[HOME]
ОУНБ Кіровоград
DC.Metadata       
Головна |Наша діяльність | Фонд центру | Екокалендар | Фотогалерея| Корисні ресурси| Плани роботи 

[ HOME ]
Фон  Грунтознавство: місце та роль у природі й житті людини
LOGOФон

Підсумки роботи науково-практичної конференції  “Грунтознавство: місце та роль у природі й житті людини”.

 

9 квітня 2013 року в екологічному інформаційно-тренінговому центрі ОУНБ ім.Д. Чижевського відбулася науково-практична конференція “Грунтознавство: місце та роль у природі й житті людини”, яка присвячена Всеукраїнському Дню Довкілля та Дню Землі. Слід зазначити, що саме екологічний центр виступил ініціатором проведення такого заходу.

У роботі конференції взяли участь представники державних установ, фахівці, науковці, викладачі та студенти вищих навчальних закладів, землевласники.

У ході конференції були обговорені актуальні питання сучасних проблем і досліджень у галузі ґрунтознавства. Науковці звернули увагу, що розвиток ґрунтознавства як науки набуває особливої актуальності в реформуванні земельних відносин в Україні.

Кривульченко Анатолій Іванович, завідувач кафедри географії та геоекології КДПУ ім. В. Винниченка, доктор географічних наук в своєму виступі наголосив на важливості формування сучасного земельного кадастру і відповідно діючої з 1.01.2013 р. публічної електронної кадастрової карти, яка дає можливість упорядкувати існуюче різноманіття земельних наділів.

Заступник директора з наукової роботи Кіровоградської дослідної сільськогосподарської станції, кандидат сільськогосподарських наук Семеняка Ігор Миколайович представив учасникам конференції дослідження Кіровоградської ДСГДС ІС ГСЗ НААН щодо впливу сівозмін на родючість сільськогосподарських культур за різних систем землеробства. За результатами дослідженя Ігор Миколайович відмітив, що в структурі посівних площ можливо підвищувати допустиму частку посівів кукурудзи, сої та соняшника до 20 % кожної культури. Вирощування сільськогосподарських культур необхідно
проводити за органо-мінеральною системою удобрення, яка передбачає, окрім внесення збалансованої норми мінеральних добрив, залишення на полі побічної продукції попередників. Науковець звернув увагу на те, що за придатністю до сільськогосподарського виробництва територія області належить до зони ризикованого землеробства.

В своїй доповіді заступник директора державного центру “Облдержродючість” Синицький Сергій Леонідович детально розглянув динаміку внесення органо-мінеральних добрив у Кіровоградській області за 1966-2012 рр., а також представив агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення.
В ході роботи конференції розглядалися ще й такі питання:

  • грунтознавство та географія грунтів Кіровоградщини;
  • вплив сівозмін на родючість грунтів;
  • агрохімічна паспортизація земель сільськогосподарського призначення;
  • агрофізичні властивості чорноземів типових та звичайних у сучасному землеробстві;
  • особливості хімічних забруднень сучасних грунтів;
  • вплив твердих побутових відходів на забруднення грунтів та навколишнє природне середовище.

Учасники конференції відмітили, що ґрунтовий покрив України є унікальним природним ресурсом, відомим у всьому світі завдяки своєму великому продуктивному потенціалу. Разом з тим, сьогодні даний ресурс як ніколи потребує захисту та відновлення його природних функцій, і у вирішенні цієї проблеми фахівці-ґрунтознавці усіх рівнів: науковці, практики, виробничники і законодавці - мають об’єднати свої зусилля.

Присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою “Грунти України: властивості, генезис, родючість”.

Тематика конференції зацікавила обласне телебачення і її учасники були запрошені на найпопулярніше ток-шоу області “Ми”, де відбулося обговорення актуальних питань грунтознавства.

1. Грунти: місце і роль у навколишньому природному середовищі та житті людини Кривульченко Анатолій Іванович, завідувач кафедри географії та геоекології КДПУ ім. В. Винниченка, доктор географічних наук, професор.

2. Матеріали агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.

Синицький Сергій Леонідович, головний інженер-грунтознавець, заступник директора державного центру “Облдержродючість”.

3. Вплив сівозмін на родючість грунту та продуктивність сільськогосподарських культур за різних систем землеробства.

Семеняка Ігор Миколайович, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи, Кіровоградської дослідної сільськогосподарської станції.

4. Агрофізичні властивості чорноземів типових та звичайних у сучасному землеробстві. Ковальов Микола Миколайович, інженер- технолог КП “Теплоенергетик”.

Ковальов Микола Миколайович, інженер- технолог КП “Теплоенергетик”.


[ HOME ]

 “Грунтознавство: місце та роль у природі й житті людини”
Фон Фон © ОУНБ Кiровоград 2013 Webmaster: webmaster@library.kr.ua