[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон «Екологія очима молоді»
LOGO




Фон

«Екологія очима молоді»
Дискусійна платформа до Дня довкілля

 

17 квітня 2018 року в Орхуському центрі екологічної інформації відбулося обговорення екологічних питань на засіданні дискусійної платформи “Екологія очима молоді”, приуроченої до Дня довкілля. В засіданні дискусійної платформи взяли участь: представники державних установ, екологи, викладачі та педагоги, студенти вищих навчальних закладів, учнівська молодь. Привітала учасників заходу керівник Орхуського центру екологічної інформації, голова громадської організації «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР» Аліна Осокіна. Вона наголосила на важливості участі молоді у вирішенні екологічних проблем регіону. На засіданні обговорювалися різнопланові питання екологічного спрямування:

  • екологічне виховання;
  • екологічне краєзнавство;
  • поводження з побутовими відходами;
  • радіаційні ризики населення м. Кропивницький;
  • створення національного природного парку "Чорноліський";
  • генна модифікація сої.
  • Екологічна ситуація, яка склалася в світі, настійно вимагає швидкої перебудови мислення людства і кожної конкретної людини, формування екологічної свідомості і екологічної культури. Дуже важливо, щоб усвідомлення значимості природи стало внутрішнім переконанням особистості. Екологічна освіта і виховання покликані забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства, допомогти зрозуміти багатогранне значення природи для суспільства в цілому і кожної людини зокрема, сформувати прагнення і вміння брати активну участь в охороні й поліпшенні навколишнього середовища.

    У зв'язку з цим магістрантка природничо - географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченкa Катерина Екштейн провела з цієї теми науково-педагогічні дослідження. Дослідження проводилися у комунальному закладі «Навчально-виховний комплекс - спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад I- III ступенів № 26» та навчальний заклад - дитячо - юнацький центр “Зорецвіт”. Про результати роботи вона розповіла у своєму виступі, в якому обгрунтувала основні аспекти, форми та методи здійснення екологічного виховання учнів на уроках та в позаурочний час.

    У своєму виступі учениця 8 класу Бірківської філії комунального закладу “Олександрівське навчально - виховне об’єднання № 2” Наталія Андерс звернула увагу учасників засідання на ще одне дослідження “Бобри - рятівники наших річок”. Мета її роботи - дослідити шляхи життєдіяльності річкових бобрів, що селяться на р. Тясмин, село Бірки.

    Вихованка гуртка “Екологічне краєзнавство” центру дитячої та юнацької творчості “ЗОРІТ” Новоукраїнської міської ради учениця 8 класу Бірківської філії комунального закладу “Олександрівське навчально - виховне об’єднання № 2” Вікторія Новікова дослідила значення заказників у збереженні біорізноманіття. Об’єкт дослідження – «Квіти на скелях» - ландшафтний заказник місцевого значення, розташований на території Новоукраїнського району Кіровоградської області.

    Будь-яка рослина або тварина має тисячі певних ознак, притаманних саме їй. За наявність цих ознак, у свою чергу, відповідає конкретний ген - маленька частинка молекули ДНК. Саме він визначає наявність тієї чи іншої ознаки у тварини або рослини. Якщо вилучити ген, що відповідає за ту чи іншу ознаку, то й сама ознака зникне. І, навпаки, коли додати новий ген - отримаємо і нову ознаку. Змінена генетично рослина може називатись мутантом, або генетично модифікованим організмом. У своєму виступі учень 11-А класу Малої академії наук учнівської молоді Максим Тищенко проаналізував вплив генетичних модифікацій на хімічний склад традиційної та генно модифікованої сої.

    З цікавою пропозицією виступив студент 3 курсу природничо - географічного факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченкa Юрій Біскуб. З метою збереження, відтворення, охорони та використання природних комплексів і об'єктів, він запропонував поділ території проектованого національно-природного парку «Чорноліський» на такі функціональні зони:

  • заказна зона;
  • зона стаціонарної рекреації;
  • зона регульованої рекреації;
  • сільськогосподарська зона;
  • лісогосподарська зона.
  • На закінчення виступу він закликав молодь підтримати ініціативу громадської організації «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР» про створення національно-природного парку «Чорноліський».

    В Україні в цілому, та на Кіровоградщині зокрема, мабуть, найгострішою та найактуальнішою екологічною проблемою є проблема твердих побутових відходів. Практично для кожного населеного пункту характерна ситуація перевантаження сміттєзвалищ, куди вивозяться тверді побутові відходи. У своєму виступі студентка 6 курсу факультету сільськогосподарського машинобудування, кафедри екології та охорони навколишнього середовища Центральноукраїнського національного технічного університету Яна Скляренко проаналізувала екологічні шляхи оптимізації поводження з відходами на прикладі Новомиргородського житлово-комунального господарства та розробила рекомендації щодо впровадження системи роздільного сортування твердих побутових відходів місцевим населенням, що дасть змогу полегшити вилучення вторинної сировини з потоку сміття, дозволить виключити потрапляння небезпечних відходів на полігони та сміттєзвалища, а також зменшить накопичення відходів у районі.

    Останнім часом негативні психологічні наслідки техногенної діяльності людини, поряд із впливом хімічних, фізичних та біологічних чинників, привертають все більшу увагу медиків. У своєму повідомленні студент 1 курсу медичного факультету № 2 ДНМУ м. Кропивницький Василь Поправка проінформував присутніх, як сприймаються радіаційні ризики населенням м. Кропивницький.

    Таким чином, підсумовуючи обговорення екологічних питань на засіданні дискусійної платформи, учасники зазначили, що проведення таких заходів має важливе значення для молодого покоління. А фахівці та представники громадських організацій мають можливість обмінятися інформацією та професійним досвідом, знайти спільні шляхи вирішення екологічних проблем та запланувати природоохоронні заходи на майбутнє.

    Вікторія Одегналова,
    головний бібліотекар відділу
    документів з економічних, технічних
    та природничих наук


    Фон


    Фон

    [ HOME ]

    «Екологія очима молоді»
    Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2018 Webmaster: webmaster@library.kr.ua