[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Екологічна робота з дітьми в літній період
LOGO
Фон

Екологічна робота з дітьми в літній період

Швидко спливає час...І знову довгоочікуване літо, канікули!

Літні канікули - найцікавіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і подорожей, нових знайомств та зустрічей. Наскільки цей відпочинок стане для них активним, пізнавальним, пам’ятним, багато в чому залежить від дорослих - організаторів програм відпочинку.

   

Тому протягом останніх років працівники Орхуського екологічного центру, створеного при відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук, під час роботи літніх шкільних таборів багато уваги приділяють екологічній освіті. Саме в бібліотеці школярі можуть доторкнутися до всього розмаїття природи через книгу, фільм, гру. А від того, наскільки високою буде екологічна культура наших поки що юних громадян, наскільки дбайливим буде їх ставлення до природи - залежить майбутній стан природного середовища. Працівники відділу пропонують дітям перегляд пізнавальних фільмів про тварин, різноманітні конкурси, ігри, загадки екологічного спрямування. Екологічні ігри дозволяють дитині побачити неповторність не тільки окремого живого організму, але й екосистеми, усвідомити неможливість порушення її цілісності, зрозуміти, що нерозумне втручання в природу може викликати істотні зміни як всередині самої екосистеми, так і за її межами. Перевтілення дитини в образ тварини чи рослини допомагає краще вивчити особливості їх поведінки, сприяє формуванню в учнів позитивних моральних рис, таких як співчуття, співпереживання, доброта, милосердя. Також під час таких ігор відбувається розвиток у дітей готовності до правильної взаємодії з довкіллям.

   

Особлива увага в цій роботі приділяється дітям молодшого шкільного віку, оскільки саме в ці роки закладаються основи взаємин людини з природою. Отже, головна мета таких ігрових та пізнавальних занять, що проходять у відділі, це — формування екологічної свідомості та екологічної культури підростаючого покоління. Така робота провадиться системно і організовано, ми співпрацюємо з багатьма школами та навчальними закладами, плануємо запровадження нових цікавих форм спілкування.

   

Вікторія Одегналова, головний бібліотекар
[ HOME ]

Екологічна робота з дітьми в літній період
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua