|
<<< Повернутись... |
||
НОВИНИ. Кіровоградський Центр Європейської Інформації. | |||
Більш ранні подіїБільш пізні події |
Слідами винахідливих європейців29 березня учні ЗОШ І-ІІІ ступенів № 13 відвідали Центр європейської інформації в ОУНБ ім. Д. Чижевського, де взяли участь в інтерактивно-пізнавальному занятті «Винаходи європейців». Разом з працівниками Центру вони здійснили мандрівку в часі, познайомившись з історією створення речей, до яких ми звикли настільки, що не уявляємо нашого життя без них сьогодні. Як і коли з’явилися «Fanta», джинси, конструктор LEGO, термометр? Хто із європейців винайшов дзеркало і консервування? Як додумалися писати кульковою ручкою і для чого придумали скотч насправді? Відповіді на ці та інші питання були озвучені в ході інтерактивного спілкування, перегляду добірок відео, створених журналістами та блоґерами, а також під час вікторини, учасники якої отримали маленькі заохочення від бібліотеки. Також відвідувачі ознайомилися з виставкою книг і періодичних видань, присвячених деяким із культових європейських постатей, винаходами яких ми користуємося і сьогодні. Юлія Ярова,
Сенсація! Вперше у Кропивницькому! Сміхотерапія!Тільки з 30 березня по 3 квітня запрошуємо вас відвідати унікальні сеанси сміхотерапії* у Центрі Європейської інформації ОУНБ ім. Д. Чижевського (ІІІ поверх). На вас чекає єдиний у своєму роді сміхоаналітик Зигмунд Ф., клієнтами якого вже стали Олександр Дюма, Ірвін Шоу, Вільям Шекспір, Іван Мазепа, Ульф Старк та ще багато відомих особистостей з різних країн світу. Консультації надаються щодня з 10:00 до 18:00. Запис безкоштовний тільки за наявності читацького квитка та почуття гумору ;) *– Книжкова виставка до Міжнародного Дня сміху.
Вітаємо з Міжнародним днем щастя!Сьогодні, 20 березня, святкують Міжнародний день щастя. Цей день як свято затвердила Генеральна асамблея ООН. У день весняного рівнодення день і ніч тривають однаковий час, тож члени ООН хотіли звернути увагу людей на те, що всі мають рівні права. Дізнайтеся більше про інші міжнародні та європейські свята і традиції у Центрі Європейської інформації. Запрошуємо вас до відділу обслуговування користувачів.
Рік Культурної Спадщини ЄвропиЄвропейський парламент прийняв рішення визначити 2018 рік як рік Культурної Спадщини Європи. Культурна Спадщина – це частина нашого життя. Це не тільки мистецтво, історія та література, а й фільми, які ми дивимось, їжа та багато речей, які винайшли європейці. Отже, ми теж разом з вами будемо підвищувати обізнаність з питань Культурної Спадщини Європи. Центр європейської інформації відділу обслуговування користувачів пропонує переглянути виставку “Інтелектуальна спадщина Європи “ із циклу виставок “Європа: духовність та культурні надбання”. На виставці представлені цікаві матеріали про європейських винахідників. Експозиція виставки оновлюватиметься протягом року. Тож запрошуємо усіх зацікавлених цією темою до Центру європейської інформації (3-й поверх ОУНБ ім.Д.Чижевського).
Дайджест новин про ЄвроінтеграціюМаєте питання щодо інтеграції України в Євросоюз? Хочете бути в курсі найактуальніших подій і, водночас, не хочете загубитися в глобальній павутині Інтернет-ресурсів? Вихід є: Центр європейської інформації пропонує добірку свіжих та об’єктивних новин про відносини Україна – ЄС на стенді новин. У нас ви знайдете інформацію про:
Тримайте руку на пульсі Євроінтеграції разом з нами!
Новини співпраці між ЄС та Україною, листопад 2017Як українські підприємці змінюють світову індустрію з грантами ЄС. Енергонезалежні будинки, 3D друк металів, енергогенеруючі жалюзі – такі технології змінюватимуть глобальну економіку і наш побут найближчим часом. І це все український малий і середній бізнес. Зі своїми унікальними розробками вітчизняні компанії завойовують світовий ринок, а Євросоюз цьому сприяє солідними грантами завдяки Інструменту підтримки інновацій малого та середнього бізнесу (МСБ) в рамках програми Горизонт 2020. Експерти Консультативної місії ЄС підкреслюють важливість реформи Міністерства внутрішніх справ. У вересні 2017 року проект Стратегії розвитку Міністерства внутрішніх справ України 2020 був представлений громадськості. Вона уособлює новий набір змін, яких Міністерство та його служби зазнають у найближчі кілька років. Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) в Україні сприяла створенню цього документа. Саме тому ми поговорили з експертами EUAM, які працювали над цим проектом. Лайді Сурва, провідний консультант з питань ефективного управління і Євген Килимник, офіцер напрямку ефективного управління, пояснили подробиці плану Міністерства. Віл та Добідовська: Безпечність харчових продуктів — в руках підприємців. Сьогодні Україна адаптовує свою систему безпечності харчових продуктів до реалій ринкової економіки та європейських норм. Відмінності між новою та попередньою системою, помітні вже зараз зміни та наступні кроки - про це ми поговорили з Керівником Проекту ЄС “Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні” Тоні Вілом та Заступником керівника цього Проекту Яною Добідовською. Жити без кордонів: що означає бути еразмусівцем. Цього року найпопулярніша програма Європи - Еразмус - відсвяткувала своє 30-річчя. Її найбільший прихильник, Умберто Еко, казав, що програма Еразмус створила перше покоління молодих європейців. Сьогодні її наступниця, Еразмус+, продовжує об’єднувати молодь зі всього світу завдяки своїм різноманітним можливостям від університетських обмінів до волонтерської діяльності.
Нова Стратегія комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки25 жовтня 2017 року Уряд України схвалив Стратегію комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки. Основною метою Стратегії є утвердження в українському суспільстві свідомої підтримки членства України в Європейському Союзі, інтеграції в європейський економічний, культурний та політичний простір, здійснення процесу внутрішніх реформ і перетворень у бік більш вільного, справедливого, демократичного, успішного і прозорого суспільства. Стратегія визначає комунікаційні цілі та цільову аудиторію. Передбачається, що реалізація Стратегії здійснюватиметься спільними зусиллями органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства та бізнесу за рахунок і в межах бюджетних призначень, передбачених центральним органам виконавчої влади, іншим державним органам на відповідний рік, інших джерел, не заборонених законодавством. Для реалізації Стратегії також можуть залучатися фінансові можливості вітчизняних і міжнародних бізнесових організацій, фондів, неурядових організацій тощо. http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250383204
Відеоконференція «Конкурентоспроможна бібліотека в ОТГ»17 жовтня 2017 року в рамках відзначення Європейського тижня місцевої демократії відбулася міжрегіональна відеоконференція «Конкурентоспроможна бібліотека в ОТГ», організована Чернівецькою ОУНБ ім. М. Івасюка в співпраці з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за підтримки Мережі центрів європейської інформації України. Учасниками конференції стали представники бібліотек, органів місцевого самоврядування, зокрема голови територіальних громад, представники громадських організацій, регіональних центрів розвитку місцевого самоврядування, викладачі, відвідувачі Центрів європейської інформації з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Хмельницької, Чернівецької та Чернігівської областей. Виклики бібліотекам в умовах децентралізації, практична реалізація мінімального культурного кошика, роль бібліотеки в репрезентації культурного потенціалу громади - такі питання обговорювали учасники відеоконференції. Кіровоградську область на заході представляли фахівці обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського, обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка та Центру розвитку місцевого самоврядування. В обговоренні проблем конкурентоспроможної бібліотеки в умовах ОТГ взяла участь заступник директора з основної роботи комунального закладу «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського» Оксана Ткаченко.
Європейський день мов26 вересня щороку відзначається Європейський день мов. Це свято було засновано у 2001 році на завершення Європейського року мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку вивчення мов у світі, і з того часу поєднало тисячі людей у 47 країнах-учасницях. Європейська комісія та Європейський центр із вивчення живих мов беруть активну участь в організації у цей день заходів, які популяризують вивчення мов та мультилінгвізм. Мета Європейського дня мов – привернути увагу аудиторії до мов, якими розмовляють у Європі, поширювати культурне і лінгвістичне різноманіття та заохочувати людей до вивчення мов протягом усього життя. В Центрі європейської інформації з нагоди відзначення цього свята експонується книжкова виставка «Розвиток мов: історичний погляд» та виставка дитячих малюнків «Знайомимося з мовами Євросоюзу». Це захоплива подорож по карті мов, як сучасних, так і тих, які належать до мертвих, розповідь про історію мов та культур країн Європи, взаємодію мов і міжкультурну комунікацію. Також на виставці представлено європейські засади мовної політики. Збереження і розвиток мов, включаючи малі, декларується як офіційна мовна політика Євросоюзу. Серед способів досягнення цього є вивчення більше ніж однієї іноземної мови і продовження вивчення мов у зрілому віці. Тетяна Чайковська,
День знань у Центрі Європейської інформації1 вересня Україна святкує День знань. Цього дня традиційно відбуваються урочисті лінійки в школах та посвята в студенти у ВНЗ. Центр європейської інформації ОУНБ ім.Д.І.Чижевського теж долучився до відзначення свята. Уроки «Крокуємо у Європу з Україною в серці» проведені 31 серпня та 1 вересня для школярів 11 класу педагогічного ліцею, для 8 класу гімназії № 5 та 9 класу школи № 32. Старшокласникам провели екскурсію бібліотекою, презентували постійно діючі виставки. З розповіді фахівця ЦЕІ вони також дізналися про історію Євросоюзу та ознайомилися з книжковою виставкою «Європа: нації, народи, традиції». З виставки «Крокуємо у Європу з Україною в серці», на якій представлена література з питань освіти у країнах Європи, учні дізнались про особливості розвитку освіти в умовах європейської інтеграції та співробітництва з європейськими навчальними закладами, тенденції реформування загальної середньої освіти у країнах Європейського Союзу, про освіту й науку в інноваційному розвитку сучасної Європи. Прослухали розповіді бібліотекарів про звичаї святкування початку навчального року у країнах Європи, про те, як живуть та навчаються європейські студенти, а також про цікаві та дивовижні традиції посвячення у студенти в деяких найстаріших і найбільш відомих університетах та коледжах європейських країн. Позитивні емоції викликав перегляд кінострічки іспанського режисера Мігеля Хермозо «Наші діти» (проект «Образи Європи») про повсякденне життя класу маленької школи поблизу одного з відомих іспанських курортів. Діти з різних країн, які ще не можуть говорити по-іспанськи, але вони тим не менше граються, знаходять друзів, отримують задоволення від життя і не соромляться за свої відмінності. На завершення присутнім була запропонована вікторина «Вгадай літературного героя».
Завершився показ фільмів Фестивалю європейського кіноФільмом-номінантом на премію «Золотий глобус» за найкращий фільм іноземною мовою - сатиричною комедією бельгійського режисера Жако ван Дормеля «Надновий Заповіт» 6 липня 2017 року завершився показ фільмів у рамках Фестивалю Європейського Кіно. Непересічною подією для жителів нашого міста став показ фільмів у рамках цього проекту, який було реалізовано за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та Української бібліотечної асоціації. В рамках Фестивалю відбулося сім показів кращих фільмів останніх років, знятих в країнах ЄС, фільмів-подій: призерів Канського кінофестивалю, хітів європейського прокату, номінантів на премію «Оскар» за кращий неангломовний фільм. Протягом двох тижнів фестиваль відвідали близько 500 людей різного віку. Поціновувачі європейського кіно мали можливість відкрити для себе світ арт-кіно - фільмів, які відрізняються від масового кіновиробництва тим, що вони найчастіше порушують як гострі соціальні аспекти, так і глибокі питання внутрішнього світу людини. Найбільше відвідувачам сподобався формат показу фільмів під відкритим небом. Вони із захопленням переглядали одну з найбільш касових картин французького прокату – фільм-біографію Жака-Іва Кусто «Одіссея», режисера Жерома Салля. Фільм, знятий у 2016 році у Франції, є наймасштабнішим пригодницьким проектом сучасного французького кіно. Знімальні майданчики кінострічки були розташовані від Хорватії до Південної Африки та по всій Антарктиці. Глядачі, котрі відвідували кінопокази, розповідали, що їх цікавить сучасне європейське кіно як одна з можливостей зрозуміти і долучитися до європейської культури. Тетяна Чайковська,
Кінотеатр просто неба24 червня в рамках вуличної акції «Бібліотечне надвечір'я» продовжив свою роботу кінотеатр під відкритим небом. Це був черговий кіносеанс Фестивалю Європейського Кіно, проекту, що реалізується за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. На прибібліотечному майданчику зустрілися поціновувачі європейського мистецтва кіно, щоб подивитися одну з найбільш касових картин французького прокату – біографію Жака-Іва Кусто «Одіссея», режисера Жерома Салля. Фільм, знятий у 2016 році у Франції, є наймасштабнішим пригодницьким проектом сучасного французького кіно. Знімальні майданчики кінострічки були розташовані від Хорватії до Південної Африки та по всій Антарктиці. Це - історія Жака-Іва Кусто, героя, який відкрив людству «другий космос». Його експедиції надихнули мільйони. Його головна подорож залишилася таємницею. Першопроходець. Мрійник. Бунтар. Легендарний Жак-Ів Кусто: його корабель, його відкриття, його справжня Одіссея. Фільм зібрав не тільки постійних шанувальників кіносеансів у бібліотеці, а й випадкових перехожих, які зацікавились незвичною подією. Глядачам сподобалась вільна і приємна атмосфера нашого кінотеатру. Формат кіноперегляду під відкритим небом стає все більш популярним серед відвідувачів бібліотеки та жителів нашого міста. Це - можливість приємно і корисно відпочити суботнього вечора, ознайомитись з новинками кіно, поспілкуватись між собою. Наступної суботи, 1 липня, відбудеться черговий показ фільму в рамках Фестивалю Європейського Кіно. Глядачам буде продемонстровано фільм «Джульєтта» (Іспанія), режисера Педро Альмодовара. Показ пройде просто неба, в рамках відкритої вуличної акції «Бібліотечне надвечір’я». Запрошуємо усіх бажаючих! Вхід вільний.
