[HOME]

ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон Подаровані нові видання

 

 

Подаровані нові видання


Від Панченка Володимира Євгеновича - професора Національного університету “Києво-Могилянська академія”, доктора філологічних наук, українського письменника. Народного депутата України першого скликання. Лауреата Міжнародної премії імені В. Винниченка Українського фонду культури, літературної премії “Благовіст” та премії імені О. Білецького

Панченко Володимир. Сонячний годинник. Книга пілігрима. - К.: Темпора, 2013. - 416 с.

“Сонячний годинник” - книга сучасного пілігрима, якому в подорожах по Україні відкриваються історії “знайомих незнайомців” із XVII-XXI століть. Їх імена переважно відомі, проте чимало життєвих сюжетів і “зигзагів” доль залишаються прикритими пеленою часу. Двадцять чотири розповіді, вміщені в книзі, покликані максимально наблизити небайдужих читачів до тих місць, із якими й пов’язана неповторна драматургія життя людей, вартих уваги пам’ятливих нащадків. А щедра добірка ілюстрацій допоможе зримо уявити все те, про що оповідає автор — мандрівник і дослідник.
Для широкого кола читачів.Від українських письменників братів Віталія та Дмитра КапрановихБрати Капранови. Мальованна історія Незалежності України. - К.: Гамазин, 2013. - 80 с.: іл.

За словами упорядників, книжка на 80 сторінок є “логічним і зрозумілим викладом історичних подій, які зв’язують, єдиною ниткою розвиток державності, починаючи від трипільських та кіммерійських племен аж до 1991-го року”. “За два роки роботи з історичними матеріалами раптом зрозуміли: з часів Русі не було жодного року, коли б в Україні не існувало тої чи іншої форми державності, а то й двох-трьох одночасно, - стверджують Капранови. - І не було жодного десятиліття, коли б тут не точилася уперта і кривава боротьба із загарбниками”. “Незалежна Україна не може будуватися на ідеології, яка є ворожою щодо частини народу, - зазначають автори. - А отже спільна історія українців, кримських татар, гагаузів, караїмів, греків — усіх народів, що творять сьогодні українську державу — необхідність номер один”. Історичний виклад супроводжується мальованими сюжетами, які оживляють його перед читачем, портретами головних дієвих осіб епохи, та мапою українських земель, так що можна легко порівняти території Русі, Гетьманщини, УНР та сучасної України. Ця книжка для дорослих, щоб вони читали її дітям і для дітей, щоб вони могли проконсультувати дорослих.Від автора Богана Сергія МихайловичаБоган Сергій. Повстання Одещини і Придністров’я: Антикомуністичний повстанський рух на Південному Заході України у 1920 — 1923 рр. - К.: Гамазин, 2013. - 176 с.: іл.

Антибільшовицький рух на українських землях у 20-х роках ХХ століття — це досі позбавлена об’єктивізму сторінка української історії. Упродовж цілої епохи правдиву історію цього руху ретельно приховували архіви, замовчували не лише представники правлячого в СРСР режиму, історики, а й самі колишні повстанці. Комуністична влада та її репресивний апарат навчили українців міцно тримати язика за зубами. Саме тому такий масовий збройний рух в Україні залишив по собі таку обмежену (порівняно з іншими історичними подіями ХХ століття) мемуарну та історичну літературу. Утім приходить час, коли таємне стає відомим і коли з’являється можливість пролити світло на давноминуле, але не забуте.Фон


 

[ HOME ]
Фон Подаровані нові видання
Фон Фон © ОУНБ, Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua