[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Розвиваймо екологічну свідомість!
LOGO
Фон

 

Розвиваймо екологічну свідомість!

 

 

Ми живемо в епоху науково-технічного прогресу, коли масштаби і темпи розвитку виробництва безупинно зростають. Сьогодні людина набагато сильніше озброєна знаряддями й засобами руйнування природного середовища, ніж засобами його захисту, а її технічний потенціал прирівнюється до геологічних сил Землі.

Екологічна криза набула всеосяжного характеру. Усі природні екосистеми зазнали антропогенного тиску. Повсюдною дійсністю стали отруйне повітря й водне середовище, ерозія, засолення та виснаження грунтів, загибель лісів, кислотні дощі, озонова діра, загроза зміни енергетичного балансу планети, вичерпність корисних копалин, спустелювання, сотні тисяч зниклих видів тварин і рослин, різні техногенні аварії тощо. Хімічне, радіоактивне та інше забруднення природного довкілля викликає різноманітні, нерідко невиліковні захворювання, зміни в генетичних структурах клітин.

Таким чином, сьогодення вимагає від сучасної людини екологічного мислення, адже від його рівня та ступеня екологічної свідомості залежить майбутнє планети. Тренінгові методики якнайкраще підходять для формування екологічної свідомості людини, для визначення її життєвих пріоритетів, що в цілому допоможе виховати толерантну та відповідальну націю.

З метою усвідомлення власної позиції щодо ставлення до екологічних проблем довкілля та побудови алгоритму дій для їх подолання у повсякденному житті до Орхуського екологічного центру, що діє при відділі економіки, виробництва та природничих наук, 10 листопада завітали учні Кіровоградського педагогічного ліцею. Майбутні правознавці стали учасниками тренінгового заняття “Розвиток екосвідомості особистості”.

В ході тренінгової роботи ліцеїсти “збирали врожай на полі асоціацій”, складали сенкан про природу, виробляли й презентували своє бачення змісту 4-х законів екології, які сформулював у 70-х роках XX століття відомий американський еколог Баррі Комонер, і які й сьогодні є дуже актуальними, змагалися у знаннях народних приказок про природу. На завершення тренінгу кожен учасник отримав у подарунок буклет “Екологічно відповідальне харчування: десять кроків назустріч природі”.

 


Фон


Фон

[ HOME ]

Розвиваймо екологічну свідомість!
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2014 Webmaster: webmaster@library.kr.ua