Відкриття Фестивалю європейського кіноРезонансною подією для м. Кропивницький стало відкриття 22 червня 2017р. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. Чижевського Фестивалю європейського кіно. Бібліотека стала одним із майданчиків цього Фестивалю, організованого за підтримки представництва Європейського Союзу в Україні, який пропонує українському глядачу ближче познайомитися з найкращими фільмами останніх років, знятими у країнах ЄС. Безкоштовні покази охоплять понад 100 майданчиків - бібліотек, клубів, будинків культури у понад 70 населених пунктах України. Для участі в цій події бібліотека зібрала аудиторію різного віку, від молоді до людей поважного віку. На захід завітали близько 100 осіб тих, хто поділяє європейські цінності, серед яких і партнери бібліотеки по організації Фестивалю – представники Громадської молодіжної організації «Мрійники» та її лідер Віталій Хотєєв, а також ЗМІ. Фестиваль розпочався музичним супроводом викладача І-ї дитячої музичної школи Ольги Терещенко, яка виконала на цифровому піаніно музичні твори А.Дворжака, Д.Гершвіна, джазові композиції. Привітала учасників Фестивалю завідуюча відділом мистецтв Світлана Ушакова. У своєму виступі вона зазначила: «Запропоновані фільми – не масове кіно, їх не покажуть на широких екранах. Але це - можливість для режисера зустріти свого глядача, а для глядача - зустріти свій фільм". Бібліотекар Вікторія Драненко познайомила присутніх з програмою Фестивалю європейського кіно, наголосивши що до програми увійшли фільми-події: одна з найбільш касових картин французького прокату – біографія Жака-Іва Кусто «Одіссея» режисера Жерома Салля; володар Гран-прі Одеського кінофестивалю, соціальна драма Руфуса Норріса «Зламані»; італійське фентезі «Казка казок» Маттео Гарроне із Сальмою Гайєк та Венсаном Касселем у головних ролях; мелодрама від метра іспанського кіно Педро Альмодовара «Джульєтта», номінована на «Золоту пальмову гілку» в Канні; номінант на премію «Золотий глобус» за найкращий фільм іноземною мовою - сатирична бельгійська комедія Жако ван Дормеля «Надновий Заповіт»; фестивальний хіт і один з найкращих фільмів року за версією кінопреси – трагікомедія Марен Аде «Тоні Ердманн». Після урочистого відкриття Фестивалю глядачі переглянули перший фільм - «Зламані» реж. Руфус Норріс (Великобританія). Тетяна Чайковська,
Фестиваль Європейського Кіно у бібліотеці!22 червня 2017р. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д.І.Чижевського стартує Фестиваль Європейського Кіно. Проект реалізовується за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні. До програми Фестивалю увійшли фільми - події: призери Каннського кінофестивалю, хіти європейського прокату, номінанти на премію «Оскар» за кращий неангломовний фільм. Кращі фільми останніх років, зняті в країнах ЄС! Фільми, які підтримала світова кіноеліта! Чекаємо на креативного глядача. Розклад показів 22.06 Відкриття фестивалю о 17.00 Зламані, Великобританія (актова зала) 23.06 Казка казок , Італія о 17.00 (актова зала) 24.06 Одіссея, Франція о 19.00 (показ просто неба) 29.06 Зламані, Великобританія о 17.00 (відеозал) 1.07 Джульєтта, Іспанія о 19.00 (показ просто неба) 5.07 Тоні Ердманн, Німеччина о 17.00 (відділ іноземної літератури) 6.07 Надновий Заповіт, Бельгія о 17.00 (відеозал) Інформація на сайті http://www.europeanfilms.org.ua/screenings Вхід вільний!
