[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 
[ HOME ]
Фон Енергозбереження та енергоефективність
LOGO




Фон

 

Здоров’я ґрунту – для здорового життя.

Сільське господарство має в прямому сенсі слова повернутися до витоків землеробства, наново відкривши для себе важливість здорового ґрунту, правильного використання природних джерел живлення рослин і розумного застосування мінеральних добрив. Серед компонентів природи ґрунт вважається одним із найважливіших природних ресурсів. Без належного використання ґрунтів неможливо ні великомасштабне виробництво продовольства, ні відгодівля худоби. Оскільки ґрунт – ресурс обмежений і вразливий, то він потребує особливої турботи від тих, хто його використовує. Тому охорона ґрунтів, раціональне використання, збереження та підвищення їх родючості – неодмінна умова подальшого економічного зростання суспільства. Дані моніторингу земельних ресурсів свідчать, що за останній час наші ґрунти помітно збіднюються і втрачають свої якісні та продуктивні показники.

Книга: Землеробство з основами екології, ґрунтознавства та агрохімії / В. Ф. Петриченко [та ін.] . - К. : Аграрна наука, 2017. - 491,[1] с. : схеми, табл. - Бібліогр. с. 488-491 розглядає комплекс питань щодо природного (органічного) землеробства, яке забезпечує виробництво екологічно безпечних харчових продуктів, збереження родючості ґрунту і захист довкілля.

Один зі шляхів успішного розв’язання задач по отриманню високих та стабільних врожаїв на зрошених землях – це широке впровадження метода програмування врожайності сільськогосподарських культур. У книзі Агроекономічні і екологічні основи прогнозування та програмування рівня врожайності сільськогосподарських культур : навчальний посібник / Олег Харченко [та ін.] ; ред. О. В. Харченко. - Суми : Університетська книга, 2017. - 239,[1] с. : граф., табл. - Бібліогр. с. 190-192. розглянуто та проаналізовано різні методичні підходи економічного та екологічного обґрунтування рівня врожайності сільськогосподарських культур з точки зору забезпеченості їх природними ресурсами, а також ресурсну урожайність та можливий рівень удобрення з позиції економічної доцільності, екологічної безпеки та бездефіцитного балансу основних елементів живлення і гумусу.

Як підвищити і зберегти природну родючість ґрунтів та забезпечити виробництво екологічно безпечних харчових продуктів показує книга Стецишин, Петро Олексійович. Основи органічного виробництва/ Петро Стецишин, Василь Пиндус, Вадим Рекуненко ; М-во аграрної політики України. - 2-е вид., змін. і доп. - Вінниця : Нова книга, 2011. - 549,[3] с. : іл., табл. У виданні розкрито науково-теоретичні і практичні основи виробництва органічної продукції, інноваційні технології вирощування і збирання основних овочевих, польових і плодових культур в органічному землеробстві, методику використання мікробіологічних препаратів для боротьби зі шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур.

У землеробстві значна увага приділяється раціональному використанню ґрунтових ресурсів і підвищенню родючості ґрунтів як неодмінної умови досягнення високих врожаїв вирощування сільськогосподарських рослин. У книзі Ґрунтознавство / М. Ф. Бережняк [та ін.] ; ред. Б. Є. Якубенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К. : Ліра -К, 2018. - 610,[2] с. : табл. - Бібліогр. с. 532-534 висвітлені загальні поняття про ґрунти, їх хімічний склад, властивості, закономірності генезису та порушення ґрунтів на території України. Узагальнені агрозаходи рекультивації порушених і забруднених ґрунтів та основні агрохімічні матеріали, які використовують в агрономічній практиці, а також питання менеджменту планування та використання ґрунтових ресурсів.

Раціональне застосування добрив в сільському господарстві безпосередньо відбивається на врожаї, навіть найбільш родючий ґрунт з роками виснажується, якщо постійно використовувати його під посіви. У книзі Оцінка методичних підходів щодо екологічного обґрунтування застосування добрив під сільськогосподарські культури / Олег Харченко [та ін.]. - Суми : Університетська книга, 2017. - 48 с. : табл. - Бібліогр. с. 48 розглядається проблема екологічного обґрунтування норм мінеральних добрив з погляду бездефіцитності основних елементів живлення та гумусу.

Отже, здоровий ґрунт – це основа сільського господарства, фермерської продуктивності і будь-якої економіки. Саме тому ґрунт слід розглядати як природний, національний і стратегічний актив, яким слід розумно керувати. Запропоновані видання розраховані на широке коло читачів: керівників сільськогосподарських підприємств, агрономів, фермерів, інженерно-технічних працівників аграрного виробництва, науковців, аспірантів, студентів.

Шановні користувачі! З цими та іншими книгами даної тематики можна ознайомитись у відділі документів з економічних, технічних та природничих наук обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського.

Наша адреса: м.Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 24.
Тел. для довідок: (0522)320399
web: http://www.library.kr.ua,
http://library.kr.ua/orhus/

Вікторія Одегналова
головний бібліотекар відділу документів з економічних з економічних, технічних та природничих наук


Фон


Фон

[ HOME ]

Енергозбереження та енергоефективність
Фон Фон © ОУНБ Кропивницький 2020 Webmaster: webmaster@library.kr.ua