[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 

[ HOME ]
Фон “Квітковий арт-фіш”
LOGOФон

Відкриття виставки “Квітковий арт-фіш”

18 квітня 2012 р. о 14 год. в екологічному інформаційно-тренінговому центрі при відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук відбулась церемонія відкриття перональної виставки Надії Колодій “Квітковий арт-фіш”.

Є на світі художники, які створюють свої картини, зовсім не використовуючи фарби. Фарби вони замінюють найнесподіванішими природними та штучними матеріалами: тканиною, папером, корою, шкірою і навіть ... риб'ячими кістками. Умільці, створюючи картини з такого досить поширеного матеріалу, як риб'яча кістка і лушпиння, живуть в Китаї, Росії, Казахстані і в Україні. Таке заняття зовсім не нове і колись було досить популярне. Наприклад, у Великобританії в XVII сторіччі в крамницях продавали іграшкові набори для дітей, як зараз — конструктори чи мозаїки, але з риб’ячих кісток, намистинок і подібного краму. А в Единбурзі, в королівському музеї навіть висить картина невідомого художника «Кошик квітів із пікші» (пікша — це така риба родини тріскових).

І в нашому місті живе багато любителів морепродуктів. Але не кожному спаде на думку, що з кісток і плавників риби можна зробити чудові картини. Потрібно лише трохи уяви і клей.

Одна з таких майстринь, мешканка села Созонівка Кіровоградської області Надія Леонівна Колодій - людина дуже творча: буквально з нічого може зробити щось. Талановита самоучка завжди в процесі творчості. Вишивка хрестиком, гладдю, стрічкою, бісером, малюнки аквареллю, виготовлення квітів з паперу, створення ікебани, сувенірів з пластикових пляшок, картин із природних матеріалів - все їй під силу! Навіть — арт-фіш.

Черпає натхнення пані Надія на власній кухні. Одного разу шанувальниця рибних страв придивилася до риб'ячих кісток, які залишилися після вечері, і в неї народилася оригінальна ідея створити картину, яку майстриня назвала “Натхнення”.

Автор виставки працює в техніці арт-фіш лише рік, але в колекції вже більше 20 картин. Квіти - основна тематика творчості художниці. Потрібно володіти самобутнім талантом, щоб зробити з кісток та луски риби пелюстки троянди, лілії, ромашки, жовтецю, тонкі стебла і листочки, бутони. Важко повірити, що ці ажурно- витончені роботи створені з такої банальної сировини.

Працює пані Надія звичайними “інструментами”: пилкою, зубочисткою, ножицями, пензликом. Кісточки риби вона гарненько виварює, потім фарбує перламутровим лаком для нігтів і приклеює до оксамиту. Деякі картини народжуються за день-два, а на інші доводиться витрачати більше часу. За словами автора, в процесі використовуються кістки далеко не всіх риб. Особливо гарні роботи виходять з товстолоба, карася, минтая, пеленгаса і коропа. Всі роботи, представлені на виставці, - результат фантазії художниці. Вони ексклюзивні, індивідуальні.

Мета проведення заходу- виховання естетичних почутів до прекрасного у користувачів бібліотеки. Акцентуація уваги на ексклюзивних мистецьких виробах, популяризація нових форм декоративно-ужиткокого мистецтва, підтримка талановитих особистостей.Якщо ви прийдете на виставку “Квітковий арт-фіш”, самі переконаєтеся, що потрапили у фантастичний світ.

На презентацію виставки були запрошені вчителі та учні шкіл міста, користувачі бібліотеки та всі бажаючі.[ HOME ]

“Квітковий арт-фіш”
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua