Про створення Чорноліського національного природного парку: круглий стіл
23 жовтня 2017р. о 14:30 за ініціативи Громадської ради при Кіровоградській обласній державній адміністрації, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації в Орхуському центрі екологічної інформації ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбувся круглий стіл з обговорення питання про створення Чорноліського національного природного парку.
В роботі круглого столу взяли участь: директор департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олександр Ковтунов, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталя Ревенко, представники та керівництво Миколаївського національного природного парку «Бузький Гард», науковці природничо-географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, представники громадської ради, громадських організацій та журналісти.
Керівник департаменту екології та природних ресурсів Олександр Ковтунов запропонував учасникам круглого столу розглянути питання про створення Чорноліського національного природного парку та розробити рекомендації щодо подальших дій департаменту екології в цьому питанні.
Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко представила роботу управління та запевнила учасників круглого столу, що лісники не проводять незаконних вирубок лісу. Всі роботи проходять згідно з нормативними документами та чинним законодавством.
Керівник Миколаївського національного природного парку «Бузький Гард» Владислав Артамонов поділився досвідом створення національного парку на Миколаївщині та запропонував представникам державних установ регіону методичну допомогу з цього питання.
Представники громадської ради повідомили присутнім учасникам заходу, що вимагають від державних установ, а саме від управління лісового та мисливського господарства, припинити вирубку лісу в історичних місцях та розпочати роботу щодо створення на Кіровоградщині національного природного парку, з метою збереження цієї території не лише як заповідної зони, а й як історично-культурної пам’ятки.
Обговорення цих та інших актуальних проблем проходило емоційно та зацікавлено. За результатами роботи учасники круглого столу вирішили продовжити вивчення цього питання, зокрема, визначитися щодо статусу зазначеної території та вивчити досвід роботи Миколаївських колег.
Аліна Осокіна,
керівник Орхуського центру
екологічної інформації
|