Бібліотеки в умовах децентралізації25 травня відбулась веб-конференція «Бібліотеки в умовах децентралізації», яка продовжила Кампанію з відзначення Днів Європи – 2017. Захід організовано Мережею центрів європейської інформації України та Чернівецькою обласною універсальною науковою бібліотекою ім. М. Івасюка. Учасниками спілкування стали бібліотечні працівники, журналісти, представники органів місцевого самоврядування Чернівців, Кропивницького, Луцька, Миколаєва, Херсона, Чернігова, Вінниці, Черкас, Полтави, Львова, Хмельницького та Хмельницької області. Предметом обговорення стали наступні питання:
Учасники мали можливість поділитися своїм досвідом та баченням проблем, задати запитання та отримати професійну відповідь від консультанта з правових питань у Чернівецькій області (РВ Асоціації міст України), кандидата юридичних наук, доцента Кафедри європейського права та порівняльного правознавства ЧНУ Ольги Чепель.
Єврофест - 201719 травня у парку культури та відпочинку «Ковалівський» відбувся VIII фестиваль «Єврофест», на якому національні товариства та євроклуби з усієї області презентували особливості історії, культури та традиційної кухні країн Європейського Союзу. Одним з майданчиків європейського містечка стала інформаційна палатка Центру європейської інформації ОУНБ ім. Д.І.Чижевського. Тут гості свята змогли перевірити свої знання у євровікторині, поспілкуватись на теми євроінтеграції та взяти участь у конкурсі малюнків, а також отримати інформаційні буклети стосовно захисту прав людини, можливостей освіти в Європі та правил безпечної подорожі за кордон.
Веб-конференція «Європеїзація українського міста»18 травня в рамках Кампанії з відзначення Днів Європи – 2017 відбулась веб-конференція «Європеїзація українського міста», організована Мережею центрів європейської інформації України, Сіверським інститутом регіональних досліджень, Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. В конференції взяли участь громадські діячі, краєзнавці, науковці, представники органів місцевого самоврядування та сфери туризму, журналісти, користувачі бібліотек з Чернігова, Кропивницького, Львова, Миколаєва та Херсона. Вплив євроінтеграції на інституції, стратегічне планування міст, підвищення їх комфортності для мешканців та гостей, зовнішні зміни міста як відображення внутрішніх перетворень. Такі питання обговорювались під час веб-конференції.
Дні Європи в Україні - 201711 травня стартувала Кампанія Мережі центрів європейської інформації України «Інформування громадянського суспільства України щодо виконання Угоди про Асоціацію», присвячена святкуванню Днів Європи в Україні. В рамках Кампанії 18 травня о 15:00 в Центрі європейської інформації ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбудеться веб-конференція «Європеїзація українського міста». В ній візьмуть участь Чернігівський, Миколаївський, Черкаський, Львівський, Кропивницький центри європейської інформації та Херсонський центр підвищення кваліфікації держслужбовців. В чому сенс європеїзації? Зовнішні зміни міста як відображення внутрішніх перетворень. Зворотній вплив європеїзації міста на його мешканців. Ці та інші питання стануть предметом спілкування учасників веб-конференції. 19 травня інформаційна палатка Центру європейської інформації буде майданчиком Єврофесту – 2017 у Ковалівському парку. Всі бажаючі зможуть взяти участь у євровікторині та конкурсі малюнків, а також отримати інформаційну продукцію стосовно освіти за кордоном та захисту прав людини. 25 травня о 14:00 в Центрі європейської інформації відбудеться веб-конференція «Культура і децентралізація». Тема обговорення – особливості роботи бібліотек у процесі об’єднання громад.
60-та річниця Римських договорівЦього року ЄС відзначає 60-у річницю Римських договорів. 25 березня 1957 року у Римі Франція, Німеччина, Італія, Бельгія, Нідерланди і Люксембург підписали два договори, які заснували Європейське Економічне Співтовариство (ЄЕС) і Європейське співтовариство з атомної енергії (Євратом). У преамбулі Договору держави-засновниці ЄЕС заявляли про своє прагнення закласти основи більш тісного союзу між європейськими народами, ліквідувавши бар’єри, які розділяли Європу, що дало б можливість посилити захист миру та свободи. Заснування ЄЕС та Євратому стало вирішальним кроком на шляху реалізації стратегії європейської інтеграції, яка відкривала шлях до розбудови єдиної Європи. В Центрі європейської інформації протягом другого кварталу діє книжкова виставка «60 років ЄС в світовій історії» з циклу виставок про Європу та європейців, присвячена відзначенню цієї віхи на шляху консолідації країн Європи. Книги та періодичні видання представлені на виставці розповідають про основні етапи становлення ідей об’єднаної Європи, розвиток процесів інтеграції та культурно-політичний розвиток країн Європи загалом. Протягом своєї історії ЄС намагається бути позитивною глобальною силою для встановлення стабільного миру та процвітання в Європі. В Заяві лідерів 27 країн-членів ЄС та президентів Європейської Ради, Європейського Парламенту і Європейської Комісії сказано: «Ми, лідери 27 країн-членів та інституцій ЄС, пишаємося здобутками Європейського Союзу: розбудова європейської єдності – це хоробре і далекоглядне починання. Шістдесят років тому, відходячи від трагедії двох світових воєн, ми вирішили об’єднатися та відбудувати наш континент з попелу. Ми побудували унікальний Союз зі спільними інституціями та міцними цінностями; спільноту миру, свободи, демократії, захисту прав людини і верховенства права; потужну економічну силу з неперевершеними рівнями соціального захисту і добробуту».
Фестиваль, присвячений Всесвітньому Дню Землі19-21 квітня у Кропивницькому проходить XXII Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі. Один із заходів цього фестивалю проходив 20 квітня в Центрі європейської інформації ОУНБ ім. Д.І.Чижевського. Команда «Молодіжного клубу спілкування» з м. Ірпінь Київської області зустрілася у форматі «живої книги» з тренером шахового клубу Ільяшенком Анатолієм Івановичем. Учасники вели розмову про сімейні традиції, їх вплив на формування світогляду особистості та вибір професії. На основі почутого, команда змонтує ролик для участі у конкурсі в номінації «Громадська думка».
Всесвітній День ЗемліЩорічно, 22 квітня за рішенням Організації Об'єднаних Націй по всій планеті відзначають Всесвітній День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи про наш спільний дім. День Землі - це своєрідна масштабна акція, спрямована на привернення уваги всіх людей до проблем нашої планети. Більшість з них стосуються питань охорони довкілля, глобального потепління, збереження навколишнього середовища для наступних поколінь. Також «День Землі» - громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій. Центр європейської інформаціії теж долучився до відзначення цього свята – 14 квітня розпочала роботу виставка дитячих малюнків, присвячених Дню Землі. Автори робіт закликають людей берегти природу та бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля нашої планети.
Подорожуючи Польщею27 березня в Центрі європейської інформації для користувачів бібліотеки ім. Д.І.Чижевського відбулася зустріч «Подорожуючи Польщею». Слухачі курсів з вивчення польської мови за допомогою презентацій мандрували по країні, розповідаючи про культуру та традиції Республіки Польща, віртуально відвідуючи її міста та старовинні замки. Розповіді велися польською мовою та ілюструвалися відеофрагментами. Звучали польські пісні та вірші. Було презентовано книжкову виставку, присвячену темі зустрічі. Завершився захід чаюванням та неформальним спілкуванням учасників.
Про Європу та європейцівГеродот був першим серед людей, хто перетворив сукупність міфів на науку під назвою «історія». Це слово в перекладі з давньогрецької означає «оповідь про те, чого дізнався». Багатовікова історія Європи наповнена подіями різного масштабу. Книжкова виставка «Європа: історичні процеси, події, постаті» з річного циклу виставок про Європу та європейців запрошує читачів поринути в далеке минуле, до витоків людського суспільства і прослідувати основними віхами в історії країн Європи. Представлена інформація створює уявлення про історичний плин часу багатьох європейських країн. Книги знайомлять користувачів з визначними іменами, датами, фактами, подіями та місцями, де вони відбувалися, дають змогу прослідкувати тенденції історичного розвитку та зв’язок між подіями та явищами.
«Стоп цензурі!»З 30 травня в Центрі європейської інформації при Кіровоградській ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відвідувачі бібліотеки мають можливість ознайомитися з виставкою «Стоп цензурі!» Виставка організована в рамках IV міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни». У конкурсі брали участь представники з Ірану, Китаю, Марокко, Польщі, України, Філіппін та Еквадору. Головною метою виставки є поширення в суспільстві ідей важливості свободи слова та доступу до інформації як ключового елементу демократичної правової держави. Захист свободи слова є відповідальністю не тільки журналістів, але і всього суспільства.
