Кіноклуб - вільне об'єднання
шанувальників кіно,
що з 1980 року знайомить всіх бажаючих із кращими зразками світового
кіномистецтва.
Кожен показ супроводжуеться вступним словом.
Початок о 18 годинi. Вхiд за читацькими
квитками.
Сучасне документальне кіно
05.02.2010
Існування, Польща, 2007 реж. Марчін Кошалка
За заповітом відомого польського актора, 85-літнього Єжи Новака («Список Шиндлера»), його тіло слід передати для наукових досліджень. У документальному фільмі показано, як артист вагається, ухвалюючи це рішення, як роздумує про смерть. Єжи Новак розповідає свою історію з позиції людини, котра помирає. Як актор, він прагне зіграти свою останню роль, свою першу головну роль, і водночас пояснити причини такого неоднозначного рішення. Це глибоко особистісна, іронічна, але позитивна стрічка, своєрідне продовження фундаментальної та провокативної дискусії.
Марчін Кошалка народився 1970 року в Кракові (Польща). Телеоператор, сценарист і режисер документальних фільмів. Вивчав соціологію в Ягелонському університеті в Кракові (1993—1995). Закінчив факультет радіо і телебачення Сілезького університету за спеціальністю «Кіно- і телезйомка та фотографія» (2001).
12.02.2010
Усередині, Росія, 2008 реж. Ірина Волкова
Навколо – мертвий мегаполіс. Зовні панує хаос болю та відчаю. Люди втратили людську подобу. Зовні на них на кожному кроці чигає смерть. Усередині ж чекають лікарі, готові надати невідкладну допомогу. Рятуючи цих нещасних, лікарі рятують і нас.
Ірина Волкова народилася на Таймирі, у Хатанзі (Росія). 2005 року закінчила Вищі курси сценаристів та режисерів у Москві. Режисер ігрових та документальних фільмів.
19.02.2010
Сходження, Росія, 2008 реж. Павєл Мєдвєдєв
У фільмі розповідається про підкорення космосу, про те, якою ціною давалися перші кроки трьом найбільшим космічним державам – СРСР, США та Китаю. Використання невідомої раніше чи маловідомої хроніки надає стрічці ексклюзивності, що, поза сумнівом, буде цікаво широкому колу глядачів. Фільм «Сходження» є своєрідним емоційним аналізом довгого шляху відкриттів і реквіємом за тими, хто став жертвою космічних експедицій. Людство завжди прагнуло до прогресу, та найважче дається початок, який часом завдає непоправних збитків.
Павєл Мєдвєдєв народився 1963 року в Оренбургу (Росія). 1990 року закінчив Ленінградський державний інститут культури. Від 1990 до 1992 року навчався на Вищих курсах телевізійної режисури (майстерня В. Саруханова). У 1991—2000 роках працював на регіональному телебаченні та радіо як продюсер. У лютому 2002 року зняв свій перший професійний документальний фільм «Відпустка в листопаді».
Ця стрічка розповідає про найбільший у світі розосереджений меморіал. Художник-концептуаліст Гюнтер Демніг закладає мідні камені з іменами 17 тисяч жертв нацистського режиму в тротуари доріг у різних європейських країнах. Цей проект не знайшов підтримки ані єврейської спільноти, ані неонацистів, а в деяких містах його взагалі заборонили. Проте за кожним таким каменем – віддані ідеї активісти, приватні пожертви. Вони сподіваються, що це дозволить воскресити історію в пам’яті людства і змусить нас не забувати її трагічних сторінок.
Дьорте Франке народилась 1974 року в Ляйпцигу, 1981 року переїхала до Кьольна, а з 2001 року живе у Берліні. Вивчала політологію в Кьольнському університеті та кінорежисуру в кіношколі Potsdam-Babelsberg. Пише художню прозу, есеї та статті для багатьох газет і журналів.