[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Тренінг
LOGO




Фон

Тренінг “Еко-орієнтири: формування екосвідомості особистості”.

У відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук в рамках проекту “Орієнтири — майбутнє”, започаткованого бібліотекою у партнерстві з міським центром соціальної підтримки сім'ї, дітей та молоді відбулися тренінги “Еко-орієнтири: формування екосвідомості особистості” 17 грудня 2010 року для старшокласників міської школи № 17 та 26 вересня 2011 року для студентів II-го курсу психолого-педагогічного факультету КДПУ ім. В. Винниченка.

Екологічна криза, що виникла через непродумане господарювання людини, змушує людство змінити своє ставлення до довкілля. Збереження планети залежить від формування у кожного громадянина і суспільства в цілому стійких установок на раціональне природокористування, почуття відповідальності перед нинішніми та майбутніми поколіннями за вплив власних дій на здатність природи бути середовищем існування людини. Важко знайти ще хоч одну країну в Європі з таким різноманіттям екологічних проблем, як Україна. На екологічній мапі ООН через погану екологію наша країна зафарбована чорним кольором, а це означає , що вона стала зоною, небезпечною для життя.

Відсутність необхідних знань, їх невідповідність реаліям сьогодення породжує неспроможність передбачити всі, і в тому числі й негативні, наслідки втручання людини в природні процеси.

Мета заходу: привернути увагу молоді до проблем екології, сприяти формуванню екологічносвідомого ставлення до навколишнього природного середовища, активної громадської позиції щодо охорони та збереження природних ресурсів, підвищити рівень екологічної культури молоді міста.

 

Пріоритетним завданням тренінгу стало визначення готовності учасників впроваджувати у практику життя знання з екології довкілля, що отримали раніше.

У тренінгу взяли участь старшокласники однієї з міських шкіл. Тренер — головний спеціаліст міського центру соціальної підтримки дітей, сімї та молоді Оксана Клименченко запропонувала цікаві групові завдання. Спочатку учням продемонстрували слайд-шоу з прикладами людського недбальства, ганебного ставлення до навколишнього природного середовища. Далі в ході групової вправи на виявлення рівня екосвідомості молоді громадяни продемонстрували активність, обізнаність та небайдуже ставлення до стану навколишнього середовища, до світу, в якому живуть. Мозковий штурм допоміг знайти багато відповідей на запитання: що ще я можу зробити уже сьогодні для збереження довкілля? Учасники виявили неабиякий креатив, були переконливими у своїх пропозиціях. Тренінгове заняття пройшло цікаво, весело, було корисним для учасників.

 


[ HOME ]

Тренінг
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua