[HOME]
Віртуальна виставка  
DC.Metadata
 
[ HOME ]
  Віртуальна виставка | ПСИХОЛОГІЯ І МИСТЕЦТВО – УКРАЇНА НА ПОРОЗІ ХХІ СТОЛІТТЯ

 


    виставка>>

ІІ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ВИСТАВКА КАРТИН
ПСИХОЛОГІЯ І МИСТЕЦТВО –
ДУША МАЙДАНУ


    Автори:  Психолог - Олександр Ткаченко
                               Художник - Ігор Нейгер.


         Цією виставкою ми продовжуємо знайомити кіровоградців з  результатами унікального творчого експерименту, у якому поєднується професійна діяльність Психолога і Художника. Цього разу представлені картини навіяні подіями на Майдані під час Помаранчевої революції.

     Таким є погляд Психолога на ці події. Явище Майдану слід розділяти на дві різні за своєю сутністю складові. Це „істинний Майдан” як такий та „постмайданний синдром”. Істинний Майдан існував лише у перші дні на основі вищих  загальнолюдських цінностей – національних, культурних, моральних, духовних. Це був глобальний Вчинок українського народу, який збудив саму суть Душі української нації. Такий Майдан у вигляді „вершинного” ефекту  закарбувався у свідомості і психології порівняно небагатьох його учасників, кардинально змінивши їх погляди на життя і самих себе. Але цей ефект у більшості людей почав швидко спадати і виник „постмайданний синдром”: з’явилися  бажаючі щось отримати задля власної вигоди, запрацювали маніпулятивні політ технології, перебування на Майдані почало сприйматися як свого роду „робота” тощо. Основною психологічною ознакою цього синдрому є „зречення” істинного Майдану. Зараз життя в країні, здебільшого, повернулося „на круги своя”. Але в душах істинних майданників залишився домінувати дух Майдану, що дає надію на краще майбутнє України. Сподіваємося, що представлена виставка в цьому допоможе.

Погляд Художника представлений у його картинах.  

Перелік картин:

1. Майдан-світанок над Україною.

2. Єлисаветград (маленький Париж) – Велика Перспективна 1911р. (Тут відбувався кіровоградський Майдан 2004р.)

3. Майдан-стихія – ілюзія управління   

4. Реальність життя-істинний Майдан і пост-майданний синдром

5. Літописець – Вищий Суд

6. Боже храни Україну (кіровоградський варіант)

7. ”Кінь блідий” – жертва стихії. (З образу реального рисака по імені Кріпиш, кращого в дореволюційній Росії, якого називали „конем століття” і який загинув у стихії  революції 1917 р.)

8. Батьківщина-родинне духовне коріння

9. Україночка-наше майбутнє

10. Очікування хазяїна - Україна чекає...


виставка>>

Фон


Фон

 
  Віртуальна виставка | ПСИХОЛОГІЯ І МИСТЕЦТВО – УКРАЇНА НА ПОРОЗІ ХХІ СТОЛІТТЯ
© ОУНБ Кiровоград 1998-2005    Webmaster: webmaster@library.kr.ua