[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Ліси — зона особливої уваги
LOGO




Фон

 

Ліси — зона особливої уваги

Лiси — дивовижний і багато в чому унікальний витвір природи, окраса нашої землі і всього людського життя. Разом з тим це могутній живий організм, що розвивається за притаманними тільки йому законами. Кожний лiсовий масив чи невеличкий лiсок - то своя специфiчна неповторна бiографiя. Ось чому з ними пов'язано так багато оповiдань, притч, казок, пiсень, легенд. Ліс для людини — це місце душевного відпочинку від рутинних повсякденних справ, неймовірна насолода та заряд природної енергії. А для лісівника — то щоденна копітка, відповідальна, а головне — багатогранна праця. Адже, щоб виплекати ліс, потрібно починати з насінини. Далі — виростити сіянці, посадити на підготовлені ділянки, постійно проводити догляд: прополювання, прорідження, санітарні рубки, охороняти від хвороб, шкідників, пожеж та самовільних рубок. Це зелена скарбниця, з якої черпають сировину для себе багато галузей промисловості. Тому питанням розвитку лісового господарства приділяється постійна увага в усіх країнах світу.

Книга Свириденко, Володимир Єфремович Лісівництво / Володимир Свириденко, Олександр Бабіч, Леонід Киричок; За ред. В. Є. Свириденка; - Київ: Арістей, 2014. - 543 с.: іл. - Бібліогр.: с. 538-543 розкриває суть лісу як складного рослинного угрупування, найважливішого компонента біосфери Землі. У першій частині ”Лісознавство“ розглянута морфологія лісу, його взаємодія з екологічними факторами, поновлення, ріст та формування лісових насаджень, типологія лісу. У другій частині “Лісівництво“ висвітлені принципи головного користування лісом, системи головних рубок, біологічні основи та технологія рубок догляду за лісом. В окремому розділі розглянуті питання підвищення продуктивності та поліпшення якості лісів.

Книга Гірс, Олександр Анатолійович Лісовпорядкування / Олександр Гірс, Богдан Новак, Сергій Кашпор. - Київ: Арістей, 2013. - 380 с.: табл. стане у нагоді саме спеціалістам лісового господарства, оскільки в ній висвітлені теоретичні і практичні питання лісовпорядкування, пов'язані зі стиглістю лісу, обґрунтуванням віку головної рубки, розміром та розміщенням лісокористувань, організацією лісогосподарської і лісовпорядної діяльності, а також проектуванням комплексу господарських заходів, спрямованих на раціональне і неперервне відтворення, охорону та захист лісу, підвищення його продуктивності.

Запропоноване видання Екологічне лісознавство / Юрій Плугатар [та ін.]. - Херсон: ФОП Грінь Д. С., 2014. - 246,[2] с.: табл. містить інформацію в розрізі сучасних уявлень в галузі екологічного лісознавства. Викладено еколого-біологічні особливості лісознавства, подано як загальновідомі, так і новітні матеріали щодо біологічних та екологічних особливостей і функцій лісових біоценозів. Розглядаються шляхи відновлення, росту та формування лісу, динамічні показники лісових екосистем, лісова типологія, а також екологічні та регулюючі функції лісових насаджень.

Лісові екосистеми багатофункціональні. Вони справляють різнобічний вплив на природне середовище і на людське суспільство. Монографія Коваленко, Ігор Миколайович. Екологія рослин нижніх ярусів лісових екосистем: монографія / Ігор Коваленко. - Суми: Університетська книга, 2018. - 360 с.: граф., мал., фото, табл. присвячена саме вивченню екології, біології і структури популяції великої групи видів рослин трав’яно-чагарникового ярусу лісових екосистем північно-східної України.

Коли на всій планеті під впливом людини відбулися помітні зміни в живій природі, дедалі більшого значення набуває гармонійна взаємодія суспільства і природного довкілля, в тому числі лісу. Тому вкрай необхідна чітка стратегія охорони та захисту лісу, посилення контролю за його користуванням. Запропоноване видання Завада, Микола Максимович. Лісова ентомологія: підручник / Микола Завада; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Вид. 2-ге, перероб. - К.: Видавничий дім "Вініченко", 2017. - 377,[3] с. : іл., схеми, табл., фото буде корисним фахівцям лісового господарства. У книзі розкривається значення найбільш чисельного класу тваринного світу — комах у лісових біоценозах, висвітлено їхні складні взаємини з іншими компонентами лісу. Одночасно висвітлені принципи інтегрованого методу регулювання чисельності шкідливих комах лісу за допомогою лісогосподарських заходів.

У сучасних умовах глобальної екологічної кризи на нашій планеті охорона лісів є надзвичайно важливим, суттєвим і необхідним фактором для екостабілізації довкілля. У виданні Попович, Сергій Юрійович. Заповідне лісознавство: / Сергій Попович, Олена Корінько, Павло Устименко; Націонал. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2009. - 383,[1] с.: схеми, табл. вперше на науковому та еколого-освітньому рівні представлено системний погляд на феномен сучасного заповідного лісознавства. Найбільш повно узагальнено знання про заповідні ліси, історію їх заповідання, гуманістичні та правові аспекти збереження, розкрито екологічні, біосозологічні та сепортологічні наукові основи охорони лісів. У цьому виданні охарактеризовано механізми збереження лісів засобами формування мережі природно-заповідних територій України, світової мережі природоохоронних територій, а також екомереж різних рівнів організації. Особлива увага надана географічній мережі лісів високої екологічної та наукової цінності.

Запропоновані книги будуть корисними працівникам природоохоронних та лісогосподарських установ, широкого кола читачів, зацікавлених проблемами збереження неповторної краси нашого довкілля.
З цими та іншими виданнями можна ознайомитись у відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.

Для тих, хто постійно стежить за новинками літератури, радимо звернутись до електронного каталогу бібліотеки або он-лайн каталогу (http://www.library.kr.ua)

Наша адреса: вул. Велика Перспективна, 24, тел. для довідок 22-58-14.

Вікторія Одегналова,
головний бібліотекар
відділу документів з економічних,
технічних та природничих наук
обласної універсальної наукової
бібліотеки ім. Д.І. Чижевського





Фон


Фон

[ HOME ]

Ліси — зона особливої уваги
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2018 Webmaster: webmaster@library.kr.ua