[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 

[ HOME ]
Фон Фотовиставка «Мы в такие шагали дали...»
LOGO



Фон

Фотовиставка «Мы в такие шагали дали...»

18 січня 2012 р. в Орхуському інформаційно-тренінговому центрі при відділі документів з питань економіки, виробництва та природничих наук розпочала роботу фотовиставка “Мы в такие шагали дали...». Експозиція знайомить відвідувачів з унікальними куточками землі — Камчаткою, півостровом Таймир та субантарктичним островом Південна Георгія.

   

Перший цикл фотовиставки представляє багатство природи Камчатки та кліматичні контрасти півострову. Про Камчатку написано дуже багато. Проте й досі вона залишається загадковим краєм для більшості людей. Камчатка настільки різноманітна, що кожен з тих, хто її відвідав, залишає на спогад щось своє, особисте. Тут поєдналися в одне ціле стихії, які б, здавалося, не можуть співіснувати: полум”я вулканів і лід гірських верховин, земна твердь та води моря співіснують у вічному протистоянні, породжуючи неповторну красу півострову. Зима і літо ніколи не покидають острів повністю. У найсильніші морози біля гарячих джерел зеленіє трава і повзають комахи, але і в саму спекотну пору літа на горах лежить сніг. Життєва сила Камчатки породила незвичайну природу, де перетинаються гори й долини, ріки й озера, тайга, тундра, альпійські луки та паркові ліси. І повсюди вирує життя. Трава, що на материку має звичний вигляд, тут сягає вище чоловічого зросту. Ведмеді та лосі на півострові — найбільші у світі. У період нересту річки бурлять від косяків риби, а грибів тут стільки, що взагалі важко собі уявити. Знайомство з тваринним та рослинним світом півострова — гідна мета для будь-якого мандрівника, бо природа Камчатки залишилася практично недоторканою. Любителям фотозйомки півострів надає неосяжні можливості для задоволення самих витончених творчих запитів. Можна сказати, що Камчатка і фото пов”язані нерозривно. У відвідувачів фотовиставки може виникнути почуття, що фотографію і було створено саме для Камчатки.

 

Другий цикл фотовиставки присвячений півострову Таймир. Цей віддалений куточок землі - унікальне явище природи. По-перше, він дивує уяву масштабами: майже 1000 км і вдовж, і поперек. Куди не кинеш оком — тундрові далі, відчуття небаченого космічного простору. Суворість клімату надзвичайна. Це край лютих морозів, сильних вітрів та затяжної пурги. Не випадково полярні дослідники назвали його країною холодного жаху, полярного мороку, пустелею далекої Півночі. Але Таймир захоплює багатством землі та недоторканої природи. Автори фото й намагаються передати нам колорит цього заповідного місця.

Третій цикл фотовиставки знайомить нас з найвіддаленішим і найдивовижнішим куточком землі — островами Південна Георгія. Якщо ми щось чули і знаємо з географії про Камчатку і Таймир, то що нам відомо про цей архіпелаг? Туристична подорож туди, як виявилося, коштує майже 13 тисяч доларів США! Вражає... А де це, взагалі? І що воно за острови? Відповідаємо. Архіпелаг Південна Георгія ( або Південна Джорджія) лежить в 1390 км на південний схід від Фолклендських островів і в 2150 км на схід від острову Вогняна Земля. Загальна площа архіпелагу близько 4000 тисяч квадратних кілометрів. Південна Георгія — скелястий острів вулканічного походження, вкритий тундрою і океанічними луками, у горах — вічні льодовики. На берегах, ізрізаних фьордами, - величезні популяції тюленів та пінгвінів. Суворий субантарктичний клімат, постійні вітри, холодне море...

Хочете відчути подих антарктичних вітрів, зазирнути в очі тюленя, насолодитися могутністю айсбергів, доторкнутися поглядом до первозданних куточків землі? - відвідайте фотовиставку “ Мы в такие шагали дали...».

Виставка діятиме протягом місяця за адресою: вул. К. Маркса (Велика Перспективна), 24, ОУНБ ім. Д. Чижевського, ІІ поверх.

Запрошуємо всіх бажаючих. Вхід вільний.



[ HOME ]

Фотовиставка «Мы в такие шагали дали...»
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2011 Webmaster: webmaster@library.kr.ua