|
Бібліотека в історичному просторі трьох епох: До 125-річчя Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Нариси. Ювілейне видання. - Х.: РА “ІРІС”, 2011. - 240 с.
Ювілейне видання підготовлене з нагоди 125-річчя Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка. Це видання створене творчим колективом короленківців, людьми, які вивчали невідомі сторінки історії Бібліотеки задля того, щоб донести їх не тільки до фахівців, а й до кожного небайдужого харків’янина. Книга складається з нарисів, присвячених різним періодам історії ХДНБ ім. В.Г. Короленка.
Сподіваємося, що неймовірна, драматична, інколи навіть детективна, історія однієї з найбільших книгозбірень України, буде читатися із захопленням і гордістю за людей, які її створювали, розвивали і відстоювали у тяжкі часи революцій і війн, тоталітарних репресій і непорозуміння.
|
|
Прогулянки Харковом. Ювілейний фотоальбом. - Х.: РА “ІРІС”, 2004. - 208 с., іл.
Перегортаючи сторінки фотоальбому, Ви зможете здійснити захоплюючу прогулянку в минуле Харкова і його сьогодення, довідатися про непросту історію деяких храмів, площ і будинків, перенестися у світ харківських вулиць і двориків. Альбом містить більш ніж 200 оригінальних фотозображень, у тому числі 90 унікальних історичних знімків кінця ХІХ — початку ХХ ст. “Прогулянки Харковом” нагадають про приємні зустрічі, надії і відкриття, дозволять по-новому глянути на місто Харков, відчути його подих і ритм життя.
|
|
Харківській державній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка — 125 років. - Х.: РА “ІРІС”, 2011. - 46 с., іл.
125-річна історія Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка — це історія успіху, помноженого на іспити долі. Таких іспитів у житті Бібліотеки було дуже багато, але вона завжди високо тримала планку любові до своїх найкращих у світі читачів, серед яких багато видатних учених, громадських діячів, навіть нобелівських лауреатів, і завжди йшла попереду прогресу. І сьогодні Бібліотека готова щодня приєднувати нових читачів до світу цивілізованої культури, що розвиває гострий розум і наповнює життя високим сенсом.
|
|
Посохова Людмила Юріївна. На перехресті культур, традицій, епох: православні колегіуми України наприкінці ХVII – на початку XIX ст.: монографія. - Х.: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2011. - 400 с.
Книгу присвячено вивченню історії православних колегіумів України — Чернігівського, Харківського та Переяславського. В монографії на широкій документальній базі висвітлена специфіка православного колегіуму, як типу навчального закладу. В результаті дослідження визначені етапи еволюції освітньої моделі, організаційні основи та змістовне наповнення навчально-виховного процесу, проаналізовано колективний портрет учнів та викладачів, відносини колегіумів із місцевим суспільством, показано прояви культурної амальгами західноєвропейської та східнослов’янської традицій.
Видання розраховано на тих, хто цікавиться історією освіти на українськиї землях у ранньомодерну добу.
|
|
Алексей Михайлович Иваницкий. Жизнь в фотографии. - Х.: РА »ИРИС», 2010. - 24с.
Это книга фотографий известного харьковского фотографа конца ХІХ — начала ХХ века. Алексея Михайловича Иваницкого (1855 — 1920). Его работы отмечались многими наградами, в т.ч. Золотой медалью Всероссийской выставки в Харькове 1888 года, медалью Императорского русского технического Общества в 1891 году, серебряной медалью фотовыставки в Санкт-Петербурге 1895 г., Императорскими наградами «За трудолюбие и искусство» - дважды.
В наше время память об Алексее Михайловиче жива. В харьковских масс-медиа периодически публикуются материалы о его жизни и творчестве.
|
|
Оглоблин Владимир. Наедине: Каталог фотоэкспедиции. - Х.: РА ”ІРІС,” 2004. - 147 с.
В каталоге представлены фотографии Владимира Оглоблина с фотоэкспедиции по Туркменистану, Средней Азии, Арктики, Якутии, Карпат, Карелии, Чукотки. Фотограф делится с нами своими впечатлениями о фотоэкспедиции, и хочет показать нам малую часть того, что увидел сам.
|
|
Мистецтво солодкого життя: Каталог. - Х.: РА “ІРІС”, 2011. - 53 с., іл.
Каталог “Мистецтво солодкого життя” приурочено до річниці заснування у Харкові фабрики кондитерських виробів Жоржа Бормана. З 1896 року на фабриці, власник якої мав почесний титул “Постачальник Двору Його Величності”, закладаються традиції виготовлення шоколаду, цукерок, бісквітів, печива.
Основою для створення каталогу стала любов до нашої історії, любов до знань передуючих поколінь. Мета каталогу — поділитися цінними знаннями з творчо налаштованими людьми, з тими, хто небайдужий до краси, порадувати людей якісними зразками поліграфічного та графічного мистецтва. Каталог може стати в нагоді для створення сучасних зразків високохудожніх творів.
|
|
|