[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Засідання круглого столу до Всесвітнього дня води
LOGO
Фон

Засідання круглого столу до Всесвітнього дня води

22 березня 2017 року в Орхуському центрі екологічної інформації ОУНБ ім. Д.І.Чижевського пройшло засідання круглого столу, приуроченого до Всесвітнього дня води.

В його роботі взяли участь представники державних установ, науковці, фахівці водогосподарських організацій області, екологи, члени громадських екологічних організацій, громадськість міста.

Привітав учасників круглого столу начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів І.А. Житомирський.

На засіданні обговорювалися питання:

 • вплив антропогенної діяльності на водні ресурси;
 • водокористування та водовідведення;
 • виконання заходів для покращання ситуації з очищення стічних вод в області;
 • скорочення водозабору шляхом повторного використання стічних вод;
 • очищення стічних вод на спорудах очистки ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.
 • Неможливо уявити собі життя без води. Однак людина владно вторгається в природні сховища, знищує все навколо себе, забруднює воду, таку необхідну для неї ж самої. Дуже мало залишилося на Землі річок у їхньому первозданному вигляді. І все це через байдуже ставлення людини до природи, зокрема до водойм.

  Вплив антропогенної діяльності на водні ресурси from kirounb

  Про вплив антропогенної діяльності на водні ресурси мова йшла у виступі кандидата географічних наук, доцента кафедри географії та геоекології Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка Ольги Федорівни Гелевери, яка наголосила на тому, що сьогодні найінтенсивнішими забруднювачами поверхневих вод є великі целюлозно-паперові, хімічні, нафтопереробні, харчові і текстильні підприємства, гірничорудні й металургійні комбінати, а також сільськогосподарське виробництво.

  Кіровоградська область - одна з найменш забезпечених місцевими водними ресурсами областей України, їх запаси майже вдвічі менші, ніж у середньому по Україні. Питне водопостачання області на 70% забезпечується за рахунок поверхневих вод, які перекидаються із р. Дніпро водоводом «Дніпро-Кіровоград». Якість води р. Дніпро є вирішальним чинником санітарного та епідемічного благополуччя населення, підкреслила заступник начальника Кіровоградського обласного управління водних ресурсів Катерина Іванівна Гайдук. У своєму виступі ”Водокористування та водовідведення” вона акцентувала увагу учасників круглого столу на тому, що за останні роки спостерігається загальна тенденція до зменшення кількості підприємств, які скидають забруднюючі речовини у водні об’єкти. Гранично допустимі скидання для підприємств встановлюються одночасно при отриманні підприємствами дозволу на спеціальне водокористування, яке видається департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації. В порівнянні з попереднім 2015 роком, обсяг скидання забруднених зворотних вод у поверхневі водні об’єкти зменшився майже на 66 % - з 4,2 млн.м3 до 1,429 млн.м3.

  На жаль, окремими підприємствами при дотриманні меж гранично допустимих мас скиду речовин не досягається очистка води в допустимих концентраціях речовин у зворотних водах.

  Основна недоочистка вод комунальних підприємств спостерігається по таких речовинах органічного складу: біологічне споживання кисню, хімічне споживання кисню, завислі речовини; речовини з азотної групи: нітрати, азот амонійний та фосфати.

  Державне агенство водних ресурсів України from kirounb

  З метою запобігання забрудненню поверхневих вод, як зауважила Катерина Гайдук, Водним кодексом визначено, що скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин.

  Директор департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олександр Володимирович Ковтунов у своєму виступі зазначив, що постала нагальна потреба у розробленні сучасних високоефективних технологій комплексного очищення стічних вод за умови мінімальних затрат, але з досягненням максимального ступеня очищення стоків та представив водоохоронні заходи, які впроваджує департамент на території області, що спрямовані на зменшення негативного впливу на водні ресурси, а саме: укріплення та реконструкцію очисних споруд регіону.

  Заступник генерального директора з технічних питань ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Микола Олександрович Романюк у своєму виступі також відмітив не найкращий стан систем водопостачання та споруд очистки стічних вод Кіровоградської області і наголосив, що, майже всі існуючі каналізаційні очисні споруди області фізично зношені і не виконують своїх технологічних функцій, тож виникає нагальна потреба в їх модернізації, реконструкції або будівництві нових. Наразі керівництво ОКПВ «Дніпро - Кіровоград» проводить реконструкцію каналізаційних очисних споруд, обладнання водопровідних насосних станцій та запроваджує сучасні технології для розвитку водного господарства в області.

  Система закритого водопостачання from kirounb

  Вперше за останні п’ять років в засіданні круглого столу взяв участь інженер ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» Андрій Геннадійович Марченко. В його виступі прозвучало повідомлення про те, що, починаючи з 2003 року всі стічні води підприємства, а також комунальні стоки смт Побузьке після очищення потрапляють в оборотну систему водопостачання підприємства, таким чином фактично не здійснюється скидання у поверхневі водні об’єкти.

  Таким чином, підсумовуючи роботу круглого столу, учасники зазначили, що проведення таких заходів має важливе значення для місцевої громади. Фахівці, науковці, представники громадських організацій мають можливість обмінятися інформацією та професійним досвідом, знайти спільні шляхи вирішення екологічних проблем та запланувати природоохоронні заходи на майбутнє. Підвищується поінформованість населення з питань держаної політики в галузі охорони водних ресурсів, їх раціонального використання, та діяльності водогосподарських підприємств регіону.

  Вікторія Одегналова,
  головний бібліотекар відділу
  документів з економічних, технічних
  та природничих наук


  Фон


  Фон

  [ HOME ]

  Засідання круглого столу до Всесвітнього дня води
  Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2016 Webmaster: webmaster@library.kr.ua