Єлисаветградськими шляхами Кобзаря (медіапроект до 200-річного ювілею Т.Г.Шевченка)
Парки
Світловодськ, Парк ім. Шевченка
Насаджений в середині ХХ століття жителями села Табурища з метою захисту села від піщаних наносів і суховіїв, називався урочищем «Акація». Коли будувалося місто Світловодськ (1961 р.), проектувальники наполягали на тому, щоб східну частину населеного пункту спорудити на місці урочища. Частину насаджень вдалося вберегти. На сьогодні лісовий масив парку займає площу 109 гектарів, засаджений, в основному, кримською і сибірською сосною, кленом, акацією. Парк розташований у центрі міста Світловодська – обабіч проїжджої частини центральної вулиці. Сьогодні парк ім. Т.Шевченка – зелена візитівка міста, об’єкт, що приваблює туристів. Тут створено всі умови для змістовного відпочинку: є літній театр, спортивні майданчики, різноманітні атракціони для дітей та дорослих. У 1961 році в центрі парку було встановлено пам’ятник Т.Г. Шевченку. Автор погруддя – відомий скульптор Аркадій Мацієвський, архітектор - А.Губенко.
В Олександрії є кілька паркових зон. Найбільший в місті парк імені Т. Г. Шевченка (колишній Парк культури та відпочинку «Шахтар»), знаходиться біля місця впадіння річки Березівки в Інгулець.
Кіровоград, Сквер ім. Т.Г.Шевченка
Знаходиться по вул. Т. Шевченка перед будівлею обласної бібліотеки для дітей ім. А.Гайдара. У 1958 році тут збудували бібліотеку, розбили сквер. До сторіччя роковин смерті Кобзаря у 1961 році в сквері встановлено пам’ятник Т.Г.Шевченку, який у 1982 році було оновлено.