ОУНБ Кіровоград      
DC.Metadata       

[ HOME ]
Фон Круглий стіл «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав громадян на доступ до водних об’єктів»


Фон

 

Круглий стіл «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав громадян на доступ до водних об’єктів»

 

20 лютого 2018 р. о 13:00 розпочне роботу круглий стіл «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав громадян на доступ до водних об’єктів», організований у партнерстві Орхуського центру екологічної інформації обласної бібліотеки ім. Чижевського з громадською організацією «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР».

Сучасний стан та способи використання прибережних захисних смуг та водоохоронних зон створюють значну кількість проблем як у правовому, так і в еколого-економічному полі. Згідно статей 87-90 Водного кодексу та статті 60 Земельного кодексу України вздовж річок, водосховищ встановлюються прибережні захисні смуги, де забороняється: садівництво та городництво, зберігання та застосування пестицидів і добрив, будівництво будь-яких споруд, влаштування звалищ сміття, накопичувачів відходів виробництва, кладовищ, миття та обслуговування транспортних засобів і техніки.

У Кіровоградській області за підрахунками головного управління Держкомзему із 35,2 тис. га прибережних захисних смуг межі встановлено лише 17,5 тис. га, а із 70,4 тис. га водоохоронних зон – не встановлено жодної зони. Тому створюються умови для незаконного ведення господарської діяльності у водоохоронній зоні та прибережній захисній смузі, самовільного зайняття земель водного фонду, використання земель не за цільовим призначенням.

Внаслідок цього діяльність суб’єктів господарювання порушує право громадян на доступ до водних об’єктів. Громадська організація «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР» ставить за мету захистити право громадян на доступ до водних об’єктів в рамках реалізації проекту «Захист права на доступ до водних об’єктів – справа самих громадян».

Учасники круглого столу обговорять питання:

  • порушення прав громадян на доступ до водних об’єктів;
  • негативний вплив на екологічний стан малих річок регіону через порушення прибережних захисних смуг;
  • рівень екологічної просвіти населення регіону;
  • обізнаність громадян в питаннях дотримання прав та обов’язків Водного кодексу України.

В заході візьмуть участь: фахівці обласного управління водних ресурсів, департаменту екології та природних ресурсів, державної екологічної інспекції у Кіровоградській області, представники громадських організацій, екологи, викладачі та студенти ВНЗ.

В рамках заходу відбудеться відкриття фотовиставки «Невідомий Інгул».

Круглий стіл буде проведений за фінансової підтримки Громадської спілки «Громадські ініціативи України».

Адреса:

м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24, ОУНБ ім.Д.Чижевського, II поверх
Фон


Фон

Фон


Фон

[ HOME ]

Круглий стіл «Розвиток співпраці між представниками влади та громади для захисту прав громадян на доступ до водних об’єктів»
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 2018 Webmaster: webmaster@library.kr.ua
054