Січень: свята по-європейськиКожна європейська країна багата на різноманітні свята. Є свята офіційні, державні, пов’язані з історичними подіями країн; з великою повагою люди святкують свята релігійні; дуже полюбляють свята народні, регіональні, де в піснях і танцях найбільш проявляється душа народу, його традиції та звички, а також не можна не згадати сімейні свята. Більшість зі свят мають свій особливий національний колорит, але є й спільні, які відзначає увесь світ. Протягом 2016 року відділ обслуговування користувачів буде знайомити гостей бібліотеки з незвичайними святами, які святкують європейці. Цикл виставок має назву «Європейський день», і кожного місяця на вас будуть чекати нові відкриття. 1 січня, в перший день нового року, відзначається Всесвітній день миру, його ще називають Днем всесвітніх молитов про мир, цього дня віруючі звертаються з молитвами до Бога послати мир на Землю і припинити кровопролитні війни. Загальний лозунг Всесвітнього дня миру: «Пробач, і ти отримаєш мир».
Міжнародний день обіймів — щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Саме в цей день хлопці та дівчата обіймали один одного без жодного інтимного натяку. За своєрідним повір'ям, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. В оригіналі це два свята: Національний день обіймів (англ. National Hugging Day) святкується 21 січня, а 4 грудня відзначається Міжнародний день обіймів (англ. International Hug Day). Тож запрошуємо до перегляду виставок «Європейський день», що експонуються у відділі обслуговування користувачів обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського за адресою: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 24. Проблеми насильства в теорії і реальному житті З 25 листопада до 10 грудня триває міжнародна кампанія «16 днів проти гендерного насильства». 27 листопада працівниками Центру європейської інформації було проведено перегляд фільму з обговоренням «Насильство в сім'ї (Family Violence - UA version) 2011» для студентів юридичного факультету Кіровоградського технікуму механізації сільського господарства. Після показу відбувся обмін думками щодо недопустимості насильства в нашому суспільстві та захисту прав жінок і чоловіків.
Представники ЄС в Україні зустрінуться з молоддю та студентами Кіровограда
05 лютого 2015 року о 17:20 в Центрі європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І. Чижевського (вул. Велика Перспективна, 24, ІІІ поверх) відбудеться зустріч керівника відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні Юргіса Вілчінскаса та радника з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторії Давидової з представниками молодіжних об’єднань та студентами Кіровоградської області. Представництво ЄС в Україна запрошує активістів молодіжних організацій та студентів до участі у відкритій дискусії. Усі охочі отримають можливість поставити питання представникам ЄС щодо ключових напрямків відносин Україна–ЄС на сучасному етапі, а також дізнатися про можливості стажування та навчання у європейських університетах та інституціях. Візит Представництва ЄС до Кіровограда відбувається в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». Це серія інформаційно-просвітницьких заходів (публічних заходів, вуличних акцій, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні проводить протягом року в різних містах України. Мета кампанії – пояснити важливість впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. За детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до Ольги Гуртовенко, телефон +38(050)820-27-77, ogurtovenko@internews.ua. Націотворення та інтеграція - процеси взаємопов'язані! Про завершення процесу формування модерної нації як необхідної умови нашої належності до європейської цивілізації говорили учасники веб-конференції, що відбулася 23 квітня, о 15:00 за ініціативи Українського Народного Дому в Чернівцях. Голова організації, Володимир Петрович Старик акцентував увагу на націотворчих процесах, що відбувалися в Україні з початку ХХ століття. Учасники мали нагоду ознайомитись із збіркою «Ще не вмерла Україна. 200 патріотичних і народних українських пісень на фортеп’ян» (упорядники Денис Січинський і Станіслав Людкевич, друге видання 1912 року), яка включила до себе найкращі зразки професійної творчості українських композиторів-класиків, зокрема арій та хорів з їхніх опер. Відтепер електрона версія збірки стане доступною по всій Україні. Фотопроект «Європа у назвах вулиць мого міста»Фотопроект «Європа у назвах вулиць мого міста» було презентовано у Кіровоградському центрі європейської інформації 16 травня 2014 р. Варшавська, Братиславська, Ризька, Балтійська, вулиця Тельмана , Ванди Василевської, Міцкевича, Сакко і Ванцетті та багато інших назв. Чому саме так названі вулиці у Кіровограді? Чи багато їх? Якими вони були задовго до нас? Ці питання поклали початок створення фотопроекту «Європа у назвах вулиць мого міста», який був ініційований шкільним євроклубом «Пульс» загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22. Назвати унікальною роботу над проектом не зовсім правильно, але побачити стиль вираження й бачення вулиць нашого міста завдяки фотографу можна. Проект здебільшого стосується сьогодення міста. Ідея створення серії фотографій приурочена до святкування Днів Європи-2014 у Кіровограді й націлена на створення умов для вивчення історії рідного міста. Погляд фотографа «зачепився» на тимчасовій миті в кожній вулиці, але відшукав спільну рису для них усіх – майбуття спільного дому й широкого шляху. «Вони завжди будуть нести спокій і захищеність, надію і мрію», - переконана учасниця проекту учениця 10 класу Анна Шамрай. Ідея захопила й інших учнів, тому фотопроект триває й чекає свогjо продовження далі. Кіно як засіб порозуміння
"СОДІК": Содік мріяв вступити до університету 2008 року й стати лікарем. І от минає п’ять років, і його вже судять за вбивство. Режисер Адейємі – близький друг Содіка, колись разом вони заснували футбольну команду в своєму мікрорайоні. 2008 року він вирішив створити фільм про Содікові сподівання вивчитись на лікаря, а не опинитися у тюрмі, як він тоді казав. Убитий, хлопець на ім’я Сильвестр, також мав мрію – стати професійним спортсменом – але виявилося, що він, як і Содік, жив подвійним життям. Адейємі в процесі зйомки шукає поворотний момент, який назавжди змінив життя юнака, що колись хотів стати лікарем. Веб-конференція «Стандарти освіти і ринок праці»18 квітня о 15.00 у Центрі європейської інформації ОУНБ ім. Д.Чижевського відбулася веб-конференція «Стандарти освіти і ринок праці», учасниками якої стали працівники освіти, молодь, представники громадськості Кіровограда, Олександрії та Херсона. Про потреби сучасної економіки та пропозиції державного і приватного секторів вищої освіти говорив Ігор Анатолійович Добрянський, ректор Кіровоградського інституту регіонального управління та економіки, депутат Кіровоградської обласної ради. Але сьогодні, на думку експерта, замало лише правильно обрати професію: потреби ринку стрімко змінюються, а тому запорукою успіху має стати підприємництво як життєва позиція Маргарита Калюжна, голова громадської організації "Європа - наш дім", голова ініціативної групи "Інформаційно-комнікативні технології - на допомогу освіті", викладач англійської мови, переконувала: онлайн-навчання є не просто доповненням, але й альтернативою традиційним формам освіти. На думку директора Міжнародного агенства "Погляд NEXT" Вікторії Поляновської, попри труднощі, з якими стикається Україна на шляху до євроінтеграції та недосконалість системи освіти, існують цілком реальні, привабливі та доступні європейські освітні пропозиції для українців. Вивчення ж іноземних мов на рівні, достатньому для успішного навчання, залишається однією з найбільших проблем для потенційних учасників навчальних програм. Web-конференція на тему: «Активність громад. Засоби впливу на муніципальну політику»,Учасники Web-конференції на тему: «Активність громад. Засоби впливу на муніципальну політику», що 17 квітня о 14.00 зібрала представників громадськості Херсона та Кіровограда, дійшли несподіваних висновків. Запрошений організаторами, Херсонським центром європейської інформації, експерт з місцевого самоврядування Ю.Б. Погребний у відповіь на запитання молоді констатував: якщо місцевих мешканців не влаштовує стуація, що склалася у місцевому управлінні, - чи не єдине рішення - пікетування біля адмінбудівель. А єдиний законний спосіб формування органів управління, яким би довіряла громада, - зробити; вірні ставки; під час місцевих виборів: адже процедури "звільнення" депутатів за неякісне виконання обов'язків просто не існує, а звіти народних обранців носять суто формальний характер та не передбачають реальної відповідальності. Представники від кіровограда виступили з ініціативою організувати акцію "Перші вибори", аби стимулювати активність студентської молоді щодо участі у виборчому процесі. І дійсно: чи варто молодим нехтуати своїм правом виборця, аби потім нарікати на дії управлінського апарату, сформованого без їх участі, і часто - людьми з тоталітарною свідомістю та прокомуністичними поглядами?
|
||
|
|
||
НОВИНИ. Кіровоградський Центр Європейської Інформації. | |||
© ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua |