[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Відкриття виставки “Березнева Котовасія”
LOGO
Фон

Відкриття виставки “Березнева Котовасія”

«Навіть найменша кішечка – закінчений шедевр»
Леонардо да Вінчі

1 березня 2012 р. о 12 год. в екологічному інформаційно-тренінговому центрі при відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук відбулась церемонія відкриття виставки світлин “Березнева Котовасія”. Виставка приурочена до нового свята Всесвітнього дня котів, яке вшановує найпопулярнішу домашню улюбленицю в більшості країн світу - кішку. Це свято відзначається повсюди в перший день весни 1 березня.

На виставці представлені фотопортрети наших пухнастих друзів, які виконані як професіональними фотомайстрами, так і фотохудожниками-аматорами. Також в рамках свята була організована виставка робіт місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з «Єлисаветградського узвозу» та клубу народних ремесел «Ниточка». На виставці, присвяченій цьому прекрасному, світлому святу, експонувалися: живопис, батік, вишивка, м’які іграшки та інші художні роботи різних стилів і напрямків художньої творчості.

Мета проведення заходу — ініціювати громадськість міста до вирішення проблем порятунку та влаштування безпритульних тварин. Перегляд експозиції приверне увагу до проблем нікому не потрібних тварин, розбудить в душі кожного теплі почуття любові і глибоку прихильність до “братів наших менших”.

Неконтрольована чисельність безпритульних тварин в нашому місті створює велику проблему для нас, його жителів. Співпраця екологічного інформаційно-тренінгового центру та Кіровоградської міської громадської організації “БІМ” допоможе врешті-решт донести людям важливість ідеї створення притулку для вуличних тварин.

На презентацію виставки були запрошені вчителі та учні шкіл міста, користувачі бібліотеки та всі бажаючі.

З вітальним словом до присутніх звернулась завідуюча відділом документів з питань економіки, виробництва та природничих наук Аліна Осокіна. Вона повідомила, що перший раз свято відбулося 1 березня 2004 року на великій виставці Московського музею кішки, яке пройшло під девізом «Любов до котів - назавжди!». Саме в цей день було оголошено публіці про заснування нового свята всіх любителів котів. З цього моменту починається історія нової календарної події, яка швидко здобула визнання, сподобалася любителям котів різних країн, набула міжнародного характеру. В нинішній час свято широко відзначається прихильниками цих тварин по всьому світу.

“Мало знайдеться у світі людей, хто залишається байдужим до цих пухнастих, рухливих, ласкавих і дуже розумних домашніх тварин”,- зазначила у своєму виступі Аліна Петрівна.

Надалі слово взяла голова Кіровоградської міської громадської організації “БІМ” Тетяна Кучерява, яка зазначила, що проблему безпритульності тварин в Україні вирішити можливо, але, як показує практика, без достатнього фінансування, контролю й удосконалення законодавства — неможливо, та й відповідальність за розв’язання цього питання покладати на уряд не можна. Проблема не вирішиться, якщо звичайні громадяни залишаться байдужими до неї. Адже, за статистикою, саме людина винна в 60% випадків безпритульності тварин. Тетяна Кучерява звернула увагу на необхідність відкриття в Кіровограді притулку для тварин. На це спрямовані повсякденні зусилля волонтерів “БІМу.” Про діяльність організації розповіла її волонтер Шкуркіна Олена. Представники цієї організації допомагають безпритульникам знайти нових (або навіть старих) господарів за допомогою оголошень по району, або підшукують для тварини пристойний притулок (чи платне перетримування).

Творча уява та любов до прекрасних та незалежних домашніх улюбленців, які за висловом Пола Грея”...самим своїм існуванням спростовують твердження, що усе на світі створено для людини”, надихнула кіровоградських фотомитців на створення таких чарівних інколи смішних, часом ліричних та сумних котячих портретів. Автори робіт у першу чергу звернули увагу на безпритульних тварин та тих, які вже мають затишні домівки та дбайливих люблячих господарів. Відвідувачі могли спостерігати різні емоції на мордочках котомоделей – це гордість і хитрість, печаль і ніжність, грайливість і зачарування процесом зйомки, інколи, навіть, підступність. Про особливості знімання таких неординарних моделей йшлося у виступі однієї з авторів фоторобіт - Антоніни Глотової.

Завершилась презентація виставки цікавою гумористичною міні-вікториною, присвяченою любителям котів, яку провела для учасників заходу завідуюча відділом мистецтв Світлана Ушакова. Всіх учасників вікторини і дітей і дорослих пригощали солодощами. А переможець отримав цікавий приз — авторську ляльку- котика ручної роботи від кіровоградської майстрині Наталії Кравченко.

Для відвідувачів фотовиставки фахівці відділу підготували книжкову виставку “Мій пухнастий друг”. Гості були запрошені до перегляду та спілкування. А для маленьких відвідувачів в екологічному інформаційно-тренінговому центрі відбувся перегляд фільму екологічної тематики та цікаві кумедні відеоролики з життя котів. Такий захід проходив у бібліотеці вперше. Сподіваємося, що фотовиставка буде користуватися великою популярністю серед користувачів. Бібліотека надала можливість різним верствам населення міста взяти участь у благодійній акції, зробивши свій особистий внесок для допомоги “братам нашим меншим”. Виставка привернула увагу громадськості до діяльності екологічних організацій, а також сприяла популяризації фонду відділу та залученню у відділ нових користувачів.
[ HOME ]

Відкриття виставки “Березнева Котовасія”
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua