання та сучасній уяві про історію виникнення педагогіки та роль і місце педагогічних знань у діяльності практичного психолога та соціального працівника. Підручник розраховано на студентів вищих медичних навчальних закладів, непрофільних факультетів, майбутніх практичних психологів та соціальних працівників, педагогів, викладачів.

 


Від поетеси Стасюк Ольги, м. Вінниця

 Не хочу стояти осторонь (Стежками Революції) : [поезія] / Ольга Стасюк. - Вінниця : 2014, - 35 с.

Ольга Стасюк — юна 16-річна поетеса з міста Вінниці, що навчається в 11 класі. Вона — переможниця багатьох конкурсів та олімпіад, а також вже має дві книги: “Збірка весен та гарячого літа” (2011) та “Вклонюся небу” (2013). Революція 2014 року також не могла не зачепити серце дівчини, - її твори про Майдан сповнені віри, надії та щирого юнацького патріотизму. При чому події зими 2013-2014 постають перед читачем як втілення глибокої ідеї попередження суспільства, коли народ виходить із давніх тенет рабства, а моральні та духовні цінності перемагають над матеріальними. Поетеса впевнена, що ця сторінка української історії ніколи не зникне в забутті, а нашу країну чекає лише вільне, незалежне майбутнє.
Вклонюся небу : [поезія] / Ольга Стасюк. - Вінниця : Нова Книга, 2013. - 352 с.

Оля Стасюк навчається у Вінницькому ліцеї №7. Вона є призером і переможцем багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів та олімпіад. Це вже друга збірка юної поетеси. Її вірши вражають своєю щирістю і безпосередністю, а також зовсім не дитячими роздумами про світ, природу, людину, сенс життя.
Я надиктовую пальцями тишу/ Ольга Стасюк — Львів : Свічадо, 2015. - 384 с.

Оля Стасюк- юна вінницька поетеса, що має в своєму доробку вже три збірки. Остання з них побачила світ весною 2014 року і була повністю присвячена Революції гідності. До нової збірки “Я надиктовую пальцями тишу” надійшли деякі патріотичні поезії з попередньої, а відносно новий цикл “Героям АТО” включив твори, які справді неодноразово побували у воєнних госпіталях та безпосередньо в зоні ведення бойових дій. Попри тривожній події у час написання віршів, тут також можна знайти твори про природу, кохання, пошук життєвого шляху, дитячі чи юнацькі мрії та сподівання.
Молимося. Віримо. Чекаємо. : [поезія] / Ольга Стасюк. - Вінниця : 2015. - 23 с.

Ольга Стасюк — 17-річна вінницька поетеса, яка має в поетичному доробку дві книги (“Збірка весен та гарячого літа” та “Вклонюся небу”) та ще одну маленьку збірочку “Не хочу стояти осторонь”, що була повністю присвячена подіям Революції Гідності. “Вона вміє сказати про все, що стосується її сучасності. Багато ж несправедливого, навіть злого, у дорослому світі. Ось іде війна. І вона мусить дорослішати...” - писав Ігор Калинець, відомий поет, письменник та дисидент. Авторка не могла не зреагувати на події, що відбувалися в країні — нові вірші до солдат в АТО та поранених бійців неодноразово побували і на передовій, і у військових госпіталях. А згодом виникла ідея зібрати їх усіх разом, щоб якомога більше героїв нашої країни отримали той “вогник”, про який вона пише, щоб вони знали, що за них моляться, у них вірять, їх чекають.


 

Від автора, кандидата економічних наук, президента фонду „Альтернатива” Новака Андрія Яремовича, м. Київ

 Як підняти українську економіку : Монографія. - Вид. 5-те, доп. - К.: ТОВ “Інпрес”, 2015. - 432 с.

У монографії автор пропонує долучитися читачеві до пошуку об'єктивних системних та суб'єктивних методологічних першопричин затягування економічної стагнації в Україні крізь призму визначальних параметричних факторів економічної політики. Поряд з аналізом функціональних складових економічної системи, розглядаються методологічні засади проведення економічної політики в Україні. Сутнісною скдадовою книги є пропозиції автора щодо запровадження в Україні комплексної методології взаємоузгодженого використання фіскальних та монетарних важелів економічної політики як необхідної передумови забезпечення зростання вітчизняної економіки. Автором запропоновано, у книзі, цілісну модельформування конкурентноздатної та ефективної української економічної системи, в сучасних умовах де-факто глобалізованих світових економічних відносин — Трифункціональну Економічну Модель України. Книга розрахована на фахових економістів, державних управлінців, студентів, які вивчають економічні спеціальності, журналістів економічних видань та читачів, які цікавляться економічною проблематикою.


 

Від автора, кандидата філологічних наук Михиди Людмили Миколаївни, м. Кіровоград

 Іван Багряний: таємниці творчої лабораторії. Мала проза. Монографія / Людмила Михида.- К.: Український пріоритет, 2014. - 352 с.

Монографія присвячена дослідженню творчої лабораторії І. Багряного. Архівні матеріали, рукописи, епістолярій сприяли осмислення етапів письменницької праці, вивченню особливостей психології творчості митця. У роботі окрім відомих романів, які принесли йому славу, проаналізовано збірку “Чорні силуети” та прозові твори, які публікувалися в періодичних виданнях 20-30-х років XX століття. Простежено еволюцію становлення І. Багряного — прозаїка від малих епічних форм до масштабної романістики. Доповнено та розширено історії написання окремих прозових творів. З'ясовано специфіку та форми моделювання нового типу українського героя-супермена. Читацький інтерес викличуть представлені в книзі новели, оповідання та повість, які з різних причин не потрапили до видавничих проектів повернутого за часів незалежності доробку митця. Адресовано літературознавцям, студентам-філологам, учителям-словесникам, усім шанувальникам творчості Івана Багряного.


 

Від Гайди Лариси Анатоліївни, методиста комунального закладу “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського”

 Пам’ятки науки і техніки Кіровоградщини: Матеріали 2-х обласних пам’яткознавчих студій імені Євгенії Чабаненко, м. Кіровоград, 19-20 вересня 2013 року/ за ред.: Л. Гайди. - Кіровоград, 2014. - 112 с.

Збірник містить матеріали досліджень з історії пам’яток науки і техніки, які знаходяться на території Кіровоградської області. Серед авторів — науковці, представники музеїв технічного профілю, педагоги-дослідники, керівники гуртків, краєзнавці-аматори. Вперше в історії краю представлено досвід виявлення, збереження та популяризації пам’яток науки і техніки, які є складовою історико-культурної спадщини регіону. Книга включає два розділи: перший презентує потенціал музеїв вищих технічних закладів та провідних підприємств Кіровоградщини, а другий — нариси та історичні розвідки про історію та сучасний стан пам’яток науки і техніки у містах та районах області. Видання розраховане на широкий загал, може використовуватися у навчально-виховному процесі загальноосвітніх і вищих навчальних закладів.
Педагогічний вісник: Науково-методичний щоквартальний журнал /засн. КЗ “Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. Василя Сухомлинського. - 2006. - Кіровоград: ТОВ “Імекс”, 2015. - № 1.

На сторінках журналу обговорюються актуальні проблеми організації освітньої справи, висвітлюються передові науково-педагогічні ідеї, розкриваються важливі питання навчання і виховання підростаючого покоління, подаються цікаві розробки та методичні знахідки творчо працюючих педагогів області.


 

Від Національної Наукової Медичної Бібліотеки України, м. Київ

 Національна Наукова Медична Бібліотека України. Укладачі/ Остапенко Т.А, Булах С.М, Кірішева О.М. – Видавництво: СПД Коляда О.П. – Київ, 2010. - 25 с.

Сьогодні Національна наукова медична бібліотека України – невід’ємна ланка системи охорони здоров’я, справжній лідер потужної бібліотечної мережі (майже 1000 бібліотек) медичної галузі країни. Ресурсна база ННМБУ — одна з найбільших в Європі система фондів літератури медико-біологічного спрямування, яка нараховує понад 1,5 млн примірників багатьма мовами світу. Книжкові зібраня бібліотеки — національне культурне надбання, складова частина загальнокультурної спадщини, яка охороняється державою.
Медицина в Україні XVIII – перша половина XIX ст. Біобібліографічний словник. Додатковий випуск - Київ: АТ “Телеоптик”, 2002. - 136 с.

До додаткового випуску “Медицина в Україні” (серія “Медична біографістика”), який охоплює ХVIII — першу половину ХІХ ст., включено 127 персоналій, серед яких є першовідкривачі в медичній науці, філософи-просвітителі, яскраві, нестандартно мислячі і діючі особистості українського народу. Основу біографічних даних персоналій на сторінках Словника, лише за деякими винятками, складає хронологічна канва життя і творчості. Її призначення — дати читачеві уявлення про найважливіші факти. В окремих біографіях, наскільки дозволяв інформаційно-документальний матеріал, показано певні етапи професійного і культурного становлення лікаря як особистості. Ця праця для тих, хто прагне відкрити для себе славну сторінку вітчизняної медицини, хто хоче зрозуміти справжні масштаби здобутків і втрат на крутих поворотах історії.
Медицина в Україні. Медична біографістика. Випуск 2. Друга половина XIX століття. Літери А-К. Біобібліографічний словник. – К. : Фітосоціоцентр, 2005 . – 615 с.

Державна наукова медична бібліотека МОЗ України пропонує увазі науковців, лікарів різної фахової спрямованості, студентів і всіх, хто цікавиться історією медичної науки, другий випуск біобібліографічного словника “Медицина в Україні” серії “Медична біографістика”. До Словника включені відомості про лікарів, які народились і працювали в Україні, про тих, хто народився в Україні, але працював у різних регіонах Російської імперії, про лікарів-українців за походженням, які народилися і працювали за межами України. Словник подає інформацію про понад 500 осіб, серед яких є представники суміжних з медициною галузей, чия діяльність певним чином сприяла розвитку медицини. Словник містить також відомості про медиків, які пов’язані з Україною лише певним епізодом професійного життя, але своїм творчим доробком впливали на розвиток медицини краю. Життєписи, вміщені в розділі “Сторінки маловідомих біографій”, дають можливість по-новому глянути на постаті “середнього масштабу”, які не часто привертали увагу дослідників, але заслуговують на пам’ять нащадків.
Медицина в Україні. Медична біографістика. Випуск 2. Друга половина XIX століття. Літери А-К. Біобібліографічний словник. – К. : Фітосоціоцентр, 2005 . – 615 с.

Зважаючи на вимоги часу, а також побажання користувачів інформації, в процесі роботи над даним випуском Словника укладачі внесли деякі корективи у методику його підготовки у світлі сучасних тенденцій створення видань подібного типу. Дана книга відрізняється від попередньої більшою конкретизацією фактичного матеріалу. Так, крім років життя кожної особи, подаються дати народження і смерті (у разі наявності таких даних), як за старим, так і новим стилем. Не зважаючи на великі розбіжності, багатоваріантність таких відомостей підсилює інформативність видання і дає широке поле діяльності майбутнім дослідникам історії медицини. Зважаючи на вимоги часу, а також побажання користувачів інформації, в процесі роботи над даним випуском Словника укладачі внесли деякі корективи у методику його підготовки у світлі сучасних тенденцій створення видань подібного типу.Фон


Фон

[ HOME ]
Фон Подаровані видання за квітень-травень 2015 року
Фон Фон © ОУНБ, Кiровоград 2015 Webmaster: webmaster@library.kr.ua