Фотовиставка “Червонокнижні і рідкісні рослини і тварини Кіровоградщини”
Найбільшою цінністю Кіровоградщини є родючі чорноземи і, звичайно, різноманітна природа лісостепової та степової зони. На території області ще залишилися унікальні куточки природи південної частини Лісостепу та Степу. Розповісти про них, про їх флору і фауну, прищепити жителям Кіровоградщини, насамперед, молоді любов до природи рідного краю, спрямувати їх на подальше її вивчення і збереження має на меті фотовиставка “Червонокнижні і рідкісні рослини і тварини Кіровоградщини”, що відкрилася 26 грудня 2011 року на базі Орхуського інформаційно-тренінгово центру при відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук.
Фотовиставка організована Кіровоградським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Кіровоградським державним педагогічним університетом ім. В.Винниченка. Експозиція налічує понад сорок фотографій рослин і тварин Кіровоградщини.
На відкритті були присутні: ректор КДПУ доктор філологічних наук професор Олег Семенюк; декан природничо-географічного факультету КДПУ кандидат хімічних наук доцент Євген Клоц; завідувач кафедри біології КДПУ кандидат біологічних наук доцент Олександр Гулай; директор Кіровоградського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Олег Поркуян; студенти V курсу природничо-географічного факультету КДПУ та громадськість міста.
На виставці представлені рідкісні рослини і тварини, які перебувають під загрозою зникнення та потребують охорони. Частина цих видів зустрічається лише в деяких куточках нашої області. Так, наприклад, водяний горіх плаваючий — реліктовий вид, що занесений до Червоної книги України, або тюльпан дібровний, який практично винищений внаслідок випасання худоби, витоптування у місцях відпочинку та збирання на букети. Ще один зникаючий вид - берека, деревина якого йде на виготовлення музичних інструментів.
Фауна Кіровоградщини також представлена на фотовиставці багатьма видами, занесеними в Червону книгу. Це і ящірка зелена, яка практично знищена із-за хижацького вилову, так як вид є дуже привабливим для тераріумістів і тому має комерційне значення; і сліпак подільський, якого дуже складно побачити в живій природі; і гадюка степова, яка має велике наукове значеня, оскільки її отрута використовується в медицині. Ця тварина перебуває під охороною, тому що відбуваються нелегальні масові вилови для утримання її у серпентаріях..
Запрошуємо до перегляду. Виставка діятиме протягом січня 2012 року.