[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata

[ HOME ]
Фон кіноклубкіноклубкіноклубкіноклуб кіноклубкіноклубкіноклубкіноклубкіноклубкіно

[На початок]

Довженко

Про кіноклуб.

Кіноклуб - вільне об'єднання шанувальників кіно, що з 1980 року знайомить всіх бажаючих із кращими зразками світового кіномистецтва. Кожен показ супроводжуеться вступним словом.

Фон

Початок о 18 годинi. вхiд за читацькими квiтками.

"Тут, хто чужий, не зрозуміє зроду.
Язичництво? Бенкет після постів?
Метафора буття мого народу –
ця трапеза серед хрестів."


30.04 Чорнобиль. Тризна, 1993 р.

Реж. Ролан Сергієнко, автор сценарію Ліна Костенко.

      Людей не видно. Люди з’являться у фільмі потім. Так звані самосели, переселенці –“народ, витіснений із своєї батьківщини”, ліквідатори, медики, пожежники, дозиметристи – всі йдуть на Різдво у чудом вцілілу чорнобильську Свято – Іллінську церкву, де отець Федір, “душпастир зони”, святкову різдвяну проповідь. Далі – смерть цього краю і надія на воскресіння – Великдень. Це той єдиний раз на рік, коли у зону пускають колишніх жителів пом’янути своїх предків. Тут же і день Перемоги, і казенні слова над “вічним вогнем” з побутового газового балону.І поминальні учти на гробках у мерехтінні свіжих вінків і поліських рушників на хрестах... Зруйнований матеріальний світ і незнищенний світ духовний – це та вісь, навколо якої існує фільм.

Кіно-Театр.- 2001.– с.2-4.

Чорнобиль


Чорнобиль


Вавилон ХХ


Вавилон ХХ

16.05 Вавилон XX, 1979 р.

реж. Іван Миколайчук

      Світ українських міфів та обрядів, світ сильних духовних людей. Фільм-туга за незбагненною Україною.
      «Багато можна говорити про метафоричність мови «Вавилон XX». Бодай про те, як виразив він сенс життя: Фабіян шукає його, не поспішаючи висловлювати судження про інших людей, але перед лицем смерті, не задумуючись затуляє від націлених гвинтівок Мальву, а, отже, й нове життя, майбутнє. Жертовність – вищий сенс життя. Тобто, сенс знаходять не в словах, а діях, вчинках, в мочанні».

Поетичне кіно: заборонена школа. Збірник статей і матеріалів/Автор ідеї й упоряд. Л.Брюховецька.- К.-“Кіно-Театр”. – 2001. (Пам’яті Іван Миколайчука)


23.05 Мікрокосмос /Microcosmos: Le people de l’herbe, 1996 р.

Реж. Жак Перрен, Клод Нурідсані, Марі Перрену

      Фільм французької команди натуралістів-естетів, який отримав у Каннах 1996 Гранпрі за технічну досконалість.Можливо означити як сюрреалістичний фільм про природу.
      "Це фільм про комах, але не з погляду ентомолога, що перетворює їх на об'єкт наукового пізнання, а з погляду поета, який проектує на цей мікросвіт свої фантазми і бажання, який мислить метафорами. Разом з тим, цей фільм - результат копіткої праці: 15 років досліджень, 2 роки приготувань, 3 роки зйомок... Чи не в цьому мислилося призначення кіно ще від часів Мейбріджа: зробити видимим те., що для людського ока недоступне".

О. Брюховецька. Мікрокосмос. - Кіно - Театр. - № 2. - с. 60-61.

Мікрокосмос


Мікрокосмос


Чумацький шлях


Чумацький шлях

30.05 Чумацький шлях /A Voie Lactee, 1968 р.

Реж. Луїс Бунюель

      Фільм іспанського майстра побудований на мандрівці. Богословські дискусії та теологічні сперечання. Монахи, єретики, діва Марія, Ісус, апостоли, сатана - об'єднані у часі Великим Символістом.
      "Мысль сделать картину о ересях христианской религии восходит к чтению вскоре после приезда в Мексику работы Менендеса Пелайо "Испанские еретики". Я узнал из книги вещи, о которых понятия не имел, в частности о жертвах еретиков, столь же уверовавших, если не в большей степени, в непогрешимость своей веры, как и христиане. В поведении еретика меня буквально завораживало сознание непогрешимости веры и странный характер некоторых предрассудков. Позднее я узнал фразу Бретона, который.... признавал "наличие некототых точек соприкосновения" между сюрреалистами и еретиками".

Бунюэль о Бунюэле.-М.-Радуга.-1989.-с.265.


[ HOME ]
Фон кіноклубкіноклубкіноклубкіноклуб кіноклубкіноклубкіноклубкіноклубкіноклубкіно
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 1998-2003 Webmaster: webmaster@library.kr.ua