Від громадської організації „Високі Байраки – козацькі”
|
|
«Земля Козака Мамая». Збірка. – Високі Байраки: 2015. -28с.
До збірки «Земля Козака Мамая» увійшли вибіркові матеріали з презентації «Високі Байраки в поезії» Високобайрацького НВК. Федотова Л. – художник, студентка І курсу Кіровоградського будівельного коледжу. Твори місцевих авторів, членів літературно-художньої студії «Духовна спадщина рідного краю» Громадської організації «Високі Байраки – козацькі».
|
Від видавництва «ПОЛІМЕД-Сервіс», м. Кіровоград
|
|
Небеленчук І.О., Доценко О.Г. Кольористика як засіб асоціативно-образного бачення твору внутрішнього світу героя: навчально-методичний посібник. – Кіровоград: «ТОВ «ПОЛІМЕД – Сервіс», 2015. – 141 с.
У посібнику подано матеріал теоретико-практичного спрямування, методичні рекомендації щодо застосування прийому кольористики, розглянуто застосування зазначеного прийому під час вивчення творів різних за родово-жанровою приналежністю. Запропоновано види робіт та завдання, що ілюструють різні підходи до аналізу художнього твору, містять вправи, які спрямовані на розвиток критичного мислення та передбачають міжпредметні зв’язки у ході проведення уроків (мова, література, образотворче мистецтво, музика). Визначено особливості застосування кольороназв у художньому просторі літературного твору, розкрито їхнє символічне значення й умови, що сприяють розумінню психологічного й емоційного стану героїв на основі кольористичних характеристик.
У посібнику показано шляхи роботи із застосуванням прийому кольористики під час вивчення розділу «Я і світ» у 6 класі, вірша Ліни Костенко «Кольорові миши», оповідання «Маленьке життя» О.Жовни. Досліджено особливості кольору у повісті «Тарас Бульба» М.Гоголя та новелли «Intermezzo» М.Коцюбинського.
Посібник адресовано учителям і викладачам словесності.
|
Від авторки Єкатерини Рибченко, м. Кіровоград
|
|
Рыбченко Екатерина. Еще так хочется тепла… Стихи. – Кировоград: Издатель Лысенко В.Ф., 2015 – 240 с.
«Еще как хочется тепла» - шестая книга поэтессы Екатерины Рыбченко.
В новом поэтическом сборнике читатель найдет оптимизм, которого нам порой так не хватает. Его источник поэтесса нашла в родных сердцу пейзажах, в детской влюбленности в одухотворенный сказочный мир природы, поэтому лирический монолог превращается в диалог. В игриво-иронические размышления о поэтическом творчестве, похожие на самопародию, не оставят равнодушными никого.
Любовь, дружба, родители, Бог, смерть – вечные темы, сквозь призму которых познается и писатель, и его читатель.
|
Від автора Сергія Михиди, м. Кіровоград
|
|
Михида С.П. Володимир Винниченко: психопортрет у дзеркалах і задзеркаллі. Монографія / Сергій Михида. – Вид 2-ге, допов. і перероб. – Кіровоград: «Поліграф –Сервіс», 2015. – 176 с (Серія: „Стилет і стилос трьох степовиків”)
Монографія С.Михиди «Володимир Винниченко: психопортрет у дзеркалах і задзеркаллі» - одна з останніх у «Винниченківському циклі» науково-популярного краєзнавчого проекту «Стилет і стилос трьох степовиків». Книга репрезентує погляд на життєпис і творчість В.Винниченка крізь призму відображення у мегатексті слідів його особистості. Послугування психопоетикальним інструментарієм сприяє реконструкції психопортрета митця , що, у свою чергу, оприявнює секрети художності його творів. Використання здобутків психопоетики не обмежується залученням психоаналітичних концепцій, а зорієнтоване на «системний еклектизм», взаємодію здобутків класичної, гуманістичної та егопсихології.
Книга адресована літературознавцям, студентам-філологам, учителям-словесникам, усім, хто зацікавлено задивляється у два світи: Психею письменника та його Текст.
|
Від авторки Вікторії Чернецької, м. Кіровоград
|
|
Чернецька В.М. Володимир Винниченко: НОТАТНИК ЕПОХИ: Монографія / Вікторія Чернецька. – Кіровоград: Поліграф-Сервіс, 2015. – 208 с. (Серія «Стилет і стилос трьох степовиків»)
Монографія В. Чернецької «Володимир Винниченко: НОТАТНИК ЕПОХИ» - одна з останніх у «Винниченківському циклі» науково-популярного краєзнавчого проекту «Стилет і стилос трьох степовиків». Читачам книги пропонується познайомитися з дослідженням, яке стосується мемуарів знаного в Україні та за її межами українського письменника – В.Винниченка. У розвідці на матеріал щоденникових записів 1911-1951 рр. означені основні площини вияву авторських інтенцій у суспільно-політичному, літературознавчому ти психоавтобіографічному дискурсах, визначивши пріоритети для В.Винниченка позиції як непересічної особистості загалом з амбівалентними поглядами на мистецтво, літературу, політику, людську сутність тощо. Широта матеріалу надає підстави для осягнення усього спектру Винниченкових виражень.
Для літературознавців, викладачів та студентів гуманітарних факультетів ВНЗ, учителів, істориків, краєзнавців.
|
Від видавництва ТОВ „Видавництво „Мамине сонечко”, м. Київ
|
|
«Героям слава! Розповіді для дітей про героїв фронту і тилу» // Художник Христина Лукащук. - К.:”Видавництво „Мамине сонечко”, 2015. – 38 с.
Книжка розповідає про війну школярам молодшого віку від 5 до 13 років. У книжечці – вісім коротких, якісно неоднорідних оповідань письменників й аматорів: Тетяни Рубан, Зоряни Лісевич, Оксани Давидової, Вероніки Барановської, Олени Маковій, Вадима Дорошенка, Оксани Самари та Лесі Борсук-Янківської. Усі оповідання – про окупацію Криму, початок війни, повістки, гордість за наших людей і біль утрат, про сучасних українських героїв АТО, які рятують бойових товаришів, захищають країну від ворогів та знаходять нових друзів на передовій. Оповідання у цій книжці – художні твори. Тому вони не зовсім збігаються в усіх деталях з реальними історіями. Та в них завжди є повага до наших героїв і захоплення їхньою боротьбою. Моторошних картинок чи страшних подробиць війни у книзі немає.
|
|
|